Jump to content

Microsoft Windows 7


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως είπε και ο φίλος sv2evs έχεις ιό.Κάνε scan με το kaspersky(αν κατάλαβα αυτό έχεις) και τσέκαρε.Αν συνεχίζει το ίδιο πρόβλημα,, φορμάτ και με προσοχή στο τι προγράμματα βάζεις.Επίσης, ο υπολογιστής μπορεί να σηκώσει 7άρια;Έχεις μπόλικη μνήμη ώστε να δουλέψουν άνετα;Η θερμοκρασία πάντως δεν είναι και η καλύτερη, πρέπει να το καθαρίσεις εσωτερικά. Edited by NickTheGreek99

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εκανα scan με το kaspersky που εχω και με το malwarebytes το kaspersky κανεναν ιο (σε ασφαλη λειτουργια) και το malwarebytes κατι βρικε τα εσβησα αλλα και παλι εμεινε αν κανω φορματ που μου λετε θα ειναι ενταξει μετα? και ενοητε να προσεχω τι κατεβαζω μετα???

Τα 7αρια τα σηκωνει ενοητε και εχω καλη μνημη να προχωρισω σε φορματ?

...The quieter you become the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

εκανα scan με το kaspersky που εχω και με το malwarebytes το kaspersky κανεναν ιο (σε ασφαλη λειτουργια) και το malwarebytes κατι βρικε τα εσβησα αλλα και παλι εμεινε αν κανω φορματ που μου λετε θα ειναι ενταξει μετα? και ενοητε να προσεχω τι κατεβαζω μετα???

Τα 7αρια τα σηκωνει ενοητε και εχω καλη μνημη να προχωρισω σε φορματ?

 

Αν ξέρεις, βουρ κατευθείαν!:wink: Όταν λέω να προσέχεις τι κατεβάζεις εννοώ λίγα και καλά προγράμματα..;)

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

εκανα φορματ προσφατα στο υπολογιστη μου και μετα μπουταρα τα win 8 που τα σηκωνει ο υπολογιστης μου αλλα στην τελευταια επανακινηση δηλ στην επανακινηση που θα με εβαζε στα windows μου κολλησε και μου ελεγε ξανακαντε την εγκατασταση των windows και την ξανα εκανα και μετα μου λεει να επιλεξω ενα λειτουργικο συστημα για να μπω και επιλεγω καποιο και δεν με βαζει μεσα παρα μονο μου λεει ξανα κανετ την εγκατασταση των windows τι να κανω ???
...The quieter you become the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

εκανα φορματ προσφατα στο υπολογιστη μου και μετα μπουταρα τα win 8 που τα σηκωνει ο υπολογιστης μου αλλα στην τελευταια επανακινηση δηλ στην επανακινηση που θα με εβαζε στα windows μου κολλησε και μου ελεγε ξανακαντε την εγκατασταση των windows και την ξανα εκανα και μετα μου λεει να επιλεξω ενα λειτουργικο συστημα για να μπω και επιλεγω καποιο και δεν με βαζει μεσα παρα μονο μου λεει ξανα κανετ την εγκατασταση των windows τι να κανω ???

 

Χρόνια πολλά.Τα windows είναι αγορασμένα ή από ''αλλού'';

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα dell inspiron M5110 και παω να του εγκαταστησω τα windows 7 αλλα στην εγκατασταση μου βγαινει αυτο
...The quieter you become the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

Προτού ξεκινήσει την εγκατάσταση ή στην πρώτη επανεκκίνηση;;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Προτού ξεκινήσει την εγκατάσταση ή στην πρώτη επανεκκίνηση;;
προτου ξεκινησει η εγκατασταση
...The quieter you become the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

προτου ξεκινησει η εγκατασταση

 

Κάτι παίζει με το drive σου. Δοκίμασε να κάνεις εγκατάσταση μέσω USB flash disc :)

 

Βλέπω ο φίλος έχει ανοίξει 3 θέματα με Η/Υ. Ένα του κολλάει, ένα δεν μπουτάρει, ένα κάνει επανεκκίνηση. Μήπως να άλλαζες σύστημα εντελώς;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"

Shining like a work of art

Hanging on a wall of stars

Are you what I think you are?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παίζει με το drive σου. Δοκίμασε να κάνεις εγκατάσταση μέσω USB flash disc :)

μεσω usb την κανω

...The quieter you become the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

μεσω usb την κανω

 

Γιατί δεν το κάνεις μέσω cd??

