Jump to content

Microsoft Windows 7


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τους drivers τους έχεις κατεβάσει μέσα από το windows update ή από το επίσημο site του κατασκευαστή.

Με βάση τη microsoft είναι θέμα drivers. Διάβασε εδώ.

Και αν θες να το κλείσεις (δεν στο συνιστώ) κοίτα εδώ, στο τέλος του άρθρου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο το device manager τσέκαρα για τους οδηγούς

 

Μην περιμένεις το device manager να βρει οδηγούς.Ψάξε στον κατασκευαστή σου για τους drivers.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Κατά την απενεργοποίηση του υπολογιστή κάτι δεν πήγε καλά με τον τερματισμό των windows..(βασικά ήθελα να τον βάλω σε αδρανοποίηση αλλά δεν ξέρω τι συνέβη μετά) Ενεργοποιώντας τον υπολογιστή από εκεί που περίμενα να δω να γράφει συνέχιση των windows μου έβγαλε το μήνυμα ''λάθος τερματισμός των windows και σφάλματα κατά την εκκίνησή του''.Εν το μεταξύ άρχισε να κάνει και ένα check disk όπου του είχα πει εγώ να κάνει με την επόμενη εκκίνησή του(όπου δεν προοριζόταν για εκκίνηση αλλά για συνέχεια αλλά τέλος πάντων) και ενώ έκανε κανονικά τον έλεγχο ξαφνικά άρχισε να βαράει κάτι σαν σειρήνα στο laptop και δεν καταλάβαινα τι ακριβώς γίνετε..αφού νόμιζα στην τελικά πως θα εκραγεί!! :cry:.... αλλά τελικώς συνειδητοποίησα πως ξέμεινε από μπαταρία και έμεινε από αυτή ενώ γινόταν το check disk...:p

Αφού το έβαλα στην πρίζα το ξανά άνοιξα,τέλειωσε τον έλεγχο που ήταν να κάνει...αλλά γενικώς μου φαίνεται πως ψηλό κολλάει γενικά στα menu,αργεί λίγο να ανοίξει παράθυρα και ψηλό σέρνεται σε ένα παιχνίδι που παίζω...και δεν θα έλεγα ότι οφείλεται λόγω του internet.

Μήπως έχει να κάνει όλο αυτό με τον λάθος τερματισμό του συστήματος ή με την διακοπή τροφοδοσίας κατά τη διάρκεια του ελέγχου??

Παίζει ρόλο κάποιο από αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Κατά την απενεργοποίηση του υπολογιστή κάτι δεν πήγε καλά με τον τερματισμό των windows..(βασικά ήθελα να τον βάλω σε αδρανοποίηση αλλά δεν ξέρω τι συνέβη μετά) Ενεργοποιώντας τον υπολογιστή από εκεί που περίμενα να δω να γράφει συνέχιση των windows μου έβγαλε το μήνυμα ''λάθος τερματισμός των windows και σφάλματα κατά την εκκίνησή του''.Εν το μεταξύ άρχισε να κάνει και ένα check disk όπου του είχα πει εγώ να κάνει με την επόμενη εκκίνησή του(όπου δεν προοριζόταν για εκκίνηση αλλά για συνέχεια αλλά τέλος πάντων) και ενώ έκανε κανονικά τον έλεγχο ξαφνικά άρχισε να βαράει κάτι σαν σειρήνα στο laptop και δεν καταλάβαινα τι ακριβώς γίνετε..αφού νόμιζα στην τελικά πως θα εκραγεί!! :cry:.... αλλά τελικώς συνειδητοποίησα πως ξέμεινε από μπαταρία και έμεινε από αυτή ενώ γινόταν το check disk...:p

Αφού το έβαλα στην πρίζα το ξανά άνοιξα,τέλειωσε τον έλεγχο που ήταν να κάνει...αλλά γενικώς μου φαίνεται πως ψηλό κολλάει γενικά στα menu,αργεί λίγο να ανοίξει παράθυρα και ψηλό σέρνεται σε ένα παιχνίδι που παίζω...και δεν θα έλεγα ότι οφείλεται λόγω του internet.

Μήπως έχει να κάνει όλο αυτό με τον λάθος τερματισμό του συστήματος ή με την διακοπή τροφοδοσίας κατά τη διάρκεια του ελέγχου??

