Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα ειμαι καινουργιος και τη συγνωμη μου για τα κεφαλαια...εχω το Η1 προβλημα με μυνηματα (κολαει στην αποστολη και δεν δεχομαι ),,,,προβλημα με το να σβηνεις τα μηνυματα ολα μαζι (ειναι δυνατον να μην γινεται ;).......ξερει κανεις κατι;;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα ειμαι καινουργιος και τη συγνωμη μου για τα κεφαλαια...εχω το Η1 προβλημα με μυνηματα (κολαει στην αποστολη και δεν δεχομαι ),,,,προβλημα με το να σβηνεις τα μηνυματα ολα μαζι (ειναι δυνατον να μην γινεται ;).......ξερει κανεις κατι;;;;
ξανακανε update.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι ξαναεκανα update παλι τα ιδια (με τα μηνυματα) και ας μοθ πει καποιος σασ παρακαλω πως σβηνεις τισ κλησεις ολες μαζι η τα μυνηματα
Link to comment
Share on other sites

@ LAURAX_13

 

ή κάνε απενεργοποίηση της αναφοράς παράδοσης

ή hard reset και απενεργοποίηση της αναφοράς παράδοσης.

 

τουλάχιστον τα δικά μου προβλήματα με τα μηνύματα λύθηκαν με τα παραπάνω. Έχει καιρό τώρα που το έκανα και είναι όλα εντάξει. (φυσικά δεν τολμώ να ενεργοποιήσω την αναφορά παράδοσης.)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! κααρχας δεν εχω ασχοληθει πολυ με κινηα οποτε συγχωρηστε οποια χαζομαρα πιθανον πω. μου πηραν δωρο αυτο το κινητο πριν κανα μηνα και δεν εχω συνδεση 360 γιατι δε θελω να πληρωνω επιπλεον. Τα προβληματα που ειχα ειναι αυτο με την μαζικη διαγραφη μηνυματων και μολις εκλεισε μηνα μια μερα δεν ανοιγε. Κολλησε στο logo τησ samsung και αυτο ηταν. Μου αλλαξαν ολη την πλακετα και ειναι οκ τωρα.

Ηθελα να ρωτησω αν εχετε βρει καποια site που να κατεβαζεις apps δωρεαν γιατι το λιγο που εψαξα δεν βρηκα κατι... Δε με ενδιαφερουν και τιποτα ιδιαιτερα απλως αν μπορουσα να βρω κατι για να διαβαζω doc και κατι για pdf...

επισης εχω εξωτερικη δεκτη gps που τον συνδεα με bt σε pda παλια παιζει να υπαρχει καποια εφαρμογη πλοηγησης για Limo και να συνδεω τον δεκτη και ετσι να εχω Navigation;

Link to comment
Share on other sites

α) Από ότι έχουμε συμπεράνει οι περισσότεροι, για το 360 δεν χρεωνόμαστε κάτι παραπάνω.

β) Η μαζική διαγραφή μηνυμάτων/κλήσεων κτλ είναι κάτι το εύκολο αλλά η συσκευή κρατάει αρχεία σε 2 σημεία.

i) Στο κουμπί με σήμα το τηλεφωνάκι, πατάμε το κουμπί με σήμα το ανθρωπάκι με το μεγενθυντικό φακό και διαλέγουμε την επαφή με την οποία θέλουμε να σβήσουμε όλο το ιστορικό επικοινωνίας. Μόλις διαλέξουμε μία, μας βγαζει κάτω αριστερά "delete all". Το πατάμε και γειά σας. Επαναλαμβάνουμε με όσες επαφές θέλουμε να σβήσουμε το ιστορικό.

ii) Στο κουμπί των Apps πάμε στα Μηνύματα και πάταμε το μολυβάκι και διαλέγουμε πάλι πιά επαφή θέλουμε ή επιλέγουμε όλες τις επαφές και μετά πατάμε τον κάδο και Voila!, πάνε κι από εδώ.

γ) Τα Apps από το site της Vodafone για το 360 που είναι και το επίσημο Appstore είναι μέχρι στιγμής όλα δωρεάν.

δ) PDF η συσκευή διαβάζει από μόνη της, δεν χρειάζεσαι κάποιο App, ενδεχομένως να διαβάζει και DOC αλλά δεν έχω δοκιμάσει.

ε) Η πρόσβαση στους χάρτες είναι δωρεάν και αν το έχεις ανοιχτό όταν ταξιδεύεις θα δεις ότι σου δείχνει κανονικά που είσαι και από που περνάς. Αν όμως θες να σου κάνει Navigation, υπάρχει κάποια σχετική χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά ταινίες,

μέχρι στιγμής έχω βάλει μέσα βιντεάκια σε mp4 και τα παίζει κανονικά

και ένα ντοκιμαντέρ σε avi και επίσης παίζει κανονικά.

