Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια θελω μια διευκρινηση..εφοσον συνδεθεις σε "κλειδωμενο" δικτυο και περασεις κανονικα τον κωδικο..και σερφαρεις κανονικα..την επομενη φορα που θα ξανασυνδεθεις..ο κωδικος θα ειναι ηδη αποθηκευμενος..η θα χρειαστει να τον ξαναπερασεις?? :blink:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο κωδικός αποθηκεύεται και δεν χρειάζεται να τον ξαναπεράσεις όταν συνδεθείς ξανά.

ok! eυχαριστώ για την αμεση σου απαντηση ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η μεγαλύτερη κάρτα που μπορεί να πάρει;

Τί ταχύτητα κάρτας χρειάζεται/μπορεί να εκμεταλλευτεί;

 

Μόλις το παρέλαβα από vodafone. To είχα παραγγείλει πριν γραφτούν αυτά για κλείδωμα. Τώρα είναι σε φόρτιση. Πάντως το κουτί του ήταν σφραγισμένο και δεν έχει διακριτικά της vodafone πουθενά πάνω του. Να δούμε αν θα ψάχνω για ξεκλειδώματα τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω μια διευκρινηση..εφοσον συνδεθεις σε "κλειδωμενο" δικτυο και περασεις κανονικα τον κωδικο..και σερφαρεις κανονικα..την επομενη φορα που θα ξανασυνδεθεις..ο κωδικος θα ειναι ηδη αποθηκευμενος..η θα χρειαστει να τον ξαναπερασεις?? :blink:

 

Προφανώς εννοείς να συνδεθεί σε κάποιο δίκτυο με Wi-Fi ε??

 

Όταν συνδέεται για πρώτη φορά σε ένα δίκτυο με κωδικό αμέσως μετά τη σύνδεση

σε ρωτάει αν θέλεις να αποθηκευτεί το προφίλ αν πατήσεις ναι δεν χρειάζεται να βάζεις πάντα κωδικό για να συνδεθεί στο δίκτυο αυτό!!

Link to comment
Share on other sites

Λίγα λόγια ακόμα:

Mου ήρθε με το V10e. Είναι το μαύρο χρώμα.

Aρκετά intuitive το μενού του και γρήγορο. Συνδέθηκα εύκολα με wifi στο ρούτερ μου. Ο browser είναι απλός, αλλά διαβάζεις και γράφεις ελληνικά χωρίς πρόβλημα, ακόμα σε φορα κλπ. Youtube μου έπαιξε άνετα και αρκετά γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Λίγα λόγια ακόμα:

Mου ήρθε με το V10e. Είναι το μαύρο χρώμα.

Aρκετά intuitive το μενού του και γρήγορο. Συνδέθηκα εύκολα με wifi στο ρούτερ μου. Ο browser είναι απλός, αλλά διαβάζεις και γράφεις ελληνικά χωρίς πρόβλημα, ακόμα σε φορα κλπ. Youtube μου έπαιξε άνετα και αρκετά γρήγορα.

 

Με το V10e δουλεύει μια χαρά χωρίς το παραμικρό πρόβλημα ως τώρα!

Όταν είχα το V10b είχα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα να το παρω με επιδοτηση απο cosmote αλλα με μεγαλη μου λυπη..διαπιστωσα οτι το κινητο ηταν "κλειδωμενο" με το μενου myview :down: :(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά χρήσιμες οι πληροφορίες που δίνεις maranx! όταν θα έχεις και άλλες παρατηρήσεις πες τες μας να μάθουμε κι έμεις που δεν το έχουμε αγοράσει ακόμα ;)

νομίζω παίρνει max 8 GB microSD

το μαύρο είναι όμορφο??? αφήνει δακτυλιές από πίσω???

Link to comment
Share on other sites

Με το V10e δουλεύει μια χαρά χωρίς το παραμικρό πρόβλημα ως τώρα!

Όταν είχα το V10b είχα πρόβλημα!

παιδια ειμαι καινουριο μελος και νεος κατοχος του LG GT 505 V10e αν ξερει καποιος να μου πει αν ειναι συμβατο με micro sdhc 8gb,οι οδηγιες αναφερουν micro sd και οχι micro sdhc,

Link to comment
Share on other sites

το μαύρο είναι όμορφο??? αφήνει δακτυλιές από πίσω???

 

Προτιμήσεις είναι αυτά. Προσωπικά δε θα μπορούσα να κυκλοφορώ με άσπρο κινητό. Χτυπάει πολύ στο μάτι. Την ίδια επιλογή είχα και στο προηγούμενο κινητό μου και είχα διαλέξει και πάλι το μαύρο.

 

Δαχτυλιές αφήνει. Απλώς είναι λίγο σαγρέ το φινίρισμα στα πλαστικά του μπρος πίσω και δεν είναι τόσο έντονες.

