Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να βάλω τις επαφές από το iPhone στο Gmail μου.. Κι ενώ επιλέγω από το iTunes το Google Contacts και αφού πληκτρολογώ το mail και τον κωδικό και πατάω Sync, οι επαφές δεν περνιούνται στο Gmail μου.. Τι κάνω λάθος;

 

Κι επίσης, έχω κάποιες σημειώσεις στο iCloud από το 4S μου αλλά έχω και στο 3GS κάποιες άλλες.. Πώς μπορώ να περάσω του 3GS στο iCloud και να συνυπάρξουν με του 4S;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πας στα public και παιρνεις μια itunes card. Ακολουθεις τις οδηγιες και το ποσο πιστωνεται στο apple id σου. Εχει των 15, 25, 50 ευρω.

Μπορεις να παρεις και 2 50αρες πχ και ετσι να σου πιστωσουν 100 ευρω. Δηλαδη δουλευει σαν καρτοκινητο.

Καλες αγορες!:)

 

Ευχαριστώ πολύ. Αυτό το σύστημα όπως ανέφερες είναι σαν καρτοκινητό, δεν υπάρχει κάποια επιπλέον δέσμευση; Οταν τελειώσουν τα χρήματα ή επιθυμήσω να αγοράσω κάτι ακριβότερο δεν μπορώ να προβώ σε πληρωμή του, σωστά;

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Αυτό το σύστημα όπως ανέφερες είναι σαν καρτοκινητό, δεν υπάρχει κάποια επιπλέον δέσμευση; Οταν τελειώσουν τα χρήματα ή επιθυμήσω να αγοράσω κάτι ακριβότερο δεν μπορώ να προβώ σε πληρωμή του, σωστά;

 

Τα χρήματα της κάρτας πιστώνονται στο Apple ID σου. Μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις όποτε και με όποιο τρόπο εσύ θέλεις (τραγούδια, εφαρμογές, iPhone, iPad, Mac κ.τλ.). Ναι αν το ποσό που έχεις στο account σου δε φτάνει για αυτό που θέλεις να αγοράσεις δε μπορείς να προβείς στην πληρωμή του.

Μπορείς να προσθέσεις όποτε θες καινούρια κάρτα (ή να δηλώσεις πιστωτική) όποτε εσύ και αν το θελήσεις.

Δε σε δεσμεύει κάτι.

Edited by soiramk

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπάρχει καμιά free εφαρμογή να μου βρίσκει εργοστασιακούς κωδικούς ασύρματων ρούτερ?

 

Όχι δεν υπάρχει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει.

 

Επί πληρωμή και να μην απαιτεί νετ??

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολους-ες. Μια ερωτηση εχω να θεσω. Υπαρχει δυνατοτητα να ελεγξεις, εφοσον ενα iphone ειναι πια εκτος εγγυησης, ποτε ακριβως έληξε η εγγύηση του. Εννοείται πως εχω IMEI και οποια αλλη πληροφορια χρειαστει.

 

Ευχαριστω ;)

make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Απλά γράψε σε αυτή την φόρμα τον σειριακό αριθμό της συσκευής που θες να ελέγξεις.

 

https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η φορμα απ' το επισημο site της apple, εφοσων η εγγυηση εχει ληξει, απλα σου γραφει "expired". Δεν σε ενημερωνει ποτε εληξε. :wacko:
make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μερικές λύσεις για εσένα αλλά δυστυχώς καμία που θα μπορούσα να συστήσω με ήσυχη συνείδηση! Οπότε θα πρέπει να αρκεστεις σε αυτά που σου λέει η Apple!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ησυχη συνειδηση οσων αφορα την ασφαλεια του IMEI και της συσκευης εννοεις? αν θελεις πες μου τι εχεις στο μυαλο σου και κρινουμε αναλογως!
make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κάποιες υπηεεσιες επι πληρωμή με πολύ μικρό κόστος αλλά δυστυχώς καμία που να είμαι 100% σίγουρος ότι θα φέρει αποτελέσματα για αυτό και δεν σου μπορώ να σου πω καμία από αυτές με σιγουριά να την δοκιμασεις
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ναι με ενα μικρο research που εκανα η αληθεια ειναι οτι κι εγω ειδα 2 πραγματα... Αξιοπιστα η οχι ομως, κωλυομαι να δωσω imei και πληροφοριες σε random ιστοσελιδα.