Και προφανώς παίζει και 3gp σαν αυτά που είχε μέσα από τη μάνα του. :dance:

Link to comment
Share on other sites

α)δεν το ειχα ψαξει καθολου με το 360. δηλαδη οτι χρηση και να κανεις δεν χρωνεσαι τιποτα;;;

β)ιι)αυτο εκανα αλλα οταν ηταν πολλα κολλαγε... και εκει στις γιορτες που ειχα στειλει πολλα ταλαιπωρηθηκα να τα σβησω... σε λιγα δε μου εχει κολλησει η ισως να μην εχω το προβλημα πλεον με τη νεα πλακετα...

δ)καλα ειμαι τελειως ουφο που δεν το ειχα δοκιμασει καν αλλα δεν το περιμενα. ναι διαβαζει και pdf και doc και xls... εχω ενα θεμα βεβαια που δεν κανει ζουμ γιατι ειναι λιγο ψιλα τα γραμματα αλλα τεσπα...

ε)θα το δοκιμασω λοιπον!!!!

ευχαριστω παρα πολυ!

εχει δοκιμασει κανενας divx; με τους υποτιτλους αν ειναι χωρια γινεται τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω το τηλέφωνο εδώ και λίγο καιρό. Αν και από δυνατότητες τα πάει καλά στην εφαρμογή έχει κάποια προβλήματα.:D

 

Με την τελευταία αναβάθμιση ακόμη δεν μου έχουν κολλήσει τα μηνύματα (και με ανοιχτή αναφορά).

Το κινητό σαν κάμερα, βίντεο και media player με έχει ικανοποιήσει αρκετά.

Η οθόνη είναι καταπληκτική.

Το GPS έτσι όπως δουλεύει με έχει απογοητεύσει. Ούτε συντεταγμένες δεν μπορείς να δεις, ακόμα και με το 360 ανοιχτό.

Το Ιντερνετ αν και φαίνεται υπέροχα λόγω της οθόνης κλείνει κάθε τρεις και λίγο. Είμαι σίγουρος ότι ευθύνεται το flash και το αστείο είναι ότι δεν κλείνει με τίποτε. Και με την αντίστοιχη επιλογή απο τις επιλογές πάλι εμφανίζει τα φλασάκια με οδυνηρά αποτελέσματα. :lol:

Σαν απόκριση στο τηλέφωνο δεν έχω θέμα αφού το βρίσκω αρκετά γρήγορο.

Το βασικό θέμα που έχω τώρα και αν το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος είναι το εξής:

Οταν μιλάω στο τηλέφωνο και με παίρνει σκόμη ένας εμφανίζεται η ένδειξη στην οθόνη αλλά και μια ηχητική ειδοποίηση η οποία επικαλύπτει την τρέχουσα ομιλία και δεν μπορείς να μιλήσεις.

Το έχετε παρατηρήσει εσείς και αν μήπως υπάρχει κανένας τρόπος για να μην το κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Για τις συντεταγμένες είδα στο internet ότι υπάρχει μια πολύ ωραία εφαρμογή που λέγεται GPS Compass, αλλά την έψαξα και δεν έχει βγει ακόμα Ελλάδα.

Όταν έχω δεύτερη γραμμή κάνει ένα διακριτικό ήχο, τόσο που μέχρι να την πάρω χαμπάρι, συνήθως δεν την προλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Για τις συντεταγμένες είδα στο internet ότι υπάρχει μια πολύ ωραία εφαρμογή που λέγεται GPS Compass, αλλά την έψαξα και δεν έχει βγει ακόμα Ελλάδα.

Όταν έχω δεύτερη γραμμή κάνει ένα διακριτικό ήχο, τόσο που μέχρι να την πάρω χαμπάρι, συνήθως δεν την προλαβαίνω.

 

Το τηλέφωνο το χρησιμοποιείς χωρίς bluetooth; Εγώ το χρησιμοποιώ με bluetooth. Εκεί λέω πως κάνει τον ήχο που επικαλύπτει. Να σου πω την αλήθεια χωρίς ακουστικό μιλάω ελάχιστα και δεν έχω προσέξει αν λειτουργεί όπως θα έπρεπε.

 

Για την εφαρμογή που λες δεν βρίσκω κάτι. Έχει βγει αλλού;

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ με το handsfree που είχε μέσα.

Την εφαρμογούλα την έχουν στο store της vf germany νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα το site της vodafone δεν βρισκω στο account να προσθεσω τη δικια μας συσκευη ενω βρισκω ενα σωρο αλλες... εσεις πως το εχετε κανει; απο το κινητο ενταξει κατεβαζω κανονικα apps δεν υπαρχει θεμα...

το Live tv θα επρεπε να κανει κατι ιδιαιτερο;;; εμενα μονο το προγραμμα της τηλεορασης μου εμφανιζει...

επισης οκ κανω εγκαταστασεις εφαρμογων, απεγκαταστασεις πως κανω;

Edited by enginekiller
Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα το site της vodafone δεν βρισκω στο account να προσθεσω τη δικια μας συσκευη ενω βρισκω ενα σωρο αλλες... εσεις πως το εχετε κανει; απο το κινητο ενταξει κατεβαζω κανονικα apps δεν υπαρχει θεμα...

