Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To GT505. Ψαχνω να βρω καμιά καλή εφαρμογη για το κιν μου, αλλα δεν βρισκω κατι καλό και αξιόλογο..εχετε να μου προτείνετε κατι καλο που χρησιμοποιείται κι εσεις??? Α και κατι ακόμα, MSN παιζει στο GT505 αν οχι υπαρχει αντιστοιχη εφαρμογη????

Υπάρχει το eBubby ή το Messenger. Της Microsoft είναι αλλά online, όχι Java. Προτείνω το eBubby.

κατι σαν αυτο εκανα instal πριν λιγο καιρο αλλα ποτε δεν δουλεψε,νομιζο εχει δικιο ο ισιδορος

Αφού δεν υποστηρίζει τέτοια αρχεία. Μόνο τα WinMο (πχ HTC).

Ισίδωρος!

---

@sakias_xxx είδα την τροποποίηση. :)

Link to comment
Share on other sites

Το eBubby το κατεβασα αλλά δεν μου ετρεχε...μου ανοιγε browser να το κατεβασω απο το κιν μου αλλα και παλι δεν κατεβαζε τπτ. Έχετε υποψην σας απο πού μπορώ να το κατεβασω και να τρεχει κομπλε? Ποιο προτεινετε eBubby ή Messenger? Αν εχετε κανενα link να κατεβασω τπτ θα μου ηταν παααρα πολυ χρησιμα....
Link to comment
Share on other sites

To GT505. Ψαχνω να βρω καμιά καλή εφαρμογη για το κιν μου, αλλα δεν βρισκω κατι καλό και αξιόλογο..εχετε να μου προτείνετε κατι καλο που χρησιμοποιείται κι εσεις??? Α και κατι ακόμα, MSN παιζει στο GT505 αν οχι υπαρχει αντιστοιχη εφαρμογη????

υπαρχει κατι αντιστοιχο του msn ειναι το nimbuzz,τωρα για εφαρμογες τι ακριβως ψαχνεις?

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

Το eBubby το κατεβασα αλλά δεν μου ετρεχε...μου ανοιγε browser να το κατεβασω απο το κιν μου αλλα και παλι δεν κατεβαζε τπτ. Έχετε υποψην σας απο πού μπορώ να το κατεβασω και να τρεχει κομπλε? Ποιο προτεινετε eBubby ή Messenger? Αν εχετε κανενα link να κατεβασω τπτ θα μου ηταν παααρα πολυ χρησιμα....

Κατέβασε το eBubby από εδώ, στείλε το στο κινητό σου (μέσω Η/Υ) και εγκατέστησε το από το κινητό.

eBubby προτείνω.

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα εδω και δεν υπαρχει η επιλογη GT505, τι επιλεγουμε. κατεβασα από αλλού και μου ζηταει να κανει ληψη οταν το τρεχω. γιατι?
Link to comment
Share on other sites

ok. αλλα στο site επιλεγω Μαρκα (LG) και μοντελο κιν. δεν εχει GT505...

 

Μπηκα εδω και δεν υπαρχει η επιλογη GT505, τι επιλεγουμε. κατεβασα από αλλού και μου ζηταει να κανει ληψη οταν το τρεχω. γιατι?

Όταν δεν έχει μια σελίδα το κινητό επιλέγουμε ένα άλλο με τα ίδια χαρακτηριστικά.;)

πχ το KU990 Viewty.

Έτσι κάνει πάντα. Δεν χρεώνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

isidorosr20575 οταν λεει usim ανενεργη τι προβλημα υπαρχει?

isidorosr20595 :lol: Όλο λάθος με γράφεις!

Δεν ξέρω. Εμένα το έχει πάθει 2-3 φορές μόνο.

Link to comment
Share on other sites

isidorosr20595 :lol: Όλο λάθος με γράφεις!

Δεν ξέρω. Εμένα το έχει πάθει 2-3 φορές μόνο.

οκ συγνωμη για το λαθος

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

οπως και να χει παρα τα προβληματα που αντιμετοπιζουμε ολοι μας δεν μπορω να αρνηθω οτι για τα λεφτα του ειναι ενα πολυ καλο τηλεφωνο
του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση firmware έχει η συσκευή σου??

Είναι το GT 505 ή το 500?

 

καλημέρα.η συσκευή ειναι gt 505 και το firmware V10b.

tommyknockers
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: καλα γραφτηκες στο φορουμ για να πουλησεις το κινητο!! :wacko:

 

ευχαριστω δεν θα παρω..:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα.....

 

Φακελο Config δεν μπορω να βρω η δεν υπαρχει μεσα στο root του We Travel οπως επισεις δεν μπορω να κανω και αναζητηση περιοχης......(?)Ενω μου βρισκει την θεση μου.....(Φοραω Garmin Map)

 

Θα ηταν ευκολο ενας οδηγος οχι εγκαταστασεις που ειδη υπαρχει αλλα τι κανουμε παρακατω (πως ψαχνουμε δρομους κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα.....

