Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,σε iPhone και ipad, στα mail,όταν έχεις πολλά μηνύματα στα εισερχόμενα,δεν υπάρχει επιλογή διαγραφή όλων,όπως υπάρχει στα μηνύματα όταν τα ρίχνουμε στον κάδο ανακύκλωσης;

 

Εννοείς ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα πολλαπλής επιλογής μηνυμάτων κειμένου όπως υπάρχει στα email? Ναι υπάρχει αλλά μέσα στον κάθε ξεχωριστό αποστολέα! Οχι σε όλους τους αποστολεις!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοιτά να δεις,όταν διαγραφω τα μηνύματα μειλ,πανε στον κάδο και μετά τα διαγραφω οριστικά,χωρίς να τα τσεκαρω ένα ένα όπως στα εισερχόμενα,με μια απλή εντολή στο κάτω μέρος , διαγραφή όλων.

Στα εισερχόμενα έχει αυτή την εντολή; ή πρέπει να τα επιλέγω ένα ένα για διαγραφή;

Ρωτάω γιατί όταν έχω πολλά μέιλ,είναι μαρτύριο.......

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτή η επιλογη δεν υπαρχει!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτή η επιλογη δεν υπαρχει!

 

την κάτσαμε,υπομονή.Ευχαριστώ και καλή βδομάδα.

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Να ρωτησω κατι...

Στην εφαρμογη mail εχω περασει το gmail μου. Ωστοσο, Δεν μου δινει επιλογη για ωθηση δεδομενων παρα μονο για μετακληση, ενω στον λογαριασμο outlook μου δινει την επιλογη της ωθησης. Ειναι προβλημα του gmail αυτο? Δλδ δεν υποστηριζει την ωθηση?

 

Και κατι αλλο...

Λιγοτερη μπαταρια ποιο καιει?

Η ωθηση ή η μετακληση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Να ρωτησω κατι...

Στην εφαρμογη mail εχω περασει το gmail μου. Ωστοσο, Δεν μου δινει επιλογη για ωθηση δεδομενων παρα μονο για μετακληση, ενω στον λογαριασμο outlook μου δινει την επιλογη της ωθησης. Ειναι προβλημα του gmail αυτο? Δλδ δεν υποστηριζει την ωθηση?

 

Και κατι αλλο...

Λιγοτερη μπαταρια ποιο καιει?

Η ωθηση ή η μετακληση?

Πιο πολύ μπαταρία τρώει η ώθηση, γιατί είσαι συνέχεια συνδεδεμένος στον server. Η μετάκληση συνδέεται ανάλογα πως το έχεις ρυθμίσει εσύ (15, 30λεπτά, 1 ώρα, χειροκίνητα).

Για να ρυθμίσεις το gmail σου με push θα πρέπει να το ρυθμίσεις ως exchange server. Δες το Google Sync: Συγχρονίστε emails, επαφές και στοιχεία ημερολογίου ασύρματα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει την ώθηση και τη μετάκληση στα mails;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Προώθησή: τα mail λαμβάνονται την στιγμή που έρχονται ανεξαρτήτως από το αν είσαι στην εφαρμογή του mail ή όχι,

 

Μετάκληση: Τα mail λαμβάνονται μονο όταν έχεις ανοιχτή την εφαρμογή του mail στο κινητό και είναι η εφαρμογή που βλέπεις ή στο χρονικό όριο που του έχεις θέσει εσύ κάνει μια ανανέωση ! Και για να κάνει αυτή την προγραμματισμένη ανανέωσή θα πρέπει να τρέχει στο υπόβαθρο! Διαφορετικά περιμένει πότε θα ανοίξεις την εφαρμογή!

Edited by big
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να κανω μια ερωτηση, βρηκα i phone 4s σε πολυ καλη τιμη αξιζει να το παρω? μπαινω σε ιντερνετ και τετοια απλα δεν ειμαι και ολη μερα με το κινητο στο χερι. Απλα ακουω αυτα που λενε για τα bluetooth οτι δεν μπορεις να στελνεις ευκολα. Ολες οι συμβουλες ειναι ευπροσδεκτες:)
Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να κανω μια ερωτηση, βρηκα i phone 4s σε πολυ καλη τιμη αξιζει να το παρω? μπαινω σε ιντερνετ και τετοια απλα δεν ειμαι και ολη μερα με το κινητο στο χερι. Απλα ακουω αυτα που λενε για τα bluetooth οτι δεν μπορεις να στελνεις ευκολα. Ολες οι συμβουλες ειναι ευπροσδεκτες:)

 

μια χαρα ειναι και με bluetooth οτι θελεις στελνεις απλα θα κατεβασεις μια εφαρμογη ;) τι τιμη το βρηκες?

