Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που με κάνει να πιστεύω ότι έχει κάποιο πρόβλημα εκτός από το θόρυβο είναι η αίσθηση του... Δλδ όταν πάω να πατήσω το κουμπί αποδοχής σχεδόν δεν κουνιέται. Και πολλες φορές δε μπορώ να καταλάβω αν πατήθηκε ή όχι...

 

Τι να σου πώ. Εσύ κρίνεις.

Πήγαινέ το σε κάποιο σέρβις να το δούν, αν νομίζεις ότι κάτι δεν πάει καλά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που με κάνει να πιστεύω ότι έχει κάποιο πρόβλημα εκτός από το θόρυβο είναι η αίσθηση του... Δλδ όταν πάω να πατήσω το κουμπί αποδοχής σχεδόν δεν κουνιέται. Και πολλες φορές δε μπορώ να καταλάβω αν πατήθηκε ή όχι...

καταλαβα τι λες ,οτι δεν εχει επιστροφη το πληκτρο μεσα οτι δεν γυρναει πανω δηλαδη..το ειδα κ γω σε ενα φιλο του ειπα να παει σερβις μπορει να μην χρειαστει κ αλλαγη μπορει απλα να πατηθηκε πιο πολυ κ με ενα ζουληγμα απο πισω να στρωσει

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα τι λες ,οτι δεν εχει επιστροφη το πληκτρο μεσα οτι δεν γυρναει πανω δηλαδη..το ειδα κ γω σε ενα φιλο του ειπα να παει σερβις μπορει να μην χρειαστει κ αλλαγη μπορει απλα να πατηθηκε πιο πολυ κ με ενα ζουληγμα απο πισω να στρωσει

Δε νομίζω να γυρίσει πίσω... Γενικά αυτά υποτίθεται ότι είναι δοκιμασμένα να πατιούνται εκατομμύρια φορες (!). Θα δω, αν δεν το συνηθίσω και συνεχίσει να με ενοχλεί θα περάσω από nokia shop να ρωτήσω

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου έστειλαν νεα συσκευή (μιας και η παλια κολλησε οριστικα) και 2 μερες τωρα δουλευει μια χαρα... το gmail παιζει οκ και το geotagging μέσω δικτύου. με το Garmin δεν έχω δοκιμάσει ακόμα να παίξω γιατί το πρώτο που κατέβασα δεν έπαιζε στο κινητο μου :(

 

πήρα όμως μια ωραία θήκη ( η 2η που αγοραζω μιας και η 1η ηταν μουφα ποιοτητα) απο την PDair

 

http://farm4.static.flickr.com/3546/3791962904_56f13f85c5.jpg

 

Πολυ ομορφη η θηκη.:OΑπο ποιο μαγαζι την αγορασες και ποσο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν εχω 300 επιδότηση και θέλω για πρώτη φορα να πάρω ενα μπιζνες κινητό της Νοκια....

 

με το συγκεκριμένο παρατηρώ το εξής: στις πρώτες 6 σελίδες το έχετε κάνει Θεό και στις επόμενες 6 όλο προβλήματα βγάζει...

 

με την εμπειρία σας αυτά παίζει να διορθωθούν ή να κινηθώ για αλλού? μπορω να περιμένω και 1 μήνα...

 

πάντως είδα κάπου το μεγεθος (διαστάσεις) της μπαταρίας σε σύγκριση με μια άλλη και σκάλωσα...

χωράει στο κινητο?

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν εχω 300 επιδότηση και θέλω για πρώτη φορα να πάρω ενα μπιζνες κινητό της Νοκια....

 

με το συγκεκριμένο παρατηρώ το εξής: στις πρώτες 6 σελίδες το έχετε κάνει Θεό και στις επόμενες 6 όλο προβλήματα βγάζει...

 

με την εμπειρία σας αυτά παίζει να διορθωθούν ή να κινηθώ για αλλού? μπορω να περιμένω και 1 μήνα...

 

πάντως είδα κάπου το μεγεθος (διαστάσεις) της μπαταρίας σε σύγκριση με μια άλλη και σκάλωσα...

χωράει στο κινητο?

 

Προσωπικά μέχρι στιγμής πέραν του noise cancelation δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

 

Όσον αφορά την μπαταρία φυσικά και χωράει, πως γίνεται να μην χωράει;

Link to comment
Share on other sites

hello... αστειεύομαι....

 

τελοσπάντων, τι θέμα έχει με το noise cancelation? δεν λειτουργει όπως θα έπρεπε?

