Jump to content

Samsung S3650 Corby


LGKU990i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό σκοπεύει να κρατήσει χαμηλή τιμή ώστε να αγοραστεί απο το νεανικό κοινό στο οποίο και στοχεύει. Οπότε WiFi και/ή 3G πολύ απλά θα ανέβαζε το κόστος κτήσης και χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 197
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέματα όχι,αλλά μπορείς να φτιάξεις μια τριπλή εικονα και να τη βάλεις background ως φόντο στις 3 οθόνες που έχει!Αρκετά καλό αυτό!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα , σήμερα πείρα και εγώ την συσκευή γιατί μου έκλεψαν δυστυχώς το παλιό κινητό. Τέλος πάντων μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος : Πως μπαίνουν οι τόνοι στα ελληνικά στα μικρά γράμματα , κατά την καταχώρηση επαφών στο ευρετήριο;

 

Εχω κολήσει και δεν μπορώ να το βρώ ! :wacko:

 

Thanx!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

Μολις παραγγειλα τη συγκεκριμενη συσκευη για τη κοπελα μου πιο πολυ λογω πολυ καλης τιμης και πολυ καλης εμφανισης.. κ.τ.λ.

Αυτο που με προβληματισε ειναι η συνδεσιμοτητα του με PC... καλωδιο συνδεσης δεν παρεχεται απο οτι καταλαβα... Υπαρχει να το αγορασω???? και αν ναι ποσο κοστιζει... ????

Θεωρω πολυ βασικο να μπορεις να περασει ονοματα ή και FOTO απο τη παλια συσκευη στη συγκεκριμενη και γι αυτο ρωταω...

 

Αν ξερει κανεις ας βοηθεισει...

 

Μολις το πήρα και εγώ.

Απο ότι είδα δεν απάντησε κανείς για καλωδιο σύνδεσης.

Μήπως βρήκες κάτι εσύ και αν ναι από που ?

Link to comment
Share on other sites

Εψαχνα σήμερα για καλώδιο. Το κατάστημα της vodafone που πείρα το τηλέφωνο δεν είχε. Τελικά βρήκα στον Γερμανό και το κόστος του ήταν 38 ευρώ !!!!!!! :confused: (για αυτό δεν το έχουν μέσα στο κουτί ε; )

 

τώρα είμαι στο ψάξιμο για λογισμικό για το pc , εχει κανένας κάποιο Link ρε παιδιά !

 

Εχω βρει αυτό , είναι σωστό; : Λογισμικό

Link to comment
Share on other sites

οκ , το δοκίμασα κιόλας και δουλεύει κανονικά (εχω xp στο pc μου).

 

[....Επίσης ο τόνος στους ελληνικούς χαρακτήρες στα μικρά γράμματα μπαίνει αφού πατήσει κάποιος για τέταρτη φορά το κούμπι στο οποίο αντιστοιχεί το φωνήεν :p

 

Π.χ. τα "ά" καταχωρείται όταν πατήσεις το πλήκτρο 2 στο pad , τέσσερις φορές. Αντιστοιχα ισχύει το ίδιο και για τα άλλα φωνήεντα :D ...]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,

 

Για καλωδιο δεν εχω βρει κατι...καποιος ειπε για 38 ευρω αλλα δεν το εχω ψαξει... θεωρω παντως οτι ειναι λιγο τσιμπημενη η συγκεκριμενη τιμη..

 

Αν ξέρει κανεις στη πλαινη μπαρα των widget μπορω να προσθεσω εικονιδιακι σαν συντομευση για μηνυματα...???

Η΄ αν υπαρχει τροπος να εχεις καποια συντομευση αλλης μορφης απο την κατασταση αναμονης για μηνυματα... ???

γενικοτερα δεν εχει πολλες τετοιες επιλογες συντομευσεων απο το λιγο που το εχω ψαξει ( το ειχα παραγγειλει εδω και 20 μερες και μολις εχθες το παρελαβα.. τοσο καλα ?

 

αν ξερει κανεις ας βοηθησει...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα μηνύματα όντως θα ήταν πάλι αρκετα εξυπηρετικό!Από όσο έχω κοιτάξει δεν έχει κάτι τέτοιο.Ούτε στα widgets για να το κατεβάσεις από όσο έχω ψάξει!Μακάρι να κάνω λάθος!Πάντως στο samsung F480i έχει τέτοιο πράγμα!
Link to comment
Share on other sites

Εψαχνα σήμερα για καλώδιο. Το κατάστημα της vodafone που πείρα το τηλέφωνο δεν είχε. Τελικά βρήκα στον Γερμανό και το κόστος του ήταν 38 ευρώ !!!!!!! :confused: (για αυτό δεν το έχουν μέσα στο κουτί ε; )

 

Ο Γερμανός της γειτονιάς μου δεν το έχει. Ποιο είναι το νούμερο του καλωδίου? Στην Samsung έχουν τρία καλώδια http://www.samsung.com/ae/consumer/accessory/type/accList.do?group=mobilephones&type=mobilephones&subtype=accessories&subsubtype=datacable, αλλά δεν γράφει ποιο είναι για το Corby.

WM 5.0 -> WM 6.0 -> Symbian s60v3 -> UIQ3 -> Android 1.5 -> BB 4.5 -> Palm 5.4.9-> iPhone 3.1.2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανένας προβλημα με τον ήχο από τα ακουστικά.

