Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι προβλημα θα εχει καποιος αν βαλει το UK update και δεν περιμενει για το ελληνικο;

Εχει διαφορες;

 

Δυστηχως το firmware update μεσω pc studio κανει check την ip που σου παρεχει o provider σου.H μονη χωρα παγκοσμια που εχει δωσει στο κοινο firmware updates ειναι η Αγγλια.Κοινως αν η ip σου δεν εναγνωριζετε ως Αγγλικη το pc studio θα σου δωσει ενα μυνημα του τυπου "η συσκευη αυτη δεν υποστηριζει αναβαθμιση λογισμικου.:X

Επισης μετα απο δευτερο mail που εστειλα στην Samsung εχω ενα μαλλον ασχημο νεο το οποιο και παραθετω αυτουσιο....

 

Thank you for contacting Samsung Electronics UK regarding the i8320. Please accept our sincere apologies for the delay in responding to your enquiry.

 

The firmware on this handset is entirely manufactured by Vodafone. They will be providing the technical support on both this model and the M1. I suggest that you contact them through their website http://www.vodafone360.com

 

------------------------------------------------------------

 

I hope this has been of some assistance to you. If you do have any

further queries, please do not hesitate to contact us quoting your 210-

reference number.

 

Kind Regards

Claire

 

Samsung Electronics UK

Customer Communication Centre

 

Πιο απλα και επιγραμματικα..Ολη η αναπτυξη του firmware γινετε αποκλειστικα απο τη Vodafone και η Samsung δεν εχει ουτε τον ελεγχο αλλα ουτε και τη διανομη του.Αποψη μου,θα παραμεινει ενα κλειδωμενο τηλεφωνο οσο αφορα τις πραγματικα απιστευτες δυνατοτητες που εχει ως hardware,μιας και η vodafone μεχρι τωρα δεν δειχνει προθεση να δωσει εργαλεια προγραμματισμου σε φυσικη c++ γλωσσα σε 3rd part developers (π.χ navigation programmers,game companies κτλ) μιας και εχει το δικο της προγραμμα πλοηγησεις το οποιο αν θες να το χρησιμοποιησεις πρεπει να σκας 5€ το μηνα.Το μονο εργαλειο αναπτυξης που εχει διαθεσει μεχρι τωρα ειναι ενα java/web tool,το οποιο δεν επιτρεπει προσβαση σε καμερα,gps,καρτα γραφικων,motion και proximity sensor της συσκευης.Το χαζο της υποθεσης δε ειναι οτι η εφαρμογες που θα τρεχουν στο Η1 θα μπορουν να τρεχουν στο προ 5ετιας κινητο που ηδη εχετε μιας και οι web/java apps και games συνηθιζουν να ειναι "χαζα ελαφρα προγραμματακια".....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν παίδες, για να κατεβάσετε εφαρμογές απο το 360.com όσοι έχετε καρτοκινητό όπου δεν σας αφήνει να μπείτε στο shop (μέσω της εφαρμογής που είναι εγκατεστημένη στο κινητό) απλά πηγαίνετε στην σελίδα, μπείτε στον λογαριασμό σας, πάντε στο shop, αφού κάνετε επιβεβαίωση του λογαριασμού, πατάτε λήψη πάνω σε εφαρμογή και έρχεται ενα μήνυμα με το λινκ για να κατέβει η εφαρμογή.

 

Τα μόνα που πρέπει να έχετε είναι

1. Ενεργοποιημένη υπηρεσία Mobile Internet

2. Κάποιο πακέτο Ιντερνετ (π.χ. εγω για CU έχω το Surf & Mail 30, με πρώτο μήνα δωρεάν ενεργοποίηση)

 

Με 30 MB κατέβασα περίπου 25 εφαρμογές

Επισκεφθείτε το www.supercomments.gr

 

Κάνε like στην ενημέρωση http://www.facebook.com/supercomments

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες, για να κατεβάσετε εφαρμογές απο το 360.com όσοι έχετε καρτοκινητό όπου δεν σας αφήνει να μπείτε στο shop (μέσω της εφαρμογής που είναι εγκατεστημένη στο κινητό) απλά πηγαίνετε στην σελίδα, μπείτε στον λογαριασμό σας, πάντε στο shop, αφού κάνετε επιβεβαίωση του λογαριασμού, πατάτε λήψη πάνω σε εφαρμογή και έρχεται ενα μήνυμα με το λινκ για να κατέβει η εφαρμογή.

 

Τα μόνα που πρέπει να έχετε είναι

1. Ενεργοποιημένη υπηρεσία Mobile Internet

2. Κάποιο πακέτο Ιντερνετ (π.χ. εγω για CU έχω το Surf & Mail 30, με πρώτο μήνα δωρεάν ενεργοποίηση)

 

Με 30 MB κατέβασα περίπου 25 εφαρμογές

και με τα υπολοιπα του 360...;

Link to comment
Share on other sites

Συνδεση με το pc μεσω usb και απλα πετας το κομματι που θες στο φακελο ringtones.

