Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

http://tinypic.com/player.php?v=2r735o0&s=4 οριστε και ενα video. το hd ειναι λιγο καλυτερο απο το h1 στο video

 

Αρκετά καλές φώτο και ωραία και η beyonce ...ήσουν και σε καλή θέση ε?;)

(λίγο ο ήχος με χάλασε στο βίντεο , αλλά και με τόση φασαρία εκεί ίσως ήταν φυσιολογικό ..)

Αν έχεις χρόνο πάντως .. βάλε καμιά φώτο και βίντεο σε εξωτερικό χώρο και μέρα αν γίνεται! Θα βγάλουμε καλύτερα συμπεράσματα!

Όπως και να έχει πάντως, έκανες καλή δουλειά και ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ για τον κόπο σου!:)

 

μια πολύ καλή παρουσίαση (στα Ελληνικά)!!

(η πλοήγηση στο ίντερνετ φαίνεται φοβερή με το κινητό αυτό .... :D)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρκετά καλές φώτο και ωραία και η beyonce ...ήσουν και σε καλή θέση ε?;)

(λίγο ο ήχος με χάλασε στο βίντεο , αλλά και με τόση φασαρία εκεί ίσως ήταν φυσιολογικό ..)

Αν έχεις χρόνο πάντως .. βάλε καμιά φώτο και βίντεο σε εξωτερικό χώρο και μέρα αν γίνεται! Θα βγάλουμε καλύτερα συμπεράσματα!

Όπως και να έχει πάντως, έκανες καλή δουλειά και ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ για τον κόπο σου!:)

 

μια πολύ καλή παρουσίαση (στα Ελληνικά)!!

(η πλοήγηση στο ίντερνετ φαίνεται φοβερή με το κινητό αυτό .... :D)

 

καλημερα !!! ηταν φυσικο να ειναι χαλια ο ηχος γιατι ημουν κατω απο το ηχειο.ναι σε κανα 2 ωρο θα ανεβασω !!!

:p
Link to comment
Share on other sites

μολις με πηραν τηλ απο την vodafone και μου ειπαν οτι σε 2 μερες θα μου στειλουν ενα sms με καποιες ρυθμισεις και μετα θα δουλευει και σε καρτοκινητο και σε συνδεση!!!! τελος και αυτο το προβλημα!! το πηρε κανενας αλλος???
:p
Link to comment
Share on other sites

Εμ, συγγνώμη, αλλά πρέπει να έχω χάσει επεισόδια. Το 360 που λές ότι δεν δουλεύει τι είναι? Το τηλέφωνο δεν μπορεί κάποιος να το δουλέψει με άλλο δίκτυο?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μολις με πηραν τηλ απο την vodafone και μου ειπαν οτι σε 2 μερες θα μου στειλουν ενα sms με καποιες ρυθμισεις και μετα θα δουλευει και σε καρτοκινητο και σε συνδεση!!!! τελος και αυτο το προβλημα!! το πηρε κανενας αλλος???

 

Μετά τις φώτο και τα βίντεο που μας έβαλες , αλλά και γενικά που το είδα και γω από κοντά ... είμαι και γω έτοιμος να το πάρω!

Θα ξαναπάω σε ένα κατάστημα της Voda να το δω άλλη μια φορά και θα δω!!!:)

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο .. είδα σε ένα (ξένο) βίντεο, ότι έχει δικό του app store με εφαρμογές , παιχνίδια , μουσική , βίντεο κτλ ... έχεις μπει εσύ καθόλου να δεις?

(έχει πολλά να διαλέξεις ή είναι 2-3?)

 

Ευχαριστούμε και ΠΑΛΙ φίλε blue_ice ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμ, συγγνώμη, αλλά πρέπει να έχω χάσει επεισόδια. Το 360 που λές ότι δεν δουλεύει τι είναι? Το τηλέφωνο δεν μπορεί κάποιος να το δουλέψει με άλλο δίκτυο?

 

το 360 ειναι κατι σαν το vodafone live σε καποια κοματια του επιπλεων ειναι σαν να εχεις παρει ενα iphone χωρις να εχει ιντερνετ. το κινητο δουλευει κανονικα με ολα τα δικτυα απο οτι ξερω αλλα θα το δοκιμασω και θα σας πω λογικα και παλι θα μπορεις να κανεις πλοηγηση στο ιντερνετ για τον λογο οτι μπορεις να φτιαξεις ρυθμισεις. θα το δω σε λιγο και θα σας πω!!!