το Live tv θα επρεπε να κανει κατι ιδιαιτερο;;; εμενα μονο το προγραμμα της τηλεορασης μου εμφανιζει...

επισης οκ κανω εγκαταστασεις εφαρμογων, απεγκαταστασεις πως κανω;

 

Το Live TV ναι μόνο το πρόγραμμα δείχνει.

 

Απεγκατάσταση κάνεις πατώντας το μολυβάκι πάνω δεξιά στην καρτέλα Apps και μετά πατάς το Χ που εμφανίζεται στις εφαρμογές που έχεις κατεβάσει.

 

Οι προεγκατεστημένες δυστυχώς δεν βγαίνουν.

 

Για το τηλέφωνο ενώ το βλέπω στο προφίλ μου, να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι πως το έβαλα εξαρχής. Εσύ δεν μπορείς να το επιλέξεις κάπως;

Link to comment
Share on other sites

δεν το βρισκω στη λιστα συσκευων... μηπως ειναι αλλιως γραμμενο το μοντελο; πως ακριβως το εχει;
Link to comment
Share on other sites

Το Live TV ναι μόνο το πρόγραμμα δείχνει.

 

Guys μία διόρθωση σχετικά με το app Live TV:

αν κάνετε click πάνω στο πρόγραμμα που επιθυμείτε να παρακολουθήσετε από τη λίστα που σας βγάζει, ανοίγει ο Opera, σας πάει στο Live! TV και πατώντας τις επιλογές που σας βγάζει είτε ανοίγει ο Web Player και αρχίζει να παίζει το πρόγραμμα στο κινητό σας (αν έχετε συνδρομή Live! Tv), είτε σας βγάζει επιλογή να διαλέξετε ποιό πακέτο Live! TV συνδρομής θέλετε να ενεργοποίησετε.

 

:clap:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ έχω το M1 και έχω καρτοκινητο αλλά έφτιαξα λογαριασμό και μπήκα από άλλη κάρτα vodafone που έχει ένας φίλος μου...Η υπηρεσία είναι πάρα πολύ καλή άλλα το κακό του κινητού είναι το bluetooth...Το άλλο κακό είναι ότι στο 360 δεν μπορεις να μπεις με καρτοκινητο...Αύριο θα πάω στην VODAFONE να ρωτήσω:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

τι προβλημα εχεις με το bt δεν καταλαβαινω... εμενα κανονικα δουλευει και με τα 3 bt που εχω...
Link to comment
Share on other sites

απλός δεν μπορώ να στείλω τραγούδια!!!!

 

Αν κάνεις αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση (PDA:i8320BUIK5) θα σου δώσει την επιλογή να στείλεις τραγούδια αλλού. Εμφανίζει στο Το Υλικό μου ->Ηχοι->Μουσική το βελάκι κάτω στις επιλογές από όπου μπορείς να στείλεις τραγούδια. (Δεν πρόλαβα να το τεστάρω αλλά πριν την αναβάθμιση δεν υπήρχε το βελάκι)

Link to comment
Share on other sites

ναι και εμενα δειχνει οτι μπορεις να στειλεις δεν το εχω δοκιμασει βεβαια...

αυτο το shop με εχει ζαλισει. πρωτα κανει μια αναβαθμιση απο την εκδοση 1.0.6 στην 1.3.1μετα μου λεει οτι πρεπει να κατεβασει μια ενημερωση και την ωρα που την κατεβαζε μου λεει οτι υπαρχει η εφαρμογη και αν θελω να αντικατασταθει απο την μεταγρνεστερη εκδοση. Ολα εκει μεχρι εκει μεχρι που σημερα μου λεει οτι παλει θελει να περασει μια ενημερωση και την ωρα που παει να την κατεβασει λεει οτι ειναι παλαιοτερη εκδοση και παραολαυτα μονο στο ναι θα συνεχισει! καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

αυτο το shop με εχει ζαλισει. πρωτα κανει μια αναβαθμιση απο την εκδοση 1.0.6 στην 1.3.1μετα μου λεει οτι πρεπει να κατεβασει μια ενημερωση και την ωρα που την κατεβαζε μου λεει οτι υπαρχει η εφαρμογη και αν θελω να αντικατασταθει απο την μεταγρνεστερη εκδοση. Ολα εκει μεχρι εκει μεχρι που σημερα μου λεει οτι παλει θελει να περασει μια ενημερωση και την ωρα που παει να την κατεβασει λεει οτι ειναι παλαιοτερη εκδοση και παραολαυτα μονο στο ναι θα συνεχισει! καμια ιδεα;

 

Εμένα έχει την 1.4.8 και ανοίγει κανονικά.

Δεν δοκιμάζεις να το κλείσεις και να το ξανανοίξεις το τηλέφωνο? :geek:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...