 

Οπως και να' χει ευχαριστω για το ενδιαφερον φιλε!

make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω φιλο που ερχεται την αλλη βδομαδα απο Σανγκαι, Κινα. Σκεφτομαι να του πω να φερει ενα iphone 5s μιας που η τιμη του εκει στα apple store ειναι 640ε. Ξερουμε αν ειναι κλειδωμενα η officialy unlocked απο' κει? Υπαρχει καποιο αλλο προβλημα που ενδεχεται να αντιμετωπισω με μια συσκευη απο' κει?

 

Ευχαριστω.

make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Θα σου δουλεύει χωρίς πρόβλημα αλλά μάλλον θα πρέπει να ξεχάσεις τα δίκτυα LTE εντελώς σαν τεχνολογία, μιας και τα ξεκλείδωτα μοντέλα δεν διαθέτουν καθόλου κεραίες LTE!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Θα σου δουλεύει χωρίς πρόβλημα αλλά μάλλον θα πρέπει να ξεχάσεις τα δίκτυα LTE εντελώς σαν τεχνολογία, μιας και τα ξεκλείδωτα μοντέλα δεν διαθέτουν καθόλου κεραίες LTE!

 

Στην Αυστραλια τα ξεκλειδωτα θα εχυν lte αλλα οχι ολες τις μπαντες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημερα...έχω το ipad mini ενημερωμένο με iOS 7! Μπήκα στο App Store να κατεβάσω ενα παιχνίδι.... Κ μόλις πατάω όνομα κωδικό μου μου βγάζει "δεν ειναι δυνατή η σύνδεση στο iTunes Store.... Μήπως γνωρίζει κανένας τι πρόβλημα υπάρχει ή τι μπορώ να κάνω για να μπορέσω να κατεβάσω το παιχνίδι;;; επισης δεν μου κανει ουτε τα update :(
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...έχω το ipad mini ενημερωμένο με iOS 7! Μπήκα στο App Store να κατεβάσω ενα παιχνίδι.... Κ μόλις πατάω όνομα κωδικό μου μου βγάζει "δεν ειναι δυνατή η σύνδεση στο iTunes Store.... Μήπως γνωρίζει κανένας τι πρόβλημα υπάρχει ή τι μπορώ να κάνω για να μπορέσω να κατεβάσω το παιχνίδι;;; επισης δεν μου κανει ουτε τα update :(

 

κανε μια αποσυνδεση απο το itunes και ξαναδοκιμασε....

 

απο το pc δοκιμασες?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

κανε μια αποσυνδεση απο το itunes και ξαναδοκιμασε....

 

απο το pc δοκιμασες?

 

αν εννοεις να δοκιμασω να μπω απο το pc τον κωδικο μου.... ΝΑΙ! μπηκα το δοκιμασα κ μπηκα κανονικα!

 

εκανα αποσυνδεση απο το itunes store και τωρα δεν μπαινει...μου βγαζει παλι το ιδιο μνμ " δεν ειναι δυνατη η συνδεση στο itunes store"

Edited by maria989
Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις να δοκιμασω να μπω απο το pc τον κωδικο μου.... ΝΑΙ! μπηκα το δοκιμασα κ μπηκα κανονικα!

 

εκανα αποσυνδεση απο το itunes store και τωρα δεν μπαινει...μου βγαζει παλι το ιδιο μνμ " δεν ειναι δυνατη η συνδεση στο itunes store"

 

hard reset δοκιμασες? λογικα ειναι κατι προσωρινο και θα φτιαξει μονο του

κανε τη δουλεια σου απο το pc προς το παρον

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

hard reset δοκιμασες? λογικα ειναι κατι προσωρινο και θα φτιαξει μονο του

κανε τη δουλεια σου απο το pc προς το παρον

 

μεχρι κ κωδικο αλλαξα... αλλα τιποτα! οκ... κ εγω πιστευω οτι θα ειναι κατι προσωρινο διοτι μεχρι πριν 2μερες εκανα update κ κατεβαζα οτι ηθελα! ok.... ευχαριστω κ παλι!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πει γιατί όταν συνδέω το τηλ με τον υπολογιστή σβήνονται όλες η καινούριες σημειώσεις που έχω γραμμένες k γυρνάει κάμποσο καιρό πίσω?? Έχει καταντήσει σπαστικό....:mad:
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο...

Δεν μου έχει γίνει πότε κάτι τέτοιο.

Είναι στο iCloud οι σημειώσεις σου;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...