Jump to content

Samsung S3650 Corby


LGKU990i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Έτσι είναι. Δεν μπορεί να δεχτεί native εφαρμογές.

 

2. Ποτέ δεν θα δεις στην πράξη ανάλογες τιμές με αυτές που ανακοινώνουν οι κατασκευαστές. Οι τιμές αυτές προκύπτουν βάση εργαστηριακών συνθηκών.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 197
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η οθόνη του είναι resistive, σαν πχ του LG Cookie, ή capasitive, σαν του iPhone?
Link to comment
Share on other sites

As we already mentioned, the S3650 Corby touchscreen uses the capacitive technology, which requires only a touch rather than a push to register a click. Even the lightest of touches does the trick which is probably a large part of the reason why people buy touchscreen phones in the first place.

 

http://www.gsmarena.com/samsung_s3650_corby-review-393p2.php

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη επιλογη για τα λεφτα του και κυριως για 2ο τηλ.

Η μπαταρια μου κρατησε 4 μερες με ανοιχτο bluetooth και ομιλια 1 ωρα καθε μερα περιπου.

Εχω ομως ενα προβλημα. Ξαφνικα μια μερα σταματησα να ακουω τον συνομιλητη μου απο το bluetooth. Δοκιμασα αλλα 2 ακουστικα bluetooth και ενα car kit, αλλα τιποτα. Οταν παιρνω εγω τηλ. δεν ακουω, ουτε με ακουνε. Οταν με παιρνουν ομως, ΚΑΙ ακουω ΚΑΙ με ακουνε.

Τι μπορει να φταιει?

GoGoBear - Hephaestus - OrangeKick
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά αν και δεν χρησιμοποιώ σάμσουνγκ- η κοπέλα μου το πήρε- μπορώ να πώ ότι φαίνεται τίμιο κινητό για τα χρήματά του...

Θέλω να τονίσω πέρα από όλα τα άλλα την λειτουργία του μηνύματος ΣΟΣ το οποίο και δεν ήξερα ότι υπάρχει στην σάμσουνγκ...πραγματικά εντυπωσιάστικα....και σίγουρα δεν είναι το πρώτο κινητό στο οποίο βάζουν αυτήν την λειτουργία.μπράβο στην εταιρία...

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Πίσω στην Ελλάδα και με ένα Samsung Corby στα χέρια!

 

Το πήρα από τα MediaMarkt Γερμανίας, προς 130 Ευρώ, προσθέτοντας όμως μια κάρτα μνήμης 4GB και ένα καλώδιο USB για το PC που ανέβασαν το κόστος στα 145 Ευρώ περίπου. Πολύ φθηνά σε σχέση με τη χώρα μας.

 

Μου αρέσει ιδιαίτερα ως συσκευή αισθητικά. Στα συν η αναπαραγωγή mp3, η οθόνη αφής, τα χρώματα της οθόνης, η διάρκεια της μπαταρίας, η ποιότητα των ηχείων αλλά και η παροχή εξτρά καλυμάτων. Στα μείον η κάμερα, το ραδιόφωνο, η απουσία καλωδίου σύνδεσης στο PC και κάποιο PC Suite στη συσκευασία, τα ακουστικά που δε στέκονται με τίποτα στο αυτί.

 

Overall, πολύ καλό κινητό, ειδικά για τα λεφτά του. Αξίζει ακόμη και ως πρώτη συσκευή, αρκεί να μην υπάρχουν εξεζητημένες απαιτήσεις. Εγώ που ως 1ο είχα το LG Viewty, άνετα το αντικατέστησα για το Corby και κρατάω το LG για τις imaging & video δυνατότητες.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι πάρα πολύ να το αγορασω αυτό το τηλέφωνο και επειδή η τιμή του είναι χαμηλή και επειδή έχει ωραία εμφάνιση! Ωστόσο με ενδιαφέρει πολύ να μάθω αν η οθόνη αφής είναι καλή ,δηλαδή αν ανταποκρίνεται γρήγορα στις εντολές! Το δεύτερο που με ενδιαφέρει είναι το ηχείο!!Θέλω να ακουγέται αρκετά καλά ο ήχος!!! Περιμένω εντυπώσεις από τους κατόχους του τηλεφώνου!
:D
Link to comment
Share on other sites

Η ανταπόκριση της οθόνης είναι καλή. Αυτό. Τα ηχεία φωνής και αναπαραγωγής ήχων είναι άριστα.
Link to comment
Share on other sites

Η ανταπόκριση της οθόνης είναι καλή. Αυτό. Τα ηχεία φωνής και αναπαραγωγής ήχων είναι άριστα.

 

Δε μπορώ παρά να συμφωνήσω:)

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσει κανείς το PC Suite που δίνει η Ελληνική αντιπροσωπεία της Samsung εδώ (http://www.samsung.com/gr/consumer/detail/support.do?group=mobilephone&type=mobilephone&subtype=basicphone&model_cd=GT-S3650CYAEUR&mode=C) σε Windows 7;

 

Εγκατέστησα το πρόγραμμα, μου έβγαλε πολλά μηνύματα σφάλματος κατά την εγκατάσταση των drivers ενώ αν συνδέσω το κινητό με Samsung PC Studio mode δεν αναγνωρίζεται ενώ αν το συνδέσω με USB Mass Storage mode αναγνωρίζεται (απόλυτα λογικό) αλλά χωρίς να μπορώ να κάνω κάτι ιδιαίτερο μέσω του -πολύ όμορφου κατά τα άλλα- PC Suite.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα...κατεβασα το προγραμμα απο το site της samsung και κατα την εγκατασταση πεταει καποια σφάλματα κ μετα δεν αναγνωρίζει το κινητό...το pc μου έχει windows 7....Ξέρει κανεις τι παίζει? Εγκατεστησα το ιδιο προγραμμα σε vista και ειναι ενταξει....αλλα vista kai 7 είναι σχεδον ιδια.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα vodafone και το είδα! Πολυ καλό τηλέφωνο! και επειδή και η επιδότηση μου κινείται σε αυτά τα επίπεδα δηλάδη γύρω στα 170 ευρω μάλλον την επόμενη βδομάδα θα το έχω στην κατοχή μου!

