Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ενω εχω κατεβασει καποια ringtones και το itunes τα αναγνωριζει ως ringtones οταν κανω sych δεν τα περναει μεσα.

να σημειωσω οτι την πρωτη φορα που το εκανα τα περασα κανονικα οταν ξανα ανοιξα την συσκευη την επομενη ηχαν χαθει ολα εκτοσ απο το επιλεγμενο για ηχο που χρισημοποιησα.

ΓΙΑΤΙΙΙΙΙΙΙ?

Link to comment
Share on other sites

μεταφορα φωτογραφιων με bluetooth εχει!!

 

Ναι από iPhone σε iPhone.......:heat:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ναι από iPhone σε iPhone.......:heat:
χαχαχα.ναι εγω εννουσα αυτο που ειπες εσυ!καλα το καταλαβες.απο Iphone μεταφορα σε αλλο κινητο η το αντιστροφο!
Link to comment
Share on other sites

απο Iphone μεταφορα σε αλλο κινητο η το αντιστροφο!

 

Xε χε ποτέ....:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας...μια ερωτηση θελω να κανω πολλη σημαντικη...

μεσα στο μενου του iphone ξερουμε οτι δειχνει την χρηση των kb, mb που χρησιμοποιουμε (μεσα στο μενου ΧΡΗΣΗ).

Η ερωτηση μου ειναι η εξης...αν δουλευεις μονο το wifi καταγραφει ακομα και την χρηση του wifi εκει?? ή μονο τη χρηση μεσω δικτυου???

 

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας...μια ερωτηση θελω να κανω πολλη σημαντικη...

μεσα στο μενου του iphone ξερουμε οτι δειχνει την χρηση των kb, mb που χρησιμοποιουμε (μεσα στο μενου ΧΡΗΣΗ).

Η ερωτηση μου ειναι η εξης...αν δουλευεις μονο το wifi καταγραφει ακομα και την χρηση του wifi εκει?? ή μονο τη χρηση μεσω δικτυου???

 

σας ευχαριστω

 

μονο δικτυου...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας...μια ερωτηση θελω να κανω πολλη σημαντικη...

μεσα στο μενου του iphone ξερουμε οτι δειχνει την χρηση των kb, mb που χρησιμοποιουμε (μεσα στο μενου ΧΡΗΣΗ).

Η ερωτηση μου ειναι η εξης...αν δουλευεις μονο το wifi καταγραφει ακομα και την χρηση του wifi εκει?? ή μονο τη χρηση μεσω δικτυου???

 

σας ευχαριστω

 

Οπως τα λέει ο φίλος μου!!!

 

Αν ήταν έτσι θα είχαμε χάσει την μπάλα!!!:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω μια ερωτηση βασικη για το Apple. ετοιμαζομε να το αποκτησω και σκεφτηκα μηπως το φερει φιλος απο USA...

 

Τι προβληματα μπορει να προκυψουν επειδη θα ειναι απο USA, και αν βαλω την καρτα SIM της WIND?

 

Και αν τελικα το φερω ποιες ειναι οι λυσεισ για αυτα τα προβληματα?????

 

Δες κι εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=222304&page=15 αν διαβάσεις μερικές από τις τελευταίες σελίδες θα καταλάβεις. Σε αυτό το θέμα η ελληνική αγορά είναι μια χαρά.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

 

Ίσως έχει αναφερθεί ξανά κάτι παρόμοιο αλλά δεν μπορώ να βρω μια άμεση λύση και συνεπώς είπα να ρωτήσω εδώ...:confused:

 

Πως μπορώ να περάσω κάποιες επαφές από ένα SE w910i σε ένα iPhone?

Χρειάζονται κάποια απαραίτητα προγράμματα ή διαδικασίες;

 

Ευχαριστώ :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

 

Ίσως έχει αναφερθεί ξανά κάτι παρόμοιο αλλά δεν μπορώ να βρω μια άμεση λύση και συνεπώς είπα να ρωτήσω εδώ...:confused:

 

Πως μπορώ να περάσω κάποιες επαφές από ένα SE w910i σε ένα iPhone?

Χρειάζονται κάποια απαραίτητα προγράμματα ή διαδικασίες;

 

Ευχαριστώ :)

 

Από όσο θυμάμαι το SE συγχρονίζει με outlook οπότε θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί το outlook σαν γέφυρα μεταξύ των 2 τηλεφώνων.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Από όσο θυμάμαι το SE συγχρονίζει με outlook οπότε θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί το outlook σαν γέφυρα μεταξύ των 2 τηλεφώνων.

 

Θα φανώ "χαζός" αν ρωτήσω πως γίνεται αυτό;Χρειάζεται το PC Suite της SE;:worry:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται το PC Suite της SE;:worry:

 

Ναι ακριβώς !

SE w910i-->ericsson p.c. suite-->outlook<-->itunes-->iphone

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς !

SE w910i-->ericsson p.c. suite-->outlook<-->itunes-->iphone

 

Είσαι άψογος :p , είχα διαβάσει το μήνυμα σου πριν 10 λεπτάκια και μόλις τελείωσα όλες τις απαραίτητες διαδικασίες και όλα είναι πλέον άψογα και περασμένα στο απόλυτο μέσα στο "μηλαράκι μου"

 

Ευχαριστώ πολύ για όλα :happy:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα iphone 3GS, έκανα jailbreak με το blackra1n και πήγαν όλα καλά. Επειτα εγκατέστησα το Cydia πακέτο και πάλι όλα καλά. Το πρόβλημα μου είναι ότι όταν το κλέινω και όταν το ανοίξω μου βγάζει την οθόνη να το συνδέσω στο iTunes και να το ενεργοποιήσω (είναι μάλλον σε Recovery Mode).

