Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Για δημοσιοποίηση οποιαδήποτε μορφής αγγελίας, χρησιμοποιείτε αποκλειστικά την ενότητα του Buy & Sell, εφόσον τηρείτε τις προϋποθέσεις χρήσης της εν λόγω ενότητας του myphone.gr.

Για περισσότερες πληροφορίες, διαβάστε προσωπικά το θέμα Συχνές απορίες για το Buy and Sell

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω για την απαντηση μηπως ξερετε καποιο προγραμμα που να δουλευει και οδηγιες θα σας ημουν υποχρεως γιατι δεν τα καταφερνω

 

καλημερα τελικα μηπως βρηκαμε τιποτα για τους υποτιτλους , τα e-mail σε εσας ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο απλα τα σπαει!!!!!!!

το μονο προβλημα ειναι η ανταλλαγη mp3 με bluetooh.

 

Εγώ πάλι, αν δεν βρεθεί τρόπος να αλλάξει λειτουργικό σύστημα, το βρίσκω εντελώς άχρηστο..

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι, αν δεν βρεθεί τρόπος να αλλάξει λειτουργικό σύστημα, το βρίσκω εντελώς άχρηστο..

 

Φίλε μου δεν νομίζω ότι ο χαρακτηρισμός "άχρηστο τηλέφωνο" μπορεί να σχετίζεται με το Λ.Σ.

Το H1 και το M1 είναι τηλέφωνα που τα έβγαλε η vodafone για να προωθήσει το 360Εχουν δηλαδή συγκεκριμένο στόχο. Αν εσύ θέλεις τηλέφωνο με ανοιχτό λειτουργικό υπάρχουν ένα σωρό με windows mobile, με symbian και πλέον και με android. Μπορείς να πας λοιπόν σε κάποιο απ'αυτά και να μη συγκρίνεις ανόμοια πράγματα.

 

Αν θέλεις να σχολιάσεις το 360 ως λειτουργικό και εφαρμογές που διαθέτει τότε συμφωνώ ότι έχει πάαααααρα πολλά περιθώρια βελτίωσης, ιδίως αν πάρουμε ως μέτρο σύγκρισης την Apple με το iPhone και το AppStore

 

Φιλικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν νομίζω ότι ο χαρακτηρισμός "άχρηστο τηλέφωνο" μπορεί να σχετίζεται με το Λ.Σ.

Το H1 και το M1 είναι τηλέφωνα που τα έβγαλε η vodafone για να προωθήσει το 360Εχουν δηλαδή συγκεκριμένο στόχο. Αν εσύ θέλεις τηλέφωνο με ανοιχτό λειτουργικό υπάρχουν ένα σωρό με windows mobile, με symbian και πλέον και με android. Μπορείς να πας λοιπόν σε κάποιο απ'αυτά και να μη συγκρίνεις ανόμοια πράγματα.

 

Αν θέλεις να σχολιάσεις το 360 ως λειτουργικό και εφαρμογές που διαθέτει τότε συμφωνώ ότι έχει πάαααααρα πολλά περιθώρια βελτίωσης, ιδίως αν πάρουμε ως μέτρο σύγκρισης την Apple με το iPhone και το AppStore

 

Φιλικά πάντα.

Συγνώμη... αλλά σε κινητό που δεν μπορώ να έχω π.χ. εφαρμογή GPS για δωρεάν πλοήγηση, ή δεν μπορώ να έχω εφαρμογή όπως το fring για VOIP κλήσεις το θεωρώ "κακό κινητό". Η Η1 συσκευή είναι πανάκριβη, με πάρα πολύ καλό HARDWARE για να το έχεις μόνο για να χρησιμοποιείς με χρέωση τις υπηρεσίες 360 της vodafone.

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη... αλλά σε κινητό που δεν μπορώ να έχω π.χ. εφαρμογή GPS για δωρεάν πλοήγηση, ή δεν μπορώ να έχω εφαρμογή όπως το fring για VOIP κλήσεις το θεωρώ "κακό κινητό". Η Η1 συσκευή είναι πανάκριβη, με πάρα πολύ καλό HARDWARE για να το έχεις μόνο για να χρησιμοποιείς με χρέωση τις υπηρεσίες 360 της vodafone.