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

hello... αστειεύομαι....

 

τελοσπάντων, τι θέμα έχει με το noise cancelation? δεν λειτουργει όπως θα έπρεπε?

 

Αν διαβάσεις λίγο τις προηγούμενες σελίδες, θα καταλάβεις. Δεν είναι κάτι σοβαρό πάντως, θα λυθεί με την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν εχω 300 επιδότηση και θέλω για πρώτη φορα να πάρω ενα μπιζνες κινητό της Νοκια....

 

με το συγκεκριμένο παρατηρώ το εξής: στις πρώτες 6 σελίδες το έχετε κάνει Θεό και στις επόμενες 6 όλο προβλήματα βγάζει...

 

με την εμπειρία σας αυτά παίζει να διορθωθούν ή να κινηθώ για αλλού? μπορω να περιμένω και 1 μήνα...

 

πάντως είδα κάπου το μεγεθος (διαστάσεις) της μπαταρίας σε σύγκριση με μια άλλη και σκάλωσα...

χωράει στο κινητο?

 

Τα περισσότερα απ' αυτά που αναφέρονται κατά την προσωπική μου άποψη θα διορθωθούν με κάποια επόμενη αναβάθμιση. Δεν ξέρω αν θα είναι η πρώτη αναβάθμιση που θα τα διορθώσει ή κάποια επόμενη. Διατηρώ επιφυλάξεις.

Όπως και να έχει πάντως, τα προβλήματα είναι αρκετά και προσωπικά δεν τα περίμενα και ορισμένα απ' αυτά τα θεωρώ απαράδεκτα (π.χ. διακοπή της συνομιλίας χωρίς να πέσει η κλήση, ένταση του ήχου του hands-free ή του bluetooth).

 

Αυτό που δεν διορθώνεται είναι η ποιότητα προφανώς. Στο δικό μου το πληκτρολόγιο κάποια πλήκτρα τρίζουν. Προς τιμή των παιδιών στο Nokia Club Κηφισιάς τα οποία είναι πολύ εξυπηρετικά και γνώστες (το αναφέρω γιατί στο παρελθόν είχα απίστευτα αρνητικές εμπειρίες από service της ίδιας της Alpha Copy και Nokia Clubs) μου είπαν ότι θα το αλλάξουν. Δεν υπάρχουν προς το παρόν πληκτρολόγια βέβαια, αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα.

 

Γενικά πάντως με λίγη υπομονή, μιας και μπορείς να περιμένεις λίγο, και με λίγη καλή θέληση, μπορείς να έχεις αυτό που υπόσχεται το κινητό.

Οψόμεθα!

 

ΥΓ Μην έχεις αμφιβολίες για την μπαταρία. Απλά καταπληκτική! Θυμίζει κάποια παλιά κινητά (6210, 6310) με τις μεγάλες μπαταρίες που κρατούσαν και μια εβδομάδα, έστω και αν είχαν άλλες ενεργειακές απαιτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

hello... αστειεύομαι....

 

τελοσπάντων, τι θέμα έχει με το noise cancelation? δεν λειτουργει όπως θα έπρεπε?

Καλησπερα φιλε μου! Εχω το Ε52 εδω και 25 μερες περιπου. Το μονο που εχω να σου πω ειναι να το αγορασεις με κλειστα τα ματια! Το πληκτρολογιο σε εμενα ειναι μια χαρα. Αυτα τα προβληματακια που αναφερονται εγω πιστευω οτι θα διορθωθουν με αναβαθμησεις. Εχει κανει ρεκορ πωλησεων αυτη η συσκευη. Αποκλειεται να μην τα διορθωσει η Νοκια. Λογο λεπτης σχεδιασης βολευει παρα πολυ, το καλο και πλουσιο μενου εγινε ακομα καλυτερο και για την μπαταρια του και την διαρκια του... σκεψου μονο οτι καποιοι το αγορασαν γι'αυτο τον λογο που κραταει τοσο πολυ!!! Εχω αλλαξει πανω απο 100 κινητα απο τα 18 μου. Το Ε52 παρ'ολλα αυτα που ακουγονται το προτεινω και με το παρα πανω. Ευχαριστω, καλη επιλογη!

Link to comment
Share on other sites

το έχω περίπου 2 εβδομάδες και δεν έχω αντιμετωπίσει, σε γενικές, τα παραπάνω προβλήματα.

