Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια θελω να ρωτησω αν για να εγκαταστησω .jar εφαρμογες και παιχνιδια στο κινητο χρειαζεται πρωτα να εγκαταστησω το helloX2... :D !!

 

οχι.το helloox αφορα εκτος των αλλων,στην εγκατασταση .sis και .sisx αρχειων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι.το helloox αφορα εκτος των αλλων,στην εγκατασταση .sis και .sisx αρχειων.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε..μήπως γίνεται να μου λύσεις ακόμη μια απορία?? Άμα έχεις εγκαταστήσει το helloox καθως και εφαρμογες ,με το firmware update χάνεται τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν εχω βγαλει καποιo ασφαλες συμπερασμα.Καποιες εφαρμογες που ειχα στην μνημη τηλεφωνου χαθηκαν και αλλες οχι.Το ιδιο συναιβει και σε καποιες που ειχα στην καρτα μνημης.Αγνωσται αι βουλαι του update...Αλλα μικρο το κακο,τις ξαναπερνας...
Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν εχω βγαλει καποιo ασφαλες συμπερασμα.Καποιες εφαρμογες που ειχα στην μνημη τηλεφωνου χαθηκαν και αλλες οχι.Το ιδιο συναιβει και σε καποιες που ειχα στην καρτα μνημης.Αγνωσται αι βουλαι του update...Αλλα μικρο το κακο,τις ξαναπερνας...

 

Οποτε ειναι σχετικα καλυτερα να κανω τα update πρωτα και μετα να ξεκινησω τις εγκαταστασεις ε?? :) thnx φιλε!

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να το κάνουμε πλεον debrand το τηλέφωνο από davinciteam ή wotan;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα το εξής: μόλις καλεί κάποιον, αν υπάρχει αντικείμενο πολύ κοντά στο τηλ, απενεργοποιείται η οθόνη. Αυτό επιτυγχάνεται από ένα είδος μηχανισμού που υπάρχει αριστερά από το ακουστικό στο....κενό! Έτσι αν έρθει πολύ κοντά στο αυτί σας ή σε οποιδήποτε άλλο αντικείμενο κατά τη διάρκεια κλήσης, απενεργοποιείται η οθόνη.

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα το εξής: μόλις καλεί κάποιον, αν υπάρχει αντικείμενο πολύ κοντά στο τηλ, απενεργοποιείται η οθόνη. Αυτό επιτυγχάνεται από ένα είδος μηχανισμού που υπάρχει αριστερά από το ακουστικό στο....κενό! Έτσι αν έρθει πολύ κοντά στο αυτί σας ή σε οποιδήποτε άλλο αντικείμενο κατά τη διάρκεια κλήσης, απενεργοποιείται η οθόνη.

 

Αισθητηρας φωτος ειναι και απενεργοποιει την οθονη για να μην πατηθει εκ παραδρομης καποιο κουμπι ενω εχεις το κινητο στο αυτι σου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να το κάνουμε πλεον debrand το τηλέφωνο από davinciteam ή wotan;

 

Βρήκα από davinciteam ..10ευρω..Να το κάνω debrand ..εκεί θα μπορέσω να το μετατρέψω και ελληνικό το τηλέφωνο;;

Φυσικά αν χαλάσει δεν θα έχω εγγύηση έτσι;Με επαναφορά του λογισμικού θα έχω;;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Αισθητηρας φωτος ειναι και απενεργοποιει την οθονη για να μην πατηθει εκ παραδρομης καποιο κουμπι ενω εχεις το κινητο στο αυτι σου.

 

Δεν μιλάω για τον αισθητήρα που είναι δεξιά από το ακουστικό, για αριστερά μιλάω, και δουλεύει και σε απόλυτο σκοτάδι.

Μια ερώτηση που με απασχολεί εδώ και καιρό. Το μικρόφωνο πού ακριβώς βρίσκεται στη συσκευή? Γιατί έχω πάερει 2 slim θήκες ειδικά για το satio και προφανώς και οι 2 φράζουν το μικρόφωνο και δεν ακούγομαι...

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Είμαι και εγώ υποψήφιος αγοραστής του σατιο,θέλω να ρωτήσω όταν παίζει το player εάν πατήσεις το κουμπί της έντασης στα πλάγια συνεχόμενα,αλλάζει το τραγούδι?Έχω το g900 και είναι μια λειτουργία που την χρησιμοποιώ συνέχεια.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες η έκδοση που έχει το τηλέφωνο μου πάνω είναι η :

software version

1218-9500_R1CA037

29-11-09

custom version

1225-9491_R1BA028

29-1-09

 

 

Βάζω ότι λογισμικό θέλω που να έχει ελληνικά μέσα ή πρέπει να βάλω την αντίστοιχη έκδοση με ελληνικά;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα!θα ηθελα να κανω μια ερωτησουλα!anti virus χρειαζεται να βαλουμε στη συσκευη?κ η μπαταρια ρε παιδια ελεεινη!δυο μερες με το ζορι!να φανταστειτε εχω απενεργοποιησει το 3g σημα κ την φωτεινοτητα της οθονης την εχω κατεβασμενη στην αρχη,φυσικα δεν ξερω αν αυτα βοηθανε στην καλυτερη κ πιο οικονομικη λειτουργια της!καποια μπαταρια πιο δυνατη υπαρχει?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Anti-virus δεν είναι απαραίτητο ωστόσο προσοχή τί εφαρμογές βάζεις (ειδικά από αγνώστους μέσω bluetooth κτλ)

Οι δυο μέρες, από όσο διαβάζω, για τη συγκεκριμένη συσκευή είναι το σύνηθες.