 

Μιλάς λοιπόν για εφαρμογές για το κινητό, αρα πρακτικά συμφωνούμε γιατί όπως έγραψα και πιο πάνω όντως το 360 θέλει πάαααααρα πολύ δουλειά ακόμα (ιδιαίτερα αν σκεφτούμε ότι η vodafone ελλάδος δεν το φροντίζει τόσο όσο η vodafone uk πχ)

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς λοιπόν για εφαρμογές για το κινητό, αρα πρακτικά συμφωνούμε γιατί όπως έγραψα και πιο πάνω όντως το 360 θέλει πάαααααρα πολύ δουλειά ακόμα (ιδιαίτερα αν σκεφτούμε ότι η vodafone ελλάδος δεν το φροντίζει τόσο όσο η vodafone uk πχ)
γιατι στην vf uk τι εφαρμογες δίνουν για το κινητό δηλαδή? Αν δεν κάνω λάθος τις ίδιες.

Και ολες οι εφαρμογές είναι είτε java ή widgets αφού απο όσα έχω διαβάσει, ο developer δεν εχει πρόσβαση σε κάμερα, gps κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα επαναφερω το θεμα για να ξερω αν θα το παω για service σε εσας συνχρωνιζει κανονικα το hotmail η οχι επισης οταν ανοιγετε τον explorer σας βγαζει λαθος εφαρμογησ και τον σταματαει.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Αντιμετωπίζω πρόβλημα στην προσπάθεια να ανοίξω video στο youtube...σε όλα μου βγάζει "μη έγκυρο πακέτο από διακομιστή" και επίσης δεν μπορώ να ακούσω online radios. Αυτά συμβαίνουν είτε χρησιμοποιήσω Wifi είτε ιντερνετ μέσω Vodafone :wacko:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα επαναφερω το θεμα για να ξερω αν θα το παω για service σε εσας συνχρωνιζει κανονικα το hotmail η οχι επισης οταν ανοιγετε τον explorer σας βγαζει λαθος εφαρμογησ και τον σταματαει.

ευχαριστω

Δημιούργησε έναν άλλο λογαριασμό, μην βάλεις καθόλου επαφές κτλ και μπες με αυτόν ώστε να διαγράψει απο τη συσκευή τα δεδομενα του κανονικου σου λογαριασμου.

Έπειτα δοκίμασε να κάνεις log in με τον κανονικό σου λογαριασμό μηπως έχει φάει κάποιο κόλλημα.

 

Όταν λες explorer τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησε έναν άλλο λογαριασμό, μην βάλεις καθόλου επαφές κτλ και μπες με αυτόν ώστε να διαγράψει απο τη συσκευή τα δεδομενα του κανονικου σου λογαριασμου.

Έπειτα δοκίμασε να κάνεις log in με τον κανονικό σου λογαριασμό μηπως έχει φάει κάποιο κόλλημα.

 

Όταν λες explorer τι εννοεις?

 

εχω κανει 2 hard reset με κωδικο αλλα δεν εχει γινει κατι

Link to comment
Share on other sites

Όπως σας είχα αναφέρει συνεχίζω να αντιμετωπίζω πρόβλημα με το streaming και το youtube.Τηλεφώνησα στην vodafone και μου είπανε πως το youtube λέει δεν το υποστηρίζει γιατί κατεβάζεις μεγάλο όγκο δεδομένων. Τότε γιατί το διαφημίζει τύπου" δες τα αγαπημένα σου βίντεο στο youtube" (το έχω δει σίγουρα). Τέλος πάντων αυτό το καταπίνουμε προς το παρόν. Αλλά streaming δεν μπορώ με τίποτα.