Παίζει ρόλο κάποιο από αυτά?

 

Πάτα στο command prompt(Γραμμή εντολών) sfc /scannow.Θα τσεκάρει τα αρχεία του υπολογιστή σου με αυτά που έχει το cd(με τα windows) και αν δει κάποιο λάθος αρχείο βάζει αυτό του cd.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Απλά κάνε πάλι έλεγχο και προς θεού !!!! ΜΕ ΤΟ ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ ΣΤΟ ΡΕΥΜΑ!!

:)

Κατά την απενεργοποίηση του υπολογιστή κάτι δεν πήγε καλά με τον τερματισμό των windows..(βασικά ήθελα να τον βάλω σε αδρανοποίηση αλλά δεν ξέρω τι συνέβη μετά) Ενεργοποιώντας τον υπολογιστή από εκεί που περίμενα να δω να γράφει συνέχιση των windows μου έβγαλε το μήνυμα ''λάθος τερματισμός των windows και σφάλματα κατά την εκκίνησή του''.Εν το μεταξύ άρχισε να κάνει και ένα check disk όπου του είχα πει εγώ να κάνει με την επόμενη εκκίνησή του(όπου δεν προοριζόταν για εκκίνηση αλλά για συνέχεια αλλά τέλος πάντων) και ενώ έκανε κανονικά τον έλεγχο ξαφνικά άρχισε να βαράει κάτι σαν σειρήνα στο laptop και δεν καταλάβαινα τι ακριβώς γίνετε..αφού νόμιζα στην τελικά πως θα εκραγεί!! :cry:.... αλλά τελικώς συνειδητοποίησα πως ξέμεινε από μπαταρία και έμεινε από αυτή ενώ γινόταν το check disk...:p

Αφού το έβαλα στην πρίζα το ξανά άνοιξα,τέλειωσε τον έλεγχο που ήταν να κάνει...αλλά γενικώς μου φαίνεται πως ψηλό κολλάει γενικά στα menu,αργεί λίγο να ανοίξει παράθυρα και ψηλό σέρνεται σε ένα παιχνίδι που παίζω...και δεν θα έλεγα ότι οφείλεται λόγω του internet.

Μήπως έχει να κάνει όλο αυτό με τον λάθος τερματισμό του συστήματος ή με την διακοπή τροφοδοσίας κατά τη διάρκεια του ελέγχου??

Παίζει ρόλο κάποιο από αυτά?

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Χα χα εντάξει! Θα κάνω άλλο ένα check disk στην επόμενη εκκίνηση και πιστεύω να στρώσει ευχαριστω

 

Εξακολουθώ να ''κολλάω'' ακόμα λίγο και μετά το check disk αλλά κυρίως στο παιχνίδι...Υπάρχει κάτι άλλο ακόμη που θα μπορούσα να κάνω? Μήπως το διορθώσω..?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε και το ccleaner να κανεις κανεναν καθαρισμο σε καμια registry.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να ''κολλάω'' ακόμα λίγο και μετά το check disk αλλά κυρίως στο παιχνίδι...Υπάρχει κάτι άλλο ακόμη που θα μπορούσα να κάνω? Μήπως το διορθώσω..?

 

Ναι να κάνεις ενημέρωση τα :

1. adobe flash Player

2. Java

3. Adobe Air

4. microsoft Net

5. Silverlight

Σου παραθέτω ένα σύνδεσμο που απλά επιλέγεις τα 2 -3 - 4 -5 και γίνεται αυτόματα >>>> http://ninite.com/ ενώ για το 1 πρέπει να γίνει manual ανάλογα τον browser.

Eπίσης δες, αλλά χλωμό το βλέπω, μήπως το παιχνίδι σου έχει corrupted files, εαν δεν είναι browser game.

Οτι πρόβλημα εδώ είμαστε.

Α και σβήσε το Glary ..... Κράτησε το ccleaner.

Edited by George_Kont

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς μήπως να μου πεις πιο αναλυτικά τι ακριβώς να κάνω γιατί δεν κατάλαβα..? :)

 

Θα μπεις στην γραμμή εντολών και θα πατήσεις sfc /scannow.Θα ξεκινήσει ο έλεγχος και αν δει χαλασμένα αρχεία τα διορθώνει.

