Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ γιατί δε τη βρίσκω αυτή τη ρύθμιση...;

Πρεπει να κατεβασεις google keyboard!

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε @diecast μένει να δούμε στη πράξη. Γι αυτό σου είπα προχθές....στάσου μη νοσταλγήσουμε τη κιτκατ ;)

Περιμενουμε σαν τρελοι(εγω προσωπικα :p) λολλιποπ αλλα πραγματικα μην μας κανει να νοσταλγησουμε τη κιτκατ.Θα ειναι πολυ ξενερα!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περιμενουμε σαν τρελοι(εγω προσωπικα :p) λολλιποπ αλλα πραγματικα μην μας κανει να νοσταλγησουμε τη κιτκατ.Θα ειναι πολυ ξενερα!!

 

Φυσικά και θα είναι ξενέρωμα. Επειδή έχουμε μοτορόλα δε πάει να πει ότι δε θα την κρίνουμε αρνητικά εκεί που πρέπει.

Παρ'όλα αυτά ίσως πρέπει να δείξουμε ανοχή σε περίπτωση που δούμε ατέλειες. Είναι πρόσφατη, μεγάλη αναβάθμιση στο λειτουργικό και ίσως πρέπει να δώσουμε χρόνο στη Google. Εδώ ολόκληρη Apple είχε ατέλειες στην έβδομη έκδοση και ακόμα προσπαθεί να τα μπαλώσει στην όγδοη.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα είναι ξενέρωμα. Επειδή έχουμε μοτορόλα δε πάει να πει ότι δε θα την κρίνουμε αρνητικά εκεί που πρέπει.

Παρ'όλα αυτά ίσως πρέπει να δείξουμε ανοχή σε περίπτωση που δούμε ατέλειες. Είναι πρόσφατη, μεγάλη αναβάθμιση στο λειτουργικό και ίσως πρέπει να δώσουμε χρόνο στη Google. Εδώ ολόκληρη Apple είχε ατέλειες στην έβδομη έκδοση και ακόμα προσπαθεί να τα μπαλώσει στην όγδοη.

Σωστος συμφωνω απολυτα! Ετσι ειναι τα πραγματα.περιμενουμε να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο εκανε κατι παραξενο το Moto G. Ξαφνικα δεν λειτουργουσε ουτε το ηχειο, ουτε το ακουστικο, ουτε το μικροφωνο και τα hands free, τιποτα. Οποτε δεν γινοταν να μιλησεις, να ακουσεις μουσικη, ειδοποιησεις κτλ. Το εκλεισα το ανοιξα και παλι τιποτα ο,τι κι αν δοκιμασα. Το ξαναεκλεισα το ξανανοιξα και εφτιαξε μονο του. Τι μπορει να εγινε; 16αρι ειναι απο αμαζον αγορασμενο σχεδον 1 χρονο πριν.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο εκανε κατι παραξενο το Moto G. Ξαφνικα δεν λειτουργουσε ουτε το ηχειο, ουτε το ακουστικο, ουτε το μικροφωνο και τα hands free, τιποτα. Οποτε δεν γινοταν να μιλησεις, να ακουσεις μουσικη, ειδοποιησεις κτλ. Το εκλεισα το ανοιξα και παλι τιποτα ο,τι κι αν δοκιμασα. Το ξαναεκλεισα το ξανανοιξα και εφτιαξε μονο του. Τι μπορει να εγινε; 16αρι ειναι απο αμαζον αγορασμενο σχεδον 1 χρονο πριν.

 

μου το χε κάνει και μένα μια φορά αλλά μόλις του κάνα μια επανεκκίνηση έστρωσε.

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό διάβαζα τώρα.. Μακάρι για τα 1st gen να μην υπάρξει μεγάλη καθυστέρηση!

 

Ενώ από τη Motorola έχουν ανακοινώσει επίσημα το update και για το δικό μας κινητό, στην ενότητα Support για τα 2 μοντέλα έχουν βάλει τα Release Notes του Android 5.0 μόνο στο 2nd gen:

 

https://motorola-global-portal.custhelp.com/app/product_page/faqs/p/30,6720,9050/#/how_do_i

 

https://motorola-global-portal.custhelp.com/app/product_page/faqs/p/30,6720,9151/#/how_do_i

 

Ελπίζω πάντως να μην παίζει κάποιο ρόλο!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες πηρα αυτο το καταπληκτικο τηλ.για τη γυναικα αλλα δεν μπορω να βρω αν τραβαει στιγμιοτιπα οθονης μπορει να βοηθησει καποιος;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν ξέρω αν έχει ξανά ειποθεί, αλλά οι φωτογραφίες που βγάζει δεν είναι μαύρο χάλι;;; Ή θα έχουν πολύ θόρηβο, ή θα έχουν γίνει too smooth. Και το focus ότι ναναι. Γίνεται κάπως να διορθωσεί. Το παλιό μου samsung galaxy s plus έβγαζε κλάσεις ανώτερες foto. Edited by helios21
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την κοινότητα.

Έχω κάποια προβλήματα, όχι με την συσκευή αλλά με το λειτουργικό και τις εφαρμογές και θα ήθελα τα φώτα σας.

1. Στην desktop έκδοση του GMail υπάρχουν 5 καρτέλες (Κύρια, Κοινωνικά, Προσφορές, Ενημερώσεις, Φόρουμ) στις οποίες κατατάσσονται τα εισερχόμενα e-mail. Στην περιοχή ειδοποιήσεων του κινητού εμφανίζονται μόνο όσα κατατάσσονται στην καρτέλα προσφορές και όχι τα υπόλοιπα. Θα πρέπει να μπώ στην εφαρμογή του GMail και μόνο τότε τα βλέπω. Όλα τα mail δηλαδή έρχονται στην συσκευή (συγχρονίζονται) απλά δεν υπάρχει ειδοποίηση πως έχω νέα mail.

