Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη αν βρίσκομαι σε άλλη κατηγορία αλλά δεν γνωρίζω που πρέπει να απευθυνθώ!!!Το πρόβλημα είναι οτι το αφησα να κατεβαζει το ios 6 και οταν γυρισα ειχε σβησει και τωρα δεν ανοιγει ουτε καν με ρισταρτ!!θα ήθελα να με βοηθήσετε αν μπορείτε!!Δε γνωρίζω αν έχει καμία σχέση που δεν ανοίγει με το ios 6 απλά υπέθεσα ότι εδώ μπορώ να απευθυνθω!!!:)

 

Δοκίμασε να κρατήσεις πατημένα το power button και home button μαζι για περίπου δεκα δευτερόλεπτα μέχρι μα εμφανιστεί το μηλο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση ρε παιδια. Γνωστη μου πηρε μεταχειρισμενο i phone 4s. Το προβλημα ειναι οτι οταν παει να κατεβασει μια εφαρμογη απο το store βγαινει το apple id του προηγουμενου κατοχου. Πως μπορω να το σβησω και να βαλω το id του τωρινου ιδιοκτητη;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ρε παιδια. Γνωστη μου πηρε μεταχειρισμενο i phone 4s. Το προβλημα ειναι οτι οταν παει να κατεβασει μια εφαρμογη απο το store βγαινει το apple id του προηγουμενου κατοχου. Πως μπορω να το σβησω και να βαλω το id του τωρινου ιδιοκτητη;

 

Λογικά θα πρέπει να σβήσεις τις εφαρμογές που έχουν αγοραστεί με το προηγούμενο ID και να τις ξανα-αγοράσεις με το καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Υπόθεση κάνω :)

 

Ξερεις ποιο ειναι το προβλημα; Αν διαγραψω τις εφαρμογες θα χαθει η προοδος σε καποια παιχνιδια κατι που θα ηθελα να αποφυγω. Θεωρω οτι θα υπαρχει καποια αλλη λυση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε παιδιά. Θέλω να μάθω εάν μπορώ από το iOS 6 να πάω ξανά πίσω στο 5.1.1. Έκανα μία αναζήτηση στο διαδίκτυο, αλλά τίποτα, είδα πολλούς να θέλουν να γυρίσουν πίσω χωρίς όμως, όπως βλέπω από απαντήσεις, να γίνεται. Γνωρίζετε κάτι περί αυτού του θέματος; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω από το avatar σου έχεις ένα iphone 4. Αυτό το κινητό γυρνάει πανευκολα στο 5.1.1 αρκεί να έχεις κρατήσει τα shsh blobs της συσκευής σου μέσω tinyumbrella ή cydia!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

@pexths κανονικα τα saved data δεν χάνονται αλλά για παν ενδεχόμενο, μπορείτε να τα σώσετε ακολουθώντας τον παρακάτω οδηγό

 

http://www.sinfuliphone.com/showthread.php?t=87899

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ρε παιδια. Γνωστη μου πηρε μεταχειρισμενο i phone 4s. Το προβλημα ειναι οτι οταν παει να κατεβασει μια εφαρμογη απο το store βγαινει το apple id του προηγουμενου κατοχου. Πως μπορω να το σβησω και να βαλω το id του τωρινου ιδιοκτητη;

Δοκίμασε να πας στο Settings > Store και να πατήσεις στο υπάρχον Apple ID που θα σου εμφανίσει κάτω.

Λογικά θα μπορείς να κάνεις Sign Out και Log In με το Apple ID που θέλεις.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πας στο Settings > Store και να πατήσεις στο υπάρχον Apple ID που θα σου εμφανίσει κάτω.

Λογικά θα μπορείς να κάνεις Sign Out και Log In με το Apple ID που θέλεις.

καλησπερα θελω να παρω μια προπληρομενη καρτα για να κατεβασω εφαρμογες απο cydia. Μπορω απο απειαδηποτε τραπεζα η θελει καποια ειδικη τραπεζα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να παρω μια προπληρομενη καρτα για να κατεβασω εφαρμογες απο cydia. Μπορω απο απειαδηποτε τραπεζα η θελει καποια ειδικη τραπεζα

Οποιαδήποτε που να είναι VISA ή MASTERCARD ή AmericanExpress .