Εαν δοκιμάσω και κάνω jailbreak κάνει reboot και δουλεύει μια χαρά. Θα πρέπει κάθε φορά που το κλέινω να έχω και ένα pc κοντά μου για να μπορώ να το ανοίξω. Εχω κάνει κάτι λάθος.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα iphone 3GS, έκανα jailbreak με το blackra1n και πήγαν όλα καλά. Επειτα εγκατέστησα το Cydia πακέτο και πάλι όλα καλά. Το πρόβλημα μου είναι ότι όταν το κλέινω και όταν το ανοίξω μου βγάζει την οθόνη να το συνδέσω στο iTunes και να το ενεργοποιήσω (είναι μάλλον σε Recovery Mode).

Εαν δοκιμάσω και κάνω jailbreak κάνει reboot και δουλεύει μια χαρά. Θα πρέπει κάθε φορά που το κλέινω να έχω και ένα pc κοντά μου για να μπορώ να το ανοίξω. Εχω κάνει κάτι λάθος.

 

Ευχαριστώ

 

Αν και δεν έχω iPhone με JB μάλλον (υποθετικά το λέω) πρέπει να έχεις με το νέο bootrom και θα έπρεπε να ρίξεις μια ματιά λίγο πριν το κάνεις :rolleyes: δες εδώ και επίσης Πώς μπορείτε να ελέγξετε την έκδοση bootrom της συσκευής σας

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :rolleyes:

Αν διάβασες καλά το μήνυμα που σου είχα γράψει αναφέρω ότι τα χαρακτηριστικά που έχει / απαιτεί το ΒΤ για το iPhone είναι v2.1+EDR

 

Αυτο φυσικα και δεν ισχυει. Σε καθε τηλεφωνο, τα χαρακτηριστικα που αναφερουνε ειναι το η "τελευταια τεχνολογια" που υποστηριζει. Εννοειται οτι υπαρχει backwards compatibility αναμεσα στις εκδοσεις bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Πάω να κάνω sync music και μου βγάζει το μήνυμα "Are you sure you want to sync music? All existing content on the iPhone will be removed and replaced with songs from the iTunes library."

 

Δηλαδή εάν το κάνω θα μου σβηστούν οι φωτογραφίες, οι επαφές και τα apps μου???

 

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Αυτο φυσικα και δεν ισχυει. Σε καθε τηλεφωνο, τα χαρακτηριστικα που αναφερουνε ειναι το η "τελευταια τεχνολογια" που υποστηριζει. Εννοειται οτι υπαρχει backwards compatibility αναμεσα στις εκδοσεις bluetooth.

 

Πολύ καλά τα λέω σύμφωνα με τα Τεχνικά χαρακτηριστικά - iPhone 3GS

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

 

όχι αλλά θα σβηστεί η μουσική σου και θα συγχρονιστεί με ότι έχεις επιλέξει να συγχρονίσεις μέσω itunes. Πάντα ότι έχει να κάνει με μουσική και playlists. όχι με επαφές , applications κτλ.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

όχι αλλά θα σβηστεί η μουσική σου και θα συγχρονιστεί με ότι έχεις επιλέξει να συγχρονίσεις μέσω itunes. Πάντα ότι έχει να κάνει με μουσική και playlists. όχι με επαφές , applications κτλ.

 

Ευχαριστώ πολύ

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά τα λέω σύμφωνα με τα Τεχνικά χαρακτηριστικά - iPhone 3GS

 

Μπα; Που ακριβως στα "τεχνικα χαρακτηριστικα" λεει οτι απαιτει να ειναι 2.1?

 

Μαλιστα σε αλλο σου ποστ ειχες γραψει οτι "απαιτει 2.1 και ανω". Αυτο το "και ανω" ηταν ωραιο. Το μονο προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχει κατι πιο καινουργιο, το 2.1 ειναι το τελευταιο.

 

Τεσπα, ειτε το πιστευεις ειτε οχι, παιζει και με αρχαια bluetooth, τα οποια οχι 2 δεν ειναι, αλλα δεν υπηρχε το bluetooth 2 ουτε σαν draft την εποχη που κυκλοφορησαν.

 

Αυτα

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορώ να κάνω ώστε όταν παίζω τα video ή όταν βλέπω σελίδες μέσω 3G να έχω την ίδια ποιότητα όπως όταν είμαι με Wifi? Η διαφορά μέσω 3G είναι τεράστια κυρίως στο Youtube σε σημείο που δεν διακρίνεις τη βλέπεις πολλές φορές.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :rolleyes:

Αν διάβασες καλά το μήνυμα που σου είχα γράψει αναφέρω ότι τα χαρακτηριστικά που έχει / απαιτεί το ΒΤ για το iPhone είναι v2.1+EDR

 

Εγώ έχω για συνομιλίες ένα bluetooth handsfree LG HBM 730 το οποίο αμφιβάλλω αν υποστηρίζει τα παραπάνω λόγω παλαιότητας, και δουλεύει μια χαρά.

http://www.megaaccy.com/HBM_730.pdf

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...