Jump to content

Samsung S3650 Corby


LGKU990i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξέρει κάποιος πως απενεργοποιείται ο ήχος που κάνει όταν πατάς κάτι στη οθόνη???

αυτό το μπιπ μπιπ σε ότι πατάς.αλλα να μη γίνει αθόρυβο σε ήχο κλήσης και μηνύματα:)

 

Φίλε Κώστα αν πατήσεις το κουμπί της εντασης που είναι στα πλάια σου βγ΄ζει ενα μενου που ρυθμίζεις την ένταση των πλήκτρων και την ένταση της δόνησης στην οθόνη όταν την πατάς

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 197
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποιώ το flv downloader του Real Player για να κατεβάζω βίντεο αλλά προσπαθώ να βρω ποιο είναι το κατάλληλο format για το Corby. Μπορεί να βοηθήσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση ....το κινητο αυτο στην συσκευασια τι περιεχει? (εννοω απο καλωδια ακουστικα κτλ)

 

ευχαριστω εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά !:)

αφού έκανα προσεκτικά μια έρευνα στο internet βρήκα αυτό το site και μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον, για αυτό και έκανα εγγραφή...

Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να συνδεθώ στο internet.Μήπως χρειάζεται να πάρω κάτι επιπλέον για να συνδεθώ σε μια ασύρματη σύνδεση?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση ....το κινητο αυτο στην συσκευασια τι περιεχει? (εννοω απο καλωδια ακουστικα κτλ)

 

ευχαριστω εκ των προτερων :)

 

Η συσκευασία περιλαμβάνει μόνο φορτιστή και ακουστικά handsfree. Το καλώδιο πωλείται χωριστά και η εφαρμογή διασύνδεσης με υπολογιστή διατίθεται προς κατέβασμα από την ιστοσελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους και όλες!

 

Μια ερώτηση...

Πώς μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές-παιχνίδια που έχω κατεβάσει στο pc μέσω του pc studio ??

Δεν κατάφερα να βρω κάτι...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους και όλες!

 

Μια ερώτηση...

Πώς μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές-παιχνίδια που έχω κατεβάσει στο pc μέσω του pc studio ??

Δεν κατάφερα να βρω κάτι...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

 

Περασετα με την καρτουλα απο pc Memory Card (MicroSD) και κανε setup ;)

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

πεδια σας παρακαλώ μια απάντησή αν το έχετε τσεκαρη ..υπαρχη πρόβλημα με τη συσκευή δεν μπορείς να βάλεις μια φωτογραφία που έχεις στη μνήμη σαν wallpaper είναι αλήθεια? ...οχι photo που έχετε βγάλει με το κινητό αλα γενικές ..εγω ας πούμε έχω πολες που θα μεταφέρω από το pc
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση πως προσθέτουμε εφαρμογές στα widget κ για την ακριβεια το νεο μηνυμα που έχει σε άλλα samsung αλλά ατυχώς δεν ενσωμάτωσαν στο corby.......

δεν έχει βλέπεται επιλογές συντομεύσεων όπως σε παλαιότερα μοντέλα...... U600.....

Πάντως σε γενικές γραμμές και με γνώμονα τα χρήματα που στοιχίζει είναι ενα καλό κινητό που ίσως θα μπορούσαν με κάποιες λεπτομέρειες να το χουν κάνει άριστο!!!!! (περισσότερες επιλογές στο menu, περισσότερα widgets, καλύτερο Τ9.....δεν αποθηκεύει νέες λέξεις ....που είναι ίσως κ το σημαντικότερο πρόβλημα του κινητού....)

Edited by Lik
http://farm3.static.flickr.com/2093/2478967542_a49d53bd5e_o.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ρωτησω και εγω κατι καπως ασκετο ......

βλεπετε το πηρε αυτες τις μερες η αδερφη μου αλλα δεν την βολευει η χρηση της αφης(ουτε εγω που το δοκιμασα, καθως παω να πατησω ενα κουμπι και πατιεται το διπλα :P) και εχει ψαξει για να παρει γραφιδα μηπως και βοηθησει...μια sony που εχω εγω απο το satio δεν λειτουργει και κατι αλλες lg που αγωρασα στο πλαισιο και ειχαν πει οτι κανουν δεν φερνουν αποτελεσμα..

μηπως πρεπει να ενεργοποιηθει καποια λειτουργεια,να μπει καποιο προγραμμα ή απλα το κινητο δεν υποστηριζει την χρηση γραφιδας???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!Λοιπόν πουλάω το corby μου!Δυστυχώς δεν το βολεύτηκα!Το κινητό είναι καινούριο με το κουτί του και όλα τα παρελκόμενα μέσα!Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στειλει μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Πηρε το προηγουμενο Σαββατο το Corby και πηγε σημερα στο Γερμανο να παρει καλωδιο USB και του ειπαν οτι δεν υπαρχει στην Ελλαδα!Ειναι δυνατον?!
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Πηρε το προηγουμενο Σαββατο το Corby και πηγε σημερα στο Γερμανο να παρει καλωδιο USB και του ειπαν οτι δεν υπαρχει στην Ελλαδα!Ειναι δυνατον?!

