Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος να προσθέσουμε την ελληνική γλώσσα στην σύνταξη sms χωρίς να μπώ σε διαδικασία να αλλάξω product code και επανεγκατάσταση λογισμικού;Έχω ενα firmware το οποίο είναι στα αγγλικά.Δεν περιέχει άλλες γλώσσες.Γι'αυτό ρωτάω έστω για τα sms αν μπορούμε να βάλουμε τα ελληνικά

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν συνδεόμαστε μεσω Mobile Internet (πχ Cosmote Internet) εμφανίζεται πάνω αριστερά εκείνο το σύμβολο με τα δύο παράλληλα βελάκια. Οταν εμφανίζεται και ένα "E" τι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεόμαστε μεσω Mobile Internet (πχ Cosmote Internet) εμφανίζεται πάνω αριστερά εκείνο το σύμβολο με τα δύο παράλληλα βελάκια. Οταν εμφανίζεται και ένα "E" τι συμβαίνει;

 

Mηπως ειναι το "Edge"?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν υποθέσουμε οτι είναι (ή για ο,τι είναι τλσπντ) σημαίνει αυτό τίποτα για την ταχύτητα σύνδεσης ή για την χρέωση;
Link to comment
Share on other sites

 

μου έβγαλε παρόμοιο πρόβλημα το χ6.

έχει συμβεί και σε κανενα άλλο?

φευγω για Nokia care αύριο? :P

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν υποθέσουμε οτι είναι (ή για ο,τι είναι τλσπντ) σημαίνει αυτό τίποτα για την ταχύτητα σύνδεσης ή για την χρέωση;

 

Το edge είναι το οποίο έχει καλύτερη ταχύτητα. Για την χρέωση δεν αλλάζει κάτι. Εξαρτάται από τα δεδομένα που κατεβάζεις.

Link to comment
Share on other sites

 

μου έβγαλε παρόμοιο πρόβλημα το χ6.

έχει συμβεί και σε κανενα άλλο?

φευγω για Nokia care αύριο? :P

 

δοκιμασε τις λυσεις στα πρωτα σχολια... ξαναπαιρνα το λογισμικο η πατα το διακοπτη λειτουργιας και ξεκλειδωσε το:confused:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

απο ότι διαβάζω είναι hardware πρόβλημα οποτε θα πάω απο νοκια αυριο να δω τι θα μου πούνε.

λογικα παει για αλλαγη οθονης

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν όντως έχει το ίδιο πρόβλημα με αυτό που παρουσιάζει το 5800, ναι πας γι' αλλαγή οθόνης. Αλλά απ' ότι φαίνεται μοιάζει με το πρόβλημα που παρουσιάζεται στο 5800.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα ένα modding firmware της έκδοσης 31.0.004 το οποίο κατά την άποψη μου είναι ότι πιο ωραίο και εντυπωσιακό έχω δεί εώς τώρα για το Χ6 σε γραφικά,εφέ και λειτουργία.Με τα εικονίδια του Symbian^3 και όχι μόνο.Έχει και νέα είδη θεμάτων με διαφορετική λειτουργία από τα κλασικά της μαμάς.Απλά έχει μόνο την αγγλική γλώσσα και ψάχνω αν υπάρχει τρόπος να μπορέσω να βάλω τα ελληνικά για σύνταξη sms.Όχι ότι με απασχολεί πολύ αυτό.Το εγκατέστησα με JAF δίχως κανένα πρόβλημα.Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα για περισσότερες πληροφορίες

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

 

μου έβγαλε παρόμοιο πρόβλημα το χ6.

έχει συμβεί και σε κανενα άλλο?

φευγω για Nokia care αύριο? :P

 

εμενα μου συνεβη αυτο.αλλα μου σβηνει τελειως.δηλαδη ειναι μαυρο.και μετα κανει πολυ ωρα για να ανοιξει παλι.να παω και εγω στη νοκια?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! μια ερωτηση.. δεν ξερω αν εχει δωθει καπου αλλου, αλλα αν ειναι ευκολο ας με βοηθησει καποιος... υπαρχει δυνατοτητα οταν γραφω ενα μηνυμα να αλλαζω την γλωσσα απο ελληνικα σε αγγλικα και το αντιστροφο με το πατημα ενος κουμπιου μονο? γιατι δεν ειναι δυνατον καθε φορα να πηγαινω να το αλλαζω απο τις επιλογες... ευχαριστω εκ τον προτερον
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! μια ερωτηση.. δεν ξερω αν εχει δωθει καπου αλλου, αλλα αν ειναι ευκολο ας με βοηθησει καποιος... υπαρχει δυνατοτητα οταν γραφω ενα μηνυμα να αλλαζω την γλωσσα απο ελληνικα σε αγγλικα και το αντιστροφο με το πατημα ενος κουμπιου μονο? γιατι δεν ειναι δυνατον καθε φορα να πηγαινω να το αλλαζω απο τις επιλογες... ευχαριστω εκ τον προτερον