Για μεγαλύτερη μπαταρία δες αυτό ωστόσο δεν το έχω ψάξει περαιτέρω για να σου δώσω περισσότερες πληροφορίες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Είμαι και εγώ υποψήφιος αγοραστής του σατιο,θέλω να ρωτήσω όταν παίζει το player εάν πατήσεις το κουμπί της έντασης στα πλάγια συνεχόμενα,αλλάζει το τραγούδι?Έχω το g900 και είναι μια λειτουργία που την χρησιμοποιώ συνέχεια.

 

δεν αλλαζει φιλε... απο αυτο εχω απογοητευτει και εγω αλλα κυριως εχω απογοητευτει επειδη δεν μπορω να χαμηλωσω/δυναμωσω τον ηχο οταν ειναι κλειδωμενο :(

Link to comment
Share on other sites

δεν αλλαζει φιλε... απο αυτο εχω απογοητευτει και εγω αλλα κυριως εχω απογοητευτει επειδη δεν μπορω να χαμηλωσω/δυναμωσω τον ηχο οταν ειναι κλειδωμενο :(

 

Kαλος σας βρηκα!http://images.e-shop.gr/images/PCE/BIG/PCE.00411.jpg Θα μπορουσε να παιξει σε satio?Το δινει για αναλιση 240 320!Αν δεν κανω λαθος η αναλιση μασ ειναι 360 640!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες η έκδοση που έχει το τηλέφωνο μου πάνω είναι η :

software version

1218-9500_R1CA037

29-11-09

custom version

1225-9491_R1BA028

29-1-09

 

 

Βάζω ότι λογισμικό θέλω που να έχει ελληνικά μέσα ή πρέπει να βάλω την αντίστοιχη έκδοση με ελληνικά;

 

Εδώ κανείς;;;:!::!:Ποιά έκδοση έχει τα ελληνικά;

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Επειδή έφαγα κάποια κολλήματα σχετικά με το WiFi και γενικότερα με τις συνδέσεις του τηλεφώνου, αποφάσισα να κάνω επιδιόρθωση τηλεφώνου από το Pc Suite.

Κάποια στιγμή μου λέει πως πρέπει να κρατήσω το πλήκτρο c πατημένο (όπως γινόταν παλιά με όλα τα SE) , έλα όμως που δεν υπάρχει πλήκτρο c....

 

Κάποιος που το έχει κάνει???

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα το εξής: μόλις καλεί κάποιον, αν υπάρχει αντικείμενο πολύ κοντά στο τηλ, απενεργοποιείται η οθόνη. Αυτό επιτυγχάνεται από ένα είδος μηχανισμού που υπάρχει αριστερά από το ακουστικό στο....κενό! Έτσι αν έρθει πολύ κοντά στο αυτί σας ή σε οποιδήποτε άλλο αντικείμενο κατά τη διάρκεια κλήσης, απενεργοποιείται η οθόνη.

 

Αριστερά , κάτω ακριβώς από το λαμπάκι φόρτισης ,υπάρχει ο "αισθητήρας

προσέγγισης " ,ο οποίος απενεργοποιεί την οθόνη κατά τις κλήσεις ,όταν κάτι τον πλησιάσει.

Ο αισθητήρας αυτός φαίνεται στον ήλιο ή δυνατό τοπικό φωτισμό.

 

Καλημέρα

Επειδή έφαγα κάποια κολλήματα σχετικά με το WiFi και γενικότερα με τις συνδέσεις του τηλεφώνου, αποφάσισα να κάνω επιδιόρθωση τηλεφώνου από το Pc Suite.

Κάποια στιγμή μου λέει πως πρέπει να κρατήσω το πλήκτρο c πατημένο (όπως γινόταν παλιά με όλα τα SE) , έλα όμως που δεν υπάρχει πλήκτρο c....

 

Κάποιος που το έχει κάνει???

 

Κρίνοντας από τη διαδικασία αναβάθμισης , νομίζω ότι θα πρέπει να πατηθεί το πράσινο πλήκτρο

(κάτω αριστερά) .

Edited by aitoum
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά το έχω 7 μέρες.Του έκανα αναβάθμιση την δεύτερη μέρα και μέχρι σήμερα κανένα πρόβλημα.Μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να αντιστοιχίσω ορισμένες επαφές με συγκεκριμένους ήχους όπως στο c 905 ? Με τις φωτογραφίες γίνεται αλλά με τους ήχους ???
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά το έχω 7 μέρες.Του έκανα αναβάθμιση την δεύτερη μέρα και μέχρι σήμερα κανένα πρόβλημα.Μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να αντιστοιχίσω ορισμένες επαφές με συγκεκριμένους ήχους όπως στο c 905 ? Με τις φωτογραφίες γίνεται αλλά με τους ήχους ???

