Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χάζεψα και εγώ για καμμιά ώρα το Η1, είναι πανέμορφο, ελαφρύ και η οθόνη είναι από τις καλύτερες που έχω δει. το menu animation είναι πολύ όμορφο, βέβαια δεν είδα το 360 ενεργό για να δω πως θα γυρίζουν οι επαφές, κρίνοντας όμως από το μενού φαντάζομαι οτι η πολύ ωραία αίσθηση θα είναι πολύκοντά με αυτό που βλέπουμε στο ντεμο βίντεο.

 

Το θεϊκό είναι να παίζεις asphalt4 (υπάρχει προεγκατεστημένο φουλ) χωρίς πατημα πουθενά, απλά γέρνεις το κινητό δεξιά και αριστερά και στρίβεις!!! Πόρωση!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει καταφέρει κάποιος να βάλει φωτογραφία ως φόντο και αν ναι πως?

Επίσης εκτός από το επίσημο έχει βρει κανείς αλλού εφαρμογές που να λειτουργούν καλά? Πληρωτές ή δωρεάν?

Android User since 1.3 , FOSS enthousiast, gadget maniac in rehab.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω για να σου πώ με ακρίβεια, αλλά από ότι θυμάμαι στο λεξικό των samsung δεν μπορείς να προσθέσεις νέες λέξεις.

Αλλά αυτό θα μου πείς έχει άλλο λειτουργικό. Ποιός ξέρει....

Φιλε μου συγνωμη αλλα δεν σε βρισκω ενημερωμενο

εκτος απο κατι παμπαλαια κινητα ολα γραφοντας με Τ9 εχουν την δυνατοτητα να προσθετεις λεξεις που δεν υπαρχουν στο λεξικο τους.Πλεον βρηκα πως γινεται και στο Μ1

παρα πολυ καλο κινητο αλλα με ψιλοχαλαει το κλειστο του λογισμικο.ναι συμφωνω ειναι καινουριο λογισμικο και σιγουρα υπαρχουν πολλα περιθωρια βελτιωσεις.εγω το εχω 15 μερες εχει δουλεψει στα χερια μου 4-5 και μαλλον θα το δωσω γυρω στα 220 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορείς να δεις τι firmware έχει το κινητό;

update υπάρχει ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,ΚΑΙ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΟΜΩΣ,ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ GPS Π.Χ. DESTINATOR-IGO-PAPAGO-NDRINE Η ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΗΣΜΕΝΑ.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορείς να βάλεις ένα δικό σου τραγούδι για ringtone ?

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κάποιος να βάλει φωτογραφία ως φόντο και αν ναι πως?

Επίσης εκτός από το επίσημο έχει βρει κανείς αλλού εφαρμογές που να λειτουργούν καλά? Πληρωτές ή δωρεάν?

Οχι δε μπορεις να βαλεις δικο σου φοντο.Για την ωρα μεσω της εφαρμογης shop βαζεις εφαρμογες.

Πως μπορείς να δεις τι firmware έχει το κινητό;

update υπάρχει ;

*#1234# ναι υπαρχουν updates.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,ΚΑΙ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΟΜΩΣ,ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ GPS Π.Χ. DESTINATOR-IGO-PAPAGO-NDRINE Η ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΗΣΜΕΝΑ.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Οχι φιλε μου για την ωρα δεν υπαρχει τροπος πλοηγησης παρα μονο μεσω της υπηρεσιας 360.Το λειτουργικο του (limo R2) ειναι κατι λιγοτερο απο μηνα στην αγορα και θα πρεπει να κανουμε ολοι λιγο υπομονη.

Πως μπορείς να βάλεις ένα δικό σου τραγούδι για ringtone ?

 

Συνδεση με το pc μεσω usb και απλα πετας το κομματι που θες στο φακελο ringtones.

Link to comment
Share on other sites

Που θα τα βρούμε??

