Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια δεν ξερω για το Μ1 αλλα το Η1 ειναι σουπερ μπορεις να κανεις τα παντα κ ας μην εχεις το 360 εχθες ανακαλυψα πως να μιλαω κ στο msn κ ο χαρτης σουπερ αν κ δεν τον χρησιμοποιησα εγω αλλα ο δικος μου.εχω γρηγορη πλοηγηση παντου χωρις κολληματα εχω youtube-msn-τελειο δυνατο ηχο κ τελειες φωτο κανενα προβλημα με τα μην κ η μπαταρια κραταει παρα πολυ.τι αλλο να θελουμε απο ενα κιν μονο φραπε δεν φτιαχνει.μην απογοητευεστε κ γω στην αρχη δυσκολευτηκα αλλα με υπομονη κ ψαξιμο στο μενου του αναλυτικα σιγα σιγα τα βρηκα ολα.
σθμφωνω για το H1!! πως ακριβος μιλασ στο μσν??κατεβαζεις καποια εφαρμογη??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα σου στειλω καποια στιγμη με pm τη διαδικασια γιατι πρεπει να το βλεπω κ δεν το εχω μαζι μου δεν του εχω βγαλει screen protector κ δεν το παιρνω ακομα.:)να πω οτι εχω αλλαξει πολλα κινητα μιας κ αυτη ειναι η δουλεια μου κ πιστεψτε με δεν εχει απολυτως τιποτα να ζηλεψει απο iphone ισα ισα που εχει πολυ καλυτερη φωτο κ video hd.
Link to comment
Share on other sites

θα σου στειλω καποια στιγμη με pm τη διαδικασια γιατι πρεπει να το βλεπω κ δεν το εχω μαζι μου δεν του εχω βγαλει screen protector κ δεν το παιρνω ακομα.:)να πω οτι εχω αλλαξει πολλα κινητα μιας κ αυτη ειναι η δουλεια μου κ πιστεψτε με δεν εχει απολυτως τιποτα να ζηλεψει απο iphone ισα ισα που εχει πολυ καλυτερη φωτο κ video hd.
οκ οποτε μπορεσεις κανε ενα κοπο να με βοηθησεις γιατι το κινητο ειναι κορφη:D. εγω εχω ετνυποσιαστει απο τα 0 κολιματα και απο το ποσο γρηγορο ειναι:D ενταξη για ποιοτητα οθονης δεν το συζηταμε:p
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το M1. Τελικά δεν το έστειλα ούτε στη Vodafone ούτε στη Samsung για να διορθωθεί το πρόβλημα με τα μηνύματα. Βρήκα τον κωδικό Επαναφοράς Εργοστασιακών Ρυθμίσεων (Hard Reset) στο αγγλικό forum της Vodafone και τον δοκίμασα μόνη μου ελπίζοντας να είναι σωστός. Όντως ήταν ο σωστός κωδικός και μετά την επαναφορά μπορούσα να λαμβάνω μηνύματα!!! Έχω κάνει αποσύνδεση και επανασύνδεση στο 360 και όλα λειτουργούν σωστά από χθες. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι..

 

Ο κωδικός για το M1 που βρήκα - εδώ- είναι:

 

*2767*3855#

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το M1. Τελικά δεν το έστειλα ούτε στη Vodafone ούτε στη Samsung για να διορθωθεί το πρόβλημα με τα μηνύματα. Βρήκα τον κωδικό Επαναφοράς Εργοστασιακών Ρυθμίσεων (Hard Reset) στο αγγλικό forum της Vodafone και τον δοκίμασα μόνη μου ελπίζοντας να είναι σωστός. Όντως ήταν ο σωστός κωδικός και μετά την επαναφορά μπορούσα να λαμβάνω μηνύματα!!! Έχω κάνει αποσύνδεση και επανασύνδεση στο 360 και όλα λειτουργούν σωστά από χθες. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι..

