Jump to content

Samsung S3650 Corby


LGKU990i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Αν και έχω το Corby ένα χρόνο, σήμερα ενεργοποίσα πακέτο για mobile internet. Προσπαθώ να συνδεθώ στο widget του facebook (και στο gmail, μέσω του αντίστοιχου εικονιδίου) και μου λέει "Δίκτυο μη διαθέσιμο"...

Κατά τα άλλα μπορώ να μπω μέσω browser όπου θέλω και να ανοίξω κανονικά την mobile version του fb χωρίς πρόβλημα.

 

Έχετε ιδέα τι θα πρέπει να κάνω;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 197
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια φίλη μου εχει το corby από cote.. Το χρησιμοποιεί ομως σε wind. δεν μπορέσαμε ακόμα να περάσουμε τις ρυθμίσεις για το internet. Πολύ ΚΑΚΟ μενού σε αυτό το θέμα. Μεσω μιας εφαρμογής που ελεγε google ειχαμε μια μικρή προσβαση να δούμε τα προφιλ του ιντερνετ. Αν και πληροφορικός σε μια επαφή που ειχα με το κινητό γι 2-3 λεπτά ΔΕΝ μπορεσα να βρώ που κρύβει τις ρυθμίσεις με αλλον τρόπο πλην του να πας καπως μεσω του google.

 

Δοκιμάσαμε την αυτοποιημένη ρύθμιση.. Στλελνοντας ALL και αποστολη στο 19234 τα μηνύματα που ήρθαν εβγαλαν μνημα λαθους οτι το προφιλ υπάρχει ακόμα και οταν διαγραψαμε αυτά της cosmote, wind. Μονο τα mms παίρνει (mms και αποστολη στο 19234). Ουτε το internet ή WAP και αποστολη στο 19234 δούλεψε. Ισως να φταίει που προέρχεται από Cote.. Καποια λαμογιά θα εκαναν με το firmware :mad:

 

Στο site της wind ειναι αστείο που εχει τμημα ρυθμισης συσκευών γιατί απλά εχει κατι πολύ λιγα μοντέλα.. Ποτε δεν βρίσκεις αυτό που θες.

 

Καμιά ιδέα.. και ευχαριστώ εκ των προτέρων. Επειδή δεν εχω το κινητό και της μιλώ από το τηλεφωνο, αν καποιος το περιγράψει σε βηματα θα το εκτιμούσα (πχ menu->ρυθμίσεις->κτλ κτλ :)

 

Υ.Γ. Πάντως να πω το παράπονό μου για αυτό το νήμα, είναι πολλες αναπάντητες ερωτήσεις.:( Μαλλον κανείς δεν ασχολείται σοβαρά με το εν λογω κινητό.:rolleyes: Καλύτερα να της πώ να πάρει κανα ΖΤΕ blade android μου φαίνεται, ήρθε καιρός.. :p

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σας!

αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το Corby μου.

Δεν μπορω να του περασω μεγαλα αρχεια (κυριως τραγουδια)

ειτε απο κινητο, ειτε απο υπολογιστη.

Δεν τα δεχεται.:mad:

Στο Πλαισιο μου ειχαν πει οτι πιθανως χρειαζεται καποια αναβαθμιση.

Ομως οι γονεις μου δεν το κοβω να μου πληρωνουν service για "χαζομαρες".

Τι αλλο μπορω να κανω?:cry::worry:

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

βαλε την micro-SD σου σε εναν USB adaptor (που την κανει φλασάκι) ή σε ανταπτορα που την κανει κανονική SD και μετά σε έναν card reader και γραψε από/και προς τον ΗΥ οτι θες. ;)

http://images.e-shop.gr/images/PER/PER.553994.jpg

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ που απαντησες!

Η καρτα μνημης που του εχω βαλει ειναι κ φλασακι. Την πηρα απο το Πλαισιο κ η συσκευασια γραφει Transcend microSDHC Card +Card Reader. (ειμαι λιγο ασχετη με αυτα)

να βγαλω την καρτα απο το κινητο, να την περασω στο φλασακι της κ ετσι να γραψω ο,τι θελω απο τον υπολογιστη?

 

....

 

αχ τα καταφεραααα!!!!