 

Θα κατεβασεις το προγραμμα συγχρονισμου του τηλεφωνου samsung pc studio.Θα συνδεσεις το τηλ και μετα στο tab ενημερωση.Προσοχη το προγραμμα δε λειτουργει ακομα σε windows 7.Θελει υποχρεωτικα vista/xp.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για το Η1 έχει βγει αναβάθμιση όχι για το Μ1, παρόλα αυτά με push βελτιώσαν και στο Μ1 κάποια πράγματα κατά τη διάρκεια του συνήθους συγχρονισμού όπως το εκνευριστικό σπάσιμο των σελίδων στον Οπερα σε σελίδες από τη Βόνταφον (Ηλίθια ιδέα) και τώρα τις εμφανίζει ολόκληρες όπως κάνει ο Οπερα σε όλα τα τηλέφωνα. Βελτιώθηκε το μαιλ επίσης. Αυτά πρόλαβα να δω πριν πουλήσω το τηλέφωνο... :p

Γενικώς είναι απο τα χειρότερα τηλέφωνα που κυκλοφορούν, η εφαρμογή 360 θέλει πολλές βελτιώσεις για να δείξει κάτι καλό, το Η1 είναι και πανάκριβο για αυτά που προσφέρει, εγώ είχα το Μ1. Όποιος θέλει να βελτιωθούν πράγματα να ποστάρει συνεχώς στο forum.vodafone360.com που είναι το επίσημο που βλέπουν οι developers στην Αγγλία. Θα δείτε εκεί οτι πάρα πολύς κόσμος απο πολλές χώρες είναι απογοητευμένος. Οι εφαρμογές υπάρχουσες και μελοντικές είναι ως επι το πλείστον glorified bookmarks και αυτό φαίνεται και απο τα εργαλεία και τις προδιαγραφές που έχει δώσει η Vodafone στους developers στο σχετικό παγκόσμιο διαγωνισμό που δεν επιτρέπουν πρόσβαση σε πολλές λειτουργίες των τηλεφώνων (gps,tilt sensor,camera,radio,media player) και δεν υποστηρίζεται ουσιαστικά καμία γλώσσα προγραμματισμού. Εφαρμογές java midp παίζουν αλλά ο βαθμός επιτυχίας ποικίλει απο εφαρμογή σε εφαρμογή αφού οι περισσότερες έχουν γραφτεί για τηλέφωνα με μικρότερες οθόνες και πληκτρολόγιο.

Εγώ θα πρότεινα σε όποιον θέλει να το δοκιμάσει να πάρει το φτηνό μοντέλο τουλάχιστον αν και η προσωπική μου γνώμη είναι οτι για κάνα χρόνο ακόμα το καλύτερο που έχει να κάνει κανείς είναι να μείνει μακριά... Μετά θα έχει βγει εφαρμογή για Android το people όπως μου είπαν επίσημα οι developers όταν είπα οτι απογοητεύτηκα είναι πολύ χάλια και μισοτελειωμένη η δουλειά τους και ρώτησα πως να μεταφέρω τις επαφές στο HTC Hero που πήρα ως αντικαταστάτη.

 

Επίσης όποιος ενδιαφέρεται για τις συσκευές ή όποιος είναι πολύ ευχαριστημένος (Υπάρχει κανείς?) ή πολύ δυσαρεστημένος (πολλοί) μπορεί να κάνει review στο online shop της Vodafone UK. Εδώ δεν μας αφήνουν να κάνουμε τέτοια πράγματα μόνο μας πιπιλάν το μυαλό με τις διαφημίσεις. Κλείνοντας θα ήθελα να αναφέρω οτι όποιον τον ενδιαφέρει έντονα το social networking σε κινητό υπάρχουν δύο μοντέλα που το κάνουν καλά: Το HTC Hero και το Motorola Dext. Το πρώτο έχει έρθει επίσημα στην Ελλάδα το δεύτερο όχι. Αυτη η γνώμη βασίζεται σε reviews, προσωπική μου γνώμη για το Hero θα διαβάσετε τις επόμενες μέρες αφού σήμερα το βράδυ φορτίζει για πρώτη φορά. Πάντως στα λεφτά του Μ1 θεωρώ καλύτερη επιλογή μακράν το LG KM900 Arena που έχει wifi και καλύτερες εφαρμογές προεγκατεστημένες. Έτσι και αλλιώς δεν υπάρχει και τίποτα να κατεβάσεις στο vodafone shop πέρα απο ακριβά παιχνίδια (5 ευρώ) και δωρεάν εφαρμογές για ... τζογαδόρους!

