Jump to content

Microsoft Windows 7


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους.. τελειως ξαφνικα bs player και vlc δε μου παιζουν τιποτα..το bs player ανοιγει την ταινια και αναβοσβηνει οοολη η ταινια σαν φως στρομπο,σαν φλας το δε vlc την ανοιγει και ειναι μαυρη με σκιες..το κανει σε ολες τις ταινιες τελειως ξαφνικα..εκανα search με nod32 ολα οκ και με malware bytes επισης ολα οκ..κοντευω να τρελαθω..το windows media player ειναι οκ αλλα δυστυχως δε μπορω να εισαγω υποτιτλους..τι συμβαινει?καποιος γνωστης??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολους.. τελειως ξαφνικα bs player και vlc δε μου παιζουν τιποτα..το bs player ανοιγει την ταινια και αναβοσβηνει οοολη η ταινια σαν φως στρομπο,σαν φλας το δε vlc την ανοιγει και ειναι μαυρη με σκιες..το κανει σε ολες τις ταινιες τελειως ξαφνικα..εκανα search με nod32 ολα οκ και με malware bytes επισης ολα οκ..κοντευω να τρελαθω..το windows media player ειναι οκ αλλα δυστυχως δε μπορω να εισαγω υποτιτλους..τι συμβαινει?καποιος γνωστης??

 

Bγάλε και ξαναβάλε το bs player και το vlc , μπορεί κάπως να πειράχτηκαν αρχεία.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!

Έχω το Lenovo Ideapad G585 το οποίο είχε προεγκατεστιμένα τα windows 8..

Θέλω να του βάλω windows 7 αλλά απότι είδα με μια γρήγορη ματιά στο internet δεν είναι και τόσο απλό..

Εδώ:

http://forums.gamers.org/showthread.php?t=27069

τελικά τα κατάφερε αυτός αλλά δεν μπορώ να καταλάβω και πολλά γιατί είναι στα αγγλικά..

επίσης εδώ:

http://support.lenovo.com/en_US/research/hints-or-tips/detail.page?AliasID=WIN8-DWGRD

..είδα και αυτό:

είναι για την περίπτοσή μου?

έχει οδηγίες αλλά είναι πάλι στα αγγλικά..

μπορεί κάποιος να με βοηθίσει? έχω κάνει πάρα πολλες φορες φορματ αλλά στο συγκεκριμένο λάπτοπ δεν είναι τόσο απλό απότι καταλαβα..

αα και μια αλλη ερώτηση..με τα 7 θα παίζουν πιο γρήγορα, πιο αργά ή το ιδιο τα παιχνίδια?

ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
που πήγαν τα gadgets οεο;;;;;

 

Tι εννοείς που πήγαν;:confused:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

είχα καιρο να ασχοληθω με τα win7

τα βαλα προχτες. θελω να εχω gadgets στην επιφανεια εργασιας, πως τα βρισκω; δεν υπαρχουν πλεον;

Link to comment
Share on other sites

είχα καιρο να ασχοληθω με τα win7

τα βαλα προχτες. θελω να εχω gadgets στην επιφανεια εργασιας, πως τα βρισκω; δεν υπαρχουν πλεον;

 

Κάνεις δεξί κλικ στην επιφάνεια εργασίας, πατάς μικροεφαρμογές και είσαι έτοιμος.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

δε το εμφανιζει.

μαλλον καταλαβα γιατι ;)

τεσπα, δε πειραζει

ευχαριστω

 

Δεν το εμφανίζει??

Περιεργο...:worry:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

εχω την tiny version. ισως για αυτο

 

A, μπορεί...δεν ξέρω τι συμβαίνει με αυτές τις εκδόσεις...

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

μπλε οθονη στα παραθυρα :(

κριμα, και τρεχαν τοσο σμουθ...

 

Ο λογος? Μπορει να ειναι καποια ασυμβατοτητα.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

δε το κοβω αν ναι ασυμβατότητα,

τα ειχα καιρο πριν και ηταν ολα οκ. ποιος ξερει τι θα γινε...

 

To event viewer θα γραφει το λογο!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι critical η bsod, τοτε γράφει αυτό:

The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly

 

ή πως θα δω ποιο ακριβως αναφερεται σε bsod;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Εδω και καιρό ψάχνω να βρω την αιτία που τα win7 pro, αργούν να ανοίξουν. Να αναφέρω ότι έχω να κάνω format καιρό, αλλά το ότι το pc κάνει σχεδόν 1,5-2 λεπτά να ανοίξει με απασχολεί (όπως είπα το ψάχνω καιρό). Έχω ψάξει στο msconfig, εκεί όλα είναι εντάξει...έχω δει και το event viewer αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.

