Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι μπορώ να κάνω ώστε όταν παίζω τα video ή όταν βλέπω σελίδες μέσω 3G να έχω την ίδια ποιότητα όπως όταν είμαι με Wifi? Η διαφορά μέσω 3G είναι τεράστια κυρίως στο Youtube σε σημείο που δεν διακρίνεις τη βλέπεις πολλές φορές.

 

Θα πρέπει να κάνεις jailbreak το κινητό σου εάν δεν το έχεις κάνει ήδη και στην συνέχεια να εγκαταστήσεις το πακέτο 3g Unrestrictor από cydia. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπα; Που ακριβως στα "τεχνικα χαρακτηριστικα" λεει οτι απαιτει να ειναι 2.1?

 

Μαλιστα σε αλλο σου ποστ ειχες γραψει οτι "απαιτει 2.1 και ανω". Αυτο το "και ανω" ηταν ωραιο. Το μονο προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχει κατι πιο καινουργιο, το 2.1 ειναι το τελευταιο.

 

Τεσπα, ειτε το πιστευεις ειτε οχι, παιζει και με αρχαια bluetooth, τα οποια οχι 2 δεν ειναι, αλλα δεν υπηρχε το bluetooth 2 ουτε σαν draft την εποχη που κυκλοφορησαν.

 

Αυτα

 

 

Καλημέρα

 

Μάθε να μιλάς και να διαβάζεις για αρχή :rolleyes:

Οι προδιαγραφές στα τεχνικά χαρακτηριστικά λένε πως:

 

Υποστήριξη δικτύων δεδομένων

 

Wi-Fi (802.11b/g)

HSDPA (850, 1900, 2100 MHz)

EDGE

Bluetooth 2.1 + EDR

 

Μιλάω πάντα με δοκιμή από δικό μου ΒΤ και βάση το τι λέει ο κατασκευαστής :cool:

 

Φιλικά πάντα :shifty:

 

 

Εγώ έχω για συνομιλίες ένα bluetooth handsfree LG HBM 730 το οποίο αμφιβάλλω αν υποστηρίζει τα παραπάνω λόγω παλαιότητας, και δουλεύει μια χαρά.

http://www.megaaccy.com/HBM_730.pdf

 

Δεκτό αυτό μιας και όντως απ ότι φαίνεται είναι v1.2 :wacko: , μπορώ να υποθέσω τότε ότι ίσως ήταν αστοχία υλικό (προβληματικό το ΒΤ που δοκίμασα) , αλλά το νέο μου ΒΤ το πήρα βάση των στοιχείων που δίνει ο κατασκευαστής για να έχω το "κεφαλάκι μου" ήσυχο :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

τελικα αποφασισα να παρω iphone 3gs white απο ελλαδα με συνδεση.νομιζω ειναι η καλυτερη λυση!να ρωτησω κατι.το iphone εχει ελληνικο μενου??αν οχι μπορω να βαλω??
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανονικά Ελληνικό μενού. Προστέθηκε από την έκδοση OS3.0 και μετά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

τελικα αποφασισα να παρω iphone 3gs white απο ελλαδα με συνδεση.νομιζω ειναι η καλυτερη λυση!να ρωτησω κατι.το iphone εχει ελληνικο μενου??αν οχι μπορω να βαλω??

 

Καλά βρε δεν το έχεις ανοίξει ακόμα :p ή δεν το έχεις παραλάβει :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να κάνεις jailbreak το κινητό σου εάν δεν το έχεις κάνει ήδη και στην συνέχεια να εγκαταστήσεις το πακέτο 3g Unrestrictor από cydia. ;)

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Επιτέλους θα μπορώ να βλέπω video σε καλή ποιότητα!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις αγορασα κι εγω το iphone 16gb λευκο.το ενεργοποιησα και ολα καλα..

 

Αλλα θελω μια βοηθεια.δεν μπορω με τιποτα να μπω στο wifi του σπιτιου μου.

μου ζηταει βαζς τον κωδικο αλλα τιποτα.εχω προσπαθησει 500 φορες.καμια ιδεα???

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις αγορασα κι εγω το iphone 16gb λευκο.το ενεργοποιησα και ολα καλα..

 

Αλλα θελω μια βοηθεια.δεν μπορω με τιποτα να μπω στο wifi του σπιτιου μου.

μου ζηταει βαζς τον κωδικο αλλα τιποτα.εχω προσπαθησει 500 φορες.καμια ιδεα???

 

Δοκίμασε προσωρινά να απενεργοποιήσεις τον κωδικό του router ώστε να δεις αν συνδέεσαι με αυτό τον τρόπο, όταν δηλαδή το δίκτυο σου είναι "απροστάτευτο".