Android User since 1.3 , FOSS enthousiast, gadget maniac in rehab.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο για το Η1 έχει βγει αναβάθμιση όχι για το Μ1, παρόλα αυτά με push βελτιώσαν και στο Μ1 κάποια πράγματα κατά τη διάρκεια του συνήθους συγχρονισμού όπως το εκνευριστικό σπάσιμο των σελίδων στον Οπερα σε σελίδες από τη Βόνταφον (Ηλίθια ιδέα) και τώρα τις εμφανίζει ολόκληρες όπως κάνει ο Οπερα σε όλα τα τηλέφωνα. Βελτιώθηκε το μαιλ επίσης. Αυτά πρόλαβα να δω πριν πουλήσω το τηλέφωνο... :p

Γενικώς είναι απο τα χειρότερα τηλέφωνα που κυκλοφορούν, η εφαρμογή 360 θέλει πολλές βελτιώσεις για να δείξει κάτι καλό, το Η1 είναι και πανάκριβο για αυτά που προσφέρει, εγώ είχα το Μ1. Όποιος θέλει να βελτιωθούν πράγματα να ποστάρει συνεχώς στο forum.vodafone360.com που είναι το επίσημο που βλέπουν οι developers στην Αγγλία. Θα δείτε εκεί οτι πάρα πολύς κόσμος απο πολλές χώρες είναι απογοητευμένος. Οι εφαρμογές υπάρχουσες και μελοντικές είναι ως επι το πλείστον glorified bookmarks και αυτό φαίνεται και απο τα εργαλεία και τις προδιαγραφές που έχει δώσει η Vodafone στους developers στο σχετικό παγκόσμιο διαγωνισμό που δεν επιτρέπουν πρόσβαση σε πολλές λειτουργίες των τηλεφώνων (gps,tilt sensor,camera,radio,media player) και δεν υποστηρίζεται ουσιαστικά καμία γλώσσα προγραμματισμού. Εφαρμογές java midp παίζουν αλλά ο βαθμός επιτυχίας ποικίλει απο εφαρμογή σε εφαρμογή αφού οι περισσότερες έχουν γραφτεί για τηλέφωνα με μικρότερες οθόνες και πληκτρολόγιο.

Εγώ θα πρότεινα σε όποιον θέλει να το δοκιμάσει να πάρει το φτηνό μοντέλο τουλάχιστον αν και η προσωπική μου γνώμη είναι οτι για κάνα χρόνο ακόμα το καλύτερο που έχει να κάνει κανείς είναι να μείνει μακριά... Μετά θα έχει βγει εφαρμογή για Android το people όπως μου είπαν επίσημα οι developers όταν είπα οτι απογοητεύτηκα είναι πολύ χάλια και μισοτελειωμένη η δουλειά τους και ρώτησα πως να μεταφέρω τις επαφές στο HTC Hero που πήρα ως αντικαταστάτη.

 

Επίσης όποιος ενδιαφέρεται για τις συσκευές ή όποιος είναι πολύ ευχαριστημένος (Υπάρχει κανείς?) ή πολύ δυσαρεστημένος (πολλοί) μπορεί να κάνει review στο online shop της Vodafone UK. Εδώ δεν μας αφήνουν να κάνουμε τέτοια πράγματα μόνο μας πιπιλάν το μυαλό με τις διαφημίσεις. Κλείνοντας θα ήθελα να αναφέρω οτι όποιον τον ενδιαφέρει έντονα το social networking σε κινητό υπάρχουν δύο μοντέλα που το κάνουν καλά: Το HTC Hero και το Motorola Dext. Το πρώτο έχει έρθει επίσημα στην Ελλάδα το δεύτερο όχι. Αυτη η γνώμη βασίζεται σε reviews, προσωπική μου γνώμη για το Hero θα διαβάσετε τις επόμενες μέρες αφού σήμερα το βράδυ φορτίζει για πρώτη φορά. Πάντως στα λεφτά του Μ1 θεωρώ καλύτερη επιλογή μακράν το LG KM900 Arena που έχει wifi και καλύτερες εφαρμογές προεγκατεστημένες. Έτσι και αλλιώς δεν υπάρχει και τίποτα να κατεβάσεις στο vodafone shop πέρα απο ακριβά παιχνίδια (5 ευρώ) και δωρεάν εφαρμογές για ... τζογαδόρους!