 

quickLang. Δουλευει κανονικα στο Χ6 και προσωπικα μ εχει βολεψει παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

τελικά μου άλλαξαν την οθόνη

αυτο που παρατηρησα όμως είναι ότι υπάρχει ένας κόκκος σκόνης σε ένα σημειο

οποτε λογικα παλι πίσω?

λετε να μου ζητησουν χρήματα για το ανοιγμα πάλι?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

quickLang. Δουλευει κανονικα στο Χ6 και προσωπικα μ εχει βολεψει παρα πολυ.

 

καποιο το οποιο δεν χρειαζεται να πληρωσουμε;;;;

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.δεν ξερω αν εχει ξανασυζητηθει αλλα θα ηθελα να μου πειτε πως μπορω να συγχρονισω τις επαφες μου με το gmail,με λεπτομερεια.

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω διαβασει τα παντα στο φορουμ σχετικα με το GPS αλλα ενω η ισχυς σε πολλους δορυφορους ειναι εντελως πανω δεν κλειδωνει δορυφορο οση ωρα και να περιμενω... Τι πρεπει να κανω;;; δεν ξερω εαν οι ρυθμισεις μου ειναι σωστες... Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,χρονια πολλα και χριστος ανεστη.....η κοπελα μου εχει το εν λογω κινητο και θα ηθελα τα φωτα σας για ενα προβλημα που παρουσιαστηκε τελευταια.εφυγε και ταυτοχρονα χαθηκε το κουμπι ξεκλειδωματος που εχει στα πλαγια το κινητο και ψαχνω καποια λυση αν μπορειτε να μου δωσετε η αν γνωριζεται ποσο μπορει να κοστιζει η επισκευη σε ενα καταστημα της νοκια,ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.....:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρονια πολλα !

Εχω περασει απο το Χ6 μου ολες τις επαφες μου στο ovi suite και θελω να τις περασω στο outlook .

Ενταξει πας στις ρυθμισεις το επιλεγεις και συγχρονιζεις.

Eλα ομως που αν δεν ειναι το κινητο συδεδεμενο δεν συγχρονιζει!

Κ εγω δεν το εχω πλεον.

Μπορω να το κανω χωρις κινητο απευθειας το ovi suite στο outlook ;;;

Ευχαριστώ

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω θέμα μήπως και βρεις λύση εκεί Εξαγωγή δεδομένων από αντίγραφα ασφαλείας

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω θέμα μήπως και βρεις λύση εκεί Εξαγωγή δεδομένων από αντίγραφα ασφαλείας

 

ευχαριστώ αλλα τις ανοιγει τις επαφες μια χαρα το ovi suite

απλα θελω να τα συγχρονισω.

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

http://www.corninggorillaglass.com/#featured-products

 

ωστε εχει gorilla glass το χ6

πιαστηκα αδιάβαστος:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα να ρωτήσω κάτι στα γρήγορα για το τηλέφωνο μιας φίλης που παρουσίασε πρόβλημα στον διακόπτη ξεκλειδώματος. το πήγε στην νόκια και της είπαν ότι οφείλεται σε σπάσιμο που έγινε από απότομη κίνηση και δεν το καλύπτουν... είναι δυνατόν? δεν φαίνεται να έχει κάποιο σπάσιμο απλά ο διακότης πάει πάνω κάτω με μεγάλη ευκολία...είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση? Έχω τηλέφωνο με σύνδεση κοσμοτέ και μπαίνω στο ίντερνετ. Θέλω μαζί να χρησιμοποιήσω και μια κάρτα γουιντ για ιντερνετ. Πως μπορώ να βρω τις ρυθμίσεις που απαιτούνται? Όταν πάω να ανοίξω μια σελίδα μου βγαζει σαν σημείο πρόσβασης τα κλασικά της κοσμοτέ και τοwind gprs. Με το οποίο δεν μπορεί να ανοίξει σελίδα. Τι μπορεί να φταίει? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...