Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια η ερωτηση μπορει να θεωρηθει βλακωδες, αλλα 1η φορα πιανω στα χερια μου iphone κ' μπορω να πω οτι δεν το μετανιωσα για την επιλογη μου.

 

Απλα ηθελα να μαθω πως διαγραφωτα sms μεσα απο την καρτελα "messages". Μου στελνει π.χ. ο αποστολεας "ΑΑΑ" ενα sms, το κανω διαγραφη, αλλα μεσα στην καρτελα "messages" παραμενει ο "ΑΑΑ". Πως γινεται η διαγραφη του;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια η ερωτηση μπορει να θεωρηθει βλακωδες, αλλα 1η φορα πιανω στα χερια μου iphone κ' μπορω να πω οτι δεν το μετανιωσα για την επιλογη μου.

 

Απλα ηθελα να μαθω πως διαγραφωτα sms μεσα απο την καρτελα "messages". Μου στελνει π.χ. ο αποστολεας "ΑΑΑ" ενα sms, το κανω διαγραφη, αλλα μεσα στην καρτελα "messages" παραμενει ο "ΑΑΑ". Πως γινεται η διαγραφη του;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Όπως βρίσκεσαι στα μηνύματα πάνω αριστερά υπάρχει ένα πλήκτρο "Αλλαγές" το πατάς και μετά επιλέγεις έναν-έναν αποστολέα που θες να διαγράψεις. Επίσης μπορείς να διαγράψεις ολόκληρες τις συζητήσεις απλά σέρνοντας το δάχτυλο σου πάνω στο όνομα που θες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όπως βρίσκεσαι στα μηνύματα πάνω αριστερά υπάρχει ένα πλήκτρο "Αλλαγές" το πατάς και μετά επιλέγεις έναν-έναν αποστολέα που θες να διαγράψεις. Επίσης μπορείς να διαγράψεις ολόκληρες τις συζητήσεις απλά σέρνοντας το δάχτυλο σου πάνω στο όνομα που θες.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου. Ξεφορτώθηκα πολλά sms.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

λοιπον οσον αφορα τα ringtone διαλεγετε το κομματι που θελετε το κανετε upload εδω http://audiko.net/ το κοβετε εκει που θελετε ....νομιζω καμια 20αρια sec παιζει .....το κανετε dowload για iphone 2 φορες κλικ πανω στο αρχειο αυτο ανοιγει με το itunes, συνγχρονισμο το iphone με το pc και αυτο ηταν.....ουφ

 

Milena03 εισαι θεα!! επιτελους τα καταφερα!!!! Χιλια ευχαριστω!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Milena03 εισαι θεα!! επιτελους τα καταφερα!!!! Χιλια ευχαριστω!! :D:D:D

 

αγορακι ειμαι καλε:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμία Τζένη, ψυχραιμία... :)

 

Οδηγούς για όλα (κυριολεκτικά), θα βρεις εδώ: myphone iPhone Guides

 

Οδηγίες για ringtones θα βρεις εδώ: Δημιουργία custom ringtones μέσω του iTunes (Windows, Mac)

 

Ο οδηγός του pperiklis δουλεύει μια χαρά πάντως, το δοκίμασα χθες. Γιατί κι εγώ δεν έιχα καταλάβει πως κάνεις ringtones :lol: :ninja: :X

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

αγορακι ειμαι καλε:lol:

 

ΑΑΑΑ συγνωμη καλε μου!! Αλλα με τετοιο ψευδονυμο.... :lol::lol: Ειπα και εγω... κοριτσι και να ασχολειται και να ξερει τοσα για το iphone... Μου εκανε τρομερη εντυπωση!!! Τωρα εξηγουνται ολα!!! ;):D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ενας φιλος μου πηρε ενα iphone απο το μοναστηρακι..

εγω που εχω to original δεν καταλαβαινω καμια διαφορα με αυτο του φιλου μου

 

Υπαρχει καποιος τροπος να το ελεγξουμε αν ειναι μαϊμου??

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ενας φιλος μου πηρε ενα iphone απο το μοναστηρακι..

εγω που εχω to original δεν καταλαβαινω καμια διαφορα με αυτο του φιλου μου

 

Υπαρχει καποιος τροπος να το ελεγξουμε αν ειναι μαϊμου??

 

Το ότι το πήρε από το Μοναστηράκι δεν το κάνει αυτόματα μαϊμού...

Δείτε αν έχει περασμένα τα εικονίδια iTunes, Appstore, τι γίνεται αν το συνδέσετε με υπολογιστή και τρέξετε το iTunes από τον υπολογιστή.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

OK, Deleted. :)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποια στιγμη θα πρεπει να σταματησουμε τα offtopic

σε ολα τα θεματα ? :( :cry:

Δεν λεω ,καλη η κουβεντουλα ,αλλα δεν ειναι chatroom ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά σάς ζητώ τήν βοήθεια σας.Επειδή τό φορητό μου pc μέ XP ετοιμάζετε νά χαλάση εάν πάρω Vista θά έχω πρόβλημα συγχρονισμού? καί πώς θά κρατήσω τίς ρυθμίσεις στό itune μέ όλες τίς εφαρμογές?Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εχω ενα προβλημα με τον safari...οταν συνδεομαι σε wifi δικτυο απο αυτα που πρεπει να πληρωσεις και που μπαινεις με username και password και αφου συνδεθω και ανοιξω τον safari μενει κολλημενος σε λιγο μαυρισμενη οθονη και στο κεντρο λεει connecting αλλα μενει εκει...ακολουθει και screenshot που δειχνει αυτο που περιγραφω...αν ξερει καποιος τι να κανω...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εχω ενα προβλημα με τον safari...οταν συνδεομαι σε wifi δικτυο απο αυτα που πρεπει να πληρωσεις και που μπαινεις με username και password και αφου συνδεθω και ανοιξω τον safari μενει κολλημενος σε λιγο μαυρισμενη οθονη και στο κεντρο λεει connecting αλλα μενει εκει...ακολουθει και screenshot που δειχνει αυτο που περιγραφω...αν ξερει καποιος τι να κανω...

 

δεν ξέρω αν είναι στην ίδια κατηγορία αλλά το προβλημα με κάποια τέτοια δίκτυα όπως για παράδειγμα το δίκτυο στο αεροδρόμιο (Ελ.Βενιζέλος) είναι ότι χρησιμοποιεί flash animation σε κάποιες οθόνες εισόδου με τη γνωστή επίπτωση στο mobile safari που δεν παίζει flash άρα δεν μπορείς να συνδεθεις γιατί δείχνει το άδειο placeholder.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν είναι στην ίδια κατηγορία αλλά το προβλημα με κάποια τέτοια δίκτυα όπως για παράδειγμα το δίκτυο στο αεροδρόμιο (Ελ.Βενιζέλος) είναι ότι χρησιμοποιεί flash animation σε κάποιες οθόνες εισόδου με τη γνωστή επίπτωση στο mobile safari που δεν παίζει flash άρα δεν μπορείς να συνδεθεις γιατί δείχνει το άδειο placeholder.

Δε νομιζω να εχει σχεση με αυτο γιατι και σε μενα το εχει παρουσιασει πολλες φορες σε σελιδες που ειναι plain text.. Αρα κατι αλλο παιζει.. Εντωμεταξυ, ουτε εγω εχω βρει τροπο να το διορθωσω (αν νοειται για προβλημα). Εχω δοκιμασει hard reset, fix user dir permissions, restarts, forced quit αλλα τιποτα! Απλα περιμενα υπομονετικα (λεμε τωρα-να το σπασω ηθελα!:p) και "εφτιαχνε μονο του"! ..... Any ideas?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση να κανω, ποιο προγραμμα ειναι το καλυτερο σε 8εμα υπερεσιων GPS , και κατι ακομα εχω το appulous που κατεβαζω τα σπασμενα αλλα εχω βρει ενα προγραμμα για GPS και μου δινει μονο ενα link για να το κατεβασω, τι κανω σε αυτη την περιπτωση?
Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!υπαρχει καποιος τροπος να περασω κρακαρισμενα ipa αρχεια σε Iphone 3g?

Εκδοση frimware 3.0.

Για την 2.1 ειχα βρει ενα κρακακι "mobile instalation"

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έκανες έναν κόπο να δεις εδώ στο forum πριν γράψεις? έχει αναλυτικότατα turorials. Διάβασε εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=246924
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Nikifoross.

 

Βρηκα εναν οδηγο αλλα μου λεει πως δεν εχω προσβαση ??

γνωριζει καποιος κατι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα για το iPhone 3G το σωστο για την 3.0.0

 

3.0.0 (3G): iPhone1,2_3.0_7A341_Restore.ipsw ???

 

Μην κανω λαθος και δεν ειναι δικο μου το κινητο και δεν του δουλευει και φαω ξυλο:lol:

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα για το iPhone 3G το σωστο για την 3.0.0

 

3.0.0 (3G): iPhone1,2_3.0_7A341_Restore.ipsw ???

 

Μην κανω λαθος και δεν ειναι δικο μου το κινητο και δεν του δουλευει και φαω ξυλο:lol:

 

σωστα αλλα γιατι δεν περνας την 3.1??

 

edit... απαντω μονος...μαλλον δεν εχεις mac ε??

Link to comment
Share on other sites

σωστα αλλα γιατι δεν περνας την 3.1??

 

 

Ειναι καλυτερη δεν ξερω εγω δεν εχω 3G εχω 2G.

3.1.0 (3G): iPhone1,2_3.1_7C144_Restore.ipsw

 

 

Αυτη νομιζω ειναι , το RedSnow ειναι το ιδιο ετσι και Bootloader και και και

Να υποθεσω ολα τα αλλα ειναι ιδια σωστα ?

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

http://www.iphonehellas.gr/forum/index.php/topic/9560-new-patent-apple-wants-to-lock-down-your-iphone/

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε λίγο να το καταλάβω καλύτερα για μπερδεύομαι???:O:confused::O:blink::O:X

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια

 

Ηθελα να σας ρωτησω εαν υπαρχει καποιος τροπος ωστε να βλεπω τη συνολικη διαρκεια των εξερχομενων κλησεων και των εισερχομενων!!!

Επισης ενα υπαρχει καποιος μετρητης μηνυματων!! Ευχαριστω πολυυυυυυυυυ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...