Διχως να θελω να σε προσβαλλω(κουβεντα κανουμε αλλωστε)δεν εχεις καν ιδεα το τι λες,εκτος και αν μιλας για το Μ1 παντα,το Η1 απο πλευρας specs ειναι με διαφορα απο τα καλυτερα τηλεφωνα που υπαρχουν αυτη τη στιγμη.Το ξαναλεω αλλη μια φορα μη το συγκρινεις καν με το Μ1 μιας και τα χαρακτηριστικα τους δεν εχουν απολυτως καμμια σχεση κατι που φενεται απο την τιμη αλλωστε.Cortex A8 cpu και powerVR gpu,ειναι ακριβως το ιδιο hardware που φοραει το ταχυτατο iphone 3gs τωρα.3,5 inches AMOLED capacitive screen αναλυσης 800x480 και απιστευτα ικανο φωτογραφικο φακο.Σε ολα αυτα βαλε και το κερασακι στη τουρτα των 16gb internal memory και ξαφνικα βλεπεις μια απο τις καλυτερες και δυνατοτερες συσκευες που υπαρχουν αυτη τη στιγμη ανεξαρτητου πλατφορμας.Μελανα σημια?Σιγουρα για την ωρα το νεοτατο λειτουργικο (μετραει κατι λιγοτερο απο ενα μηνα) και τα κλειστα api (html και java ) που περιοριζουν τη δυνατοτητα αναπτυξης κωδικα σε native c++.Ολα αυτα τουλαχιστον με δηλωσεις της Voda αναμενετε να αλλαξουν συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Το 360 ειναι φοβερό σαν ιδέα και νομίζω οτι αν υπήρχε μια εταιρεία που θα μπορούσε να το υλοποιήσει, αυτή θα ήταν η vodafone.

 

Ωστόσο έχει πολλά περιθώρια βελτίωσης, και στις λειτουργίες της υπηρεσίας αλλα κυρίως στις συσκευές που συνδιάζονται με αυτή. Κάποιες βελτιώσεις υποθέτω οτι θα υπάρξουν στις επερχόμενες αναβαθμίσεις, για κάποιες άλλες ενδεχομένως να χρειαστεί να περιμένουμε τις επόμενες γενιές συσκευών. όπως και να χει, το γεγονός οτι μπορείς να συγκεντρώσεις τις επαφές σου σε μια υπηρεσία, είναι αν μη τι άλλο πρωτοποριακό. Λιγο δουλειά χρειάζεται στην αρχή, μέχρι να κάνεις τις απαραίτητες συγχωνέυσεις επαφών και έπειτα ο πλήρης κατάλογος σου θα σε συντροφευει για μια ζωή (που λέει ο λόγος)

 

Απλά πολλοί απο εμάς εδώ κρίνουμε δυστυχώς ή ευτυχώς τις συσκευές σαν προχωρημένοι χρήστες, και δεν νομίζω οτι αυτό θα κρίνει την εμπορική επιτυχία τους.

 

πχ Αν κάποιος θέλει iphone και ξέρει γιατί το θέλει, καλώς να πάει εκεί

Αν ωστόσο κάποιος δεν το κατέχει, και απλα εντυπωσιάζεται επειδή γίνεται πολύς ντόρος γυρω απο αυτό, νομίζω οτι θα μπορούσε να κάνει το ίδιο καλά ίσως και καλύτερα τη δουλειά του με το Η1.

 

Εχω την αίσθηση οτι είναι μικρό το ποσοστό των καταναλωτών που γνωρίζουν τί σημαίνει iphone, limo, android symbian κτλ και ακόμα μικρότερο το ποσοστό που πραγματικά εκμεταλευεται τις δυνατότητες κάθε λειτουργικού.

Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιούμε το gps στο H1 ;

Το ενεργοποιει η εκαστοτε εφαρμογη κατα το ανοιγμα της.Π.χ η με τη χρηση της φωτογραφικης μηχανης(αν εχεις επιλεξει gps tagging) και η μοναδικη για την ωρα εφαρμογη maps που ειναι ενσωματωμενη στο τηλεφωνο.Δυστηχως ομως χρειαζετε να εισαι συνδεδεμενος στο 360 αλλιως δε μπορει να κατεβαζει χαρτες.

Μια πληροφορια απο αυτους που το εχουν απο internet browsing πως παει το κινητο?

Φοράει τον οπερα πανω?

 

Απιστευτα καλα θα ελεγα με τρομερη ταxυτητα και μαλιστα με native flash support.

Browser χρησιμοποιει μια παραμετροποιημενη εκδοση του Opera.

Link to comment
Share on other sites

Να ειχε και κανονικη stand by οθωνη καλα θα ητανε για να βαζουμε και καμια φωτο βρε αδερφε να το ομορφυνουμε λιγακι....:rolleyes::whistle:
Link to comment
Share on other sites

Απιστευτα καλα θα ελεγα με τρομερη ταxυτητα και μαλιστα με native flash support.

Browser χρησιμοποιει μια παραμετροποιημενη εκδοση του Opera.

