Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

-kinetic scrolling στο μενού

Μέχρι τώρα δεν είχε??:blink::blink::worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μέχρι τώρα δεν είχε??:blink::blink::worry:

 

Είχε σε όλα τα μενού λίστες. Στο κεντρικό μενού με τα εικονίδια όχι!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δεν είχε??:blink::blink::worry:

kinetic scrolling είχε μόνο στις λίστες,επαφές,έκθεση όχι στο κυρίως μενού,τώρα έχει και επιπλέον αναβαθμίστηκε και ο εσωτερικός browser NG σε εκδ.7.2.3(μπαίνει σε fullscreen μόλις ολοκληρώσει την φόρτωση μιας σελίδας)-γενικά πιο γρήγορο το βρίσκω πάντως σε όλα.:)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μεσω FOTA δεν μου βγαζει αναβαθμιση.Μηπως επειδη το product code ειναι ειδικο για την cosmote?
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την αναβάθμιση. Πρώτες εντυπώσεις καλές. Έχει πλέον kinetic scroling σε όλα τα μενού. Αισθητικές αλλαγές στην μουσική. Βελτίωση στο scroling και στην browser. Επίσης σε πάει σε full screen αυτόματα. Και από ότι βλέπω δεν έχει ρύθμιση να απενεργοποιείται.... Ίσως σπάσει τα νεύρα αυτό σε κάποιους! Προσθήκη του Ovi Sync όπως αναφέρθηκε παραπάνω. Για το quick office δεν μπορώ να ξέρω καθώς είχα περασμένο το premium από πριν. Edited by Balantis7
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μεσω FOTA δεν μου βγαζει αναβαθμιση.Μηπως επειδη το product code ειναι ειδικο για την cosmote?

Πιθανότατα να μην έχει γίνει ακόμα διαθέσιμη η νέα αναβάθμιση για τα product codes που χρησιμοποιεί η Cosmote. Περίμενε λίγο μήπως γίνει διαθέσιμη αργότερα ή τις επόμενες ημέρες. Δοκίμασε και με NSU μήπως και στην βγάλει.

 

Βέβαια υπάρχει και ο τρόπος Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής (αλλαγή product code) αλλά καλό είναι να περιμένεις λίγο πριν προχωρήσεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα να μην έχει γίνει ακόμα διαθέσιμη η νέα αναβάθμιση για τα product codes που χρησιμοποιεί η Cosmote. Περίμενε λίγο μήπως γίνει διαθέσιμη αργότερα ή τις επόμενες ημέρες. Δοκίμασε και με NSU μήπως και στην βγάλει.

 

Βέβαια υπάρχει και ο τρόπος Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής (αλλαγή product code) αλλά καλό είναι να περιμένεις λίγο πριν προχωρήσεις.

Οχι θα περιμενω, δεν ειναι καιρος για πειραματισμους.Thanks
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την αναβάθμιση. Πρώτες εντυπώσεις καλές. Έχει πλέον kinetic scroling σε όλα τα μενού. Αισθητικές αλλαγές στην μουσική. Βελτίωση στο scroling και στην browser. Επίσης σε πάει σε full screen αυτόματα. Και από ότι βλέπω δεν έχει ρύθμιση να απενεργοποιείται.... Ίσως σπάσει τα νεύρα αυτό σε κάποιους! Προσθήκη του Ovi Sync όπως αναφέρθηκε παραπάνω. Για το quick office δεν μπορώ να ξέρω καθώς είχα περασμένο το premium από πριν.

 

Είναι εύκολη διαδικασία η αναβάθμιση, χρειάζεται να προσέξω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνεις αναβάθμιση έχει αναφερθεί πολλές φορές.

Η διαδικασία είναι πολύ εύκολη.

Στο FAQ υπάρχει σχετικό άρθρο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οχι θα περιμενω, δεν ειναι καιρος για πειραματισμους.Thanks

 

Μήπως περιμένεις και καιρό γιατί η έκδοση λογισμικού θα είναι για πάροχο(:wacko::confused:)...δεν υπάρχει λόγος(και΄γω τον άλλαξα στο Χ6 που ήταν για Cosmote πάντως χωρίς κανένα πρόβλημα)-να περιμένεις,η διαδικασία είναι απροβληματιστη με το Nemesis;)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω τις επαφές από ενα s.e w910 και μου περνάει μόνο μία που έχει αγγλικούς χαρακτήρες.Αυτές με τους ελληνικούς τίποτα.Καμιά λύση?Πρέπει τώρα να τις περάσω μία μία?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ.:)

Δοκίμασε να συνδέσεις το w910 μέσω της σουίτας της s.e ,και να κάνεις συγχρονισμό με outlook.Σώζεις σε ένα txt και μετά μέσω το pc suite συγχρονισμό με outlook για να περάσεις τις επαφές στο X6.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να φέρω ένα απο Αμερική,αλλά ενδέχεται να ειναι κλειδωμένο.

