Jump to content

Microsoft Windows 7


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα γινει φορματ η θα πατηθουν απο πανω....?

θελω να σβηστουν τα xp ....

 

Οταν τρεχεις το dvd των 7 θα σε βγαλει σε μια οθονη και θα σου εχει 2 επιλογες. Εσυ θα πατησεις για προχωρημενους. Μετα θα σου εμφανισει τους σκληρους, εκει μπορεις να κανεις διαγραφη αυτον που εχει τα xp και μετα θα περασεις τα 7

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βαζω το cd windows 7 αλλα τιποτα δεν το τρεχει καν (δοκιμασα και σε αλλο dvdplayer ).

καμια ιδεα?

 

απ οτι διαβαζω σε διαφορα σαιτ μπορει να φταιει οτι εχω 32Β ενω τα 7αρια που πηρα ειναι 64b.....

Edited by skyros7
Link to comment
Share on other sites

βαζω το cd windows 7 αλλα τιποτα δεν το τρεχει καν (δοκιμασα και σε αλλο dvdplayer ).

καμια ιδεα?

 

αυθεντικο cd;

 

αν οχι κοιτα μηπως δεν κατεβηκε καλα το iso ή δεν γραφτηκε καλα στο dvd/usb...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

αυθεντικο εχτες το αγορασα .....

 

Είναι καθόλου γρατσούνισμένο;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

βαζω το cd windows 7 αλλα τιποτα δεν το τρεχει καν (δοκιμασα και σε αλλο dvdplayer ).

καμια ιδεα?

 

απ οτι διαβαζω σε διαφορα σαιτ μπορει να φταιει οτι εχω 32Β ενω τα 7αρια που πηρα ειναι 64b.....

 

Ποιο πισω σε συμβουλεψαν να βαλεις να αναγνωριζεται πρωτα το dvdrom σαν συσκευη το εκανες? Αυτο γινετε απο τα bios η μπορει να εχει και καποιο setup η μητρικη χωρις να μπεις στα bios

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

τελικα κατεβασα ενα αντιγραφο του windows 7 και εβαλα τους νομιμους κωδικους απο το cd που αγορασα

και οκ....

μαλον φταιει το 32b / 64b

ευχαριστω παντος για τησ απαντησης.

Link to comment
Share on other sites

τελικα κατεβασα ενα αντιγραφο του windows 7 και εβαλα τους νομιμους κωδικους απο το cd που αγορασα

και οκ....

μαλον φταιει το 32b / 64b

ευχαριστω παντος για τησ απαντησης.

 

Πρεπει να εχεις πολυ παλιο pc για να εχει 32μπιτο επεξεργαστη και να μην υποστηριζει τα 64μπιτα λειτουργικα. Αν εχεις ομως 64μπιτο επεξεργαστη τοτε μπορεις να βαλεις και 32μπιτα και 64μπιτα λειτουργικα. Ενα αλλο που θα πρεπει να γνωριζεις ειναι οτι αν εχεις πανω απο 3.25γιγα μνημη ραμ δεν αναγνωριζονται απο τα windows τα 32μπιτα.

Τελος παντων ολα καλα αν επιτελους ξεμπλεξες :)

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Τα Windows (από τα vista και μετά) μπορούν να κάνουν εγκατάσταση και χωρίς το δισκάκι. Οπότε, αν τα έχετε αγοράσει αυθεντικά και το δισκάκι σας χαλάσει, μπορείτε να τα "κατεβάσετε", να τα κάνετε mount με κάποιο πρόγραμμα (συνιστώ το daemon tools) και να ξεκινήσετε κανονικά την εγκατάσταση. :)
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβληματακι τωρα τελευταια.

Εχω 64μπιτα 7 και 8 γιγα ραμ.

 

Στην αρχη ηταν ολα καλα φυσικα αλλα τωρα τελευταια μου κολλαει συνεχεια και πρεπει να τρεχω προγραμμα καθαρισμου της ραμ και να κλεινω και παραθυρα.

Φυσικα αυτο ειναι παρανοικο γιατι ξαναλεω εχω 8 γιγα, ασχολουμαι μονο με δισδιαστατα και αναπαραγωγη ταινιων.

Οποτε αν εχετε καμια ιδεα για να καθαρισει λιγο το πραγμα, το συστημα, δε ξερω

πολυ ευχαριστως να μου τη πειτε.