 

Αυτό που έχω σαν πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό με το PC μέσω bluetooth. Το βρίσκει στο scan αλλά όταν φτάνω στο σημείο που θα πρέπει να πληκτρολογήσεις το pin, αυτό δεν εμφανίζετε στο κινητό.

 

Κανείς άλλος έχει παρόμοιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

το έχω περίπου 2 εβδομάδες και δεν έχω αντιμετωπίσει, σε γενικές, τα παραπάνω προβλήματα.

 

Αυτό που έχω σαν πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό με το PC μέσω bluetooth. Το βρίσκει στο scan αλλά όταν φτάνω στο σημείο που θα πρέπει να πληκτρολογήσεις το pin, αυτό δεν εμφανίζετε στο κινητό.

 

Κανείς άλλος έχει παρόμοιο πρόβλημα?

 

Υπάρχουν φορές που δεν δουλεύει με την πρώτη, ξαναδοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Εαν θελεις δοκιμασε αλλους brivers. Εγω χρησιμοποιω τους bluesoleil
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

το έχω περίπου 2 εβδομάδες και δεν έχω αντιμετωπίσει, σε γενικές, τα παραπάνω προβλήματα.

 

Αυτό που έχω σαν πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό με το PC μέσω bluetooth. Το βρίσκει στο scan αλλά όταν φτάνω στο σημείο που θα πρέπει να πληκτρολογήσεις το pin, αυτό δεν εμφανίζετε στο κινητό.

 

Κανείς άλλος έχει παρόμοιο πρόβλημα?

 

Αν δεις λίγα ποστ πιο πίσω ανάφερα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα και στο δικό μου ....

Ακόμα δεν μου έχει διορθωθεί και σταμάτησα να το ψάχνω...!!

Δεν ασχολούμαι πλέον .... απλά περιμένω το update ..

Link to comment
Share on other sites

Σε mac, και σε windows που τρεχω σε mac παλι, συνδεεται κανονικα απο την πρωτη μερα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το έχω περίπου 2 εβδομάδες και δεν έχω αντιμετωπίσει, σε γενικές, τα παραπάνω προβλήματα.

 

Αυτό που έχω σαν πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό με το PC μέσω bluetooth. Το βρίσκει στο scan αλλά όταν φτάνω στο σημείο που θα πρέπει να πληκτρολογήσεις το pin, αυτό δεν εμφανίζετε στο κινητό.

 

Κανείς άλλος έχει παρόμοιο πρόβλημα?

Εμενα δουλευει αψογα σε ολα!

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

και το δικο μου δουλευει αψογα για μενα και ας ειναι παραεισαγωγης και αυτο η ιδια μανα τα βγαλε

για μενα ειναι κορυφαιο κινητο τα χει ολα και κατω απο 300€ και νοκια

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να γράφεις ολόκληρες τις λέξεις και όχι σε στυλ sms.

το κ' με αποστροφο παντως δεν ειναι γραφη σsms αλλα εμπεριεχονται στην γλωσσα μας:)

Link to comment
Share on other sites

Το επόμενό μου κινητό! Οριστικά και αμετάκλητα! :D

 

Ήρθε!!! :yahoo:

Ώρα να βάλω το 6230 στο συρτάρι... :cry:

 

Να αραδιάσω και εγώ τις πρώτες μου εντυπώσεις;

Η οθόνη πράγματι έχει ένα ανεπαίσθητο τρεμόπαιγμα, το οποίο στις περισσότερες συνθήκες περνάει απαρατήρητο. Επίσης, από ορισμένα σημεία στο πληκτρολόγιο φαίνεται να διαρρέει φως. Τέλος, θα ήθελα η διαδρομή των πλήκτρων κατά το πάτημα να είναι λίγο πιο μεγάλη, αλλά σε ένα κινητό με πάχος λιγότερο από 1cm και μπαταρία 1500mAh, δε μπορείς να περιμένεις και πολλά σε αυτό τον τομέα. Αυτά είναι τα μόνα αρνητικά που εντόπισα και σε καμία περίπτωση δε με έχουν κάνει να μετανιώσω για την αγορά μου!

Τώρα, ως προς τα θετικά, δεν έχω να πω και πολλά πράγματα. Διαβάστε τα τεχνικά χαρακτηριστικά και να είστε σίγουροι πως ό,τι κάνει το E52, το κάνει γρήγορα και απροβλημάτιστα! Ειδική μνεία πρέπει να γίνει για το GPS, το οποίο σε πολύ συννεφιασμένο ουρανό κλείδωσε ακαριαία σε 5-6 δορυφόρους, με το καλιμπράρισμα της πυξίδας να είναι υπόθεση 3 δευτερολέπτων! Πολύ καλή επίδοση!