 

Επίσης δες μήπως ο router είναι ρυθμισμένος να αναγνωρίζει μόνο συγκεκριμένα mac address, άρα πρέπει να του δηλώσεις και το mac address του iphone.

 

Τέλος δες μήπως ο router είναι σε λειτουργία προτύπου wi-fi n / draft n γιατί το iPhone υποστηρίζει μόνο wi-fi b ή g πρότυπα (αν ίσχυε βέβαια αυτό λογικά δεν θα έβλεπες καθόλου το ασύρματο δίκτυο).

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλά βρε δεν το έχεις ανοίξει ακόμα :p ή δεν το έχεις παραλάβει :rolleyes:

 

δεν το εχω παρει ακομα!περιμενω να λειξει η συνδεση μου cosmote στις 23 δεκεμβριου και να παω να το παρω απο vodafone.

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα κατι στο iphone.....ειναι δυνατον να συμπληρωσα ολες τις καρτελες με τα εικονιδια??? εχω προσθεσει κι αλλες εφαρμογες και δε μου δειχνει εικονιδια...μονο απο την αναζητηση τα βρισκω :(

 

Καμια βοηθεια???

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα κατι στο iphone.....ειναι δυνατον να συμπληρωσα ολες τις καρτελες με τα εικονιδια??? εχω προσθεσει κι αλλες εφαρμογες και δε μου δειχνει εικονιδια...μονο απο την αναζητηση τα βρισκω :(

Καμια βοηθεια???

Συμπλήρωσες και τις 11? Η μόνη λύση είναι να αρχίσεις να αφαιρείς εφαρμογές ή να τις ψάχνεις από την αναζήτηση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Συμπλήρωσες και τις 11? Η μόνη λύση είναι να αρχίσεις να αφαιρείς εφαρμογές ή να τις ψάχνεις από την αναζήτηση.

 

πλακα κανεις? τι? αυτο ηταν? μεχρι εκει αντεχει? δεν υπαρχει κανενας αλλος τροπος?

 

 

 

αν βαλω αυτο το προγραμμα που φτιαχνει φακελους? θα εχω κανενα προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν περάσεις το categories δεν θα έχεις πρόβλημα αλλά δεν είμαι και σίγουρος, γιατί δεν το έχω δοκιμάσει. :O

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

πλακα κανεις? τι? αυτο ηταν? μεχρι εκει αντεχει? δεν υπαρχει κανενας αλλος τροπος?

 

:lol:Χωρις παρεξηγηση εσυ μας κανεις πλακα:lol:

11 σελιδες ΕΠΙ 16 εφαρμογες ........176 και παλι δεν σου φτανουν????? α βαλε και 3-5 το dock :D

Πουλα το iPhone και παρε ενα Droid...σιγουρα θα εχουν βαλει 12!!!!!! σελιδες (μην το παρεις προσωπικα αυτο το τελευταιο απλα βρηκα ευκαιρια να κραξω)

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα κατι στο iphone.....ειναι δυνατον να συμπληρωσα ολες τις καρτελες με τα εικονιδια??? εχω προσθεσει κι αλλες εφαρμογες και δε μου δειχνει εικονιδια...μονο απο την αναζητηση τα βρισκω :(

 

Καμια βοηθεια???

 

Βαλε categories για να μπει και σε μια σειρα το κιν σου γιατι μαλλον με 11 σελιδες γινεται μπαχαλο:lol::lol::lol:!!

Πετα games,apps σε φακελους για να χωρεσουν ολα!

Link to comment
Share on other sites

Η και το overboard που σου δίνει την επιλογή να φτιάξεις όσες σελίδες θέλεις...

 

Το categories αν κολλήσει, το restore είναι πρώτο πυλών, δεν το ξανά βάζω ποτές...

 

http://modmyi.com/images/nickhesson/overboard/screenshot1.pnghttp://modmyi.com/images/nickhesson/overboard/screenshot3.png

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να'ξερα οσοι εχετε τοοοοσες εφαρμογες ποσες απο αυτες χρησιμοποιητε???απαντω μονος...ουτε καν τις μισες...:rolleyes:και μαλιστα ειμαι σιγουρος οτι πολλες θα ειναι και ξεχασμενες...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ηθελα να'ξερα οσοι εχετε τοοοοσες εφαρμογες ποσες απο αυτες χρησιμοποιητε???απαντω μονος...ουτε καν τις μισες...:rolleyes:και μαλιστα ειμαι σιγουρος οτι πολλες θα ειναι και ξεχασμενες...:ninja:

 

Κοίτα και εγώ αν είναι να χρειαστώ το overboard τότε θα προτιμήσω να κάνω κάποιες διαγραφές πάρα να έχω μόνο για να λέω ότι έχω...