 

Ο κωδικός για το M1 που βρήκα - εδώ- είναι:

 

*2767*3855#

 

 

Τωρα οταν ενεργοποιεις την ληψη αναφορας σου κολλαει ή οχι??? για παρατηρησε το αυτο και πες μας, και εγω εκανα hard reset αλλα μολις ενεργοποιησα την ληψη αναφορας ρεταρε παλι

 

Περιμενω νεα απο την samsung και θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια υπαρχει καποιος να εχει βαλει screen protector κ καποια θηκη στο Η1?δυστυχως δεν βρισκω τετοια αξεσουαρ.ευχαριστω

 

Ψάξε στο ebay. Έχω ήδη αγοράσει για το δικό μου H1 και screen protector και θήκη. :)

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου.

ξερεις μήπως αν το gps λειτουργει μονο μεσα απο το 360 της vodafone?το πήρα σήμερα και δεν μπορω να καταλάβω καθόλυ πως λειτουργεί αυτο το κινητό.

 

Γεια σου Παναγιώτα. Το gps προς το παρόν λειτουργεί μόνο μέσω της Vodafone (για συμβόλαια). Στο μέλλον λογικά θα μπορέσουμε να περάσουμε κι άλλα προγράμματα πλοήγησης με την βοήθεια κάποιων forum.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

αν δεις στα πρωτα post ενας αναφερει οτι εχει συνδεθει με wind
τον οποίο ρώτησα πως και τι και δεν απάντησε γιατι η απάντηση ειναι οτι δεν δουλευει το 360 με wind.
Link to comment
Share on other sites

τον οποίο ρώτησα πως και τι και δεν απάντησε γιατι η απάντηση ειναι οτι δεν δουλευει το 360 με wind.
τοτε γιατι το ειπε

:confused:? τελος παντον δεν επιμενω γιατι δεν το γνωρηζω αν δουλευει η οχι. εγω ειμαι με συνδεση βονταφον και δεν εχω προβλημα

Link to comment
Share on other sites

ελα μου ντε...

ενας μονο ανεφερε αλλαγη ρυθμίσεων για να παιξει με καρτοκινητό vf κι αυτή εγινε απο την vf χωρίς όμως να μπορει να γυρίσει τις ρυθμίσει ο χρήστης σε συμβολαίου.

 

αρα 99,99% δεν παιζει με Wind

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά ξανά.

1. Τηλεφώνησα στην Vodafone και μίλησα με έναν υπάλληλο-τεχνικό που ήξερε πραγματικά όλα τα προβλήματα. Παραδέχτηκε πως γνωρίζουν όλα τα προβλήματα από youtube μέχρι flash και από μηνύματα μέχρι συγχρονισμούς (μιλήσαμε και για την Voda Αγγλίας και για όλα) Μου είπε πως την Κυριακή το βράδυ κάνανε ένα update στο 360 και πως κάποια προβλήματα άρχισαν να λύνονται. Μου είπε πως το αργότερο σε 2 εβδομάδες θα κάνουν update το firmware που θα καλύψει τα περισσότερά μας προβλήματα. Ήξερε και για τα μηνύματα και για τον browser που πέφτει.

2. Μου τηλεφώνησε ένας άλλος σήμερα σε απάντηση του e-mail που τους είχα στείλει, ο οποίος ήταν και αυτός ενήμερος για όλα τα προβλήματα. Αυτός μάλιστα μου είπε πως την επόμενη εβδομάδα μάλλον θα γίνει το update στο firmware.

 

¨Ολα αυτά φυσικά θα τα πιστέψω όταν πραγματοποιηθούν, αλλά τουλάχιστον είμαι αισιόδοξη πως κάτι θα κάνουν.