 

Μετά τις φώτο και τα βίντεο που μας έβαλες , αλλά και γενικά που το είδα και γω από κοντά ... είμαι και γω έτοιμος να το πάρω!

Θα ξαναπάω σε ένα κατάστημα της Voda να το δω άλλη μια φορά και θα δω!!!:)

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο .. είδα σε ένα (ξένο) βίντεο, ότι έχει δικό του app store με εφαρμογές , παιχνίδια , μουσική , βίντεο κτλ ... έχεις μπει εσύ καθόλου να δεις?

(έχει πολλά να διαλέξεις ή είναι 2-3?)

 

Ευχαριστούμε και ΠΑΛΙ φίλε blue_ice ... ;)

 

λοιπον κοιτα εχει αρκετες εφαρμογες οχι ομως και πολλες !!! δεν ειναι σαν το itunes της apple. να σου προτινω κατι πηγεναι σε ενα καταστημα vodafone και πες τους να σου φτιαξουν εναν λογαριασμο 360 και μετα μπες στο http://www.360.com και δες ποσες εφαρμογες εχει παντος απο τοτε που το πηρα μεχρι και σημερα εχει ποιο πολλες .αν ειναι θα κανω και ενα μινι review πανω στο 360 και θα το ανεβασω στο vodafone 360. και αυριο θα φτιαξω εναν λογαριασμο 360 και θα σας δωσο τους κωδικους να το δειτε.

:p
Link to comment
Share on other sites

το 360 ειναι κατι σαν το vodafone live σε καποια κοματια του επιπλεων ειναι σαν να εχεις παρει ενα iphone χωρις να εχει ιντερνετ. το κινητο δουλευει κανονικα με ολα τα δικτυα απο οτι ξερω αλλα θα το δοκιμασω και θα σας πω λογικα και παλι θα μπορεις να κανεις πλοηγηση στο ιντερνετ για τον λογο οτι μπορεις να φτιαξεις ρυθμισεις. θα το δω σε λιγο και θα σας πω!!!

 

Οκ φίλε μου, ευχαριστώ για την απάντηση.

Πάντως, από ότι καταλαβαίνω, το ανοιχτό λειτουργικό του είναι ακόμη στα σκαριά και από τις πωλήσεις του κινητού θακαθοριστεί και το μέλλον του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παντος εγω πιστευω οτι αν κανουν ενα σωστο προμο μπορει να παει παρα πολυ καλα. οπως εχω πει και αλλη φορα αυτο το κινητο το καταστεφει οτι ειναι vodafone αλλα αν δεν ηταν vodafone δεν θα ειχε και το 360.
:p
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μηπως γνωριζει καποιος αν το κινητο εχει φωνητικη κληση μεσο bluetooth(να πατας το κουμπι του bluetooth ακουστικου και να λεσ το ονομα απο της επαφεσ για να κανει κληση) και αν μπορουν να φενονται υπενθυμησεισ με ηχο στην αρχικη οθονη.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ξερετε πως πλεον η Vodafone δινει και το vodafone 360 Μ1 το οποιο ειναι ακριβως ιδιο με το Η1 σε σχημα βγαινει σε μαυρο και σε ασπρο και οι διαφορες ειναι πως εχει 3MP αντι για 5 δεν εχει wifi και εχει 1gb εσωτερικη μνημη .Το λογισμικο τους ειναι το ιδιο Linux mobile. Η τιμη του ειναι στα 289 ευρω.Εμφανισιακα δεν εχει καμμια διαφορα.

Μια απορια προς αυτους που εχουν παρει το Η1 θελω να εκφρασω μιας και εγω πηρα πριν λιγες ωρες το Μ1 ,παιδια μηπως ξερετε οταν γραφω μηνυμα πως προσθετω μια καινουρια λεξη που δεν υπαρχει στο λεξιλογιο?Ευχαριστω εκ των προτερων και με συγχωρειτε για το μεγαλο μου κειμενο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ξερετε πως πλεον η Vodafone δινει και το vodafone 360 Μ1 το οποιο ειναι ακριβως ιδιο με το Η1 σε σχημα βγαινει σε μαυρο και σε ασπρο και οι διαφορες ειναι πως εχει 3MP αντι για 5 δεν εχει wifi και εχει 1gb εσωτερικη μνημη .Το λογισμικο τους ειναι το ιδιο Linux mobile. Η τιμη του ειναι στα 289 ευρω.Εμφανισιακα δεν εχει καμμια διαφορα.