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το κάνεις μέσω cd??
δεν μου το δεχετε μεσω cd μονο απο στικακι γινετε το εχω ψαξει και τωρα μου λεει οτι θελει repair, σχετικα με το μηνυμα που μου βγαζει τι κανω ξερεις κατι?
...The quieter you become the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

δεν μου το δεχετε μεσω cd μονο απο στικακι γινετε το εχω ψαξει και τωρα μου λεει οτι θελει repair, σχετικα με το μηνυμα που μου βγαζει τι κανω ξερεις κατι?

 

στο bios, έχει μια επιλογή boot sequence...βάζει πρώτο το cd και ξεκινάει απο αυτό στην αρχή με την εκκίνηση του υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά καλησπέρα.

 

Από βδομάδα παραλαμβάνω τον πρώτο σταθερό υπολογιστή μου. Δεν πέρασα λογισμικό διότι από το πανεπιστήμιο έχω δωρεάν σε cd με τον κωδικό ενεργοποίησης, τα Windows 7 και ήταν κρίμα να πληρώσω 100 ευρώ για αυτά.

 

Θα μπορούσε κάποιος να μου αναφέρει τι πρέπει να ακολουθήσω για τη σωστή εγκατάσταση όταν έρθει ο υπολογιστής;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

ναι βασικά εφόσον είναι φρέσκο install σε φρέσκο υπολογιστή δεν έχεις να προσέξεις και πολλά , το μόνο προφανές είναι να έχεις ενεργό wifi γιατί θα κάνει την όλη διαδικασία ευκολότερη και πιο σύντομη
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, θα είναι εύκολο τελικά. Ευχαριστώ πολύ και τους 2 :)
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

σημαντικη παραλειψη ειναι η εγκατασταση των drivers για να εκμεταλλευτει καθε διαθεσιμο χαρακτηριστικο του συστηματος του.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

πμια ερωτηση.προσφατα εκανα φορματ σε λαπτοπ και ολα πηγανε μια χαρα.ομως θελω να μου πει καποιος τι να κανω σε κατι που με απασχολει.οταν κανει boot μου βγαζει 2πλη επιλογη windows7,πως μπορω να το παρακαμψω αυτο.?? εχω κανει κατι λαθος??? σημειωτεον οτι τον δισκο τον διεγραψα τελειως.και τα παερασα τα windows απο την αρχη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πμια ερωτηση.προσφατα εκανα φορματ σε λαπτοπ και ολα πηγανε μια χαρα.ομως θελω να μου πει καποιος τι να κανω σε κατι που με απασχολει.οταν κανει boot μου βγαζει 2πλη επιλογη windows7,πως μπορω να το παρακαμψω αυτο.?? εχω κανει κατι λαθος??? σημειωτεον οτι τον δισκο τον διεγραψα τελειως.και τα παερασα τα windows απο την αρχη.

 

Κατέβασε το EasyBCD και διέγραψε τη δεύτερη άχρηστη επιλογή.Αν καταλάθος διαγράψεις την επιλογή αυτή που ξεκινάνε τα windows, κάνεις μια επιδιόρθωση με το cd.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

να φανταστω πηγες απο 8 σε 7;; αλλιως γιατι πολυ απλα δεν επανεφερες το recovery image;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το EasyBCD και διέγραψε τη δεύτερη άχρηστη επιλογή.Αν καταλάθος διαγράψεις την επιλογή αυτή που ξεκινάνε τα windows, κάνεις μια επιδιόρθωση με το cd.

οκ.θα το δοκιμασω.:)

 

 

να φανταστω πηγες απο 8 σε 7;; αλλιως γιατι πολυ απλα δεν επανεφερες το recovery image;;

 

οχι φιλε.εβαλα τα 7,διαμορφωνοντας ολο τον δισκο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
Καλησπερα εχω ενα εκτυπωτη τησ HP εδω και πολυ καιρο . ενω δουλευε μια χαρα , τωρα ενω εκτυπωνη κανονικα , δεν μου ανηγουν τα windows to προγραμμα του εκτυπωτη , για να βλεπω τα μελανια κ.τ.λ . Εχω δοκιμασει απεγκατασταση και ξαναεγκατασταση τους drivers αλλα το προβλημα παραμενει. καμια προταση ? ευχαρηστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...