Jump to content

[Maemο 5] Εφαρμογές / Εργαλεία (Προτάσεις / Απορίες / Ερωτήσεις)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δουλεύουν όλα σε portrait κτλ αλλά δεν φαίνονται σωστά, τα κλασικά δηλαδή.

 

Εγώ αυτό πρόσεξα περισσότερο: "There doesn’t seem to be any way to turn it off, short of uninstalling the software".

 

ναι τωρα το ειδα και με χαλασε και μενα....

τεσπα εγω θα το δοκιμαζα...και μετα φορματ κτλ...:lol:

κριμα που δεν εχω το κινητο να του αλλαξω τα φωτα....:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι μπορείς να
με το mypaint στο Ν900.. φυσικά αν ξέρεις.
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν όλα σε portrait κτλ αλλά δεν φαίνονται σωστά, τα κλασικά δηλαδή.

 

Εγώ αυτό πρόσεξα περισσότερο: "There doesn’t seem to be any way to turn it off, short of uninstalling the software".

 

παιδια το περασα και εχω να πω ειναι οτι η απεγκατάσταση γίνεται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

30 Ιουνίου έρχεται η Άλφα-δοκιμαστική έκδοση του Meego. Το "παιδί" του Maemo...

 

Θα το εγκαταστήσετε?

Ωραία δημοσκόπηση θα γινόταν αυτό, μεταξύ μας...

Link to comment
Share on other sites

ApMeFo

 

Δημιουργία custom φακέλων

 

http://i46.tinypic.com/2bdzll.jpg

 

Repository & thread

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

παιδια HELP

κατεβασα το air*****-ng κ με ενα txt αρχειο που μου εδειχνε πως με το terminal να σπασω wifi πρεπει να εκανα μ@λ@κι@ κ τωρα δεν μου κανει αναζητηση wifi

παταω να βρει εστω το δικο μου κ δεν το βρισκει

μπαινω terminal κ παταω την εντολη "airmon-ng start wlan0" μου βγαζει

"ERROR: neither the sysfs interface links nor the iw command is availadle.

please download and install iw from http//:wireless.karnel.org/download/iw/iw-0.9.17.tar.bz2"

γιατι το ζηταει αυτο τωρα τι εγινε τι μαλ... εκανα παλι

 

οκ παιδες το βρηκα το προβλημα

στην αναζητηση wifi airmon-ng start wlan0 πατησα "ctrl-c"για να κανει cancel την αναζητηση κ μετα δεν μου εβρικσε το wifi

 

μπηκα παλι τερμιναλ κ πατησα σαν ροοτ την εντολη airmon-ng stop wlan0 κ τωρα ολα οκ :) :)

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

παιδια το περασα και εχω να πω ειναι οτι η απεγκατάσταση γίνεται κανονικά.

 

το επιβεβαιώνω και εγω...

εχει απεγκατάσταση κανονικα....:)

το κινητο γυρναει παρα πολυ γρηγορα και ανταποκρίνεται ταχυτατα...

αλλα δεν εχει νοημα να το βαλεις...αφου τα περισσοτερα δεν δουλευουν σωστα....

για οποιον παντως θελει να το δοκιμασει...εστω και σαν εμπειρία μπορει....

 

επισης παρατηρησα οτι επιτελους μετα το τελευταιο update το subtitles δουλευει και παλι κανονικοτατα!!!!

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μετά την αναβάθμιση στο n900 δεν εμφανίζονται τα γράμματα στο εικονικό πληκτρολόγιο μήπως ξέρει κάνεις τι συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μετά την αναβάθμιση στο n900 δεν εμφανίζονται τα γράμματα στο εικονικό πληκτρολόγιο μήπως ξέρει κάνεις τι συμβαίνει?

 

μπορει το θεμα

Link to comment
Share on other sites

μπορει το θεμα

 

χρησιμοποιώ το nokia nseries δοκίμασα και το digital nature θέματα τις συσκευής και πάλι το ίδιο μου βγάζει το εικονικό πληκτρολόγιο χωρίς τα γράμματα

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ το nokia nseries δοκίμασα και το digital nature θέματα τις συσκευής και πάλι το ίδιο μου βγάζει το εικονικό πληκτρολόγιο χωρίς τα γράμματα

Καλημέρα. Στο εμφάνισε ξαφνικά ή μήπως πέρασες καμία εφαρμογή και μετά εμφανίστηκε το συγκεκριμένο πρόβλημα?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Υπαρχει καποια εφαρμογη που να κανει block κλησεις και sms απο συγκεκριμενα νουμερα;Βρηκα το Pycallblocker αλλα δεν εχει δυνατοτητα να μπλοκαρει sms και δεν εχω βρει τροπο να μπλοκαρει κλησεις με αποκρυψη.
Link to comment
Share on other sites

ναι τωρα το ειδα και με χαλασε και μενα....