κ παλι σε ευχαριστω!!!:D:D:D

 

να ρωτησω κ κατι τελευταιο?:O

επειδη τα ακουστικα του κινητου ειναι βολικοοοτατα(:lol:), μπορω να βρω πουθενα καλυτερα? αν ναι, σε τι τιμη περιπου?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων: Πατάμε "τροποποίηση" αν θέλουμε να προσθέσουμε κάτι σε υπάρχον μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
να ρωτησω κατι και εγω! μπορω να χρησιμοποιησω αυτο (http://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=28_59&products_id=506) στο κινητο αυτο παιδια?? αν μπορειτε πειτε μου σιγουρα και αμεσα γιατι επιγει το θεμα.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

όταν σας στέλνουν mms μπορείτε να αποθηκευσετε τις φωτογραφίες/ήχους/βίντεο στο κινητό;

 

και επίσης για να μπούνε εφαργογές java, απλά τις αντιγράφεις στην κάρτα;

ρωτάω γιατί μερικά κινητά έχουν κάποιο κλείδωμα και δέχονται μόνο εφαρμογές κατεβασμένες κατευθείαν από το δίκτυο. μετά θέλει να κάνεις πατέντα (samsung e590)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Καλησπέρα,

Μήπως γνωρίζει κανείς γιατί οταν συνδέω το κινητό στο pc ώστε να του περάσω νέο firmware δεν το αναγνωρίζει; Κάνω κανονικά αναζήτηση των drivers χωρίς όμως αποτέλεσμα. Καμιά ιδέα;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημερα παιδια,

 

να ρωτησω κατι ?

Βρηκα αυτο το κινητο στον δρομο, με σπασμενο το εμπρος τζαμι/ προσοψη. Ομως η οθονη αφης, λειτουργει ακομα κανονικα, . Δεν πανε σετ η οθονη με το τζάμι, αλλά γινεται να αλλαξω μονο το εμπρος τζαμι αμα βρω στο ebay ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

 

να ρωτησω κατι ?

Βρηκα αυτο το κινητο στον δρομο, με σπασμενο το εμπρος τζαμι/ προσοψη. Ομως η οθονη αφης, λειτουργει ακομα κανονικα, . Δεν πανε σετ η οθονη με το τζάμι, αλλά γινεται να αλλαξω μονο το εμπρος τζαμι αμα βρω στο ebay ?

To πλαστικό που λέγεται digitizer πουλιέται και μονο του και πιστευω ενα από αυτα σου κάνει, αρκεί να πιάνουν τα χέρια σου..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

To πλαστικό που λέγεται digitizer πουλιέται και μονο του και πιστευω ενα από αυτα σου κάνει, αρκεί να πιάνουν τα χέρια σου..

 

ευχαριστω και τους 2 για απαντησεις. ισως τελικα να το τολμησω και να παραγγειλω ενα απο αυτα τα digitizer, νομιζω οτι αμα το αλλαξω αυτο θα λειτουργει και θα φαινεται και παλι τελειο το κινητακι. (τωρα που πηρα το κολάι με το ebay, οταν με το καλο ερθει η πρωτη μου παραγγελια θα το μπουμπουνησω και θα ψαξω κανα βιντεακι στο youtube για λυσε-δεσε.

 

http://img593.imageshack.us/img593/6100/0239a.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Έχω ένα samsung corby στην αρχή όταν το είχα πρώτο πάρει αφού πέρασε λίγος καιρός που το είχα βαρεθεί έψαξα στo youtube και βρήκα ένα firmware που είχα άλλα θέματα κτλ. αφού έκανα την πατάτα και το έβαλα χάθηκαν τα πάντα και οι γλώσσες που δυστυχώς τότε δεν το ήξερα με αποτέλεσμα να χάσω τα Ελληνικά.. Αφού έψαχνα συνεχώς δεν βρήκα τίποτα και μετά απο λίγο καιρό άλλαξα συσκευή, τώρα το ξανά πήρα και το έβαλα σε λειτουργία ψάχνοντας πάλι δεν βρήκα κανένα τρόπο να βάλω αυτά τα τιμημένα Ελληνικά του έβαλα το αρχίκο firmware που κατέβασα απο έναν ιστότοπο (είχε ότι γλώσσα μπορείτε να φανταστείτε εκτός Ελληνικά ) είμαι απελπισμένος δεν ξέρω τι να κάνω θέλω βοήθεια!! (δεν με νοιάζει τόσο τα Ελληνικά όσο το Ελληνικό πληκτρολόγιο γιατί δεν αντέχω τα greeklish)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.