 

Εκανα defragment. Δεν ειναι αυτο.

 

Κατι αλλο φταιει και ειναι λες και εχω 512 ΚΒ στον υπολογιστη. Κριμα.

:X
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβληματακι τωρα τελευταια.

Εχω 64μπιτα 7 και 8 γιγα ραμ.

 

Στην αρχη ηταν ολα καλα φυσικα αλλα τωρα τελευταια μου κολλαει συνεχεια και πρεπει να τρεχω προγραμμα καθαρισμου της ραμ και να κλεινω και παραθυρα.

Φυσικα αυτο ειναι παρανοικο γιατι ξαναλεω εχω 8 γιγα, ασχολουμαι μονο με δισδιαστατα και αναπαραγωγη ταινιων.

Οποτε αν εχετε καμια ιδεα για να καθαρισει λιγο το πραγμα, το συστημα, δε ξερω

πολυ ευχαριστως να μου τη πειτε.

 

Εκανα defragment. Δεν ειναι αυτο.

 

Κατι αλλο φταιει και ειναι λες και εχω 512 ΚΒ στον υπολογιστη. Κριμα.

 

Οταν βλεπεις οτι σου κολαει πηγαινε κατω στην μπαρα κανε δεξι κλικ και επελεξε εκκινηση διαχειριση εργασιων, μετα πατα πανω στο ταμπελακι διεργασιες και δες στην μνημη ποιο προγραμμα σου τρεχει με τον ποιο μεγαλο αριθμο η ποιο σου τρωει cpu. μπορεις και με το εργαλειο αποκοματων να κανεις ενα Screenshot και να το ανεβασει να το δουμε.

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Εχω 64bita win7 ..Στον πινακα ελεγχου εχει το flash player αλλα λεει 32 μπιτ..Θαπρεπε ναναι 64? ειναι λιγο βλακεια η ερωτηση γιατι εδω και 2 χρονια 32 λεει απλα αρχισε να κολλαει και μενα τωρα τελευταια και ελεγα μην ειναι αυτο ..
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Εχω 64bita win7 ..Στον πινακα ελεγχου εχει το flash player αλλα λεει 32 μπιτ..Θαπρεπε ναναι 64? ειναι λιγο βλακεια η ερωτηση γιατι εδω και 2 χρονια 32 λεει απλα αρχισε να κολλαει και μενα τωρα τελευταια και ελεγα μην ειναι αυτο ..

 

Οχι δεν ενοχλει καθολου ο flash player 32. Μπορεις να δεις ποιο πανω αυτο που λεω ενα screenshot ανεβασετο και θα το βρουμε το προβλημα.

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι.

Δεν μπορώ να κάνω τις αναβαθμίσεις των windows. Έχω τα 7 αυθεντικά γιατί είχα πάρει το λαπτοπ πριν 2.5 χρόνια περίπου απο τον κωτσοβολο και η τελευταια πετυχημένη αναβάθμιση ήταν 15/08/12. απο τότε καμία δεν γίνεται. Γνωρίζει κανείς απο κανά παρόμοιο πρόβλημα. Σκέφτηκα να κάνω φορμάτ αλλά δεν θέλω να χάσω τα αυθεντικά windows αλλά δεν έχει πουθενά κανά χαρτί με serial key

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι.

Δεν μπορώ να κάνω τις αναβαθμίσεις των windows. Έχω τα 7 αυθεντικά γιατί είχα πάρει το λαπτοπ πριν 2.5 χρόνια περίπου απο τον κωτσοβολο και η τελευταια πετυχημένη αναβάθμιση ήταν 15/08/12. απο τότε καμία δεν γίνεται. Γνωρίζει κανείς απο κανά παρόμοιο πρόβλημα. Σκέφτηκα να κάνω φορμάτ αλλά δεν θέλω να χάσω τα αυθεντικά windows αλλά δεν έχει πουθενά κανά χαρτί με serial key

Οταν λες καμια δεν γινεται τι εννοεις?

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι.

Δεν μπορώ να κάνω τις αναβαθμίσεις των windows. Έχω τα 7 αυθεντικά γιατί είχα πάρει το λαπτοπ πριν 2.5 χρόνια περίπου απο τον κωτσοβολο και η τελευταια πετυχημένη αναβάθμιση ήταν 15/08/12. απο τότε καμία δεν γίνεται. Γνωρίζει κανείς απο κανά παρόμοιο πρόβλημα. Σκέφτηκα να κάνω φορμάτ αλλά δεν θέλω να χάσω τα αυθεντικά windows αλλά δεν έχει πουθενά κανά χαρτί με serial key

 

Συνήθως υπάρχει κάτω από το πληκτρολόγιο, από την κάτω πλευρά δηλαδή του φορητού ένα καρτελάκι.

Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει Υπαρχόυν 10 σημαντικες ενημερωσεις πχ ΚΒ1234 , παταω να τις κανω λεει εγίναν κανω επανακκινηση και λεει απετυχαν
Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει Υπαρχόυν 10 σημαντικες ενημερωσεις πχ ΚΒ1234 , παταω να τις κανω λεει εγίναν κανω επανακκινηση και λεει απετυχαν

 

Για διαβασε εδω μηπως σε βοηθησει http://support.microsoft.com/?kbid=836941 Για μενα μην κανεις φορματ για αυτην την αιτια την οποια μπορει να στην ξαναπαρουσιασει.

http://www.techster.gr/what-you-should-do-if-you-cant-install-updates-on-windows-update/

http://www.techster.gr/how-to-start-stop-or-disable-a-service-on-windows-7/

Edited by morgan21
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Οταν βλεπεις οτι σου κολαει πηγαινε κατω στην μπαρα κανε δεξι κλικ και επελεξε εκκινηση διαχειριση εργασιων, μετα πατα πανω στο ταμπελακι διεργασιες και δες στην μνημη ποιο προγραμμα σου τρεχει με τον ποιο μεγαλο αριθμο η ποιο σου τρωει cpu. μπορεις και με το εργαλειο αποκοματων να κανεις ενα Screenshot και να το ανεβασει να το δουμε.

 

Δεν ειναι πολυ εφικτο αυτο.

Παγωνει ολοκληρο και δε μπορω να κουνησω τιποτα.

Εδω ουτε ταινια δε μπορω να δω απο το Μιντια Πλειερ Κλασικ, πραγμα που στην αρχη εκανε αυτοματα με 8 γιγα!

 

Νομιζω πως θελει φορματ και δε θελω με τιποτα...

Μηπως αξιζει να περασω 8 η οχι ακομα?

 

Γενικως τι να κανω?

Εχω τρεξει και προγραμματα επισκευης αλλα τιποτα :confused::cry:

:X
Link to comment
Share on other sites

Παλι τιποτα. Αν σβησω ολες τις αναβαθμισεις ?

Τα δοκιμασες ολα αυτα που σου ειπα και δεν καταφερες τπτ?

Δεν ειναι πολυ εφικτο αυτο.

Παγωνει ολοκληρο και δε μπορω να κουνησω τιποτα.

Εδω ουτε ταινια δε μπορω να δω απο το Μιντια Πλειερ Κλασικ, πραγμα που στην αρχη εκανε αυτοματα με 8 γιγα!

 

Νομιζω πως θελει φορματ και δε θελω με τιποτα...

Μηπως αξιζει να περασω 8 η οχι ακομα?

 

Γενικως τι να κανω?

Εχω τρεξει και προγραμματα επισκευης αλλα τιποτα :confused::cry:

 

Τα 8 ακομα δεν αξιζει να τα βαλεις. Το χειροτερο πραγμα που μπορεις να κανεις στο pc σου ειναι να τρεχεις προγραμματα επισκευης. Ουτε με alt ctrl del σε βαζει στην διαχειριση εργασιων των windows?

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πως μπορω να ανταλλαξω αρχεια μεσω 2 υπολογιστων που ειναι συνεδεμενοι στο ιδιο ρουτερ? η κοινη χρηση δεν "αντιδρα" ..
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να ανταλλαξω αρχεια μεσω 2 υπολογιστων που ειναι συνεδεμενοι στο ιδιο ρουτερ? η κοινη χρηση δεν "αντιδρα" ..

 

Βαλτα στο ιδιο workgroup και θα μπορεις να ανταλλαξεις!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Και πως το κανω αυτο ?:O

 

Δεξι κλικ στο my computer--> properties στη μεση του παραθυρου γραφει computer, name domain, workgroup πατα change settings στη νεα καρτελα διαλεξε αυτο που λεει change στην επιλογη να αλλαξεις ονομα και στο ονομα του workgroup βαλε και στα δυο pc το ιδιο.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...