Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για το streaming θα φτιαξετε ενα νεο προφιλ στα vodafone connections, θα το ονομασετε οπως θελετε και θα βαλετε

access name το internet.vodafone.gr

auth type normal

protocol http

linger time εβαλα 99999 αλλα ισως δεν εχει σημασια

και advanced settings οπως ειναι, τιποτα δηλαδη.

μετα στο web player θα επιλεξετε να συνδεεται με αυτο το προφιλ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Musica_gr ευχαριστω για τις συμβουλες! Αν καταλαβα καλα αφου μπηκες απο τον Opera στις mobile apps εκανες search με τον ορο youtube κ κατεβασες την πρωτη εφαρμογη (Youtube Web). Την δοκιμασα καθως κ τις υπολοιπες εφαρμογες που εμφανιζει αλλα καμια δεν λειτουργει. Παλι βγαζει μνμ μη εγκυρο πακετο απο διακομιστη.

Αν εχεις κανεις καμια αλλη ιδεα, ευπροσδεκτη. Συγνωμη που αργω να απαντησω αλλα ειμαι στρατο.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το δεύτερο Hard Reset και πολλά νεύρα ...ποιά είναι η διαδικασία για να επιστρέψεις ένα κινητό στη Vodafone και να πάρεις ένα άλλο?

 

Το έκανε κανείς?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα Φιλοι!

μολις αγορασα απο εναν φιλο μου το Μ1!!το μονο μου προβλημα ειναι οτι εχει μεσα 300 επαφες και δεν μπορω να τις διαγραψω παρα μονο μια μια...

καμια ιδεα κανεις?

σας ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα το FORUM εκανα το hard reset εχθες, και σημερα το πρωι αποφασισα να το δοκιμασω, καταφερα να στειλω 2 μηνυματα και μετα ξανα τα ιδια δεν μπορω να στειλω δεν μπορω να λαβω τιποτα,

 

δειχνει την αποστολή επ αοριστον και τελικα οδηγειτε σε αποτυχια

 

Ακριβως το ιδιο συμβαινει και με οταν προσπαθω να διαγραψω το μηνυμα

 

Εκανα Hard reset και εμενα κρατησε μονο 12 ωρες, αμεσως ξανα μπλοκαρε

 

Πηρα την VODAFONE απο τον Αννα στον Καιφα και περιμενω να με παρουν τηλεφωνο

 

Το Μ1 ειναι μολις 10 ημερων ΗΜΑΡΤΟΝ, και εχει τοσος κοσμος προβλημα κατι δεν θα επρεπε να βρουν, σκεφτομαι να παω στην samsung και να ζητησω επιστροφη χρηματων δεν παει αλλο

 

Ενημερωστε για δικες σας κινησεις μηπως βγαλουμε ακρη ή το πολυ να κανουμε κατι μαζι μπας και βρουμε το δικιο μας

 

ΟΥΤΕ το hard reset ελυσε το προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα και εγω το H1 θα γραψω μετα τς εντυποσεις μ. ΘΕλω μια μεγαλη βοηθεια απο εσας γτ μ εχει σπασει τα νευρα ο brower τ και τι εννοω. θελω π.χ να μπω στο http://www.bwin.com κ οταν παταω να μπψ μ το εμφανηζει με wap δλδ δν μ εμφανηζει τν ιστοσελιδα οπως στο pc το ιδιο προβλημα εχω και με το youtube. μποργτε ν μ πειτε π να πατισω γ να βρω τσ ρυθμησεις και να το αλλαξω αυτο????? το ιδιο προβλημα ειχα κ στο blackbery storm αλλα εκει οταν το αλλαζα δν ειχαflashplayer:mad:. please help

εχει στις ρυθμισεις του browser να το βλεπει σαν desktop και οχι σαν handheld, για δες το.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να στειλω δεν μπορω να λαβω τιποτα,

 

δειχνει την αποστολή επ αοριστον και τελικα οδηγειτε σε αποτυχια

 

Ακριβως το ιδιο συμβαινει και με οταν προσπαθω να διαγραψω το μηνυμα

 

Εκανα Hard reset και εμενα κρατησε μονο 12 ωρες, αμεσως ξανα μπλοκαρε

 