 

Είπαμε το ηχείο του είναι πολύ καλό ετσι? Απο μπαταρία πως πάμε?

:D
Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ καλη επιλογη....

η μπαταρια μου βγαζει χαλαρα 4μερες

και μιλαω σχεδον αρκετα και δεν το κλεινω

το βραδυ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είπαμε το ηχείο του είναι πολύ καλό ετσι? Απο μπαταρία πως πάμε?

 

Άριστα ηχεία όπως και μπαταρία (δες παρακάτω)

 

ειναι πολυ καλη επιλογη....

η μπαταρια μου βγαζει χαλαρα 4μερες

και μιλαω σχεδον αρκετα και δεν το κλεινω

το βραδυ.:)

 

Παλεύω να ρίξω ακόμη τη μια γραμμή μπαταρίας που έχω από το απόγευμα (και είναι 03.00 το πρωί). Έχω μιλήσει περίπου 50' συνεχόμενα μέσω non stop μπας και αλλά δεν! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλα αριστο ηχειο δεν εχει....μην ειμαστε κ υπερβολικοι! ακουστικο αρκετα καλο αλλα ηχειο απλα normal, οχι κατι ιδιαίτερο....Η μπαταρία οντως αρκετα καλη...αλλα γενικα για τα λεφτα του αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

Καλα αριστο ηχειο δεν εχει....μην ειμαστε κ υπερβολικοι! ακουστικο αρκετα καλο αλλα ηχειο απλα normal, οχι κατι ιδιαίτερο....Η μπαταρία οντως αρκετα καλη...αλλα γενικα για τα λεφτα του αξίζει.

 

Εγώ λέω και πάλι πως είναι άριστο. Αν το συγκρίνω μάλιστα με το μουσικό υποτίθεται και stereo Νόκια 5800, είναι υπέρ-άριστο. Όσο για το ακουστικό, καθαρό και δυνατό όπως πρέπει.

 

Η μπαταρία του για άλλη μια φορά μου έβγαλε τη πίστη να τη ρίξω, όταν ξεκίνησε να αναβοσβήνει. Να είναι καλά τα Non Stop :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω και πάλι πως είναι άριστο. Αν το συγκρίνω μάλιστα με το μουσικό υποτίθεται και stereo Νόκια 5800, είναι υπέρ-άριστο. Όσο για το ακουστικό, καθαρό και δυνατό όπως πρέπει.

 

Η μπαταρία του για άλλη μια φορά μου έβγαλε τη πίστη να τη ρίξω, όταν ξεκίνησε να αναβοσβήνει. Να είναι καλά τα Non Stop :p

 

Και εγώ έχω ενα Νοκια 5310 και δεν το ακούω καθόλου (σχεδον!)!!

Το Non Stop έχει χτυπήσει κόκκινο!!!:lol::lol:

Από βδομάδα θα έχω νέα και ίσως κατα πάσα πιθανότητα θα το έχω στα χεριά μου!!Όποια άλλη γνώμη είναι δεκτή!

:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις αν στο Corby μπορουμε να εγκαταστησουμε εφαρμογές, παιχνιδια κτλ ή ειναι κλειδωμενο το λογισμικο του?
Link to comment
Share on other sites

Το Samsung Corby δεν είναι smartphone ούτε βασίζεται σε ανοιχτό λογισμικό. Μπορείς να εγκαταστήσεις μόνο java based παιχνίδια και εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Αύριο το μεσημέρι θα το έχω στα χέρια μου...Ελπίζω το βράδυ να το θέσω σε λειτουργία και να το ψάξω!!!Μπορώ από Νόκια να συγχρονίσω τις επαφές μου?
:D
Link to comment
Share on other sites

Απλά να ενημερώσω πως στη συσκευασία δεν υπάρχει καλώδιο σύνδεσης για τον υπολογιστή, ούτε cd με το pc suite.

 

Τώρα, αν γίνεται συγχρονισμός με Nokia συσκευή είναι κάτι που δυστυχώς δε γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν αν γινόταν ο συγχρονισμός των επαφών μέσω Bluetooth οπως γίνεται Από Νόκια σε νόκια...αλλιώς θα με πονέσει το χεράκι μου γιατι σε πολλές επαφές εχω και 2-3 αριθμούς και απο την Sim στο τηλέφωνο θα πρέπει να τις αποθηκεύω σε μια επαφή!
:D
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα, πίστεψε με. Ίσως αν δοκίμαζες με μια άλλη συσκευή, άλλης εταιρίας για να δεις αν υπάρχει υποστήριξη;
Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 συσκευές που έχω είναι νόκια οπότε δεν μπορώ να το δοκιμάσω!! Θα το κάνω μόλις πάρω το κινητό και θα γράψω!!ελπίζω το απόγευμα να το πάρω!! Δεν το είχε φέρει η υπάλληλος σήμερα το πρωί!!(δεν το είχε σε ροζ και περιμένω να μου το φέρουν!)
:D
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παροτι νοκιακιας το πηρα σημερα κ μου αρεσει παρα πολυ το εχω σαν 1 τηλεφωνο κ ειναι πολυ καλο τρομερη οθονη κ ωραιο μενου..τωρα τα υπολοιπα εν καιρω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S3650 Corby

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...