 

Φακελο Config δεν μπορω να βρω η δεν υπαρχει μεσα στο root του We Travel οπως επισεις δεν μπορω να κανω και αναζητηση περιοχης......(?)Ενω μου βρισκει την θεση μου.....(Φοραω Garmin Map)

 

Θα ηταν ευκολο ενας οδηγος οχι εγκαταστασεις που ειδη υπαρχει αλλα τι κανουμε παρακατω (πως ψαχνουμε δρομους κτλ)

 

to config το κατεβαζεις μονο του και το περνας στο wetravel κοιτα τα προηγουμενα post εδο καπου εχει ενα link για να κατεβασεις το config για αφτο μαλον δεν σου εμφανιζει χαρτη

Link to comment
Share on other sites

πωπω...απο τοτε που postara τελευταία φορά, έχει γίνει καταπληκτική δουλειά εδώ μέσα!!

 

...επανέρχομαι λοιπόν με καινούριες απορίες....όσον αφορά το wetravel , μπορεί κάποιος να περιγράψει πώς μπορεί κάποιος να πλοηγηθεί (δλδ. να ορίσει σημείο έναρξης,σημείο προορισμού και να κατυθυνθεί αναλόγως);...

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ανοιξω ενα τετοιο θεμα και να ρωτησω αν εχει παρει καποιος ζελατινα περα απο αυτη που εχει μεσα στο κουτι.

Εμενα μου χαλασε και χρειαζομαι κανουργια.Ειδα στο e-shop μια 4 ευρω και διαφορες αλλες στο ebay με λιγοτερα.Βρηκα και μια full body.

http://tiny.cc/GavzQ

Δεν ξερω τι να παρω.

Αν εχει καποιος αποψη ας βοηθησει.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και συγχαρητήρια για το φορουμ.

 

Για skype υπάρχει sto getjar.com το IM plus for skype

Αλλά από ότι φαίνεται δεν είναι δωρεάν, απλά δίνουν κάποιες μέρες trial

 

Το έχω χρησιμοποιήσει δοκιμαστικά και είναι ok για chat και επισης σου δίνει

επιλογή να κάνεις κλήσεις μέσω callback

 

http://www.getjar.com/mobile/10816/im-plus-skype-for-lg-ku990/

 

Ελπίζω να υπάρχει κάτι καλύτερο (και δωρεάν) στο μέλλον

 

Στην σελίδα του skype δεν έχω δει ακόμα το τηλέφωνο στην λίστα

Έχει προσπαθήσει κάποιος? Τι μοντελο δήλωσε?

Δούλεψε κανονικά? Αναφέρει ότι έχει για java

 

Για VOIP πάλι στο jetjar έχει κάποια προγραμματάκια

 

http://www.getjar.com/mobile-all-applications-for-lg-ku990/voip/?o=bestmatch

Π.χ. το MO-call που δουλέυει με callback

Link to comment
Share on other sites

to config το κατεβαζεις μονο του και το περνας στο wetravel κοιτα τα προηγουμενα post εδο καπου εχει ενα link για να κατεβασεις το config για αφτο μαλον δεν σου εμφανιζει χαρτη

 

Μου εμφανιζει χαρτη φιλε μου, λεω οτι βρισκει και την θεση μου...Το φακελο config τον ηθελα για να οριζα την γλωσσα στα Ελληνικα.

Απο εκει και περα ομως δεν μπορω να κανω αναζητηση

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα. Έχω εδώ και τρεις μερες το GT505 και ειμαι αρκετα ευχαριστημένος. Θα ήθελα όμως το εξής:

Υπάρχει η δυνατότητα στην οθόνη αναμονής να εμφανίζεται η ώρα, οι αναπάντητες, τα μηνύματα κτλ????

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα. Έχω εδώ και τρεις μερες το GT505 και ειμαι αρκετα ευχαριστημένος. Θα ήθελα όμως το εξής:

Υπάρχει η δυνατότητα στην οθόνη αναμονής να εμφανίζεται η ώρα, οι αναπάντητες, τα μηνύματα κτλ????

 

 

 

(αν καταλαβα καλα τι εννοείς) στην αρχική οθόνη πατάς στο "γρανάζι" και σου εμφανίζει μια λίστα με διαθέσιμα "widgets"...εκεί πιάνεις και σέρνεις επάνω στην οθόνη το κατάλληλο(αυτό που θές ειναι ένα γκρίζο τετράγωνο που έχει ένα μπλέ σύννεφο,ένα κόκκινο @ και ένα φάκελο)...

 

ελπίζω να βοήθησα...

Link to comment
Share on other sites

(αν καταλαβα καλα τι εννοείς) στην αρχική οθόνη πατάς στο "γρανάζι" και σου εμφανίζει μια λίστα με διαθέσιμα "widgets"...εκεί πιάνεις και σέρνεις επάνω στην οθόνη το κατάλληλο(αυτό που θές ειναι ένα γκρίζο τετράγωνο που έχει ένα μπλέ σύννεφο,ένα κόκκινο @ και ένα φάκελο)...

 

ελπίζω να βοήθησα...

 

Σε ευχαριστώ φίλε για την αμμεση απάντηση. Δεν εννοώ αυτό ακριβώς.

Εννοώ την οθόνη όταν το κινητό ειναι σε αναμονή δηλ. την αρχική που τώρα είναι μαύρη....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...