Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν εννοείς μαύρο theme εννοείς ότι το AppStore έχει μαύρο χρώμα? Αυτή είναι η νέα εμφάνιση της εφαρμογής του AppStore στο iOS 6! Themes δεν υπάρχουν στο iphone! Όσο για το jailbreak δίνει την δυνατότητα εφαρμογών που δεν έχουν εγκριθεί από την Apple να τρέξουν στο iPhone! Με το jailbreak ακόμα μπορείς να βάλεις και themes, εαν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο! Αλλά ακόμα δεν υπάρχει για το iPhone 5 και δεν προβλέπεται να κυκλοφορήσει για καιρό ακόμα!

 

σε ευχαριστω μολις το ανοιξα και ειδα εχει μαυρο theme, νομιζα ειχε το μπλε οπως το 4S. ακουσα βγηκε μια αναβαθμηση 6.0.1 να την κανω εαν θελω να κανω jailbreak η να περιμενω;

 

αυτο το μπλε στα μηνηματα πχ αλλαζει;. ακουσα βγηκε μια αναβαθμηση 6.0.1 να την κανω εαν θελω να κανω jailbreak η να περιμενω;

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα θα ηθελα να παραθεσω την εξησ απορια.

εχω το iphone 4 16gb. ειχα περασμενο το 4.0.1.και προσφατα εκανα αναβαθμιση σε 6.0.1.

αντιμετωπιζω λοιπον το εξης προβλημα.δεν συγχρονιστηκαν οι επαφεσ μου.αφου το ανοιξα το κινητο και του εκανα το setup για να ξεκινησει η λειτουργια του οι επαφες εδειχναν οτι φορτωνουν αλλα επειδη εφυγα απο το διαθεσιμο εκεινη την στιγμη ασυρματο δυκτιο παρατηρησα οτι ειχαν περαστει μονο 48 απο τισ επαφεσ μου.συν οτι το σημειοματαριο ειχε ξαναπεραστει κανονικα με τισ σημειωσεισ χωρισ να λειπει καμια κανονικα.γιατι οι επαφεσ δεν συγχρονιστηκαν οταν ξαναβρεθηκα σε ασυρματο δυκτιο???τι μπορω να κανω για να τισ ξαναβρω?δοκιμασα με το icloud στον υπολογιστη αλλα μου δειχνει μονο τονομα μου.ευχαριστω για οποια βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

όχι τα χρώματα των εφαρμογών δεν αλλάζουν καθόλου! Θα σου πρότεινα να περάσεις την 6.0.1 καθώς διορθώνει πάρα πολλά κακώς κείμενα του ios 6.0 και ακόμα ότι το jailbreak είναι σίγουρο πως όταν βγει θα έχει σαν στόχο το jailbreak του τελευταίου ios που θα υπάρχει εκείνη τη στιγμή!

 

 

@Alexk2685 πιατεύω πως αν κλείσεις και ανοίξεις τον διακόπτη των επαφών στις ρυθμίσεις του iCloud θα περαστούν και πάλι όλες σου οι επαφές!

Edited by big
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις στο κινητο στις ρυθμισεις;;;Ναι εκει το εκανα.μου λεει διατηρηση επαφων στο στο

Iphone η διαγραφη απο iphone και επιλεγω διατηρηση.δειχνει οτι φορτωνει και λεει απενεργοποιηση επαφων.το ξανανοιγω και φορτωνει λιγο και λεει ενεργοποιηση επαφων.παω στις επαφες αλλα και παλι τιποτα.

Edited by Alexk2685
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο τα φώτα σας γιατί έπεσε στα χέρια μου ενα 3GS και έχω το εξής πρόβλημα.

 

Όταν ανοίγω το τηλ χωρίς sim μου λέει δεν υπάρχει κάρτα sim και απο κάτω "To iphone απενεργοποιήθηκε"

 

Μόνο κλήση έκτακτης ανάγκης μπορώ να κάνω.

 

Δεν θα έπρεπε να με βάζει στο IOS όμως?