 

Τέλος πάντων. Κι αν πω πως τα αφήνω αυτά στην άκρη προς το παρόν προέκυψε πρόβλημα με τα μηνύματα. Γράφω μήνυμα, πατάω αποστολή και το τηλέφωνο κολλάει άπειρη ώρα δείχνοντας αποστολή. Επιστρέφω στο βασικό μενού, ξαναπάω μηνύματα και το μήνυμα λέει ακόμη απόστολή, ή στην καλύτερη περίπτωση, αποτυχία αποστολής. Το περίεργο είναι πως τα μηνύματα φτάνουν στους αποστολείς από όσο έχω μπορέσει να διαπιστώσω. Μπάχαλο.

Και όταν πάω να διαγράψω ένα μήνυμα σταλμένο ή όχι πάλι κολλάει μια ώρα "διαγραφή" .

 

Έκανα reset με έναν κωδικό που βρήκα ψάχνοντας και προς το παρόν έχω στείλει 2 μηνύματα χωρίς πρόβλημα. Θα περιμένω αύριο να δώ πως θα πάει. Ειδάλλως πίσω.

 

:mad::(

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα στην αρχή δεν έπαιζε το θυμάμαι.. μου εβγαζε incorrect server response αν θυμαμαι καλα, ειτε με wifi ειτε με wap.

 

τωρα όμως παίζει κανονικά, δεν θυμάμαι αν έχω κάνει κάτι, κι αν έχω κάνει, τι εκανα.

 

πηγαίνεις απο το m.youtube.com για να ανοίξεις video?

 

Καλά δεν χάνεις και τπτ, η ποιότητα των video ειναι σκέτο χάλι.

Link to comment
Share on other sites

όχι σίγουρα δεν χάνω κάτι αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν παίζει. και την στιγμή ειδικά που έχει και εικονίδιο στο my web του youtube για να το προσθέσεις στο μενού. Γιατί δηλαδή? για να παίζω τουβλάκια αλλάζοντας θέση τα εικονίδια :p

 

Αλλά το streaming ναι το θέλω όπως δήποτε. Μα το είχα και στο προηγούμενο Symbian κινητό. Αχ τι το θελα το samsung.:dash:

 

E αυτό το τελευταίο με τα μηνύματα όμως είναι αδιανόητο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, πήρε η μάνα μου το Μ1 και επειδή δεν ξέρει πολλά μπορώ να βρω κάποιο πολύ αναλυτικό εγχειρίδιο? Βρίσκομαι εξωτερικό και είμαι μακριά για να της το δείξω και ο γαμπρός μου, μου είπε ότι έχει άθλιες οδηγίες και δεν μπορεί να το μάθει η μάνα μου. Ευχαριστώ!

 

edit: Διεκρίνιση θα προτιμούσα στα Ελληνικά για να μπορεί να το διαβάσει μόνη της αλλιώς στα αγγλικά και θα της το εξηγεί κάποιος. Γιατί δεν μπορώ να το βρω στο site της samsung? μόνο η vodafone το φέρνει?

Edited by giorgaras
Link to comment
Share on other sites

οπως τα περισσοτερα νεα τηλεφωνα εχει ενδεικτικες οδηγιες.και ναι μονο η voda το φερνει αφου το εβγαλε για το 360 το λινκ για τις οδηγιες που θελεις

http://www.vodafone.gr/portal/resources/media/res15580.pdf

Link to comment
Share on other sites

οπως τα περισσοτερα νεα τηλεφωνα εχει ενδεικτικες οδηγιες.και ναι μονο η voda το φερνει αφου το εβγαλε για το 360 το λινκ για τις οδηγιες που θελεις

