Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια

 

Ηθελα να σας ρωτησω εαν υπαρχει καποιος τροπος ωστε να βλεπω τη συνολικη διαρκεια των εξερχομενων κλησεων και των εισερχομενων!!!

Επισης ενα υπαρχει καποιος μετρητης μηνυματων!! Ευχαριστω πολυυυυυυυυυ!!!

 

 

Αν το εχεις "σπασει" τοτε και τα 2 θα τα εχεις με το MobileLog 3.0 το οποιο μπορεις να βρεις στο site του Xsellize

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και αν δεν το σπασω??? διοτι δεν θελω να το σπασω... :-( δεν υπαρχει καποιο application??

 

Δυστυχώς, η Apple όχι μόνο προσπάθησε να μην έχουν πρόσβαση οι unbroken εφαρμογές στο μητρώο κλήσεων και τα λοιπά αρχεία του συστήματος (πράγμα εν μέρει καλό από άποψη ασφάλειας), αλλά δεν φρόντισε να συμπεριλάβει η ίδια στο σύστημα κάποιες τόσο απλές αλλά απαραίτητες λειτουργίες. Γι'αυτό άλλωστε συχνά - πυκνά θα ακούσεις κριτικές, πως ενώ το iPhone είναι εξαιρετικό PDA, είναι ταυτόχρονα και ένα από τα χειρότερα τηλέφωνα που υπολείπεται σε βασικές εργονομικές δυνατότητες ακόμα και από τις φτηνότερες συσκευές δεκαπενταετίας και βάλε. :p

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

foxx.... ''Γι'αυτό άλλωστε συχνά - πυκνά θα ακούσεις κριτικές, πως ενώ το iPhone είναι εξαιρετικό PDA, είναι ταυτόχρονα και ένα από τα χειρότερα τηλέφωνα που υπολείπεται σε βασικές εργονομικές δυνατότητες ακόμα και από τις φτηνότερες συσκευές δεκαπενταετίας και βάλε..''

 

Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου και εγω αυτο εχω διαπιστωσει με την μικρη μου ως τωρα εμπειρια για αυτη τη συσκευη....

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου και εγω αυτο εχω διαπιστωσει με την μικρη μου ως τωρα εμπειρια για αυτη τη συσκευη....

 

Μακάρι να μην ήταν έτσι, καθώς ένα τηλέφωνο πρέπει πρώτα να είναι σωστό ως τηλέφωνο. Εδώ Jenny έχω φτάσει στο σημείο να "ζηλεύω" συσκευές συνεργατών και φίλων, ακόμα και τις πιο φτηνές και απλοϊκές όσον αφορά τη λειτουργικότητά τους ως τηλέφωνα. :)

Αφού για να σου πω την μαύρη αλήθεια, ώρες - ώρες αναρωτιέμαι μήπως τελικά άθελά μου αντί για κινητό τηλέφωνο αγόρασα παιχνιδομηχανή, και δεν με παίρνει να το παραδεχτώ λόγω ...ηλικίας. :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

To MobileLog 3.0 δεν υπαρχει πουθενα αλλου, προς το παρον παντως εχω βαλει απο το cydia για να βολευτω το δωρεαν Calla counter εκδοση 1, υπαρχει και η εκδοση 3 επι πληρωμη που ειναι πιο εξελιγμενη....
Link to comment
Share on other sites

Για να είμαστε πάντως δίκαιοι, το iPhone στην Αμερικη προσφέρει voice mail, το οποίο είναι αφάνταστα χρήσιμο και πραγματικά πρωτοποριακό όταν παρουσιάστηκε. Επίσης, η At&t έχει δική της εφαρμογή στο App Store με πολύ αναλυτικους μετρητές και δυνατότητα διεκπεραίωσης λογαριασμών μέσω του iPhone. Επομένως τα παράπονα μας θα πρέπει να κατευθυνθούν προς τους παρόχους, των οποίων οι υπηρεσίες δεν έχουν εκσυγχρονιστεί ώστε να συμπληρώνουν τις δυνατότητες της συσκευής.

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ να δώσω άλλο προορισμό στο φάκελο των Applications από το iTunes για το Sync που κάνω.

Για Movies και Photos απ ότι είδα νομίζω πως έχω αυτή τη δυνατότητα.

