Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ασχετη ερωτηση για το κινητο... χρονομετρο και ηχογραφηση εχει και δεν τα εχω δει ή πρεπει να βρω κανα προγρ ????

Εχει ''εγγραφη ηχου'' στο μενου ''ψυχαγωγια'' αν λες αυτο.

Το τηλεφωνο το εχω δυο μηνες περιπου και δεν μου εχει κανει κανενα δικο του κολλημα, εκτος απο κατι σελιδες στο internet και αυτο γιατι δεν μπενει σε στοιχηματικες εταιρειες :mad: μια μερα μου το εκανε μπανιο ενας φιλος με Ελληνικο καφε και δεν καταλαβε τιποτα, δεν περασε καφες ουτε στη μπαταρια ουτε στη φωτογραφικη:)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

TNX Aitum και dl650rr

 

όντως είναι το αριστερό πλήκτρο (το γνωστό πράσινο) που η SE λέει πατήστε το πλήκτρο " C " κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης ή της επαναφοράς της τηλεφ. συσκευής.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας ρωτησω...ενω εχω βαλει το σωστο ΙΜΕΙ και ακολουθω την διαδικασια για τν υπογραφη εφαρμογων (helloox2 αυτην παλευω να υπογραψω) οταν την βαλω στο κινητο μου λεει σφαλμα πιστοποιητικου παλι..δεν μπορω να καταλαβω που εχω κανει λαθος... παρακαλω βοηθηστεεε :D .. ευχαριστο εκ των πρωτερον..!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.μηπως ξερει κανεις πως μπορω να διαγραψω ενα δικτυο wifi που εχω αποθηκευσει στο κινητο μου..?ευχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα!θα θελα να ρωτησω τι ειναι τα pythons!βασικα προσπαθω εδω κ μερες να εγκαταστησω μια εφαρμογη που τα χρειαζεται κ μου λεει συνεχεια σφαλμα πιστοποιητικου κ λοιπα!κ αν ξερετε επισης που μπορουμε να κοιταξουμε στη συσκευη πως βλεπουμε ποια εκδοση πυθωνα εχουμε!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

αποθηκευσε τα στη καρτα μνημης.

ολα τα θεματα που ειχα για το 5800 και το ι8910 ,τα εβαλα στο σασιο και δουλευουν.

μηπως σου λεει οτι η εγκατασταση θα βλαψει το τηλεφωνο ενδεχομενως?

εκει πατα εγκατασταση και θα στην κανει.

 

ναι αυτο μου λεει πως θα κινδυνευσει το τηλεφωνο συνεχιζω κανονικα ομως την κανω την εγκατασταση ...αλλα στο τελος εχω αποτυχια εγκατλαστασης

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο μου λεει πως θα κινδυνευσει το τηλεφωνο συνεχιζω κανονικα ομως την κανω την εγκατασταση ...αλλα στο τελος εχω αποτυχια εγκατλαστασης

 

δεν ξερω γιατι το κανει, εμενα κανει εγκατασταση κανονικα. στην καρτα μνημης τα βαζεις ετσι?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...τι γινεται και δεν γινονται sign οι εφαρμογες ενω εχω τα cer & key .... βοηθειααααα :D ...!!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια απορια... γιατι η μπαταρια απο εκει που μου τελειωνε σε 2 μερες τωρα το εχω 4 μερες ανοικτο και ειναι πανω απο την μεση???(8:30 ωρες λειτουργιας καθε μερα χωρις να υπολογιζουμε τις εφαρμογες)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση,που ίσως σας φανεί ηλίθια αλλά είμαι τελείως άσχετος. Οταν μπαίνεις στο Google maps πρέπει να είσαι συνδεδεμένος μέσω wi-fi ή στο δίκτυο της Vodafone π.χ.? Η σύνδεση με τον δορυφόρο γίνεται μόνο με αυτούς τους δύο τρόπους ?