Καλού κακού βάλε το cd με τα windows (αν έχεις).Να το έχεις όμως στην πρίζα..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Έκανα όλα τα παραπάνω,όσον αφορά την ενημέρωση των προγραμμάτων και τον έλεγχο στη ''Γραμμή Εντολών''......και όταν τελείωσε ο έλεγχος στη γραμμή εντολών μου έβγαλε το μήνυμα ''Η Προστασία πόρων των Windows δεν βρήκε παραβιάσεις ακεραιότητας''.

Μάλλον είμαι εντάξει....:happy:

 

Α και κάτι ακόμα!

Το CD με τα Windows δε το έβαλα κατά τη διάρκεια του ελέγχου γιατί δεν το είχα.Αν λέει κάτι αυτό....

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Έκανα όλα τα παραπάνω,όσον αφορά την ενημέρωση των προγραμμάτων και τον έλεγχο στη ''Γραμμή Εντολών''......και όταν τελείωσε ο έλεγχος στη γραμμή εντολών μου έβγαλε το μήνυμα ''Η Προστασία πόρων των Windows δεν βρήκε παραβιάσεις ακεραιότητας''.

Μάλλον είμαι εντάξει....:happy:

 

Α και κάτι ακόμα!

Το CD με τα Windows δε το έβαλα κατά τη διάρκεια του ελέγχου γιατί δεν το είχα.Αν λέει κάτι αυτό....

 

Κολλάει ακόμα στο παιχνίδι;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πω πως δεν είναι όπως πριν αλλά λίγο κολλάει ακόμα που και που αλλά δε ξέρω αν έχει να κάνει καμιά σχέση με αυτό βέβαια.(Το παιχνίδι είναι μέσω internet αλλά όταν το παρατηρώ αυτό ούτε το latency αλλά ούτε και το FPS έχουν ξεπεράσει τις φυσιολογικές ενδείξεις τους)
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πω πως δεν είναι όπως πριν αλλά λίγο κολλάει ακόμα που και που αλλά δε ξέρω αν έχει να κάνει καμιά σχέση με αυτό βέβαια.(Το παιχνίδι είναι μέσω internet αλλά όταν το παρατηρώ αυτό ούτε το latency αλλά ούτε και το FPS έχουν ξεπεράσει τις φυσιολογικές ενδείξεις τους)

 

Mπορεί να τρέχει κάτι από πισω και να σου κολλάει.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζουν κάποιο ρόλο τα προγράμματα που δουλεύουν ''κρυφά'' κάτω δεξιά όπως για παράδειγμα anti-virus κλπ.?

 

Αν είναι ένα antivirus και 1-2 εφαρμογούλες δεν πειράζει, αν όμως τρέχει από πίσω όλες οι σαβούρες που υπάρχουν στο net λογικό είναι να κολλάει.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Τα προγράμματα που τρέχουν από πίσω είναι [ATTACH]37593[/ATTACH].(Μπορείς να διακρίνεις το καθένα από αυτά?)

 

Δεν ξέρω όλα τα προγράμματα, πάνε στην έναρξη, στην αναζήτηση πάτα msconfig, πήγαινε στις καρτέλες Υπηρεσίες* και Εκκίνηση στοιχείων και δείξε μας τι λέει.

 

*εκεί θα πατήσεις ''απόκρυψη όλων των υπηρεσιών της microsoft''.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Γεια σας εχω το εξης προβλημα οταν συνδεω τον υπολογιστη στο ιντερνετ κολλαει ο δεκτης και γενικα η ταχυτητα ειναι παρα πολυ αργη, και η θερμοκρασια των πυρηνων

του υπολογιστη μεγαλωνει ενω οταν αποσυνδεομαι απο το ιντερνετ η ταχυτητα ερχετε στα ισα της (κατα την γνωμη μου)

Δειτε το βιντεακι στο συνδεσμο που τραβηξα για να εμπεδωσετε αυτα που λεω και αν μπορειτε να μου δωσετε καποια λυση

-- κατα την γνωμη μου θελει φορματ και ξανα εγκατασταση των windows 7

 

-τα ιδια κανει και στο aero peek

 

Link για το βιντεο:http://youtu.be/muEyDnQZSyw

...The quieter you become the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

έχεις προφανώς κάποιον ιο...δοκίμασε να κάνεις σκανάρισμα σε ασφαλή λειτουργεία.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...