τεσπα εγω θα το δοκιμαζα...και μετα φορματ κτλ...:lol:

κριμα που δεν εχω το κινητο να του αλλαξω τα φωτα....:lol:

 

εγώ το δοκίμασα και γίνεται κανονικά η απεγκατάσταση. το κινητό δεν θέλει format μετα:O

 

το QCPUfreq το έχει δοκιμάσει κανείς? το πέρασα χτές το βράδυ, έβαλα τον επεξεργαστή να δουλεύει στα 250 mhz, (δεν το έχω ζορίσει πολύ, μόνο τηλέφωνα έκανα) και η μπαταρία έχει πέσει πολύ λίγο

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα. Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει στην εφαρμογή dataplan monitor πώς μπορούμε να κάνουμε reset τα download και upload Mb ?
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις---τηλεφωνο----μετρητης δεδομενων---καθαρισμος----αποθηκευση

 

Δεν το βρίσκω αυτό που λες . Είσαι σίγουρος ότι μιλάς για το n900

 

εντάξει το βρήκα.

Edited by thanoslam
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κσερετε τι ειναι το gstreamer ? παω να κανω update το extra decoders support και μου βγαζει οτι κανει conflict με το gstreamer, το οποιο ουτε ξερω τι ειναι ουτε θυμαμαι να περασα...
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ο Firefox 1.1, για όσους έχουν την 1.0 και δεν το είδαν.

Πολύ πιο γρήγορος και ελαφρύς σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση, αλλά θέλει δουλειά ακόμα.

Λογικά θα βρείτε διαθέσιμο update μέσω της "Διαχείρισης Εφαρμογών". Αν όχι, απεγκατάσταση και εγκατάσταση μέσω του Ovi Store ή του http://firefox.com/m/

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Vuvuzela

 

http://i45.tinypic.com/v5icnp.png

 

Δεν θα μπορούσε να λείπει από το Ν900 μια εφαρμογή με το δημοφιλές πια όργανο

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα αντικλεπτικό πρόγραμμα για το Ν900? :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα αντικλεπτικό πρόγραμμα για το Ν900? :)

 

Ναι,υπαρχει το "i am here"! Πολυ καλο ειναι...το εχω δοκιμασει!

Edited by gianpithio
Link to comment
Share on other sites

αυτο δε το χει παρατησει ο developer του ? και στο μαεμο λενε οτι τρωει πολυ μπαταρια .. :S

 

τι θα λεγατε να μαζεψουμε στη πρωτη σελιδα μια λιστα με τις εφαρμογες και μια συντομη περιγραφη ωστε να μπορουν ολοι να τις βρουν χωρις να χανονται η να πρεπει να διαβασουν 60 σελιδες.

η εστω τις must εφαρμογες...

Edited by lucifsg
Link to comment
Share on other sites

αυτο δε το χει παρατησει ο developer του ? και στο μαεμο λενε οτι τρωει πολυ μπαταρια .. :S

 

 

Ναι

 

τι θα λεγατε να μαζεψουμε στη πρωτη σελιδα μια λιστα με τις εφαρμογες και μια συντομη περιγραφη ωστε να μπορουν ολοι να τις βρουν χωρις να χανονται η να πρεπει να διαβασουν 60 σελιδες.

η εστω τις must εφαρμογες...

 

Πολύ καλή ιδέα. Η αλήθεια είναι ότι το χω σκεφτεί κι εγώ. Σε 1-2 σελίδς τις καλύτερες και χρησιμότερες εφαρμογές είτε είναι στα extras είτε στα extra-devel.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.. :)

 

Eαν θέλετε ανοίξτε ενα νέο θέμα για να γράφουμε εκεί μονο τις εφαρμογές που μας αρέσουν και αυτό το αφήνουμε όπως είναι για τις ερωτήσεις - προβλήματα. Έχουν ανοίξει παρόμοια θέματα στα s60 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Maemο 5] Εφαρμογές / Εργαλεία (Προτάσεις / Απορίες / Ερωτήσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...