Με το Nemesis ξεκλειδώνει;

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευή είναι κλειδωμένη σε κάποιο δίκτυο τότε όχι.Ξεκλειδώνεται είτε από την εταιρία κινητής είτε με ειδικό εξοπλισμό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

παιδια,το κινητο βγαινει σε ροζ αποχρωση με ελληνικο product code?ή εστω προκειται να ερθει και στην ελλαδα καποτε?γιατι απο οσο ρωτησα μονο το μαυρο μου εδειχναν :worry::worry:

Heaven Holds A Sense Of Wonder

And I Wanted To Believe That I'd Get Caught Up

When The Rage In Me Subsides

In This White Wave

I Am Sinking In This Silence

Link to comment
Share on other sites

αυτή είναι η λογική που αντιμετωπίζει την διπλή καταχώρηση επαφής (ονόματος) η Nokia από τα πρώτα κινητά έως σημερα.

Η λογική που το δικαιολογεί λέει οτι αν εμφανιζόταν ένα όνομα για δύο καταχωρήσεις αριθμών, δεν θα ήξερες απο ποιο αριθμό γίνεται η εισερχόμενη κλήση. Αυτό σε αποτρέπει και από το αντίστροφο: να έχεις δύο επαφές με ιδιο όνομα και διαφορετικό τηλέφωνο-πως θα τις ξεχωρίζεις στον κατάλογο?

 

Edit 1

ειμαι και εγω νέος κατοχος του X6.

Αυτά τα καπάκια πότε θα τα φτιάξει η ΝΟΚΙΑ? (ρητορική ερώτηση....)

Νομίζω οτι πλεον θα πρεπει να επισημαίνουμε οταν το καπακι εφαρμοζει σωστα!!!!

Στο δικό μου, σε ένα σημείο φαίνεται φουσκωμένο 1-2 χιλιοστα, σαν να μην κουμπώνει σωστα.

Τεσπα.

Και κάτι που δεν αναφερόταν στο (ελληνικό) φυλλάδιο...

εχει TV - out !!! οπως και το 5800. To δοκίμασα με το καλώδιο TV του 5800!!!

 

Edit 2

Κατά τη σύνδεση σε τοπικό αποθηκευμενο δικτυο(wifi) υπάρχει τρόπος να μην

εμφανίζεται η ερώτηση για σύνδεση και επιλογή δικτύου?

Θα ήθελα πχ το accuweather να συνδέεται γρήγορα και χωρίς δική μου παρέμβαση.

 

Μαακακίες της NOKIA,ιδίως όταν τις διαιωνίζει τόσα χρόνια ,όπως λες.Το μενού επαφών της S.E είναι gamato αφού στο ίδιο όνομα διαχωρίζει τον κάθε τηλεφωνικό αριθμό με ξεχωριστό εικονίδιο(τον αριθμό του κινητού με ένα μικρό εικονίδιο κινητού,το σταθερό με ένα μικρό σπιτάκι,το κινητό εργασίας με ένα εικονίδιο κινητού εφαπτόμενο με μια πολυκατοικία -γραφείο κ.τ.λ.)Καμία σχέση....Απλώς απογοήτευση...