Να έξηγήσω όταν βάλεις τα ακουστικά από το ένα ηχείο ακους παράσιτα ακόμα και όταν είσαι στο μενού.

Οταν βάλεις να ακούσεις mp3 player τα παράσιτα είναι πάρα πολύ δυνατά παλι από το ένα μέρος και δεν μπορείς να ακούσεις μουσική με τίποτα.

Αν βγάλεις το βύσμα που ενώνει τα δύο μέρη το ακουστικών λίγο πιο έξω το πρόβλημα διορθώνεται!!:confused:

Το δοκίμασα και με άλλο ακουστικό (πάνω μέρος) και κάνει ακριβώς τα ίδια.

Και τώρα το κουφό! Αν βάλεις το ραδιόφωνο δεν έχει παράσιτα!:dizzy:

Άρα πιό είναι το πρόβλημα;

Το καλώδιο; το firmware; η συσκευή;

 

Samsung σου 'ρχομαιαιαιαιαιαιαι :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Από ότι εόδα σύντομα τα ίδια είναι!Δεν είδα καμιά διαφορά1Αυτό που σε ενδιαφέρει εσένα είναι το screan protector να είναι για 2,8 inch που είναι η διάσταση της οθόνης του!

Πάντως screan protector έχει και το multirama!Από κει πήρα και γω!Με 9,90 παίρνεις 5 πολύ καλής ποιότητας

Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανός της γειτονιάς μου δεν το έχει. Ποιο είναι το νούμερο του καλωδίου? Στην Samsung έχουν τρία καλώδια http://www.samsung.com/ae/consumer/accessory/type/accList.do?group=mobilephones&type=mobilephones&subtype=accessories&subsubtype=datacable, αλλά δεν γράφει ποιο είναι για το Corby.

 

 

Εμένα μου έδωσαν αυτό:

 

APCBS10UBE

 

είναι ο δεύτερος τύπος στο link που έδωσες.

 

Παιδιά μια άλλη ερώτηση , μπορώ να καταβάσω παιχνίδια από το pc μου ή άλλα προγραμματα βοηθητικά κτλ;

 

Thanx.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είναι ανάγκη να πάρετε το καλώδιο τόσα λεφτά!Δε λέω χρειάζεται για να το συνδυάσεις με το pc suite του, αλλά αν το θέλετε για να παιρνάτε αρχεία στο κινητο όπως φωτό,μουσική,παιχνίδια και τέτοια τότε καλύτερα να πάρετε μια κάρτ micro sd με αντάπτορα για θύρα usb υπολογιστή και κάνεις τη δουλειά σου μια χαρά!Εγώ με 20€ πήρα μια 4GB με αντάπτορα και είμαι εντάξει!

Πάντως σε ότι αφορά το κινητό και τις φωτογραφίες είναι επιεικώς τραγικές!Ειδικά οι νυχτερινές!Καλά δεν περίμενα και super φωτό απο κινητό με 2MP αλλά είπαμε!Πριν κάποια χρόνια είχα ένα motorola V3x!Το κινητό με 2 κάμερα έβγαζε πάρα πολύ τίμιες φωτό!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είναι ανάγκη να πάρετε το καλώδιο τόσα λεφτά!Δε λέω χρειάζεται για να το συνδυάσεις με το pc suite του, αλλά αν το θέλετε για να παιρνάτε αρχεία στο κινητο όπως φωτό,μουσική,παιχνίδια και τέτοια τότε καλύτερα να πάρετε μια κάρτ micro sd με αντάπτορα για θύρα usb υπολογιστή και κάνεις τη δουλειά σου μια χαρά!Εγώ με 20€ πήρα μια 4GB με αντάπτορα και είμαι εντάξει!

Πάντως σε ότι αφορά το κινητό και τις φωτογραφίες είναι επιεικώς τραγικές!Ειδικά οι νυχτερινές!Καλά δεν περίμενα και super φωτό απο κινητό με 2MP αλλά είπαμε!Πριν κάποια χρόνια είχα ένα motorola V3x!Το κινητό με 2 κάμερα έβγαζε πάρα πολύ τίμιες φωτό!

 

Η κάμερα στη συσκευή απλώς υπάρχει :)

 

Τα δυνατά σημεία του κινητού είναι η τιμή, το μέγεθος, η σχεδίαση, οι internet based εφαρμογές (Facebook, Twitter, YouTube) και η ακρόαση μουσικής. Ας μη ξεχνάμε πως απευθύνεται κυρίως σε νέους μικρής ηλικίας και όχι τόσο στον απόλυτο γκατζετάκια.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά,απλά περιμένεις κάτι παραπάνω από αυτό που βγάζει!Anyway, ας μη τα ζητάμε και όλα σε αυτη τη ζωή!
Link to comment
Share on other sites

..και για παιχνίδια μόνο μέσω του κινητού μπορώ να κατεβάσω; Θα ήθελα να αποφύγω την σύνδεση από το κινητό μου αν γίνεται αυτό.
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος πως απενεργοποιείται ο ήχος που κάνει όταν πατάς κάτι στη οθόνη???

αυτό το μπιπ μπιπ σε ότι πατάς.αλλα να μη γίνει αθόρυβο σε ήχο κλήσης και μηνύματα:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mια χαρα κινητακι ειναι μπορει να μην εχει 3g + wif αλλα για δευτερο mobile και η μπαταρια του ειναι απιστευτη!! Μιλαω παντα με συγκριση με iphone:mad:
GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S3650 Corby

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...