Για το noise cancellation δε μπορώ ακόμα να εκφέρω γνώμη, μιας και δεν πραγματοποίησα ακόμα κλήσεις σε θορυβώδες περιβάλλον.

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οι νεοι χαρτες της Νοκια δεν ειναι απλα αλυτεροι απο τους Garmin.. αλλα κατι φοβερο!!! δοκιμαστε τους και θα καταλαβετε τι εννοω!! λειτουργουν τοσο αψογα ομαλα και γρηγορα ταυτοχρονα με το κινητο που ειναι πιο ωραιο και απο το να αγορασει κανεις συστημα πλοιγησης αυτοκινητου κτλ.. και το γραφικο περιβαλλον τελειο!! εγω αγορασα για 1 χρονο δωρεαν πλοιγηση! (βγαινει 0,17ευρο την ημερα) τιποτα δηλαδη! και το Garmin μου κολλαγε στο Ε52 δεν ξερω γιατι.
Link to comment
Share on other sites

Οι δικές μου παρατηρήσεις σχετικά με το νεοαποκτηθέν Ε52....

 

 

  • Πρόκειται για ένα εξαιρετικό τηλέφωνο....Οι μηχανικοί της ΝΟΚΙΑ εξέλιξαν απίστευτα το Ε51, διορθώνοντας ατέλειες και προσθέτοντας νέα δεδομένα σε συνήθεις καταστάσεις....
     
     
  • Κατ΄αρχήν η εργονομία του πληκτρολογίου είναι σαφώς καλύτερη του Ε51, που αυτό σημαίνει ότι αυτό που πατάς λειτουργεί και όχι πλευρικά κουμπιά....Η πλάτη του Ε52 είναι η γνωστή μεταλλική, με ειδική όμως αντιολισθητική επεξεργασία ώστε το τηλέφωνο πλέον να μην γλιστρά από τα χέρια, ενώ έχει βελτιωθεί κατά πολύ και το κούμπωμά της στο σώμα του τηλεφώνου (ευκολότερο άνοιγμα κλείσιμο). Τα πλευρικά κουμπιά,πολυτελούς μεταλλικής υφής, διαθέτουν πιά και εσωτερικό φωτισμό, ενώ επιτέλους για την σειρά Ε το πλευρικό κουμπί της φωτογραφικής λήψης σε οδηγεί πλέον κατευθείαν στη λήψη, χωρίς να χρειάζεται να μπεις από το μενού, όπως ατυχώς συνέβαινε σε όλα τα κινητά Ε σειράς. Και αυτό ύστερα παρατεταμένης πίεσης, ώστε να αποφευχθούν τυχαίες ενεργοποιήσεις της φωτογραφικής λήψης.
     
     
  • Το κουμπί λειτουργίας, πλέον και αυτό μεταλλικής υφής, δεν χρειάζεται την επίπονη πίεση του Ε51 για να ανοίξει, αλλά ανοίγει με απαλή παρατεταμένη πίεση....
     
     
  • Το led στη κορυφή του Ε51, το οποίο πληροφορούσε για αναπάντητες κλήσεις και μηνύματα, έχει αντικατασταθεί από ένα ειδικό σύστημα έντονου φωτισμού, που πιάνει όλο το πάνω μέρος του πληκτρολογίου, αναβοσβήνοντας σαν αστραπή και είναι αδύνατο να μην γίνει αντιληπτό. Ο φωτισμός του πληκτολογίου είναι πολύ καλός, όμως η μεσαία γραμμή των πλήκτρων φωτίζεται σαφώς λιγότερο από τις δύο ακραίες γραμμές, χωρίς αυτό να δημιουργεί πρόβλημα....
     
     
  • Εντύπωση προκαλεί η επιλογή των μηχανικών να αλλάξουν το κλασικό χειροκίνητο κλείδωμα του πληκτρολογίου (άνω πλήκτρο και αστερίσκος) με διαδοχικό πάτημα πλέον των δύο άνω πλήκτρων. Στην αρχή η αλλαγή αυτή ξενίζει, αλλά μετά συνηθίζεται και μάλιστα τελικά φαίνεται καλύτερη επιλογή.
     
     
  • Στις μέχρι στιγμής παρατηρήσεις μου είναι και ο πληρέστερος τρόπος εγγραφής των μηνυμάτων και ένα μπιπ που πλέον ακούγεται όχι μόνο στην αναφορά λήψης του μηνύματος, αλλά και στην ολοκλήρωση αποστολής.
     