Le Max 2 X829 4/64

Le Max 2 Pro X820 6/64

Link to comment
Share on other sites

Θα επρεπε.Μηπως του εχει γινει προσφατα restore και για αυτο δεν μπαίνει?Πρεπει μετα απο restore να γινει ενεργοποιηση πριν την πρωτη χρηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι καινούργια στο forum :)

 

Έχω σύνδεση Wind και ήθελα να ρωτήσω πως βάζω αναφορά παράδοσης με κωδικό. Νομίζω υπάρχει αυτή η δυνατότητα, σωστά;

Ευχαριστώ.

 

Θα γράφεις στην αρχή του μηνύματος *NOT# με αγγλικά γραμματα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερες!εχω ενα iphone 3G το οποιο τρεχει 4.2.1

 

οπως καταλαβαινετε δε μπορω να περασω πολλες εφαρμογες μεσω appstore..υπαρχει λυσει?εχω στη κατοχη μου καποια αρχειακια,πιθανως συμβατα...τι παιζει?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν στις σημειώσεις και μάρκαρα τα γραφόμενα που είχα και κατά λάθος πάτησα Enter/Return και μου τα έσβησε...

Περίπτωση αναίρεσης υπάρχει; Όπως και στους υπολογιστές.

 

edit. Το βρήκα, κάνεις shake device και σου βγάζει την επιλογή αλλά δυστυχώς για μένα είναι πλέον αργά. :( Βγήκα από τις σημειώσεις και...

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω το iPhone 4s,και δεν μπορώ να βρω πως να κάνω να χτυπάει σε μια κλείσει το τραγούδι που θέλω να επιλέξω εγώ, δηλαδή ένα mp3 τραγούδι, μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για αυτό.. έχω σκάση δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνετε!

Κάποιος μπορεί να βοηθήσει???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω το iPhone 4s,και δεν μπορώ να βρω πως να κάνω να χτυπάει σε μια κλείσει το τραγούδι που θέλω να επιλέξω εγώ, δηλαδή ένα mp3 τραγούδι, μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για αυτό.. έχω σκάση δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνετε!

Κάποιος μπορεί να βοηθήσει???

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4369220#post4369220

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου τα είδα αυτό το διάβασα τα έκανα αλλά πάλι δεν με βγάζει,στο iTunes το πήγε εκεί που λέει Τόνι μετά το έκανα συγχρονισμό με iphone και πάλι δεν το έβγαλε στους ήχος μου... εδώ τι γίνετε ποιος μπορεί να πει βήμα με βήμα τη πρέπει να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου τα είδα αυτό το διάβασα τα έκανα αλλά πάλι δεν με βγάζει,στο iTunes το πήγε εκεί που λέει Τόνι μετά το έκανα συγχρονισμό με iphone και πάλι δεν το έβγαλε στους ήχος μου... εδώ τι γίνετε ποιος μπορεί να πει βήμα με βήμα τη πρέπει να κάνω?

 

Αν έχεις το τελευταίο itunes για να περάσει τον ήχο στο iphone πριν κάνεις sync θα πρέπει να έχεις τικάρει και το παρακάτω:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλέ,τα έκανα και αυτά που είπες και πάλι δεν μου τα βγάζει, πάω στους ήχους του iphone μετά και δεν βγάζει εκεί καθόλου....

Μήπως τους πάει κάπου αλλού και όχι ρύθμισης και ήχοι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλέ,τα έκανα και αυτά που είπες και πάλι δεν μου τα βγάζει, πάω στους ήχους του iphone μετά και δεν βγάζει εκεί καθόλου....

Μήπως τους πάει κάπου αλλού και όχι ρύθμισης και ήχοι?

 

Για να σου εμφανίζει τον ήχο στα tones σημαίνει ότι σε θέμα αρχείου είσαι κομπλέ (δλδ 40secs και m4r)

 

1) Δοκίμασε να κάνεις uncheck το tones -> sync -> τικάρισμα πάλι το tones και sync.

2) Delete τον ήχο -> uncheck το tones -> sync -> ξαναπερνάς τον ήχο -> τικάρισμα και sync

3) Αν δεν δουλέψει κάνεις το 1 μετά από επανεκκινηση του κινητού σου.