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι και με bluetooth οτι θελεις στελνεις απλα θα κατεβασεις μια εφαρμογη ;) τι τιμη το βρηκες?

Το βρηκα 280 ευρω το 32 αρι ειναι γνωστος μου και θελει να παρει το καινουριο. Αρα τα βασικα πραγματα που θελω για αρχη να μου κανει τα κανει?:)

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα 280 ευρω το 32 αρι ειναι γνωστος μου και θελει να παρει το καινουριο. Αρα τα βασικα πραγματα που θελω για αρχη να μου κανει τα κανει?:)

Καλημέρα.

Να διευκρινίσω κάτι, το iPhone ή μάλλον πιο σωστά το iOS δεν επιτρέπει να στείλεις κανένα αρχείο μέσω bluetooth είτε σε άλλο iPhone είτε σε άλλη συσκευή γενικά. Για να το καταφέρεις αυτό θα πρέπει να κάνεις jailbreak και να περάσεις εφαρμογές όπως το AirBlue Sharing ή το celeste (δεν ξέρω αν λειτουργεί στο iOS 5 ή στο iOS 6). Τώρα αν θες να στείλεις αρχεία από iPhone σε άλλο iPhone θα πρέπει να περάσεις εφαρμογές οι οποίες υποστηρίζουν κάτι τέτοιο. Ένα δύο παραδείγματα είναι το Bluetooth Photo Share και το iFiles (βέβαια το iFiles κάνει και άλλες δουλειές, είναι γενικά διαχειριστής αρχείων).

 

Αν γενικά διαβάσεις τα θέματα που αφορούν το iOS και το iPhone θα μπορέσεις να δεις αν σου κάνει σαν συσκευή+λειτουργικό ή όχι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Να διευκρινίσω κάτι, το iPhone ή μάλλον πιο σωστά το iOS δεν επιτρέπει να στείλεις κανένα αρχείο μέσω bluetooth είτε σε άλλο iPhone είτε σε άλλη συσκευή γενικά. Για να το καταφέρεις αυτό θα πρέπει να κάνεις jailbreak και να περάσεις εφαρμογές όπως το AirBlue Sharing ή το celeste (δεν ξέρω αν λειτουργεί στο iOS 5 ή στο iOS 6). Τώρα αν θες να στείλεις αρχεία από iPhone σε άλλο iPhone θα πρέπει να περάσεις εφαρμογές οι οποίες υποστηρίζουν κάτι τέτοιο. Ένα δύο παραδείγματα είναι το Bluetooth Photo Share και το iFiles (βέβαια το iFiles κάνει και άλλες δουλειές, είναι γενικά διαχειριστής αρχείων).

 

Αν γενικά διαβάσεις τα θέματα που αφορούν το iOS και το iPhone θα μπορέσεις να δεις αν σου κάνει σαν συσκευή+λειτουργικό ή όχι.

Το ατομο που το εχει το εχει κανει jailbreak και το γνωριζει πολυ καλα το κινητο ασχολειται με αυτα οποτε θα τον ρωτησω για τις δυνατοτητες που θα εχω

Link to comment
Share on other sites

Το ατομο που το εχει το εχει κανει jailbreak και το γνωριζει πολυ καλα το κινητο ασχολειται με αυτα οποτε θα τον ρωτησω για τις δυνατοτητες που θα εχω

Οπότε ότι απορίες έχεις θα στις λύσει και θα σε βοηθήσει στο να αποφασίσεις αν θα το πάρεις ή όχι :)

Καλορίζικο! :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Οπότε ότι απορίες έχεις θα στις λύσει και θα σε βοηθήσει στο να αποφασίσεις αν θα το πάρεις ή όχι :)

Καλορίζικο! :)[/QUO Περιμενει να παρει το 5 στα χερια του και θα το εχω :D Δηλαδη αν βαλεις καποια προγραμματα και παλι δεν μπορεις να στελνεις σε αλλο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Περιμενει να παρει το 5 στα χερια του και θα το εχω :D Δηλαδη αν βαλεις καποια προγραμματα και παλι δεν μπορεις να στελνεις σε αλλο κινητο?

Από την στιγμή που έχει κάνει jailbreak τότε θα περάσεις για παράδειγμα το AirBlue Sharing και θα μπορείς να στέλνεις ότι αρχείο θες σε όποιο κινητό θες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που έχει κάνει jailbreak τότε θα περάσεις για παράδειγμα το AirBlue Sharing και θα μπορείς να στέλνεις ότι αρχείο θες σε όποιο κινητό θες.