Σε ένα ταξίδι για παράδειγμα που θα χρειαστώ οδηγίες για κάποιο μέρος πρέπει να συνδεθώ μόνο μέσω vf-live? Δεν γίνεται να συνδεθεί το GPS μόνο του χωρίς να χρεώνομαι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση,που ίσως σας φανεί ηλίθια αλλά είμαι τελείως άσχετος. Οταν μπαίνεις στο Google maps πρέπει να είσαι συνδεδεμένος μέσω wi-fi ή στο δίκτυο της Vodafone π.χ.? Η σύνδεση με τον δορυφόρο γίνεται μόνο με αυτούς τους δύο τρόπους ?

Σε ένα ταξίδι για παράδειγμα που θα χρειαστώ οδηγίες για κάποιο μέρος πρέπει να συνδεθώ μόνο μέσω vf-live? Δεν γίνεται να συνδεθεί το GPS μόνο του χωρίς να χρεώνομαι?

Ναι πάντα πρέπει να χεις συνδεση είτε με wifi είτε με voda και αυτό γιατί το google maps δεν έχει τους χαρτες περασμένους στην συσκευή αλλά τους κατεβάζει εκείνη την ώρα απο το ίντερνετ.

Αφού έχεις το satio όμως υπάρχουν 3 προγράμματα πλοήγησης που μπορέις να βάλεις (sygic, garmin, ndrive) και να κάνεις την δουλειά σου χωρίς χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια μου κρατησε απο :

κυργιακη 17/1/2010 19:00 εως σημερα 22/1/2010 19:30

3 μερες λειτουργουσε 8,5 ωρες,1 μερα 3 ωρες,1 μερα 11,5 ωρες,1 μερα 7 ωρες και τελος 1 μερα 3 ωρες....

εχουμε ενα συνολο 50 ωρων .... χοντρικα 2 μερες πληρους λειτουργιας.....

αμα εχει κανει και κανενας αλλος τετια "ρεκορ" ας κανει κανα πμ να συγκρινουμε ;) (το θεωρω ρεκορ επειδη τις πρωτες μερες μου τελειωνε η μπαταρια μεσα σε 15-17 ωρες χρησεις)

ΥΓ: σε αυτες τις ωρες εχει γινει χρηση : γκαρμιν,σουντοκου,φωτ. μηχανης,αρκετων κλησεων ,ραδιοφωνου,μουσικης :D

Link to comment
Share on other sites

Βιντεο πως γραφουμε ?

πατας το κουμπι που διχνει την καμερα( στο πλαι ειναι στην πλευρα που ειναι και το κουμπι αυξησης/μειωσης ηχου) και τραβας κανονικα οπως την φωτο (με το μεγαλο ασημι κουμπι διπλα απο το προηγουμενο κουμπι)

σορρυ αν σε μπερδεψα λιγο ;)

Link to comment
Share on other sites

πατας το κουμπι που διχνει την καμερα( στο πλαι ειναι στην πλευρα που ειναι και το κουμπι αυξησης/μειωσης ηχου) και τραβας κανονικα οπως την φωτο (με το μεγαλο ασημι κουμπι διπλα απο το προηγουμενο κουμπι)

σορρυ αν σε μπερδεψα λιγο ;)

 

Eυχαριστω πολυ φιλαρακι !!!!!

Ενα παιχνιδι που διαφημιζαν με αυτοκινητο που κουνας το κινητο και στριβει πως λεγεται ξερετε ?

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε καποιος να μου στείλει με pm απο που μπορώ να κατεβάσω το garmin mobile Xt 5.0.50 και χάρτες Ελλάδας και Ευρώπης γιατί δεν μπορώ να τα βρώ με τιποτα?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παιδία,χαζή ερώτηση,αλλα το Satio,έχει Track ID?