ο οποίος και κλείνει τις μισές φορές χωρίς λόγο για να λεμε όλη την αληθεια. Κατα τα άλλα πολύ καλος.

 

Επίσης κάτι που δεν μου αρέσει είναι οτι δεν έχει (νομίζω) τη δυνατότητα που έχει ο όπερα μίνι, να προσαρμόζει το κείμενο στην οθόνη του κινητού.

 

πχ μπαίνεις σε φόρουμ και για να διαβάσεις ένα ποστ αντί να σκρολάρεις δεξια αριστερά, κάνει το κείμενο μακρόστενο και απλά πηγαίνεις προς τα κάτω

(δεν μιλάω για το mobile view, αλλά δεν ξέρω πως ονομάζεται αυτή η δυνατότητα. είναι κάτι ανάλογο της στοίχισης justify στο ms word.)

Link to comment
Share on other sites

ο οποίος και κλείνει τις μισές φορές χωρίς λόγο για να λεμε όλη την αληθεια. Κατα τα άλλα πολύ καλος.

 

Επίσης κάτι που δεν μου αρέσει είναι οτι δεν έχει (νομίζω) τη δυνατότητα που έχει ο όπερα μίνι, να προσαρμόζει το κείμενο στην οθόνη του κινητού.

 

πχ μπαίνεις σε φόρουμ και για να διαβάσεις ένα ποστ αντί να σκρολάρεις δεξια αριστερά, κάνει το κείμενο μακρόστενο και απλά πηγαίνεις προς τα κάτω

(δεν μιλάω για το mobile view, αλλά δεν ξέρω πως ονομάζεται αυτή η δυνατότητα. είναι κάτι ανάλογο της στοίχισης justify στο ms word.)

 

Το μεγαλο αγκαθι για την ωρα ειναι το σχεδον μηδενικο support που παρεχει η Voda Hellas πανω στα firmware.Για την ωρα υπαρχει διαθεσιμο μονο το firmware j3 ενω η voda uk εδωσε χθες στο κοινο την j9.Εννοειτε οτι το τηλ και οποιες παιδικες ασθενειες ειχε εχουν σχεδον εξαλειφθει.Δυστηχως εδω Ελλαδα δε ξερω καν αν θα κανουν τον κοπο να δωσουν updates.Ολα αυτα ομως για την ωρα ειναι εικασιες μιας και το τηλ δεν εχει ουτε μηνα στην Ελληνικη αγορα,οποτε δε ξερουμε και το τι support θα εχει.

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλο αγκαθι για την ωρα ειναι το σχεδον μηδενικο support που παρεχει η Voda Hellas πανω στα firmware.Για την ωρα υπαρχει διαθεσιμο μονο το firmware j3 ενω η voda uk εδωσε χθες στο κοινο την j9.Εννοειτε οτι το τηλ και οποιες παιδικες ασθενειες ειχε εχουν σχεδον εξαλειφθει.Δυστηχως εδω Ελλαδα δε ξερω καν αν θα κανουν τον κοπο να δωσουν updates.Ολα αυτα ομως για την ωρα ειναι εικασιες μιας και το τηλ δεν εχει ουτε μηνα στην Ελληνικη αγορα,οποτε δε ξερουμε και το τι support θα εχει.
εχω την αίσθηση οτι δεν έχει καμια ουσιαστική εμπλοκή η ελληνική vodafone με τα firmware.

 

και σε κάθε περίπτωση προβλήματα τύπου κλείνει ο όπερα στα καλά του καθουμένου, εννοείται δεν θα κάτσει η ελληνική vodafone να τα λύσει.

 

btw για να μην κλείνει πρέπει να απενεργοποιήσεις τα javascript με οτι αυτό συνεπάγεται. Αλλά τουλάχιστον μπορείς να μπεις σε ενα απλό site σαν ανθρωπος.

Link to comment
Share on other sites

εχω την αίσθηση οτι δεν έχει καμια ουσιαστική εμπλοκή η ελληνική vodafone με τα firmware.

 

και σε κάθε περίπτωση προβλήματα τύπου κλείνει ο όπερα στα καλά του καθουμένου, εννοείται δεν θα κάτσει η ελληνική vodafone να τα λύσει.

 

btw για να μην κλείνει πρέπει να απενεργοποιήσεις τα javascript με οτι αυτό συνεπάγεται. Αλλά τουλάχιστον μπορείς να μπεις σε ενα απλό site σαν ανθρωπος.