Τα δοκίμασα όλα και δεν γίνεται τίποτε. Καμιά άλλη ιδέα πως μπορώ να βάλω ένα δικό μου τραγουδι για ringtone ;

Μήπως δεν παίζει τα mp3 ;

 

* Χρόνια πολλά

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά καταρχάς!

Έχω πάρει πρόσφατα το M1 μιας και το H1 το βρήκα πολύ ακριβό τέλος πάντων δεν είναι εκεί το θέμα.

Σε σχέση με το προηγούμενο κινητό που είχα ένα sony ericsson w595 το βρίσκω το samsung πολύ καλύτερο. Και δεν είχα πρόβλημα από την εναλλαγή σε touchscreen.

Το έχω σκαλίσει λιγάκι και το έχω βρει ικανοποιητικό για την τιμή του. Βέβαια το μόνο που με έχει εκνευρίσει είναι ότι προσπαθώ και δεν μπορώ με τίποτα να στείλω και εγώ μέσω bleutooth mp3. Μπορώ εικόνες, video ότι θες... εκτός απ' αυτό!

Γνωρίζει μήπως κανείς κάτι περισσότερο;

Υ.Γ. Όσον αφορά για το 360.com αυτό που μου αρέσει είναι ότι μπορώ και βλέπω το mail μου (google, hotmail.com) μέσω κινητού χωρίς χρέωση (όπως μου είπαν δλδ!).

Plus ότι μπαίνω στην σελίδα τους και μπορώ να δω τι έχω αποθηκεύσει στο κινητό μου, φωτο. επαφές. Μπορεις να τις κάνεις επεξεργασία κλπ. και μετά αυτόματα έχουν γίνει και στο κινητό σου. Κάτι διαφορετικό και καινουργιο, τουλάχιστον για εμένα που είχα ένα κινητό με λιγότερα καλούδια!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασα όλα και δεν γίνεται τίποτε. Καμιά άλλη ιδέα πως μπορώ να βάλω ένα δικό μου τραγουδι για ringtone ;

Μήπως δεν παίζει τα mp3 ;

 

* Χρόνια πολλά

 

Βάζεις το καλώδιο και σου εμφανίζει πως θέλεις να συνδεθείς. Πάτα για μαζική αποθήκευση για κάρτα.

Θα σου ανοίξει στον υπολογιστή σου το παράθυρο και εκεί θα δεις τον φάκελο sounds---> Ringtones. Πέτα εκεί μέσα ότι mp3 θες.

Μετά μπαίνεις στις ρυθμίσεις---> προφιλ τηλεφώνου και επιλέγεις κανονικό και πατάς πάνω στο εικονίδιο δεξιά (με τα εργαλεία) και πατάς ήχος κλήσης. Θα σου εμφανίσει στο τέλος Ήχος κλήσης χρήστη το πατάς και μπαίνεις στο Ήχοι--> Ήχοι κλήσης και επιλέγεις το mp3 που θελεις.

Ελπίζω να βοήθησα (έτσι το έκανα εγώ και δουλεύει).

Plus το έχω κάνει και σε επαφή να χτυπάει διαφορετικός ήχος.

Αυτό το κάνεις μπαίνοντας στις επαφές σου και κάνοντας επεξεργασία επαφής --> Ήχος κλήσης κλπ.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις το καλώδιο και σου εμφανίζει πως θέλεις να συνδεθείς. Πάτα για μαζική αποθήκευση για κάρτα.

Θα σου ανοίξει στον υπολογιστή σου το παράθυρο και εκεί θα δεις τον φάκελο sounds---> Ringtones. Πέτα εκεί μέσα ότι mp3 θες.

Μετά μπαίνεις στις ρυθμίσεις---> προφιλ τηλεφώνου και επιλέγεις κανονικό και πατάς πάνω στο εικονίδιο δεξιά (με τα εργαλεία) και πατάς ήχος κλήσης. Θα σου εμφανίσει στο τέλος Ήχος κλήσης χρήστη το πατάς και μπαίνεις στο Ήχοι--> Ήχοι κλήσης και επιλέγεις το mp3 που θελεις.

Ελπίζω να βοήθησα (έτσι το έκανα εγώ και δουλεύει).

Plus το έχω κάνει και σε επαφή να χτυπάει διαφορετικός ήχος.

Αυτό το κάνεις μπαίνοντας στις επαφές σου και κάνοντας επεξεργασία επαφής --> Ήχος κλήσης κλπ.