Πως το φτιάχνω ?

 

2. Όταν είμαι στο Google Now και πατήσω τις 3 παύλες πάνω αριστερά, στη συνέχεια reminders και μετά το σύμβολο + κάτω δεξιά για να ορίσω μια νέα υπενθύμιση, δεν μου δίνει επιλογές για να βάλω την υπενθύμιση, αλλά με κατευθύνει στο Play Store και μου προτείνει εφαρμογές για reminders.

Αυτό είναι το φυσιολογικό?

Τις υπενθυμίσεις που έχω ορίσει απο το Google Keep τις δείχνει κανονικά.

 

3. Τα ραντεβού ή τις σημαντικές ημερομηνίες που έχω βάλει στο Calendar δεν τις δείχνει το Now έκτος και αν τις έχω βάλει σαν υπενθύμιση. Διορθώνεται ή έτσι είναι ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν ξέρω αν έχει ξανά ειποθεί, αλλά οι φωτογραφίες που βγάζει δεν είναι μαύρο χάλι;;; Ή θα έχουν πολύ θόρηβο, ή θα έχουν γίνει too smooth. Και το focus ότι ναναι. Γίνεται κάπως να διορθωσεί. Το παλιό μου samsung galaxy s plus έβγαζε κλάσεις ανώτερες foto.

Γνωστο αφο φιλε! Ειδικα με την στοκ εφαρμογη η φωτο ειναι μαπα!! Βαλε αλλη εφαρμογη! Οπως a better camera

Link to comment
Share on other sites

Έχω επιδότηση απο wind και πήγα σήμερα να το παραλάβω αλλα ήταν το X1032 η 1ης γενιάς απο ότι είδα και μου είπαν οτι την lte έκδοση δεν την φέρνουν

 

1)ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω μήπως υπάρχει κανένα κατάστημα που να κάνει την εξαίρεση ?

2)εκτός απο το δίκτιο έχει άλλες διαφορές?

3)bloatware η wind βάζει+custom rom για το συγκεκριμένο ειναι οι ιδιες με το 2nd generation?

το @@@ και την υπογραφη προσεχω που την βαζω
Link to comment
Share on other sites

Έχω επιδότηση απο wind και πήγα σήμερα να το παραλάβω αλλα ήταν το X1032 η 1ης γενιάς απο ότι είδα και μου είπαν οτι την lte έκδοση δεν την φέρνουν

 

1)ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω μήπως υπάρχει κανένα κατάστημα που να κάνει την εξαίρεση ?

2)εκτός απο το δίκτιο έχει άλλες διαφορές?

3)bloatware η wind βάζει+custom rom για το συγκεκριμένο ειναι οι ιδιες με το 2nd generation?

 

Αν καταλαβα καλα τι ρωτας:

1) το moto g 4g 1st gen υπαρχει σε μαγαζια στο κεντρο(το ξερω γιατι ρωτησα προσφατα που ενδιαφεροταν ενας φιλος)

2)Οι διαφορες του 4g mε το απλο g (για 1st gen παντα) εκτως απο το δυκτιο ειναι και υποδοχη για microsd

3) Επειδη το moto g μου το πηρα απο wind ειναι pure. Χωρις bloatware και custo rom. Οπως το βγαζει η motorola

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα τι ρωτας:

1) το moto g 4g 1st gen υπαρχει σε μαγαζια στο κεντρο(το ξερω γιατι ρωτησα προσφατα που ενδιαφεροταν ενας φιλος)

2)Οι διαφορες του 4g mε το απλο g (για 1st gen παντα) εκτως απο το δυκτιο ειναι και υποδοχη για microsd

3) Επειδη το moto g μου το πηρα απο wind ειναι pure. Χωρις bloatware και custo rom. Οπως το βγαζει η motorola

 

1)ενοούσα συγκεκριμένα κατάστημα wind αναγκαστικά διότι απο την wind ειναι η επιδότηση

2)τα 8-16 gb σου έφτασαν ?

3)τέλεια που ειναι pure :D για τις custom rom ενοούσα αν έχει διαφορετικές το 4g με το απλο

το @@@ και την υπογραφη προσεχω που την βαζω
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το βρεις σε Wind. Επίσημα νομίζω πως δεν εισάγεται, οπότε όποιος το έχει κάνει παραεισαγωγή από άλλο κράτος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το βρεις σε Wind. Επίσημα νομίζω πως δεν εισάγεται, οπότε όποιος το έχει κάνει παραεισαγωγή από άλλο κράτος.

 

Στα multirama το 4g το είχε σίγουρα πάντως!

το @@@ και την υπογραφη προσεχω που την βαζω
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιος τα φέρνει επίσημα στην Ελλάδα, αλλά λογικά δεν θα το πήραν από αυτόν...
Link to comment
Share on other sites

Αργούμε πολύ ρε παιδιά.Αργούμε...... :P :P

 

Ίσως καλύτερα γιατί οι περισσότεροι στο thread του Moto G 2014 λένε για ελαφρώς πιο αργή απόκριση και χειρότερη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Αργούμε πολύ ρε παιδιά.Αργούμε...... :P :P

Με αυτα που διαβαζω φιλε σαλαζαρ δεν θελω να ερθει!! Το μονο θετικο ειναι τα notifications στη lockscreen! Αρκετα bugs και lags :mad::mad: ελπιζω να ειναι διαφορετικα σε εμας...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...