Greece Rulez!!!

Ειναι δυνατον να ειναι κατι σε ιδια επιπεδα με της ευρωπης????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το καλώδιο υπάρχει απλά δεν το βρίσκεις εύκολα. Στο Πλαίσιο που είχα ρωτήσει μου είπαν ότι έχει γύρω στα 36€ αν θυμάμαι καλά. Πάντως έχω την αίσθηση ότι δεν σου χρειάζεται και πολύ.Αν θες να του περάσεις αρχεία είναι προτιμότερο να πάρεις μια κάρτα που έχει αντάπτορα usb και κάνεις τη δουλειά σου μια χαρά!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια, μολις το πηρα το κινητακι απο επιδοτηση vodafone:) δυστυχως δεν το εψαξα αρκετα αν αξιζε κανενα αλλο στην κατηγορια του :confused: παντως πρωτες εντυπωσεις, μεγαλο προβλημα ελλειψη καλωδιου usb (ημαρτον ακομα κ φτηνα κινητα των 60 ευρω εχουν μεσα:mad:) και μετριοτατη καμερα... επιζω να με βολεψει το touch ... απο παιχνιδακια κ εφαρμογες δεν εχω ψαξει αν υπραχει τιποτα αξιολογο (πχ εορτολογιο ου ειχα στο προηγουμενο lg μου) και προσωπικα επρεπε να εχει κανενα touch game οπως τo LG που εχει η κοπελα μου:( αν δεν με καλυψει θα παω να το σκοτωσω χαχαχαχχα

 

η δονηση και ο σπαστικος ηχος οταν πατας πληκτρα πως βγαινει? μου εχει σπασει τα νευρα:p:p

Edited by TheSmiths
Link to comment
Share on other sites

Βασικα το καλωδιο το θελω για να κανω συχρονισμο τις επαφες απο το outlook και οχι για τα αρχεια.Αγορασα ενα bluetooth ανταπτορα αλλα κατι γινεται με το software της samsung και δεν ολοκληρωνει τη συνδεση του τηλεφωνου.
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ τις επαφές μου τις έστειλα με bluetooth από το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα (ένα ericsson) και τις πήρε μια χαρά όλες, ακόμα και με τις φωτογραφίες που είχα βάλει στον τηλεφωνικο κατάλογο και χωρίς να χαθεί τίποτα.Δοκίμασέ το και έτσι να δεις.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξής πρόβλημε με το corby. Οταν με καλούν ενώ βλέπω την φωτο αυτου που καλεί και το όνομα που ειναι αποθηκευμενο (στη μνημη τηλεφωνου), δεν βλέπω από κάτω το νούμερο. Πρέπει να πατήσω για 2-3 δευτερόλεπτα το κουμπι hold στα δεξια για να εξαφανιστει ένα κουτάκι (πεδιο) που εμφανίζει στην αρχικη οθόνη. Και επειδή τα εχω αποθηκευμενα στο τηλεφωνο, δηλαδη μία καταχώρηση με 3, 4 τηλεφωνα απο κατω, ποτέ δεν ξέρω αν με καλούν απο το κινητο ή απο το σταθερο ή από την εργασία. Μήπως κάποιος γνωρίζει πως αυτο το πεδιο μπορει να ΜΗΝ εμφανίζεται κάθε φορά που κάποιος με καλεί. Είναι πολύ εκνευριστικό να πατάς το HOLD για να δεις απο που σε παιρνουν.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-omnia-i900-i908-usb-kalodio-syndesis-sync-cable.93787.html

 

εγω πηρα καλωδιο απο εδω και εκανε μια χρα μου δουλεψε και ολα οκ. επισης πηρα και http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Corby-Screen-protector.106872.html το οποιο ειναι μια χαρα και εχει μου ειπε και θηκη http://www.extreme-mobile.gr/p.SAMSUNG-CORBY-S3650-THiki-gel-Silikonis-SILICONE-hydrosilicrilic.116728.html

 

το κινητο το εχει η κοπελα μου και ειναι αρκετα ωραιο και μικρο πολυ καλη κινηση της sammy να βγαλει κατι τετοιο.

Edited by kopromax
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ,

 

ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ CORBY.

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ BROWSER ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΓΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΟ INTERNET.

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, θεματάκια περνάνε στο κινητάκι?:) έχει μέσα 3-4 μόνο και αναρωτιέμαι αν παίρνει και άλλα, και αν ναι που μπορώ να βρω?:p
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορεί κάποιος να αντιγράψει από το manual τις τιμές του sar για αυτί και σώμα αντίστοιχα? όχι ό, κυκλοφορεί στο internet αλλά αυτά που γράφει η samsung στο manual του corby.. ευχαριστώ σας!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S3650 Corby

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...