ο γιος μου εχει ενα corby pro αυτο με το πληκτρολογιο.

απο εχθες εχει ενα προβλημα, οταν συνδεει τον φορτιστη (ή το καλωδιο usb) σαν να "βραχυκυκλωνει" και κλεινει, δεν μπορει να το φορτισει (ανοιχτο εννοειται) αλλα και δεν μπορω να το συνδεσω με το KIES ωστε να ξαναπερασω το FW... εχει τυχει σε κανεναν κατι παρομοιο? τι λετε να εχει?

Link to comment
Share on other sites

hardware μοιάζει το πρόβλημα. δεν νομίζω να βοηθάει νεο firmware. μια λυση ειναι να βρεις στο ebay φορτιστή μπαταριών (όχι κινητού), και να αλλάζεις φορτισμένες μπαταρίες. Αλλα νομίζω δεν αξίζει να ασχοληθείς..

Δοκίμασε και ένα λύσιμο, καθάρισμα, ξαναδέσιμο μπας και φτιάξει κάτι αλλα... :(

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω... τελικα απο αντοχη ειναι αστα να πανε, ο γιος μου το εχει 3-4 μηνες... και τα παιξε.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έπεσε στα χέρια μου αυτό το τηλεφωνάκι (GT-S3650) το οποίο θα με βόλευε για δεύτερη συσκευή. Το πρόβλημα είναι πως είναι κλειδωμένο (network lock) και δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω. Δεν μπορώ να έχω πρόσβαση ούτε καν στο μενού της συσκευής.

Υπάρχει μήπως τρόπος να του περάσω νέο "καθαρό" firmware?? :(

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Έχω ένα samsung corby στην αρχή όταν το είχα πρώτο πάρει αφού πέρασε λίγος καιρός που το είχα βαρεθεί έψαξα στo youtube και βρήκα ένα firmware που είχα άλλα θέματα κτλ. αφού έκανα την πατάτα και το έβαλα χάθηκαν τα πάντα και οι γλώσσες που δυστυχώς τότε δεν το ήξερα με αποτέλεσμα να χάσω τα Ελληνικά.. Αφού έψαχνα συνεχώς δεν βρήκα τίποτα και μετά απο λίγο καιρό άλλαξα συσκευή, τώρα το ξανά πήρα και το έβαλα σε λειτουργία ψάχνοντας πάλι δεν βρήκα κανένα τρόπο να βάλω αυτά τα τιμημένα Ελληνικά του έβαλα το αρχίκο firmware που κατέβασα απο έναν ιστότοπο (είχε ότι γλώσσα μπορείτε να φανταστείτε εκτός Ελληνικά ) είμαι απελπισμένος δεν ξέρω τι να κάνω θέλω βοήθεια!! (δεν με νοιάζει τόσο τα Ελληνικά όσο το Ελληνικό πληκτρολόγιο γιατί δεν αντέχω τα greeklish)

 

 

http://hotfile.com/dl/144765636/8fb32d8/S3650PMIK2.zip.html

έχει και ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου έδωσε ενας φίλος ενα κινητό που δεν χρησιμοποιεί πλέον αλλά δυστυχώς διαπίστωσα πως το έχει κλειδώσει(κλείδωμα τηλεφώνου). Δυστυχώς, και πάλι, δεν το θυμάται το κωδικό και προσπαθώ να βρω μια άκρη μέσα απο το ιντερνετ αλλά δεν βρήκα κάτι οπυ να πετύχει!!

 

Εχει κάποιος απο εσάς κάποια ιδέα; Πίστευω πως με hard reset θα προσπελαστεί το πρόβλημα - και για αυτό έψαχνα αλλά δεν βρήκα κάτι που να πετύχει!!!

 

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

 

Υπάρχει περίπτωση να την έχεις? Ή καμία άλλη που να έχει Ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

να κανω μια ερωτηση ? .... πως θα φτιαξω προφιλ ιντερνετ στο κινητο μου ?...

(samsung gt-s3650) που θα βρω τις πληροφοριες που ζηταει για το προφιλ ? ...

προσπαθω να συνδεθω με το ιντερνετ του σπιτιου μου αλλα κατι κανω λαθος ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S3650 Corby

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...