 

Σορρυ αν σας μπέρδεψα

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαστε πάντως δίκαιοι, το iPhone στην Αμερικη προσφέρει voice mail, το οποίο είναι αφάνταστα χρήσιμο και πραγματικά πρωτοποριακό όταν παρουσιάστηκε. Επίσης, η At&t έχει δική της εφαρμογή στο App Store με πολύ αναλυτικους μετρητές και δυνατότητα διεκπεραίωσης λογαριασμών μέσω του iPhone. Επομένως τα παράπονα μας θα πρέπει να κατευθυνθούν προς τους παρόχους, των οποίων οι υπηρεσίες δεν έχουν εκσυγχρονιστεί ώστε να συμπληρώνουν τις δυνατότητες της συσκευής.

 

Σιγά τα ωά. :p Το voice mail δεν είναι τίποτα παραπάνω από τους τηλεφωνητές που προσφέρονται από όλες τις εταιρείες εδώ και χρόνια. Και όσο καλές και να είναι οι υπηρεσίες ενός cell provider σε καμμιά περίπτωση δεν αντισταθμίζουν τις "βλακώδεις" ελλείψεις της ίδιας της συσκευής.

 

Θεωρώντας εδώ και δύο δεκαετίες ως δεδομένα κάποια εργονομικά τεχνικά χαρακτηριστικά των κινητών τηλεφώνων, έπαθα πλάκα (αρνητική) στην πρώτη μου επαφή με το iPhone, μη πιστεύοντας στα μάτια μου πως ένα smartphone θα μπορούσε να είναι τόσο φτωχό σε στοιχειώδεις δυνατότητες. Θα έλεγα πως περισσότερο μου θυμίζει ένα iPod touch στο οποίο πρόσθεσαν "τσόντα" έναν GSM πομποδέκτη χωρίς καμμιά μελέτη ή επιμέλεια. Και όσο καλό και αν είναι το iPhone σαν gadget, εργονομικά σαν τηλέφωνο είναι απλά απαράδεκτο.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μάλλον δεν έχεις καταλάβει τι λέω. Το visual voice mail δεν είναι ο κλασικός τηλεφωνητης. Ψάξε το λίγο...

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

foxx... εγώ πάντως συμφωνώ απόλυτα σε ολα οσα ειπες για το iphone... εχουμε σχηματισει την ιδια ακριβως γνώμη!!! Παιχνιδομηχανή όπως το λες!!

 

Παιδια θελω να σας ρωτησω μηπως ξερει καποιος πως μπορω να ανεβαζω videakia στο facebook με το youtube απο το iphone? Προσπαθησα αλλα μεσο του iphone δεν υπηρχε καποια εντολη στη σελιδα του youtube για upload στο facebook...

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του iPhone δεν γίνεται. Αλλά υπάρχουν πολλές εφαρμογές που το κάνουν αυτό. Νομίζω ότι η επίσημη εφαρμογή του facebook δεν το υποστηρίζει ακόμα αλλά με ένα απλό search στο ΑppStore μπορείς να βρεις πάμπολλες εφαρμογές...πχ, Qik
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι ευκολο να μου πει καποιος γιατι οταν μπαινω σε ραδιοφωνικο σταθμο δεν μπορω να ακουσω μουσικη live??πειτε μου pleaseeeeeeeee.........
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι ευκολο να μου πει καποιος γιατι οταν μπαινω σε ραδιοφωνικο σταθμο δεν μπορω να ακουσω μουσικη live??πειτε μου pleaseeeeeeeee.........

 

2 πιθανά πρόβλήματα:

(α) η δ/νση του σταθμού έχει αλλάξει - πάψει να μεταδίδει μέσω ιντερνετ

(β) η ταχύτητα σύνδεσης δεδομένων είναι πολύ χαμηλή και το πρόγραμμα αποφασίζει να μην τα αναπαράγει ή το caching τους αργεί.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

2 πιθανά πρόβλήματα:

(α) η δ/νση του σταθμού έχει αλλάξει - πάψει να μεταδίδει μέσω ιντερνετ

(β) η ταχύτητα σύνδεσης δεδομένων είναι πολύ χαμηλή και το πρόγραμμα αποφασίζει να μην τα αναπαράγει ή το caching τους αργεί.

 

δεν ειναι κανενα απο τα δυο γιατι απο το htc hd ακουω μια χαρα...τι να κανω???????????:(:(:(:(:(:(κ κατι αλλο προγραμματα που μπορω να βρω??