 

Update. Δοκίμασα το Google maps με αυτόνομο GPS, και wifi. Άνοιξε το χάρτη αμέσως και έχοντας εντοπισμένη κατά προσέγγιση τη θέση μου σωστά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι καινουριο μελος και νεος κατοχος του LG GT 505 V10e αν ξερει καποιος να μου πει αν ειναι συμβατο με micro sdhc 8gb,οι οδηγιες αναφερουν micro sd και οχι micro sdhc,

micro sd μπορεις να βρεις μεχρι 2Gb.απο 4 και ανω αναγκαστικα ειναι Micro sdhc! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι καινουριο μελος και νεος κατοχος του LG GT 505 V10e αν ξερει καποιος να μου πει αν ειναι συμβατο με micro sdhc 8gb,οι οδηγιες αναφερουν micro sd και οχι micro sdhc,

 

Του έχω βάλει 4Gb micro SDHC και παίζει μια χαρά και μπαίνει μέχρι 8Gb !!

Link to comment
Share on other sites

micro sd μπορεις να βρεις μεχρι 2Gb.απο 4 και ανω αναγκαστικα ειναι Micro sdhc! ;)

αγορασα σημερα μια kingston micro sdhc 8gb την τοποθετησα χωρις κανενα προβλημα,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αγορασα σημερα μια kingston micro sdhc 8gb την τοποθετησα χωρις κανενα προβλημα,ευχαριστω

ποσο την αγορασες?

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να υποθέσω πως με την αναβάθμηση του λογισμικού η συσκευή επανέρχεται στην εργοστασιακή της κατάσταση... ε? ??? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και εγώ κάτι για την περίφημη αναβάθμιση... Το πρόβλημα έλλειψης ακρίβειας στην ένδειξη πληρότητας της μπαταρίας διορθώθηκε? Είναι αρκετά ενοχλητικό σε ένα κατά τα άλλα πολύ καλό κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να υποθέσω πως με την αναβάθμηση του λογισμικού η συσκευή επανέρχεται στην εργοστασιακή της κατάσταση... ε? ??? :confused:

ναι χανει οτι υπαρχει αποθηκευμενο στην μνημη του τηλεφωνου

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να υποθέσω πως με την αναβάθμηση του λογισμικού η συσκευή επανέρχεται στην εργοστασιακή της κατάσταση... ε? ??? :confused:

 

ναι χανει οτι υπαρχει αποθηκευμενο στην μνημη του τηλεφωνου

Έχω κάνει αναβάθμιση σε νέο LG (Cookie) και δεν χάθηκε απολύτως τίποτα! Μόνο τα νέα features μπήκαν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα κι από μένα..να σας πω τις εντυπώσεις μου...Πριν δυο μέρες το πήρα με την έκδοση GT505-10Ve του λογισμικού μέσω επιδότησης της Vodafone. To Wise-Pilot που έχει ενσωματωμένο θέλει οπωσδήποτε σύνδεση στο Ιντερνετ για να λειτουργήσει. Αν υπάρχει Wi-Fi δεν χρεώνεται, αλλά δεν είναι χρήσιμο. Εγκατέστησα το We-Travel και είναι πολύ καλό!!Περιοχή Πάτρα και είμαι αρκετά ικανοποιημένος στη λειτουργία του. Βέβαια είναι ένα πρόβλημα με τους δρόμους και την ονομασία τους, αλλά το χρησιμοποίησα για να μου δείχνει την θέση μου και ήταν πολύ καλό!Έχει τα πάντα!! Η μπαταρία όντως κράτησε για 1,5 μέρα αλλά τις 7 ώρες είχα ανοιχτό Wi-Fi μίλησα περίπου 1 ώρα και γενικά ήταν όλο αναμένη η οθόνη γιατί το έψαχνα. Ένα πρόβλημα είναι ότι όταν εμφανίζει δύο γραμμές μπαταρία δε σημαίνει ότι είναι στη μέση, αλλά μετά από λίγη ώρα πάει στη μία γραμμή...κοκ. Αξίζει για τα λεφτά του και με το παραπάνω!! Βίντεο από youtube παίζει κανονικά. Βέβαια έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις για Σύνδεση στο Internet και για τις Java εφαρμογές να χρησιμοποιούν μόνο Wi-Fi. Αν δεν έχω συνδεθεί μέσω Wi-Fi δεν ανοίγει τίποτα!! Πολύ ευχαριστημένος και σίγουρα αξίζει αυτή η αγορά!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα για αυτό το κινητό με το οποίο να συνδέεται στο skype και να κάνει κλίσεις μέσω wifi? Για λίγο που έβαλα το skype δε βρήκα κάπου την επιλογή.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει καποιος αν υπαρχει καποιο προγραμμα για προστασια στο internet κι αν ναι ποιο και που το βρισκουμε?
Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει καποιος αν υπαρχει καποιο προγραμμα για προστασια στο internet κι αν ναι ποιο και που το βρισκουμε?

το κινητο εχει κλειστο λειτουργικο και δεν χρειαζεσαι να ανησυχεις!

επισης τετοιο προγραμμα που θελεις δεν υπαρχει σε java.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...