 

Όπως σας έχω πει, μετά το 3ο hard reset τα μηνύματα δεν έχουν πρόβλημα αλλά είναι απενεργοποιημένη η αναφορά παράδοσης. Φυσικά δεν τολμώ να την ενεργοποιήσω :p

 

To youtube το έλυσα μέσω opera mini που εγκατέστησε από ό,τι κατάλαβα ό,τι χρειαζότανε για να παίξουν τα βιντεάκια.

 

Οπότε:

τo πρόβλημα είναι πως σε αρκετές σελίδες px. e-radio , myspace κλπ. σε playlists τραγουδιών κλπ, μου ζητάει κατάλληλη έκδοση Adobe Flash Player :( Έχει βρει κάποιος κάτι? Η Vodafone μου είπε πως το update θα περιλαμβάνει και τον flash.

 

Δεν μπορώ να κάνω streaming. Δοκίμασα αυτό που έγραψε κάποιος σε προηγούμενο ποστ, να κάνω δηλαδή νέο access point αλλά δεν δούλεψε.

 

Αυτά προς το παρόν

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το youtube υπάρχει και πιο εύκολη λύση από το να κατεβάσεις άλλον Browser. Απλά μπες στο m.youtube.com και μετά επίλεξε στο τέλος της σελίδας Desktop. Θα σε βάλει στο κανονικό site (σαν να είσαι σε pc) και λόγω flash player ( όποτε δουλεύει :lol: ) θα είσαι μια χαρά! :D
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το youtube υπάρχει και πιο εύκολη λύση από το να κατεβάσεις άλλον Browser. Απλά μπες στο m.youtube.com και μετά επίλεξε στο τέλος της σελίδας Desktop. Θα σε βάλει στο κανονικό site (σαν να είσαι σε pc) και λόγω flash player ( όποτε δουλεύει :lol: ) θα είσαι μια χαρά! :D
σωστος!!!!!!!! να πω και εγω μια αλλη λυση:D Πας στις ρυθμησεις του webplayer και επιλεγεις να συνδεεται με wifi. ενeργοποιεις το wifi μπενεις κανονικα στο m.youtube και ολα πεζουν κανονηκα!!! για την αναβαθμηση του firmwire που ειπατε πως θα την κανουμε? μεσα απο το pcstudio?
Link to comment
Share on other sites

ναι τελικά το θέμα με το youtube δεν λύνεται αν βάλουμε να βλέπει το κινητό σαν desktop ή mobile phone. λύνεται μονάχα νομίζω αν ρυθμίσεις να μπαίνει με wifi ...

 

ε για μένα αυτό δεν είναι λύση. αν έχω wifι κοντά πάω και βλέπω youtube σε pc :p

 

τι να το κάνω το vodafone unlimited internet αν δεν μπορώ να ακούω e-radio, να κάνω streaming, να βλέπω youtube και τόσα άλλα ?? τελικά μόνο Limited είναι. Αν ήταν έκανα συμβόλαιο για τα 500 MB τον μήνα ή και λιγότερα. τέλος πάντων, ας λύσουμε τα υπόλοιπα προβλήματα που έχει το κινητό και βλέπουμε

 

σωστος!!!!!!!! να πω και εγω μια αλλη λυση:D Πας στις ρυθμησεις του webplayer και επιλεγεις να συνδεεται με wifi. ενeργοποιεις το wifi μπενεις κανονικα στο m.youtube και ολα πεζουν κανονηκα!!! για την αναβαθμηση του firmwire που ειπατε πως θα την κανουμε? μεσα απο το pcstudio?

 

Ναι , νομίζω πως αν δεν επιλέξεις να μπαίνει με wifi , είτε mobile είτε desktop δεν θα παίξει youtube.

 

Για την αναβάθμιση μου είπαν πως όταν έρθει το update θα ειδοποιηθούμε με sms και θα είναι διαθέσιμη πλέον μέσω pc studio.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ναι τελικά το θέμα με το youtube δεν λύνεται αν βάλουμε να βλέπει το κινητό σαν desktop ή mobile phone. λύνεται μονάχα νομίζω αν ρυθμίσεις να μπαίνει με wifi ...