Link to comment
Share on other sites

Τότε μπορεί να είναι σε format που δεν αναπαράγει το iPhone.

 

:(:(ευχαριστω για την απαντηση..προγραμματα ξερεις που μπορω να βρω?

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται με ποιο προγραμμα το ακους, κοιταξε στο app store to Shoutcast και ειναι μια χαρα ακομα και με wifi συνδεση ειναι τελειο, για κινητες συσκευες ενας οδηγος υπαρχει και στο http://radio936.blogspot.com για ολες τις πλατφόρμες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση να κανω, ποιο προγραμμα ειναι το καλυτερο σε 8εμα υπερεσιων GPS , και κατι ακομα εχω το appulous που κατεβαζω τα σπασμενα αλλα εχω βρει ενα προγραμμα για GPS και μου δινει μονο ενα link για να το κατεβασω, τι κανω σε αυτη την περιπτωση για να το κατεβασω?
Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το καλύτερα από τον υπολογιστή. Προγράμματα υπάρχουν πολλά όπως Sygic, iGO, Navigon. Δοκίμασε και τα τρια και κράτησε όποιο σου αρέσει ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Και πλήρωσε και κανένα από αυτά. Δεν βλάπτει να δίνουμε και κανένα euro πότε - πότε εκτιμώντας με τον τρόπο αυτό αυτούς που δίνουν αξία στις συσκευές μας. ;)
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για να δω αρχειο κλησεων (εισερχομενες, αναπαντητες κλπ) που παω; στο phone-->recent?

Εκει αν θελω να διαγραψω επιλεγμενες κλησεις μονο πως γινεται; εχει μονο ενα clear button αλλα μετα βγαζει clear all και τα σβηνει ολα:(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για να δω αρχειο κλησεων (εισερχομενες, αναπαντητες κλπ) που παω; στο phone-->recent?

Εκει αν θελω να διαγραψω επιλεγμενες κλησεις μονο πως γινεται; εχει μονο ενα clear button αλλα μετα βγαζει clear all και τα σβηνει ολα:(

Εκεί πας για να δεις εισερχόμενες, εξερχόμενες και αναπάντητες. Αν θες να δεις μόνο τις αναπάντητες τότε πας στην αντίστοιχη καρτέλα.

Οι εφαρμογές που σε αφήνουν να σβήνεις επιλεγμένες κλήσεις είναι το MobileLog 3.0, CallClear και το Recent/CallLog Delete. Και τα 3 από cydia.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει επιτελους καμια δωρεαν εφαρμογη για το σβησιμο κλησεων και για να εχουμε ολοκληρωμενη εικονα/
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.έχω 2-3 απορίες που μου δημιουργήθηκαν προσπαθώντας να κάνω λογαριασμό στο appstore.

Παρατήρησα ότι η επιλογή για paypal δεν είναι ενεργή και μετά διάβασα στη σελίδα της μαμας apple ότι σε χώρες που το appstore πουλάει μόνο εφαρμογές δεν είναι ενεργή η επιλογή αυτή.

Κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα μέχρι εδώ.

Έρχομαι τώρα στις απορίες, αν κάνω λογαριασμό στο ελληνικό appstore θα μπορώ φαντάζομαι κανονικά να αγοράσω κάτι και απο το αμερικάνικο σωστά?(π.χ ενα mp3 ή ένα audiobook κλπ.).

Αν ισχύει αυτό τότε γιατί δεν κάνει κάποιος ένα λογαριασμό στο αμερικάνικο να βάλει paypal κ μετά να περάσει στο ελληνικο appstore κ να κάνει τις αγορές του,μήπως θα δημιουργηθούν προβλήματα?

Και τέλος τι διαφορά έχει το ελληνικό appstore από π.χ το γερμανικό? έχει μήπως το καθένα κάποιες βσασικές εφαρμογές και μετά έχει παραπάνω εφαρμογές μόνο για την χώρα του ή κάτι άλλο που δεν γνωρίζω?δλδ υπάρχει περίπτωση να μην βρώ μια εφαρμογή στο ελληνικό ενώ να υπάρχει στης αγγλίας π.χ? κ αν υπάρχει μπορώ χωρίς κανένα πρόβλημα να πάω στο αγγλικό και να την κατεβάσω?

 

Ελπίζω να μην κούρασα...

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...