 

Κατοπιν εποικοινωνιας μου με samsung hellas μου ανεφεραν οτι η διανομη καθως και εγκατασταση των firmware ναι μεν γινετε απο το σχετικο προγραμμα συγχρονισμου του τηλεφωνου δλδ το new pc studio αλλα το firmware χωριζεται σε 3 μερη:

phone

pda

csc

δηλαδη σε καθε update που κανεις αναβαθμιζονται τα παραπανω 3 στοιχεια του τηλεφωνου.

Η samsung υπευθυνη για τα πρωτα 2 κομματια του firmware που προφανως εχουν να κανουν με το hardware κομματι της συσκευης και η voda για το τελευταιο οπου αναπτυσει μονη της το os καθως και το software της συσκευης.Αυτα ηταν τουλαχιστον τα λεγομενα της samsung σε απαντηση στο mail μου.

Link to comment
Share on other sites

Κατοπιν εποικοινωνιας μου με samsung hellas μου ανεφεραν οτι η διανομη καθως και εγκατασταση των firmware ναι μεν γινετε απο το σχετικο προγραμμα συγχρονισμου του τηλεφωνου δλδ το new pc studio αλλα το firmware χωριζεται σε 3 μερη:

phone

pda

csc

δηλαδη σε καθε update που κανεις αναβαθμιζονται τα παραπανω 3 στοιχεια του τηλεφωνου.

Η samsung υπευθυνη για τα πρωτα 2 κομματια του firmware που προφανως εχουν να κανουν με το hardware κομματι της συσκευης και η voda για το τελευταιο οπου αναπτυσει μονη της το os καθως και το software της συσκευης.Αυτα ηταν τουλαχιστον τα λεγομενα της samsung σε απαντηση στο mail μου.

σιγουρα εμπλέκεται η vodafone αλλα πιστευω όχι η Ελληνική. Μια μετάφραση στο μενου και πολύ θα είναι...
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους...!

το Η1 ειναι πολυ μπανικο κινητο!πραγματικα ειναι eye candy!μου αρεσει παρα πολυ!!!

βασικα θελω να ρωτησω κατι αν υπαρχουν χρηστες του εδω μεσα...

εχω μια γενεοδωρη αναβαθμιση απο την βονταφον και σκευτομαι να αγορασω κινητο....

δεν θελω καποιο windows mobile μιας και εχω το xperia x1 και δεν σκοπευω να αγορασω αλλο wm στο αμεσο μελλον...!!!εχω και ενα lg crystal οποτε ουτε design-ατο κινητο θελω...ελεγα λοιπον να αγορασω ενα με android εχοντας στο μυαλο μου htc hero ή το samsung galaxy...βεβαια ειδα το Η1 στην βονταφον σε ασημι και μου αρεσε πααααααααααααααααααααρα παααααααααααρα πολυ οσο αφορα την εμφανιση! και ηταν και ολο μεταλλικο....πολυ τρελα!!!οποτε στραφηκα σε αυτο....γυρησα σπιτι να κανω λιγη περεταιρω ερευνα πριν το αγορασω αλλα δεν βγαζω ακρη οποτε ειπα να ρωτησω εδω...

βασικα ολα τελεια με το κινητο και δεν με νοιαζει αυτο το LiMo που ειναι κατι Linux αλλα οχι android...αλλα εχω εναν ενδιασμο με το gps....!αν θελησω να το χρησιμοποιησω θα χρεονομαι για να βλεπω τον χαρτη ή μπορω να περασω καποιον χαρτη μεσα?δεν εχω δει καμια εταιρια που να βγαζει το προγραμμα της για limo ή vodafone 360 (garmin πχ ή sygic ή ξερω γω τι αλλο...)...

θελω να πω πως δεν εχω ορεξη να πληρωνω για χαρτες....ή μηπως ειναι σαν το ovi maps που εχεις τον χαρτη απο την ovi για καποιες μερες και μετα τον αγοραζεις?ξερει καποιος να μου πει?!στην βονταφον δεν ξερανε παντως για κατι περα απο το προεγκατεστημενο προγραμμα χαρτων και δεν ξεραν αν εχει χρονο...!!!επισης δεν του ειχαν ενεργοποιημενες "τις υπηρεσιες" οπως μου ειπαν και δεν μπορουσες καν να το ανοιξεις...

 

~~~βασικα διαβασα και αλλες ερωτησεις για το gps σε αλλες σελιδες αλλα ας πει καποιος αναλυτικα αν θελει...!

 

ΠΟΛΥ ΜΟΥΡΗ ΟΜΩΣ!ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...