 

ε για μένα αυτό δεν είναι λύση. αν έχω wifι κοντά πάω και βλέπω youtube σε pc :p

 

τι να το κάνω το vodafone unlimited internet αν δεν μπορώ να ακούω e-radio, να κάνω streaming, να βλέπω youtube και τόσα άλλα ?? τελικά μόνο Limited είναι. Αν ήταν έκανα συμβόλαιο για τα 500 MB τον μήνα ή και λιγότερα. τέλος πάντων, ας λύσουμε τα υπόλοιπα προβλήματα που έχει το κινητό και βλέπουμε

 

 

 

Ναι , νομίζω πως αν δεν επιλέξεις να μπαίνει με wifi , είτε mobile είτε desktop δεν θα παίξει youtube.

 

Για την αναβάθμιση μου είπαν πως όταν έρθει το update θα ειδοποιηθούμε με sms και θα είναι διαθέσιμη πλέον μέσω pc studio.

μια χαρα λυνετε αν επιλεξεις το youtube να στο τρεξει σε desktop απλα για να στο τρεξει το video που εχεις επιλεξει πρεπει να εχει 3G σημα αν δεν εχεις Wifi;)
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα λυνετε αν επιλεξεις το youtube να στο τρεξει σε desktop απλα για να στο τρεξει το video που εχεις επιλεξει πρεπει να εχει 3G σημα αν δεν εχεις Wifi;)

 

:p ε εμένα ΔΕΝ ανοίγει το βίντεο ;) δεν νομίζω βέβαια πως είναι παράδοξο .από αυτό το κινητό όλα τα περιμένω.

 

όχι περα από το αστείο.ορίστε αυτήν την στιγμή με άριστο σήμα 3G λέει, βγάζει και + βγάζει και GPRS όλα τα βγάζει και επιλεγμένο το desktop εξακολουθεί να μην τα παίζει και μου βγάζει μήνυμα "Σφάλμα, Μη έγκυρο πακέτο απο διακομιστή".

 

Αλλάζω επιλογή και βάζω να μπει με Wifi και ανοίγει τα βίντεο.

 

Τι να πώ

Link to comment
Share on other sites

:p ε εμένα ΔΕΝ ανοίγει το βίντεο ;) δεν νομίζω βέβαια πως είναι παράδοξο .από αυτό το κινητό όλα τα περιμένω.

 

όχι περα από το αστείο.ορίστε αυτήν την στιγμή με άριστο σήμα 3G λέει, βγάζει και + βγάζει και GPRS όλα τα βγάζει και επιλεγμένο το desktop εξακολουθεί να μην τα παίζει και μου βγάζει μήνυμα "Σφάλμα, Μη έγκυρο πακέτο απο διακομιστή".

 

Αλλάζω επιλογή και βάζω να μπει με Wifi και ανοίγει τα βίντεο.

 

Τι να πώ

 

Μολις σημερ το πηρα απο τη SAMSUNG η απαντηση ηταν πως δεν βρηκνα καποιας μορφης προβληματος και καναν αναβαθμιση και τωρα ειναι οκ

 

με το ποθ το δοκιμαζω βεβαια ολα ειναι οπως πριν

 

μολις ενεργοποιησω τηνα ναφορα ξκιολλημα κολλημα

 

δεν εχω κουραγιο για κατι αλλο

 