     
  • Bugs μέχρι στιγμής δεν έχω εντοπίσει, δεν είχα καμιά απρόβλεπτη επανεκκίνηση, η εικόνα της οθόνης είναι σταθερότατη και εξαιρετική, ενώ δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα στην bt διασύνδεση με τον Η/Υ ή άλλη συσκευή....Έκδοση λογισμικού 021.013 / 3.7.09, προσαρμοσμένη έκδοση 021.013.C00.01 / 3.7.09.

 

 

Αυτά, αν ανακαλύψω κάτι άλλο, το ενδιαφέρον και το διαφορετικό, θα επανέλθω. ..:)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

όταν λες οτι κλειδώνει με ταυτοχρονο πάτημα των δύο πάνω πλήκτρων εννοείς τα σοφτ κευς?

 

πάντως μου κάνει εντύπωση ότι άλλαξε ο τρόπος κλειδώματος στα Νοκια.... από το 5110 μου ήταν μια συνήθεια μέχρι σήμερα!

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

όταν λες οτι κλειδώνει με ταυτοχρονο πάτημα των δύο πάνω πλήκτρων εννοείς τα σοφτ κευς?

 

πάντως μου κάνει εντύπωση ότι άλλαξε ο τρόπος κλειδώματος στα Νοκια.... από το 5110 μου ήταν μια συνήθεια μέχρι σήμερα!

Εννοώ πως όπως ιστορικά πάταγες αριστερό άνω πλήκτρο και μετά αστερίσκο, πλέον πατάς αριστερό άνω πλήκτρο και μετά δεξί άνω πλήκτρο. Αν προσέξεις η απόσταση των δύο άνω πλήκτρων είναι μικρότερη από την απόσταση του προηγούμενου τρόπου, άρα και ορθότερη στο σχεδιασμό, όμως απαιτείται προσπάθεια εκμάθησης από τον προηγούμενο "μηχανικό" τρόπο, που όλοι εκτελούμε ασυναίσθητα.... Εννοείται ππως με τον ίδιο πλέον τρόπο ξεκλειδώνει και το πληκτρολογίο.... Προφανώς αυτό απηχεί τη νέα σχεδιαστική αντίληψη της ΝΟΚΙΑ για το χειροκίνητο κλείδωμα του πληκτρολογίου, που σύντομα θα επεκταθεί σε όλες τις καινούργιες συσκευές....

 

Μου κάνει δε εντύπωση, πως ένα τόσο διαφορετικό και σημαντικό στοιχείο του νέου κινητού, που καταργεί μια ολόκληρη "σχολή", δεν το σχολίασε κανένας μέχρι τώρα χρήστης....:confused:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

 

Μου κάνει δε εντύπωση, πως ένα τόσο διαφορετικό και σημαντικό στοιχείο του νέου κινητού, που καταργεί μια ολόκληρη "σχολή", δεν το σχολίασε κανένας μέχρι τώρα χρήστης....:confused:

 

ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΗ παρατηρηση!!

Μπραβο!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω τις εντυπώσεις μου μετά απο 2 εβδομάδων χρήση.

πολύ καλή εργονομία, καλή οθόνη, gps σφεντονα (garmin), απιστευτα γρήγορη εύρεση wifi, Νο1 υπερ του κινητού αναμφισβήτητα είναι η μπαταρία του. το έχω 15 μέρες ακριβώς, το ανοιξα από καινούριο χωρίς να το φορτισω και απο τότε το φόρτισα 1 φορα (και κρατάει 2-4 μέρες ακόμη μέχρι την επόμενη) και η χρήση που του κάνω δεν είναι απλά τηλέφωνα...wifi,gps,mail,intrenet και αρκετές ώρες ομιλίας. του έχω βάλει πολύ πράμα σε προγράμματα και games χωρίς κανένα πρόβλημα (μία φορά σε install κόλλησε και χρειάστηκε restart).

Αρνητικά: το φωτάκι στο σπιτάκι,κλασικά... και το κουμπί mail που μου πατιέται κατα λάθος συνεχώς όταν θέλω να κάνω δεξιά το μεσαίο κουμπί πλοήγησης. Υπέρευχαριστημένος με το κινητό το προτείνω χωρίς αμφιβολία ως απίστευτο για την τιμή του, ειδικά με την μπαταρία του έλεος πια ούτε το 6150 δεν κράταγε τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...