 

Κι εγώ ως γνωστόν αντιμετωπίζω τα ίδια. To δικό μου είναι H1 . Πριν λίγο μπλόκαρε πάλι στην αποστολή μηνύματος μετά από περίπου 48 ώρες μετά το δεύτερο hard reset. Το απενεργοποίησα και το άνοιξα πάλι , έστειλε το μήνυμα και μου ήρθανε και 5-6 μηνύματα από όλη την ημέρα. Που σημαίνει πως το κινητό είχε πρόβλημα όλη την ημέρα αλλά εγώ δεν το είχα καταλάβει :wacko:

 

Από ό,τι καταλαβαίνω δεν είναι κάτι που διορθώνεται ή ρυθμίζεται οπότε μένει να απευθυνθούμε στην Vodafone μαζικά

 

Edited to add : A και κάτι άλλο που μου έχει κάνει εντύπωση γιατί δεν το έχω ξανασυναντήσει...όλα τα είχαμε βέβαια με αυτό το κινητό ...από την αρχή που το πήρα η αναφορά παράδοσης των μηνυμάτων γράφει 3-4 ώρες πίσω . δηλαδή τώρα έστειλα ένα μήνυμα η ώρα στο κινητό είναι 23:40 και έρχεται η αναφορά παράδοσης "επιτυχής 20:10 " ...και αυτό το κάνει από την πρώτη μέρα. Ό,τι νάναι πια αυτό το τηλέφωνο!!!

Edited by Musica_gr
Link to comment
Share on other sites

@ toympas: Πόσες φορές πρέπει να το πούμε ? :confused:

Απαγορεύεται η γραφή τύπου "sms" :!:

 

Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

@ toympas: Πόσες φορές πρέπει να το πούμε ? :confused:

Απαγορεύεται η γραφή τύπου "sms" :!:

 

Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση.

τι εννοης τυπου sms? μια χαρα ηταν το μυνημα μου

Link to comment
Share on other sites

Γραφή τύπου είναι όταν παραλείπουμε κάποια γράμματα της λέξης, συνήθως τα φωνήεντα.

 

Παράδειγμα, στο παραπάνω ποστ σου που διαγράφηκε έγραφες:

  • εγω ακομα δν εχω προβλημα με μνμ κτλ.φιλε μου το εκανα αυτο κ εβαλα επιλογη
  • μου εμφανησε τις λέξεις αθληματα κ κατι αλλα δλδ τελειος ακυρο

Προσπάθησε να γράφεις ολόκληρες τις λέξεις. Άλλωστε δεν έχει νόημα να πληκτρολογήσεις 1,2 χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο παραπάνω. Δεν γλυτώνεις χρόνο αλλά, από την άλλη, γράφοντας ολόκληρες τις λέξεις, το μήνυμά σου είναι πολύ πιο ευανάγνωστο και βοηθάς στην καλύτερη λειτουργία του φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα hard reset την Τρίτη το Βράδυ, ολα πηγαιναν καλα μεχρι το πρωι της Τεταρτης που επανεργοποιησα την ληψη Αναφορας.

 

Ολη την Τεταρτη ξερω σιγουρα οτι μου εστελενα μηνυματα και δεν τα λαμαβαινα αλλα και ουτε μπρουσα να στειλω. Τονιζω πως με το που ενεργοποιησα την αναφορα αμεσως ξεκινησε να κανει τα ιδια. Τεταρτη απογευμα στην απογνωση το κλεινω βγαζω sim και μπαταρια και ξαφνικα αρχιζει να λαμβανει μηνυματα και να λειτουργει κανονικα

 

Ολη την υπολοιπη μερα μεχρι και τωρα Πεμπτη πρωι, λαμβανω και στελνω κανονικα μηνυματα

 

Μολις αποφασισα να επανεργοποιησω την ΑΝΑΦΟΡΑ για να επιβεβαιωσω τις υποψιες μου επανηλθαν ολα κολλημενα. ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ αμεσως, ενεργοποιω την ληψη αναφοράς και απο το επομενο μηνυμα κολλημα στην αποστολή. κολλημα στην διαγραφη μηνυματων, και τιποτα.