 

Ωραια τωρα ολα τα αλλα θα μου τα εξηγησει. Σαν κινητο τι αρνητικα εχει? ετσι περιληπτικα:)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια τωρα ολα τα αλλα θα μου τα εξηγησει. Σαν κινητο τι αρνητικα εχει? ετσι περιληπτικα:)

 

απ οτι ακουγετε η μπαταρια του δε κρατα πολυ, εγω με το 4αρι δεν εχω θεμα κρατα 3 μερες :) , και που εισαι solina αν δε το παρεις εσυ το αγοραζω εγω :p

Link to comment
Share on other sites

απ οτι ακουγετε η μπαταρια του δε κρατα πολυ, εγω με το 4αρι δεν εχω θεμα κρατα 3 μερες :) , και που εισαι solina αν δε το παρεις εσυ το αγοραζω εγω :p

 

Το neo v μου κραταγε 1.5 μερα οποτε αυτο θα ναι ονειρο:lol: εεε το εχω κλεισει κατα 99.999999999999999999%:D

Link to comment
Share on other sites

Αν σου κρατάει μία μέρα θα είναι το 8ο θαύμα του κόσμου!!!!

 

δηλαδη με χαλαρη λειτουργια δεν κραταει μια μερα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Να διευκρινίσω κάτι, το iPhone ή μάλλον πιο σωστά το iOS δεν επιτρέπει να στείλεις κανένα αρχείο μέσω bluetooth είτε σε άλλο iPhone είτε σε άλλη συσκευή γενικά. Για να το καταφέρεις αυτό θα πρέπει να κάνεις jailbreak και να περάσεις εφαρμογές όπως το AirBlue Sharing ή το celeste (δεν ξέρω αν λειτουργεί στο iOS 5 ή στο iOS 6). Τώρα αν θες να στείλεις αρχεία από iPhone σε άλλο iPhone θα πρέπει να περάσεις εφαρμογές οι οποίες υποστηρίζουν κάτι τέτοιο. Ένα δύο παραδείγματα είναι το Bluetooth Photo Share και το iFiles (βέβαια το iFiles κάνει και άλλες δουλειές, είναι γενικά διαχειριστής αρχείων).

 

Αν γενικά διαβάσεις τα θέματα που αφορούν το iOS και το iPhone θα μπορέσεις να δεις αν σου κάνει σαν συσκευή+λειτουργικό ή όχι.

 

Καλημέρα και καλό μήνα.Εγω εχω i phone 3gs νορμάλ,αμα κατεβασω την πρώτη εφαρμογή,θα μπορω να στελνω φωτο σε άλλο i phone μεσω bluetooth, ή πρέπει να έχει και η άλλη συσκευή τη συγκεκριμένη εφαρμογή;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα.Εγω εχω i phone 3gs νορμάλ,αμα κατεβασω την πρώτη εφαρμογή,θα μπορω να στελνω φωτο σε άλλο i phone μεσω bluetooth, ή πρέπει να έχει και η άλλη συσκευή τη συγκεκριμένη εφαρμογή;

Θα πρέπει και η άλλη συσκευή να έχει την εφαρμογή Bluetooth Photo Share. Για να στέλνεις αρχεία μέσω bluetooth σε όποια άλλη συσκευή θα πρέπει το κινητό σου να είναι jailbreak και να έχεις περάσει το AirBlue Sharing.

 

Καλό μήνα!

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

απ οτι ακουγετε η μπαταρια του δε κρατα πολυ, εγω με το 4αρι δεν εχω θεμα κρατα 3 μερες :) , και που εισαι solina αν δε το παρεις εσυ το αγοραζω εγω :p

 

:lol::lol::lol::lol: τι ιδιο θα εγραφα και εγω.

αν ειναι σε καλη κατασταση η τιμη ειναι σκοτωμα

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν βρίσκομαι σε άλλη κατηγορία αλλά δεν γνωρίζω που πρέπει να απευθυνθώ!!!Το πρόβλημα είναι οτι το αφησα να κατεβαζει το ios 6 και οταν γυρισα ειχε σβησει και τωρα δεν ανοιγει ουτε καν με ρισταρτ!!θα ήθελα να με βοηθήσετε αν μπορείτε!!Δε γνωρίζω αν έχει καμία σχέση που δεν ανοίγει με το ios 6 απλά υπέθεσα ότι εδώ μπορώ να απευθυνθω!!!:)
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...