Τα έκανα όλα αυτά, δεν δουλεύει με τίποτε :angry:

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα...η συζυγος μου πηρε δωρο το H1 το οποιο σαν συσκευη την θεωρω πολυ καλη αλλα ρε παιδια το software (vodafone εβαλες το χερακι σου) ΣΚΟΥΠΙΔΙ.

Δηλαδη ελεος...Και απο οτι διαβασα προηγουμενως δεν εχουμε καμια τυχη για καποιο πιθανο flashαρισμα μπας και δουμε καμια ασπρη μερα?

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά καταρχήν...

αγόρασα και εγώ το Samsung 360 H1 πριν περίπου ένα μήνα αλλά επειδή έχω cosmote δεν λειτουργεί το 360. έχω μιλήσει με τη vodafone και μου είπαν ότι δεν ξέρουν!! Επίσης μίλησα και με τν cosmote και μου είπαν ότι χρειάζονται κάποιες ρυθμίσεις. Μου έστειλαν ρυθμίσεις για ΜΜS αλλά και πάλι το 360 δεν λειτουργεί....Τι να κάνω ?? :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα...η συζυγος μου πηρε δωρο το H1 το οποιο σαν συσκευη την θεωρω πολυ καλη αλλα ρε παιδια το software (vodafone εβαλες το χερακι σου) ΣΚΟΥΠΙΔΙ.

Δηλαδη ελεος...Και απο οτι διαβασα προηγουμενως δεν εχουμε καμια τυχη για καποιο πιθανο flashαρισμα μπας και δουμε καμια ασπρη μερα?

Ολοι πιστευω για αυτο περιμενουμε.

Χρόνια πολλά καταρχήν...

αγόρασα και εγώ το Samsung 360 H1 πριν περίπου ένα μήνα αλλά επειδή έχω cosmote δεν λειτουργεί το 360. έχω μιλήσει με τη vodafone και μου είπαν ότι δεν ξέρουν!! Επίσης μίλησα και με τν cosmote και μου είπαν ότι χρειάζονται κάποιες ρυθμίσεις. Μου έστειλαν ρυθμίσεις για ΜΜS αλλά και πάλι το 360 δεν λειτουργεί....Τι να κάνω ?? :(

 

Να υποθεσω οτι εχεις ηδη ενα 360 account στον υπολογιστη σου, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Ολοι πιστευω για αυτο περιμενουμε.

 

 

Να υποθεσω οτι εχεις ηδη ενα 360 account στον υπολογιστη σου, σωστα?

 

By the way εφτιαξα ενα account στο pc και δουλευει μια χαρα. Στο κινητο ομως ΔΕΝ μπορω να συνδεθω με τιποτα...:(

Link to comment
Share on other sites

By the way εφτιαξα ενα account στο pc και δουλευει μια χαρα. Στο κινητο ομως ΔΕΝ μπορω να συνδεθω με τιποτα...:(

 

Οταν λες δε μπορεις εννοεις δε μπορεις να κανεις login?:X

Εισαι σιγουρος οτι βαζεις σωστα το κωδικο και κανεις συνδεση μεσω 3g?Δεν ειχα ποτε προβλημα με το να συνδεθω.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες δε μπορεις εννοεις δε μπορεις να κανεις login?:X

Εισαι σιγουρος οτι βαζεις σωστα το κωδικο και κανεις συνδεση μεσω 3g?Δεν ειχα ποτε προβλημα με το να συνδεθω.

 

Ναι γιατι στο pc συνδεομαι κανονικα. Ο παροχος μου ειναι cosmote και ναι καλα καταλαβες δυστυχως δεν μπορω να κανω login απο το κινητο. Εκανα reset τον κωδικο αλλα παλι τιποτα. Με το 3g με παραξενεψες λιγο...εγω συνδεομαι μεσω wifi, αλλα στο welcome screen του κινητου ετσι κιαλλιως παντα γραφει 3g+.

Το παραξενο ειναι οτι στο privacy settings του κινητου μπαινει κανονικα με τους κωδικους. Στην αρχικη οθονη (οταν ανοιγεις το κινητο απο κλειστο) δεν μπαινει αλλα ουτε και μεσα στις ρυθμισεις εφαρμογων-vodafone 360. Την μια γραφει οτι μπορει να εχω βαλει λαθος κωδικο και την αλλη οτι η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη δοκιμαστε αργοτερα.

Σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να μπεις, καθώς δεν μπορείς να πειράξεις το προφίλ με το οποίο συνδέεται στο 360 η συσκευή.

demon προσωπική μου άποψη η συσκευή είναι άχρηστη χωρις το 360...