 

Τελος προσπαθησα να κανω το ιδιο (εξω μπαταρια και sim) για να το ξεμπλοκαρω αλλα δυστυχως τιποτα

 

Σημερα το απογευμα θα το παω στο SERVICE της SAMSUNG και θα σας ενημερωσω.

Περιττο να πω, πως η VODAFONE ακομα να με καλεσει να με ενημερώσει.

Πραγματικα τα h1 kai m1 εχουν βγει 2 μηνες και απο οτι μπορω να καταλαβω ολα εχουν προβλημα με τα μηνυματα, και αυτοι δεν εχουν παρει χαμπαρι οτι πρεπει να το ψαξουν και να βρουν λυση η να τα αποσυρουν αν δεν μπορουν.

 

.......

Link to comment
Share on other sites

Γραφή τύπου είναι όταν παραλείπουμε κάποια γράμματα της λέξης, συνήθως τα φωνήεντα.

 

Παράδειγμα, στο παραπάνω ποστ σου που διαγράφηκε έγραφες:

  • εγω ακομα δν εχω προβλημα με μνμ κτλ.φιλε μου το εκανα αυτο κ εβαλα επιλογη
  • μου εμφανησε τις λέξεις αθληματα κ κατι αλλα δλδ τελειος ακυρο

Προσπάθησε να γράφεις ολόκληρες τις λέξεις. Άλλωστε δεν έχει νόημα να πληκτρολογήσεις 1,2 χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο παραπάνω. Δεν γλυτώνεις χρόνο αλλά, από την άλλη, γράφοντας ολόκληρες τις λέξεις, το μήνυμά σου είναι πολύ πιο ευανάγνωστο και βοηθάς στην καλύτερη λειτουργία του φόρουμ.

ναι φιλε μου το εχω καταλαβει γιαυτο το post που εκανα εδω και διαφραφτηκε πριν μερικες ωρες ηταν κανονηκα γραμμενο γιαυτο παραξενεθτηκα που διαγραφτηκε
Link to comment
Share on other sites

Εκανα hard reset την Τρίτη το Βράδυ, ολα πηγαιναν καλα μεχρι το πρωι της Τεταρτης που επανεργοποιησα την ληψη Αναφορας.

 

Ολη την Τεταρτη ξερω σιγουρα οτι μου εστελενα μηνυματα και δεν τα λαμαβαινα αλλα και ουτε μπρουσα να στειλω. Τονιζω πως με το που ενεργοποιησα την αναφορα αμεσως ξεκινησε να κανει τα ιδια. Τεταρτη απογευμα στην απογνωση το κλεινω βγαζω sim και μπαταρια και ξαφνικα αρχιζει να λαμβανει μηνυματα και να λειτουργει κανονικα

 

Ολη την υπολοιπη μερα μεχρι και τωρα Πεμπτη πρωι, λαμβανω και στελνω κανονικα μηνυματα

 

Μολις αποφασισα να επανεργοποιησω την ΑΝΑΦΟΡΑ για να επιβεβαιωσω τις υποψιες μου επανηλθαν ολα κολλημενα. ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ αμεσως, ενεργοποιω την ληψη αναφοράς και απο το επομενο μηνυμα κολλημα στην αποστολή. κολλημα στην διαγραφη μηνυματων, και τιποτα.

 

Τελος προσπαθησα να κανω το ιδιο (εξω μπαταρια και sim) για να το ξεμπλοκαρω αλλα δυστυχως τιποτα

 

Σημερα το απογευμα θα το παω στο SERVICE της SAMSUNG και θα σας ενημερωσω.

Περιττο να πω, πως η VODAFONE ακομα να με καλεσει να με ενημερώσει.

Πραγματικα τα h1 kai m1 εχουν βγει 2 μηνες και απο οτι μπορω να καταλαβω ολα εχουν προβλημα με τα μηνυματα, και αυτοι δεν εχουν παρει χαμπαρι οτι πρεπει να το ψαξουν και να βρουν λυση η να τα αποσυρουν αν δεν μπορουν.

 

.......