Μια απορια προς αυτους που εχουν παρει το Η1 θελω να εκφρασω μιας και εγω πηρα πριν λιγες ωρες το Μ1 ,παιδια μηπως ξερετε οταν γραφω μηνυμα πως προσθετω μια καινουρια λεξη που δεν υπαρχει στο λεξιλογιο?Ευχαριστω εκ των προτερων και με συγχωρειτε για το μεγαλο μου κειμενο.

 

Δεν το έχω για να σου πώ με ακρίβεια, αλλά από ότι θυμάμαι στο λεξικό των samsung δεν μπορείς να προσθέσεις νέες λέξεις.

Αλλά αυτό θα μου πείς έχει άλλο λειτουργικό. Ποιός ξέρει....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχουμε και λεμε εδω και περιπου 1,5 χρονο εχω αλλαξει γυρο στα 43 κινητα ως αποτελεσμα
:shock:

 

έχεις σκεφτεί να μπεις σε κλινική κινητο-αποτοξίνωσης:sick:? :wacko:

 

:w00t:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες εντυπώσεις και από εμένα (έχω Iphone 3gs)

 

1.Το Samsung H1 έχει ασύγκριτα καλύτερη ποιότητα εικόνας και γενικότερα ανάλυση

2. Καλύτερο video

3. Το iphone έχει καλύτερη αίσθηση αφής οθόνης

4. Το iphone έχει καλύτερη απόκριση λογισμικού αν και πιστεύω ότι η Samsung Θα το φτιάξει εν καιρό αφού και τα δύο παίζουν ουσιαστικά σε unix.

5. H apple έχει προς το παρόν ασύγκριτα πιο πολλές εφαρμογές

6. Τo Samsung τα κάνει όλα, μέχρι και radio και αν η apple δεν απελευθερώσει το λογισμικό ώστε ο χρήστης να μπορεί να διαγράψει ένα τραγούδι, τότε θα το χάσει εν καιρό το παιχνίδι.

7. Το λογισμικό στο iphone είναι πολύ πιο ώριμο

8. και τα δύο έχουν συγκεκριμένες εφαρμογές που μπορείς να εγκαταστήσεις

9. Το Samsung έχει ένα πολύ καλό πρόγραμμα πλοήγησης το οποίο παίζει για συνδρομητές vodafone, έχει ΚΑΙ φωνητική καθοδήγηση με διόρθωση πορείας (πληρώνεις 6 ευρώ το μήνα μόνο για τη χρήση και τα δεδομένα που κατεβάζει δεν τα χρεώνεσαι)

10. Ο κατάλογος επαφών του Samsung (vodafone 360) απλά δεν παίζεται....

11. Το Samsung έχει την αίσθηση του Linux

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το κινητό το σκέφτομαι, αλλά όχι με σύνδεση voda, δηλαδή όχι 360.

 

Τι χάνω έτσι?

Επίσης, οι λίγες εφαρμογές που υπάρχουν τι είδους είναι?

Υπάρχουν πχ εφαρμογές για να παίζεις διάφορα είδη βίντεο, για web, για καιρό μσν κλπ κλπ?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα ολων τα ποστ... και σας νιώθω απόλυτα...περιμένω πως και πως το δώρο το Χριστουγέννων να πάω να το πάρω....

 

Πήγα στο κατάστημα να δω τις νέες συσκευές από κοντά και το κοιτάω...χμμμμ λέω κι'αλλο αντίγραφο της Αpple...

Καθόμουν σα το ζαβό μισή ώρα και το περιεργαζόμουν.... ρεζίλι έγινα!!!!

Εώς τώρα σας μιλάω ειλικρινά ποτέ δεν έχω κολήσει έτσι με συσκευή... τι να πω.. γούστα είναι αυτά! :p :X

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα περασα μια ταινεια avi στο κινητο μαζει με αρχειο srt για υποτιτλους αλλα η τανεια παιζει ενω η υποτιτλοι οχι μηπως ξερει κανει τι κανουμε.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνιση παρακαλώ από τους κατόχους H1 ή M1:

Αν δεν χρησιμοποιήσω vodafone360 μπορώ να δω internet από το κινητό ?