Κάνε μια συνδεση vf να βρεις την υγεία σου :Ρ

Link to comment
Share on other sites

By the way εφτιαξα ενα account στο pc και δουλευει μια χαρα. Στο κινητο ομως ΔΕΝ μπορω να συνδεθω με τιποτα...:(

 

στους συνδρομητες αλλων δικτυων νομιζω ειναι ενεργη μονο η υπηρεσια people και το 360 λειτουργει με συνδεση μονο μεσω δικτυου κινητησ και οχι wi-fi. ακομα οι συνδρομητες καρτοκινητης δεν υποστηριζοντε οπως αναφερει η εταιρια.οποτε μονο συνδρομητες συμβολαιου εχουν το 100%

Link to comment
Share on other sites

Ολοι πιστευω για αυτο περιμενουμε.

 

 

Να υποθεσω οτι εχεις ηδη ενα 360 account στον υπολογιστη σου, σωστα?

 

ναι έχω φτιάξει αλλά μου λέει και εμένα ότι εβάλα λάθος κωδικό και τέτοια [στο τηλ.]

 

μήπως δεν δουλεύει με άλλη εταιρία τελικά και με πρήζουν τζάμπα ??

Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν δουλευει με καρτοκινητα vodafone, θα δουλεψει με αλλη εταιρια?

(Για το 360 μιλαω).

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα

θα ηθελα την βοηθεια σας ειχα 3 προβληματα με το κινητο εχω παρει απειρα τηλ την vodafone αλλα δεν εχω βρει ακρη.

1) δεν μπορουσα να στειλω μυνηματα (το ελυσα με το hard reset που εγραψαν στο forum)

2) δεν μπορω να συνχρονισω με το hotmail την συσκευη

3)δεν μπορω να περασω υποτιτλους srt στο pc studio

 

ευχαριστω για την βοηθεια και καλη χρονια

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα

θα ηθελα την βοηθεια σας ειχα 3 προβληματα με το κινητο εχω παρει απειρα τηλ την vodafone αλλα δεν εχω βρει ακρη.

1) δεν μπορουσα να στειλω μυνηματα (το ελυσα με το hard reset που εγραψαν στο forum)

2) δεν μπορω να συνχρονισω με το hotmail την συσκευη

3)δεν μπορω να περασω υποτιτλους srt στο pc studio

 

ευχαριστω για την βοηθεια και καλη χρονια

 

τι δεν μπορεις να συγχρονισεις?Τα mail σου η τις επαφες?

Φυσικο να μη μπορεις να περασεις srt υποτιτλους μιας και το προγραμμα δε τους υποστηριζει.

 

Δηλαδή να πάω να πάρω άλλο ε?

 

Οχι φιλε μου κατι σιγουρα κανεις λαθος.Την πρωτη φορα που ενεργοποιησα το τηλ συνδεσα 360,hotmail με μια καρτα της wind οπου και ειχα ενα data προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα λογαριασμο στο σιτε του 360 εβαλα και καποιες επαφες απο το facebook για να δω αν θα μπουνε στο κινητο δοκιμασα μετα να κανω εισοδο απο το Μ1 με cu και με wind συνδεση με data αλλα τιποτα

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

τι δεν μπορεις να συγχρονισεις?Τα mail σου η τις επαφες?

Φυσικο να μη μπορεις να περασεις srt υποτιτλους μιας και το προγραμμα δε τους υποστηριζει.

 

καλημερα και καλη χρονια

δεν μπορω να συνχρωνισω τα e-mail μου.

αν δεν υποσηριζει srt μηπως υπαρχει καποιος αλλος τροπος να βλεπω τους υποτιτλους.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια

δεν μπορω να συνχρωνισω τα e-mail μου.

αν δεν υποσηριζει srt μηπως υπαρχει καποιος αλλος τροπος να βλεπω τους υποτιτλους.

 

ευχαριστω

 

Φυσικα να βρεις ενα απο τα τοσα video converters που υπαρχουν και υποστηριζουν .srt να ρυθμισεις την αναλυση οθονης στα 800χ480 και στη συνεχεια κανει το encoding το video με τους .srt ενσωματομενους στο τελικο video.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα να βρεις ενα απο τα τοσα video converters που υπαρχουν και υποστηριζουν .srt να ρυθμισεις την αναλυση οθονης στα 800χ480 και στη συνεχεια κανει το encoding το video με τους .srt ενσωματομενους στο τελικο video.

 

ευχαριστω για την απαντηση μηπως ξερετε καποιο προγραμμα που να δουλευει και οδηγιες θα σας ημουν υποχρεως γιατι δεν τα καταφερνω

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου κατι σιγουρα κανεις λαθος.Την πρωτη φορα που ενεργοποιησα το τηλ συνδεσα 360,hotmail με μια καρτα της wind οπου και ειχα ενα data προγραμμα.
με ποιο προφιλ ρυθμίσεων το έκανες αυτό? βασικά αν μπορεσες να κάνεις αυτό, οι υπόλοιποι γιατι δεν μπορούμε να το δουλέψουμε ούτε με καρτοκινητό vf?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...