μπορεις αλλα ειναι λιγο μπερδεμενο σε σχεση με αλλα sony ericsson.πρεπει να πας στις επαφες να μπεις στην επαφη που θελεις,πατας επιλογες και ηχος κλησης.αυτα!μπορεις να βαλεις και βιντεο αν θελεις!

Link to comment
Share on other sites

μπορεις αλλα ειναι λιγο μπερδεμενο σε σχεση με αλλα sony ericsson.πρεπει να πας στις επαφες να μπεις στην επαφη που θελεις,πατας επιλογες και ηχος κλησης.αυτα!μπορεις να βαλεις και βιντεο αν θελεις!

Ευχαριστώ ser1612.Είσαι πρώτος.

Link to comment
Share on other sites

σε 3 μερες με 20 ωρες χρησης της μπαταριας με καμια ωρα garmin,1 μιση ωρα ραδιο και κανα μισαωρο τηλεφωνα,20 λεπτα χρηση καμερας και μιση ωρα sudoku και εχει φυγει 1 μπαρα μονο ^_^

νεο ρεκορ ???

 

παντως αρχιζω να νομιζω οτι μπαταρια καταναλωνει οταν ακους μουσικη.... με 1 ωρα μουσικη για 2 μερες εφευγε η μπαταρια...

 

edid: δεν νομιζω το ξυπνητηρι να τρώει μπαταρια αλλα ειναι και αυτο ενεργοποιημενο... ;)

μια ασχετη ερωτηση για το κινητο... χρονομετρο και ηχογραφηση εχει και δεν τα εχω δει ή πρεπει να βρω κανα προγρ ????

Edited by ksipos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Επειδή έφαγα κάποια κολλήματα σχετικά με το WiFi και γενικότερα με τις συνδέσεις του τηλεφώνου, αποφάσισα να κάνω επιδιόρθωση τηλεφώνου από το Pc Suite.

Κάποια στιγμή μου λέει πως πρέπει να κρατήσω το πλήκτρο c πατημένο (όπως γινόταν παλιά με όλα τα SE) , έλα όμως που δεν υπάρχει πλήκτρο c....

 

Κάποιος που το έχει κάνει???

 

To xω κάνει μια φορά νομίζω με το πλήκτρο απάντησής κλίσης

Edited by dl650rr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι μια αμεση απαντηση και θα το εκτιμουσα υπερβολικα πολυ εαν μου διναται μια..

Αρχικα ειμαι αναμεσα στο σατιο και στο iphone 3gs...

Πρωτιμω το σατιο αλλα εχω ασχημες εμπειριες με τα σε.. για αυτο θα ηθελα να σας ρωτησω αυτο που με απασχολει περισσοτερο στο κηνιτο...

Η οθονη αφης του σατιο ανταποκρινεται εξησου γρηγορα με του iphone?

ειχα παρει το w950 οταν ειχε προτοβγει και ηταν απο τα πρωτα κινητα αφης της σε και δεν εμεινα καθολου ευχαριστιμενος.. Αν μπορειται δωστε μου μια απαντηση σχετικα με την προσωπικη σας εμπειρια για την ανταποκριση στην αφη..

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι μια αμεση απαντηση και θα το εκτιμουσα υπερβολικα πολυ εαν μου διναται μια..

Αρχικα ειμαι αναμεσα στο σατιο και στο iphone 3gs...

Πρωτιμω το σατιο αλλα εχω ασχημες εμπειριες με τα σε.. για αυτο θα ηθελα να σας ρωτησω αυτο που με απασχολει περισσοτερο στο κηνιτο...

Η οθονη αφης του σατιο ανταποκρινεται εξησου γρηγορα με του iphone?

ειχα παρει το w950 οταν ειχε προτοβγει και ηταν απο τα πρωτα κινητα αφης της σε και δεν εμεινα καθολου ευχαριστιμενος.. Αν μπορειται δωστε μου μια απαντηση σχετικα με την προσωπικη σας εμπειρια για την ανταποκριση στην αφη..

Ευχαριστω πολυ!

 

φιλε μου δν υπαρχει κινητο με την αφη του iphone αλλα και του satio ειναι πολυ καλη φιλος με iphone που το επιασε στα χερια του μου λεει οκ δν ειναι σαν το iphone αλλα ειναι το καλυτερο tuch που εχω πιασει πλιν iphone εγω παντος ειμαι αρκετα ευχαρηστιμενος απο την αφη του πολυ καλη και γενικα με το κινητο δν εχω κανενα προβλημα ειναι super αν θες απλα την κοριφεα symbian συσκευη με φαδαστικη καμερα το satio ειναι η επιλογη σου αν 8ες απλα αφη που τα σπαει και να πουλας μουρη τοε πηγαινε iphone αν και πλακα πλακα εχω βαρε8ει να βλεπω phone :P:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...