Link to comment
Share on other sites

Μαακακίες της NOKIA,ιδίως όταν τις διαιωνίζει τόσα χρόνια ,όπως λες.Το μενού επαφών της S.E είναι gamato αφού στο ίδιο όνομα διαχωρίζει τον κάθε τηλεφωνικό αριθμό με ξεχωριστό εικονίδιο(τον αριθμό του κινητού με ένα μικρό εικονίδιο κινητού,το σταθερό με ένα μικρό σπιτάκι,το κινητό εργασίας με ένα εικονίδιο κινητού εφαπτόμενο με μια πολυκατοικία -γραφείο κ.τ.λ.)Καμία σχέση....Απλώς απογοήτευση...
Τα αντίστοιχα tags τα είδες; Κάθε τηλέφωνο έχει τη δική του κατηγορία (πχ κινητό δουλειάς ή τηλέφωνο εργασίας κλπ). Μπορεί μεν ως εικονίδια να δίνει μόνον κινητό και σταθερό αλλά έχει πολλά tags που σίγουρα θα σε καλύψουν.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως περιμένεις και καιρό γιατί η έκδοση λογισμικού θα είναι για πάροχο(:wacko::confused:)...δεν υπάρχει λόγος(και΄γω τον άλλαξα στο Χ6 που ήταν για Cosmote πάντως χωρίς κανένα πρόβλημα)-να περιμένεις,η διαδικασία είναι απροβληματιστη με το Nemesis;)

 

 

Aπορία....

Αν βαλω στο Νεμεσις το product code για το κοκκινο χ6, η το 5800, (εχω τα μαυρα) θα μου βαλει και το κοκκινο θεμα ως βασικο;

Δοκιμασε κανεις......

Link to comment
Share on other sites

Aπορία....

Αν βαλω στο Νεμεσις το product code για το κοκκινο χ6, η το 5800, (εχω τα μαυρα) θα μου βαλει και το κοκκινο θεμα ως βασικο;

Δοκιμασε κανεις......

Ναι θα σου περάσει και το αντίστοιχο θέμα, στην συγκεκριμένη περίπτωση το κόκκινο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την γρηγορη απαντηση..

 

Αποριες συνεχεια..................

 

1. Aν γυρισω στο χ6 το product code σε κοκκινο ας πουμε, μπoρω να ξαναεπανελθω στο μαυρο χωρις να τρεχει τιποτα;

 

2. Να περιμενω ενημερωση cosmote;

Θα βγαλει, η να παω σε nemesis και να τελειωνω....

 

3. Για το omnia HD.. Γινετε να αλλαξει το product code σε κατι αλλο, μπας και παρει καμια ενημερωση;

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την γρηγορη απαντηση..

 

Αποριες συνεχεια..................

 

1. Aν γυρισω στο χ6 το product code σε κοκκινο ας πουμε, μπoρω να ξαναεπανελθω στο μαυρο χωρις να τρεχει τιποτα;

 

2. Να περιμενω ενημερωση cosmote;

Θα βγαλει, η να παω σε nemesis και να τελειωνω....

 

3. Για το omnia HD.. Γινετε να αλλαξει το product code σε κατι αλλο, μπας και παρει καμια ενημερωση;

1. Ναι μπορείς να κάνεις όσες αλλαγές θες στο product code.

2. Αυτό είναι δική σου απόφαση, αν θες την αναβάθμιση τότε προχώρησε σε αλλαγή του product code.

3. Για το Omnia HD ρώτα στην αντίστοιχη ενότητα της Samsung, δεν είναι εδώ το κατάλληλο μέρος την συγκεκριμένη ερώτηση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παντως οταν προσπαθω να συνδεθω με USB καλωδιο και ειμαι PCsuite αρχικη επιλογη με το που παταω μαζικη αποθηκευση το κινητο κολλαει!Και με το αντιστροφο συμβαίνει . Τι να φταιει;;
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

 

2. Να περιμενω ενημερωση cosmote;

Θα βγαλει, η να παω σε nemesis και να τελειωνω....

Εγώ πάντως αποφάσισα να ΜΗΝ περιμένω και προχώρησα σε αλλαγή του product code της cosmote και αναβάθμιση:cool:!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

μια γρήγορη ερώτηση, ίσως και χαζή, αν το κινητό καλύπτεται απο την ελληνική αντιπροσωπία σημαίνει ότι δεν είναι παραεισαγωγή και το product code θα είναι ελληνικό;

 

ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

η ελληνικη αντιπροσωπία ειναι υποχρεωμένη να καλύπτει οποιοδηποτε εχει πανευρωπαικη εγγύηση. Δεν είναι υποχρεωμένη να καλύπτει στο software την ελληνική γλώσσα αν το κινητό δεν προοριζόταν για ελλάδα. Συνήθως χρεώνει κατι ψιλά την πρωτη φορά που κανει αναβάθμιση λογισμικού (για παραεισαγωγη) και τελειώνει εκει το θεμα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...