4) Hard Reset (πατάμε κρατημένα ταυτόχρονα μέχρι να εμφανιστεί το μήλο το Home Button & Power Button) και ξαναδοκιμάζεις.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Για να σου εμφανίζει τον ήχο στα tones σημαίνει ότι σε θέμα αρχείου είσαι κομπλέ (δλδ 40secs και m4r)

 

1) Δοκίμασε να κάνεις uncheck το tones -> sync -> τικάρισμα πάλι το tones και sync.

2) Delete τον ήχο -> uncheck το tones -> sync -> ξαναπερνάς τον ήχο -> τικάρισμα και sync

3) Αν δεν δουλέψει κάνεις το 1 μετά από επανεκκινηση του κινητού σου.

4) Hard Reset (πατάμε κρατημένα ταυτόχρονα μέχρι να εμφανιστεί το μήλο το Home Button & Power Button) και ξαναδοκιμάζεις.

 

 

Καλημέρα φιλέ σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου όλα οκ όπως είπες....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδια να ρωτησω κατι... εχω iphone 4s και στα καλα καθουμενα μετα απο 5-6 μηνες μου βγαζει μη εγγυρη sim μπορει να μου πει καποιος τ παιζει και τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι χρηστης iphone αλλα εχω μια απορια, χωρις καμια δοση ειρωνιας ή επιθεσης. Ειναι απλη απορια περιεργειας.

 

Εχω παρατηρησει πως πολλοι iphone users οταν αφηνουν το κινητο το βαζουν με την οθονη προς τα κατω, υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος που δεν το ακουμπουν φυσιολογικα με την πλατη δηλαδη?

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Πάντως κατά τη γνώμη μου, το μπροστινό γυαλί, χαράζει πολύ πιο δύσκολα από το πίσω. 'Ισως όμως είναι και θέμα απόκρυψης κλήσεων.
Link to comment
Share on other sites

πολλοί βάζουν φιλμ προστασίας μόνο στην οθόνη για αυτό το αφήνουν με την οθόνη που ξέρουν ότι δεν γρατζουνιέται ή μπορεί να μην θέλουν να φαίνονται οι ειδοποιήσεις που λαμβάνουν!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι χρηστης iphone αλλα εχω μια απορια, χωρις καμια δοση ειρωνιας ή επιθεσης. Ειναι απλη απορια περιεργειας.

 

Εχω παρατηρησει πως πολλοι iphone users οταν αφηνουν το κινητο το βαζουν με την οθονη προς τα κατω, υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος που δεν το ακουμπουν φυσιολογικα με την πλατη δηλαδη?

 

χιλιοι λογοι μπορει να ειναι + αυτοι που αναφερανε τα παιδια πιο πανω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.έχω ένα ipod touch 4g το οποίο έχει κολλήσσει σε recovery mode.το είχα jailbreak.δε ξέρω τι να κάνω.δοκίμασα με το tiny umbrella αλλα τίποτα.βοηθεια!!!!.ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

γιατι ενω εχω βαλει στο ipad μου εναν λογαριασμο καρτας εδω και καιρο κ το χρεισημοποιω μηνες ξαφνικα μου λεει ´Payment Type

Your payment method was declined. Please enter another payment method.´?

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

γιατι ενω εχω βαλει στο ipad μου εναν λογαριασμο καρτας εδω και καιρο κ το χρεισημοποιω μηνες ξαφνικα μου λεει ´Payment Type

Your payment method was declined. Please enter another payment method.´?

 

Όταν πας να αγοράσεις μια εφαρμογή ακόμα και λιγότερα λεφτά να έχεις από αυτά κάνει η εφαρμογή θα στην κατεβάσει και θα σου κρατήσει τα λεφτά που έχεις. Μετά θα έχεις υπόλοιπο. Έτσι σου απορρίπτει την κάρτα μέχρι να της βάλεις λεφτά ώστε να ξεχρεώσεις το υπόλοιπο και μετά να έχει 0.79 και πάνω. Επίσης αν η κάρτα έχει κάτω από 0.79 τότε πάλι την απορρίπτει. Και στις 2 περιπτώσεις δεν μπορείς να κατεβάσεις τίποτα ούτε να κάνεις update εφαρμογή μέχρι να βάλεις λεφτά πάνω από 0.79 :)

Link to comment
Share on other sites

μα ειναι καρτα πιστωτικη δεν εχει λεφτα μεσα. και παντα με αυτην εκανα αγορες
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...