 

Δηλ. μπορώ να ανοίξω το browser που έχει (αλήθεια ποιός είναι ?) και να μπω στο http://www.myphone.gr και να δω κανονικά το site ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό χωρίς το 360 δεν έχει στάτους update στο facebook.msn και δεν δουλεύει το τσατ. Ίντερνετ μπορείς να μπεις κανονικά. Έχω το Μ1 αλλά δεν το βολεύτηκα (μιας εβδομάδας ακόμη με τη ζελατίνα και τα αξεσουάρ άθικτα). Ένα πολύ καλό που έχει το 360 είναι οτι σου κάνει αυτόματο backup των επαφών/μυνημάτων/φωτογραφιών (το τελευταίο κατ'επιλογή) με το πσ σου και έτσι αν χάσεις το κινητό ή στο κλέψουν δεν τα χάνεις όλα.

 

Δες και στο φόρουμ που έχει η Βόνταφον για το τηλέφωνο είναι από βόντα αγγλίας αλλά είναι πολύ χρήστες μέσα που το ψάχνουν και κάποιος θα σου απαντήσει. Εγώ έλυσα 3 προβληματάκια έτσι.

 

Για εφαρμογές που ρωτάνε πολύ επίσημα η Βόντα έχει βγάλει λίγα πράγματα αλλα τρέχουν εφαρμογές J2ME midp 1 ή 2 απλώς σε κάποιες περιπτώσεις πρέπει να βρεις class,libraries από άλλα τηλέφωνα για να παίξει σωστά, ενώ άλλες δεν παίζουν καθόλου. Μερικές όμως παίζουν κανονικά. Εγώ από μια 12 που δοκίμασα 4-5 παίξαν χωρίς πρόβλημα, 3-4 με προβληματάκια και οι υπόλοιπες όχι.

 

Για αυτούς που ρωτάνε τι είναι το LiMo περισσότερα εδώ:

http://www.limofoundation.org/

 

και τα δύο τηλέφωνα έχουν την Release 2 του LiMo platform.

Android User since 1.3 , FOSS enthousiast, gadget maniac in rehab.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ σήμερα ως 2ο..(H1) Ζήλεια σας :p H απόκριση της αφής είναι κομπλέ. Ακόμη δεν το έχω ψάξει πολύ. Κι αυτό με το άσπρο φωτάκι που λέει κάποιος και πιο πάνω είναι πράγματι ωραίο. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για τη ταινία που λέει κάποιος έχει μετατροπέα το pc studio που εγκαθίσταται από το τηλέφωνο μόλις το συνδέετε μέσω usb στο κομπιούτερ. Μετά μπορεί να συνδεθεί και μέσω bluetooth. Έχει επιλογές για υπότιτλους. Έχει γενικά πολύ καλή ποιότητα ήχου, αρκετά καλή μπαταρία. Ο browser είναι Opera με κάποιες τροποποιήσεις από τη Voda και υποστηρίζει tabs. Επίσης έχει χωριστή εφαρμογή για rss, utube videos. Παίζει και απλά site με flash αλλά μη το δοκιμάσετε σε μέρη χωρίς σύνδεση 3g.
Android User since 1.3 , FOSS enthousiast, gadget maniac in rehab.
Link to comment
Share on other sites

srt υποτιτλους δεν δεχετε απο οτι βλεπω μηπως ξερει κανεις τι πρεπει να κανω. ευχαριστω

 

αν μπορει να βοηθησει κανενας με τους υποτιτλους γιατι το σαββατο φευγω για αμερικη και θελω να περασω ταινειες ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το πήρε χτες η γυναίκα μου, πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές, έχει φοβερή οθόνη αλλά η απόκριση της μου φάνηκε μέτρια ρε παιδιά σε σχέση με το 5800 που έχω εγώ. Επίσης όταν καλούσες έβγαζε μήνυμα σαν να είναι κλειστό :!:

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μας πει τι εφαρμογές έχει το Η1 που δεν έχει το Μ1? Εγώ ξέρω μόνο ένα card scanner υπάρχει άλλη? Έχει δοκιμάσει κάποιος χρήστης Η1 να τις αντιγράψει ή να τις στείλει μέσω μπλουτούθ σε χρήστη Μ1? Ρωτάω γιατί προς το παρόν στο shop δεν έχει σχεδόν τίποτα άξιο λόγου. Εγώ έχω το Μ1
Android User since 1.3 , FOSS enthousiast, gadget maniac in rehab.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...