http://www.vodafone.gr/portal/resources/media/res15580.pdf

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό το εγχειρίδιο το έχει και η συσκευασία μέσα? Γιατί μου είπαν ότι δεν είχε κάτι αξιόλογο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Εδω κ μια εβδομαδα ειμαι κ εγω κατοχος του H1! Το κινητο ειναι πολυ εντυπωσιακο οσον αφορα την εμφανιση, τo menu τα specs κτλ αλλα εχει αρκετα ελαττωματα. Θελει φορτισμα καθε μερα (βεβαια το χρησιμοποιω συνεχεια), οι εφαρμογες που ειναι διαθεσιμες δεν εντυπωσιαζουν, κ ωρες ωρες τρωει τα κολληματα του, οπως για παραδειγμα κολλαει οταν στελνω μνμ, ο οπερα κλεινει μονος του κτλ. Aκομα δεν εχω καταφερει να παρακολουθησω καποιο video στο youtube ή καποιο αντιστοιχο site ενω ειμαι συνδεδεμενος μεσω wifi καθως εμφανιζετε μνμ ειτε σφαλμα συνδεσης ειτε σφαλμα αναπαραγωγης. Θελω λοιπον να ρωτησω

1)Αν αντιμετωπιζουν κ αλλοι χρηστες προβλημα με το youtube κ αν υπαρχει λυση (το hard reset το δοκιμασα χωρις επιτυχια)?

2)Αν υπαρχει καποια ρυθμιση στα settings του ενσωματομενου browser κ του Opera mini που να βελτιωνει την σταθεροτητα τους?

3)Αν δεν ειμαι συνδεδεμενος συνεχεια στο ωοδαφονε 360 η καταναλωση της μπαταριας μειωνεται? Γενικα απο οσυς εχουν μεγαλυτερη εμπειρια με το συγκεκριμενο κινητο, τι καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια?

4)Το κινητο το αγορασα με προγραμμα vodafone unlimited με internet πριν μια εβδομαδα οπως προανεφερα. Υπαρχει η δυνατοτητα να το επιστρεψω κ να παρω καποιο αλλο?

 

Οπως ειπα κ ποιο πανω κατα τα αλλα ειμαι απολυτος ευχαριστημενος με το κινητο κ θα ηθελα να λυσω τα παραπανω προβληματα ωστε να το ευχαριστηθω στο επακρο!

Ευχαριστω προκαταβολικα για τη βοηθεια!

Edited by r1pclaw
Link to comment
Share on other sites

@r1pclaw

 

Αν διαβάσεις λίγο παραπάνω έγραψα κι εγώ περίπου πως αντιμετωπίζω τα ίδια προβλήματα.

 

Και το δικό μου κολλούσε στα μηνύματα είτε στην αποστολή, είτε στην διαγραφή, σε απελπιστικό βαθμό. Έχει περίπου 5 μέρες που του έκανα hard reset και από τότε αυτό (ας μην το ματιάξω :p) έχει λυθεί. Δεν έχει ξανακολλήσει από τότε.

 

Και ο δικός μου browser κλείνει μόνος του και αυτό δεν λύθηκε με το reset.

 

Για το youtube επικοινώνησα με την vodafone και μου είπε πως η voda δεν υποστηρίζει "λέει" το youtube γιατί κατεβάζεις πολλά δεδομένα και πως τελικά δεν έχουμε unlimited internet αλλά ουσιαστικά 3 GB . Δεν ξέρω τελικά αν είναι αλήθεια αυτό αλλά δεν μου φαίνεται απίθανο με τα όσα τραγικά μας χρεώνουν. EDIT TO ADD τελικά κατάφερα να ανοίξω βίντεο στο youtube! Μέσω του opera mini. Δεν ξέρω αν υπάρχει άλλος τρόπος αλλά έκανα τα εξής. Μπήκα από τον browser του κινητού στο http://www.m.opera.com και κατέβασα τον opera mini. Έκανε εγκατάσταση, και μπήκα από εκεί στο ίντερνετ. Στην αρχική του σελίδα γράφει κάπου download mobile apps. Πήγα εκεί ...και κατέβασα την app για το youtube για Java .Και τώρα ανοίγουν τα βιντεάκια :). Άντε τώρα πάμε να λύσουμε και το streaming!