 

Το θέμα είναι να έχεις όσες είναι χρήσιμες και βέβαια αυτό που τρώει 2 σελίδες είναι τα game ανάλογα την διάθεση...;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μία απορία. Πως γίνεται να επιλέγεις τον τρόπο που θα συνδέεται στο ινερνετ; Εννοώ μέσω wifi ή μέσω κινητού. Δεν υπάρχει αυτή η δυνοτότητα; Όταν βρίσκει wifi δίκτυο να μπαίνει στο ιντερνετ από εκεί.

Μόλις έβαλα δεδομένα στο πρόγραμμά μου και ο πωλητής μου είπε ότι μάλλον δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Δεν περίμενα να έχω τέτοιο πρόβλημα το φανταζόμουν αυτονόητο αύτο που ζητάω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μία απορία. Πως γίνεται να επιλέγεις τον τρόπο που θα συνδέεται στο ινερνετ; Εννοώ μέσω wifi ή μέσω κινητού. Δεν υπάρχει αυτή η δυνοτότητα; Όταν βρίσκει wifi δίκτυο να μπαίνει στο ιντερνετ από εκεί.

Μόλις έβαλα δεδομένα στο πρόγραμμά μου και ο πωλητής μου είπε ότι μάλλον δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Δεν περίμενα να έχω τέτοιο πρόβλημα το φανταζόμουν αυτονόητο αύτο που ζητάω.

 

Εφόσον υπάρχει διαθέσιμο ασύρματο δίκτυο αυτό έχει προτεραιότητα απέναντι στο δίκτυο μέσω κινητής.

 

Προφανώς το wi-fi στο μενού Settings / Wi-Fi Networks πρέπει να είναι ON όπως επίσης και η επιλογή "Ask to Join Networks".

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μία απορία. Πως γίνεται να επιλέγεις τον τρόπο που θα συνδέεται στο ινερνετ; Εννοώ μέσω wifi ή μέσω κινητού. Δεν υπάρχει αυτή η δυνοτότητα; Όταν βρίσκει wifi δίκτυο να μπαίνει στο ιντερνετ από εκεί.

Μόλις έβαλα δεδομένα στο πρόγραμμά μου και ο πωλητής μου είπε ότι μάλλον δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Δεν περίμενα να έχω τέτοιο πρόβλημα το φανταζόμουν αυτονόητο αύτο που ζητάω.

 

Καλημέρα :)

 

Γενικά -> Δίκτυο -> Ενεργοποίηση 3G (καλό θα ήταν να το ανοίγεις χειροκίνητα για να κερδίζεις και το σήμα που σου κόβει :rolleyes:) και εν συνεχεία μπορείς να έχει από WiFi -> και το ενεργοποιείς :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Και κάτι άλλο, πως καταλαβαίνω ότι μπαίνω στο ιντερνετ μέσω wifi ή ότι μπαίνω στο ιντερνετ μέσω κινητού; Από ότι κατάλαβα όταν συνδέεσαι μέσω wifi βγάζει το σηματάκι του ασυρμάτου δίπλα στο φορέα ενώ όταν μπαίνεις στο ιντερνετ μέσω κινητού βγάζει το 3G, είναι σωστό αυτό. Και επίσης πως γίνεται να απενεργοποιήσω την πρόσβαση στο ιντερνετ όταν δεν το θέλω έτσι ώστε να μην συνδέονται μερικές εφαρμογές και κατεβάζουν διαφημίσεις;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πώς καταλαβαίνουμε ότι ένα iphone είναι jailbroken;

 

Έκανα την διαδικασία, αλλά μόλις το κλείσω από μόνος μου και το ξαναανοίξω μου ζητάει να συνδεθεί με itunes. Έτυχε να είμαι έξω και να το κάνω αυτό και έμεινα μισή μέρα χωρίς κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πώς καταλαβαίνουμε ότι ένα iphone είναι jailbroken;

 

Έκανα την διαδικασία, αλλά μόλις το κλείσω από μόνος μου και το ξαναανοίξω μου ζητάει να συνδεθεί με itunes. Έτυχε να είμαι έξω και να το κάνω αυτό και έμεινα μισή μέρα χωρίς κινητό...

 

Μήπως το πήρες σχετικά πρόσφατα; Τον τελευταίο μήνα; Δες εδώ Πώς μπορείτε να ελέγξετε την έκδοση bootrom της συσκευής σας.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...