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Απο την γενικη κανει

Γιατί να μην κάνει; :worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.Φιλος εχει το 4s και εκανε format στον υπολογιστη του.Δεν ειχε κανει ποτε backup(απο οσο καταλαβα) και δεν εχει καμια απολυτως σχεση με συνχρονισμους outlook και τα σχετικα.Οποτε τωρα οταν συνδεει για πρωτη φορα τη συσκευη φοβαται οτι θα σβηστουν τα παντα απο το κινητο,οπως φωτογραφιες(τις οποιες ο ηλιθιος δεν εχει πουθενα αλλου εκτος απο το κινητο),επαφες,και προγραμματα(αν και νομιζω οτι αυτα θα ξαναεγκατασταθουν,σωστα??)

Υπαρχει καποιος τροπος ωστε να μην τα χασει???

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Πες του να ενεργοποιήσει το iCloud από τις ρυθμίσεις και εκεί να πάει στα αντίγραφα και αποθήκευση και μετά να ενεργοποιήσει τον διακόπτη για αντίγραφο στο iCloud! Θα σώσει φωτογραφίες αλλά της κάμερας μόνο, τα μηνύματα, τις πρόσφατες κλήσεις, τις επαφές και όλες του τις ρυθμίσεις και εφαρμογές. Αλλά την μουσική δεν μπορεί να την σώσει έτσι! Για να σώσει την μουσική πες του να κατεβάσει το DiskAid από τα γνωστά τα μέρη σπασμένο γιατί μόνο η full έκδοση τον αφήνει να περάσει την μουσική του!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Ηθελα να κανω μια ερωτηση. Ελπιζω να ειναι το σωστο μερος. Εχω ενα i phone 4s κ προσφατα εκανα αναθμιση λογισμικου ios6 . Απο τοτε δεν μπορω να ανεβασω απο την βιβλιοθηκη μου μια φωτογραφια στο facebook ουτε να αποθηκευσω μια φωτο που μπορει π.χ να μου αρεσει απο το facebook. Γνωριζετε τι συμβαινει?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ελληνικό iphone 3gs (old bootrom) σε ios 3.1.3 jailbroken και θέλω να κάνω update σε 5.1.1 ενώ η τελευταία έκδοση του ios είναι το ios 6.Ξέρει κανείς αν γίνεται και πώς???
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ελληνικό iphone 3gs (old bootrom) σε ios 3.1.3 jailbroken και θέλω να κάνω update σε 5.1.1 ενώ η τελευταία έκδοση του ios είναι το ios 6.Ξέρει κανείς αν γίνεται και πώς???

 

εχεις τα shsh της 5.1.1; άνοιξε το cydia και δες πανω πανω με πράσινα γράμματα τι λέει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Ηθελα να κανω μια ερωτηση. Ελπιζω να ειναι το σωστο μερος. Εχω ενα i phone 4s κ προσφατα εκανα αναθμιση λογισμικου ios6 . Απο τοτε δεν μπορω να ανεβασω απο την βιβλιοθηκη μου μια φωτογραφια στο facebook ουτε να αποθηκευσω μια φωτο που μπορει π.χ να μου αρεσει απο το facebook. Γνωριζετε τι συμβαινει?Ευχαριστω

 

Πολλοί έχουν αυτό το πρόβλημα. Θα κάνεις το εξής:

 

Ρυθμίσεις - Απόρρητο - Φωτογραφίες - Facebook

και ανοίγεις τον διακόπτη που βρίσκεται δίπλα στο Facebook ώστε να δώσεις πρόσβαση στην εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πως μπορούμε να προσθέσουμε την επιλογή για ανέβασμα φωτογραφίας στο facebook (όταν βλέπουμε τις φωτογραφίες μας)? Τώρα υπάρχει μονο η επιλογή του twitter...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πως μπορούμε να προσθέσουμε την επιλογή για ανέβασμα φωτογραφίας στο facebook (όταν βλέπουμε τις φωτογραφίες μας)? Τώρα υπάρχει μονο η επιλογή του twitter...

 

Αν είσαι σε iOS 6 και έχεις "σετάρει" το facebook από τις ρυθμίσεις του iPhone/iPad, λογικά έπρεπε να σου δίνει αυτή την επιλογή.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...