 

Streaming και εγώ δεν μπορώ να κάνω και δεν ξέρω τι πρέπει να κατεβάσω για να αναβαθμίσω τον browser (γιατί προφανώς είναι θέμα browser)

 

Μπαταρία: μου κρατάει 2 μέρες. Δεν χρησιμοποιώ το 360 (έχω συνδεθεί μερικές φορές και για λίγο) ...μιλάω αρκετά και μπαίνω ίντερνετ αλλά δεν παίζω παιχνίδια.

 

Δεν ξέρω αν μπορείς να το επιστρέψεις και να πάρεις κάποιο άλλο.

 

Γενικά κι εγώ μετά την πρώτη δυσαρέσκεια και τα προβληματάκια , τώρα θα έλεγα πως μου αρέσει αρκετά ώς πολύ. Το μόνο πρόβλημά μου είναι το ότι δεν μπορώ να κάνω streaming. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ

Edited by Musica_gr
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα το Samsung M1 με την υπηρεσία 360 της Vodafone. Το πρόβλημά μου ειναι ότι δεν μπορώ να λάβω μηνύματα καθόλου από τη στιγμή που το αγόρασα (μπορώ να στείλω) και εμφανίζει ειδοποίηση "Μνήμη μηνυμάτων πλήρης". Η sim δουλεύει σε άλλες συσκευές, όπου τα μηνύματα γίνονται δεκτά. Επίσης, δεν μπορώ να φορτώσω τις επαφές της sim που εμφανίζονταν στην προηγούμενη συσκευή μου, αλλά το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι αυτό με τα μηνύματα.

 

Διάβασα σε προηγούμενες σελίδες ότι και άλλοι κάτοχοι του κινητού είχαν παρόμοιο πρόβλημα και έχετε μιλήσει για hard reset. Λύνεται σίγουρα το πρόβλημα έτσι? Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πιο αναλυτικά τον τρόπο?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου εμφανίζει προβλήματα φίλε taxtherapy θα έπρεπε να το πας από την πρώτη μέρα κιόλας και γενικά μέσα στην πρώτη εβδομάδα για να σου γίνει δωρεάν αντικατάσταση. Όσον αφορά τώρα το hotmail δεν το έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής. Ο explorer πάντως δουλεύει τέλεια. Φόρτωσα ακόμα έναν browser τώρα (εφαρμογή για facebook ειδικά) και δουλεύει και αυτή τέλεια.
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα το Samsung M1 με την υπηρεσία 360 της Vodafone. Το πρόβλημά μου ειναι ότι δεν μπορώ να λάβω μηνύματα καθόλου από τη στιγμή που το αγόρασα (μπορώ να στείλω) και εμφανίζει ειδοποίηση "Μνήμη μηνυμάτων πλήρης". Η sim δουλεύει σε άλλες συσκευές, όπου τα μηνύματα γίνονται δεκτά. Επίσης, δεν μπορώ να φορτώσω τις επαφές της sim που εμφανίζονταν στην προηγούμενη συσκευή μου, αλλά το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι αυτό με τα μηνύματα.

 

Διάβασα σε προηγούμενες σελίδες ότι και άλλοι κάτοχοι του κινητού είχαν παρόμοιο πρόβλημα και έχετε μιλήσει για hard reset. Λύνεται σίγουρα το πρόβλημα έτσι? Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πιο αναλυτικά τον τρόπο?

 

Ευχαριστώ.

 

Αν δεν το έχεις ξανακάνει (που δεν νομίζω σε τέτοιο λειτουργικό να πρόλαβες και να έκανες κιόλας) θα σου πρότεινα να μην το κάνεις. Καλύτερα με την αποδειξούλα σου στο κατάστημα που το πήρες για να το στείλουν στο service.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη συμβουλή. Κάτι μου λέει ότι στο τέλος αυτό θα γίνει.

Θα έχω το νου μου πάντως στο θέμα για τυχόν άλλες απαντήσεις, επειδή βρίσκομαι σε διαφορετική πόλη απ' αυτή που αγόρασα τη συσκευή και θα με διευκόλυνε αν έβρισκα κάποια λύση εξ αποστάσεως..Δε θέλω όμως να κάνω καμιά βλακεία από τη βιασύνη.:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...