θα περιμενω, αυτη η αναβαθμιση οταν βγει μηπωε μας λυσει το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να ρωτήσω καποια πραγματα για το Μ1. μου το εκαναν δωρο. το θεμα ειναι οτι εχω καρτοκινητο κοσμοτε οποτε λογικα δεν μπορω να χρησιμοποιησω πολλα πραγματα απ'το μενου. εχει σχεση αυτο με το wifi? πως μπορω να το ενεργοποιησω? ειδα σε καποιο βιντεο οτι υπαρχει σχετικο πληκτρο στο μενου με τισ εφαρμογες αλλα δεν εχει κατι τετοιο το δικο μου. επισης κολλαει απιστευτα στα μυνηματα με αποτελεσμα να το ανοιγοκλεινω συνεχεια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να ρωτήσω καποια πραγματα για το Μ1. μου το εκαναν δωρο. το θεμα ειναι οτι εχω καρτοκινητο κοσμοτε οποτε λογικα δεν μπορω να χρησιμοποιησω πολλα πραγματα απ'το μενου. εχει σχεση αυτο με το wifi? πως μπορω να το ενεργοποιησω? ειδα σε καποιο βιντεο οτι υπαρχει σχετικο πληκτρο στο μενου με τισ εφαρμογες αλλα δεν εχει κατι τετοιο το δικο μου. επισης κολλαει απιστευτα στα μυνηματα με αποτελεσμα να το ανοιγοκλεινω συνεχεια.

 

αν και έχω το H1, από όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα, νομίζω το M1 δεν έχει Wifi. Όσο για τα μηνύματα, κάνε αυτό που έχουμε κάνει όλοι, απενεργοποίησε την αναφορά παράδοσης. Τουλάχιστον το δικό μου με απενεργοποιημένη την αναφορά δεν έχει ξανακολλήσει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εδώ...Για το H1...Με κάρτα what's up θα έχω πρόβλημα;;Κοίταξα τις προηγούμενες σελίδες, αλλά ένας λέει ότι όλα είναι οκ κι άλλος ότι δεν λειτουργεί απόλυτα... :S

 

Λοιπόν;; :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εδώ...Για το H1...Με κάρτα what's up θα έχω πρόβλημα;;Κοίταξα τις προηγούμενες σελίδες, αλλά ένας λέει ότι όλα είναι οκ κι άλλος ότι δεν λειτουργεί απόλυτα... :S

 

Λοιπόν;; :)

οταν λες προβλημα τι εννοης? ΝΑι στο 360 δεν θα μπορεις να συνδεθεις με οτι σημενει αυτο π.χ δεν θα εχεις χαρτες αμεση ενημερωση επαφων απο ,msn, facebook κτλ.τωρα για σερφαρισμα στο internet λογηκα αν του περασεις ρυθμησεις θα εισαι οκ αλλιως μονο ,μεσω WIFI:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια μου προτειναν να ανταλλαξω Lg arena με ενα samsung H1..

Ποια η γνωμη σας; Να επισημανω οτι χρησιμοποιω Cosmote...καμια σχεση με vodafone..

 

παρακαλω τα φωτα σας:)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου προτειναν να ανταλλαξω Lg arena με ενα samsung H1..

Ποια η γνωμη σας; Να επισημανω οτι χρησιμοποιω Cosmote...καμια σχεση με vodafone..

 

παρακαλω τα φωτα σας:)

μην το σκεφτεσε φιλε το samsung ειναι πολυ μπροστα σε σχεση με το arena..:)
Link to comment
Share on other sites

οταν λες προβλημα τι εννοης? ΝΑι στο 360 δεν θα μπορεις να συνδεθεις με οτι σημενει αυτο π.χ δεν θα εχεις χαρτες αμεση ενημερωση επαφων απο ,msn, facebook κτλ.τωρα για σερφαρισμα στο internet λογηκα αν του περασεις ρυθμησεις θα εισαι οκ αλλιως μονο ,μεσω WIFI:)

 

 

Για να είμαι ειλικρινής, κι απο το 5800 που έχω δεν μπαίνω και πολυ στο msn..Αν και του έχω περάσει ένα προγραμματάκι..!

Σχετικά με το internet, μόνο μέσω wifi...!Οπότε, μάλλον πως ψήθηκα για το H1!!

 

Όσο για τα προβλήματα που είπα, απλά δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς παίζει με το 360, γι' αυτό και ρώτησα..! :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...