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

 

Μιας και το Satio είναι μία πιθανή αγορά μου, έχω μερικές ερωτήσεις αφού διάβασα το όλο θέμα εδώ:

 

1. Τελικά τους χάρτες της Nokia (Ovi Maps) μπορούμε να τους φορτώσουμε στο κινητό; Η Nokia δίνει το αρχείο εγκατάστασης (.sisx) ως download αλλά για να κατεβάσουμε χάρτες πρέπει να συνδεθούμε με την εφαρμογή (pc) Nokia Map Loader, η οποία όμως δεν ξέρω αν αναγνωρίζει το Satio όταν συνδεθεί. Το προσπάθησε κανένας; Του δούλεψε το Ovi Maps?

 

2. Γενικά υπάρχουν εφαρμογές που ενώ στα υπόλοιπα S60 v5 λειτουργούν κανονικά, στο Satio έχουν προβλήματα ή δεν ανοίγουν καθόλου;

 

3. Τελικά με την αυτονομία τι γίνεται; Παραμένει χαμηλή ακόμη και μετά την τελευταία αναβάθμιση; Κάπου είχε αναφερθεί μια δεύτερη μπαταρία, μεγαλύτερης χωρητικότητας αλλά μάλλον ακόμα τίποτα επίσημο... Με κλήσεις περίπου 1 ώρα τη μέρα, WiFi internet κάπου 20'-30' και 5-10 sms, θα μου βγάζει έστω 2 μέρες;

 

4. Από κατασκευή τι λέει; Πολύ πλαστικούρα το βλέπω και έχω διαβάσει πως δεν αντέχει σε πολύ ζόρισμα...

 

Όποιος γνωρίζει, ας απαντήσει :O

Link to comment
Share on other sites

4. Από κατασκευή τι λέει; Πολύ πλαστικούρα το βλέπω και έχω διαβάσει πως δεν αντέχει σε πολύ ζόρισμα...

αν λες για χτηπηματα εμενα μου εχει πεσει τουλαχιστον τρεις φορες απο ενα μετρο στην προσπαθεια μου να το βαλω στην τσεπη του μπουφαν μου και ουτε γρατζουνια, εχει πεσει και καφεδακι επανω του και ολα καλα:lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

αν λες για χτηπηματα εμενα μου εχει πεσει τουλαχιστον τρεις φορες απο ενα μετρο στην προσπαθεια μου να το βαλω στην τσεπη του μπουφαν μου και ουτε γρατζουνια, εχει πεσει και καφεδακι επανω του και ολα καλα:lol:

ξερεις να προσεχεις ενα κινητο :P

(πλακα κανω) και εμενα μου εχει πεσει 1 φορα απο 1 μετρο και δεν επαθε τιποτα

σε αντιθεση με εσενα εμενα μου επεσε γιατι ειχα ξεχασει οτι το ειχα ακουμπησει στο γραφιο και ακουγα μουσικη με τα handsfree ....

Link to comment
Share on other sites

αλλαξα εταιρεια απο voda σε wind. και παω να ανοιξω το garmin. το εσωτερικο ps του τηλεφωνου δεν δουλευει.

ξαναφτιαξα κωδικους, τους χαρτες τους ξεκλειδωνει αλλα μενει στην αναζητηση σηματος.

ειναι μια κοκκινη γραμμη στη μπαρα του σηματος δορυφορων.

και το εχω να βλεπει ουρανο 30 λεπτα.

(με το imsi δεν φτιαχνουμε κωδικους?)

τι συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ φιλαρακι !!!!!

Ενα παιχνιδι που διαφημιζαν με αυτοκινητο που κουνας το κινητο και στριβει πως λεγεται ξερετε ?

 

Asphalt 4.Elite Racing HD for Sony Ericsson Satio

 

παιδιά μπορείτε να μου πείτε ποιους χάρτες προγράμματα (destinator, sygic) μπορούν να "φορεθούν" στο Satio;

 

NDRIVE KAI GARMIN Τα έχω δοκιμάσει.

 

παιδια καλησπερα.μηπως ξερει κανεις πως μπορω να διαγραψω ενα δικτυο wifi που εχω αποθηκευσει στο κινητο μου..?ευχαριστω:)

 

Ρυθμίσεις/συνδεσιμότητα/προορισμοί/σημείο πρόσβασης;)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...