ρε παιδια εμενα δεν εχει προβλημα με τα μυνηματα και τις αναφορες:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

οταν ακουτε μουσηκη απο τα handsfree πως ειναι ο ηχος? εμενα ακουγετε χωρης καθολου μπασο δηλαδη πολυ λεπτα υπαρχει καποια ρυθμηση που μπορω να κανω??
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου που εχει παλιο sw κολλαει στα sms μονο οταν εχω ενεργοποιημενη αναφορα.

Του κολλητου που εχει νεοτερο δεν κολλα.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου που εχει παλιο sw κολλαει στα sms μονο οταν εχω ενεργοποιημενη αναφορα.

Του κολλητου που εχει νεοτερο δεν κολλα.

γιατι δεν του κανεις αναβαθμηση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους , θα ήθελα την γνώμη σας. Ο πατέρας μου την προηγούμενη εβδομάδα αγόρασε το M1, ουσιαστικά το πήρε δωρεάν γιατί είχε επιδότηση 290euro. Ωστόσο το πρόβλημα είναι ότι ήθελε τελικά να έχει os: windows mobile γιατί χρειάζεται κάποια πραγραμματάκια, επειδή όμως δεν ήξερε να πει: ''θέλω κινητό με windows:p'' πήρε αυτό που του πρότειναν στην voda. Το θέμα είναι ότι τώρα δεν του κάνει και με έβαλε να κάνω την βρωμοδουλειά να πάω στη voda και να τα κανονίσω. Εκεί οι καλοσυνάτοι άνθρωποι δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι, και μου είπαν ότι μπορώ να βάλω windows με δικιά μου ευθύνη αλλά συγχρόνως παύει να ισχύει η εγγύηση, αυτό μόνο, αλλιώς να το πουλήσω και να πάρω ένα άλλο windows mobile. Αξίζει να αλλάξω λειτουργικό:O και πώς; Αλλιώς να το πουλήσω και να αγοράσω άλλο; Τι προτείνετε για windows mobile;

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους , θα ήθελα την γνώμη σας. Ο πατέρας μου την προηγούμενη εβδομάδα αγόρασε το M1, ουσιαστικά το πήρε δωρεάν γιατί είχε επιδότηση 290euro. Ωστόσο το πρόβλημα είναι ότι ήθελε τελικά να έχει os: windows mobile γιατί χρειάζεται κάποια πραγραμματάκια, επειδή όμως δεν ήξερε να πει: ''θέλω κινητό με windows:p'' πήρε αυτό που του πρότειναν στην voda. Το θέμα είναι ότι τώρα δεν του κάνει και με έβαλε να κάνω την βρωμοδουλειά να πάω στη voda και να τα κανονίσω. Εκεί οι καλοσυνάτοι άνθρωποι δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι, και μου είπαν ότι μπορώ να βάλω windows με δικιά μου ευθύνη αλλά συγχρόνως παύει να ισχύει η εγγύηση, αυτό μόνο, αλλιώς να το πουλήσω και να πάρω ένα άλλο windows mobile. Αξίζει να αλλάξω λειτουργικό:O και πώς; Αλλιώς να το πουλήσω και να αγοράσω άλλο; Τι προτείνετε για windows mobile;

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

αν εχεις την οικονομηκη ανεση παρε το Htc HD2:)
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η δυνατότητα να διαγράψω όλες τις επαφές μαζί γιατί μια-μια είναι αδύνατον, καθώς είναι 750 περίπου, το ψάχνω και δεν το βρίσκω:wacko:...για Samsung 360 M1...

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η δυνατότητα να διαγράψω όλες τις επαφές μαζί γιατί μια-μια είναι αδύνατον, καθώς είναι 750 περίπου, το ψάχνω και δεν το βρίσκω:wacko:...για Samsung 360 M1...

Ευχαριστώ!!

απο το site του 360...?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η δυνατότητα να διαγράψω όλες τις επαφές μαζί γιατί μια-μια είναι αδύνατον, καθώς είναι 750 περίπου, το ψάχνω και δεν το βρίσκω:wacko:...για Samsung 360 M1...

Ευχαριστώ!!

απο το site του 360...?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...