 

Υπολογιστής Quad Core, 4gb ram, win7 32bit, hdd 2x500gb (raid).

 

edit: Έχω CCleaner και τρέχει ανα τακτά χρονικά διαστήματα. Επίσης δεν είναι θέμα ιού, έχω antivirus (Avast Free) και κάνω scan επίσης ανά τακτά χρονικά διαστήματα και σε safe mode.

Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Εδω και καιρό ψάχνω να βρω την αιτία που τα win7 pro, αργούν να ανοίξουν. Να αναφέρω ότι έχω να κάνω format καιρό, αλλά το ότι το pc κάνει σχεδόν 1,5-2 λεπτά να ανοίξει με απασχολεί (όπως είπα το ψάχνω καιρό). Έχω ψάξει στο msconfig, εκεί όλα είναι εντάξει...έχω δει και το event viewer αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.

 

Υπολογιστής Quad Core, 4gb ram, win7 32bit, hdd 2x500gb (raid).

 

edit: Έχω CCleaner και τρέχει ανα τακτά χρονικά διαστήματα. Επίσης δεν είναι θέμα ιού, έχω antivirus (Avast Free) και κάνω scan επίσης ανά τακτά χρονικά διαστήματα και σε safe mode.

 

Γιατί έχεις 32bit Windows;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Εδω και καιρό ψάχνω να βρω την αιτία που τα win7 pro, αργούν να ανοίξουν. Να αναφέρω ότι έχω να κάνω format καιρό, αλλά το ότι το pc κάνει σχεδόν 1,5-2 λεπτά να ανοίξει με απασχολεί (όπως είπα το ψάχνω καιρό). Έχω ψάξει στο msconfig, εκεί όλα είναι εντάξει...έχω δει και το event viewer αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.

 

Υπολογιστής Quad Core, 4gb ram, win7 32bit, hdd 2x500gb (raid).

 

edit: Έχω CCleaner και τρέχει ανα τακτά χρονικά διαστήματα. Επίσης δεν είναι θέμα ιού, έχω antivirus (Avast Free) και κάνω scan επίσης ανά τακτά χρονικά διαστήματα και σε safe mode.

 

Μήπως έχεις αργούς δίσκους; Βάλε και 64μπιτ να πηγαίνει πιο καλά.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχεις 32bit Windows;

 

τα είχα επιλέξει γιατί παλιότερα φοβήθηκα θέματα ασυμβατότητας....

 

όχι, οι δίσκοι μου είναι 500gb wd caviar black σε raid. ;) Σκέφτομαι fomat και μετατροπή σε 64bit με την αγορά ssd αλλά προς το παρών θέλω να βελτιώσω λίγο τον χρόνο εκκίνησης/τερματισμού.

Link to comment
Share on other sites

Με το που ανοίγει το καινούριο μου πισί βγάζει αυτό που δείχνω στη εικόνα

 

Μπορει κάποιος να με βοηθήσει για να μη συμβαίνει;;;

 

[ATTACH]36993[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Με το που ανοίγει το καινούριο μου πισί βγάζει αυτό που δείχνω στη εικόνα

 

Μπορει κάποιος να με βοηθήσει για να μη συμβαίνει;;;

 

[ATTACH]36993[/ATTACH]

 

 

O ηλεκτρονικός έλεγχος δεν βοηθάει?

Αν δεν, βάλε το cd και κάνε επιδιόρθωση.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις αργούς δίσκους; Βάλε και 64μπιτ να πηγαίνει πιο καλά.

 

θα περιμένω λίγο να αγοράσω έναν ssd να δω τις διαφορές που πρέπει...οι δίσκοι αυτοί για την δουλειά που τους θέλω μια χαρά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Με το που ανοίγει το καινούριο μου πισί βγάζει αυτό που δείχνω στη εικόνα

 

Μπορει κάποιος να με βοηθήσει για να μη συμβαίνει;;;

 

[ATTACH]36993[/ATTACH]

 

Ενημέρωσε τους οδηγούς της κάρτας γραφικών ή, αν δεν λειτουργήσει, κάνε επιδιόρθωση των Win .. Αυτό το σφάλμα, απ'ότι διάβασα, εμφανίζεται και μετά από εκκίνηση του υπολογιστή από αναστολή λειτουργίας/αδρανοποίηση ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...