Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς ποιος είναι ο κωδικός ασφαλείας αυτού του κινητού; Όταν πάω να κάνω επαναφορά στις αρχικές ρυθμίσεις μου ζητάει κωδικό ασφαλείας αλλά δε τον έχω βρει κάπου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκ θα τους στείλω mail. Πάντως για αυτό που με ρώτησες πρίν (αν κάνει αυτόματη σύνδεση) προσπάθησα και μέσω του opera mini που μόλις γράψεις μία διέυθυνση κάνει "αυτόματη σύνδεση" αλλά πάλι τίποτα. Κάνει δηλαδή πάρα πολύ ώρα αυτόματη σύνδεση και στο τέλος λέει αποτυχία. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και αυτό απλά στο γράφω επειδή με ρώτησες πριν.

Το ρώτησα γιατί και σε εμένα έτσι κάνει. Το σταματάω και μετά συνδέομαι.

Ξέρει κανείς ποιος είναι ο κωδικός ασφαλείας αυτού του κινητού; Όταν πάω να κάνω επαναφορά στις αρχικές ρυθμίσεις μου ζητάει κωδικό ασφαλείας αλλά δε τον έχω βρει κάπου.

0000 ή 1234. Δεν θυμάμαι ποιος από τους 2 είναι. Αν τον αλλάξεις σημείωσε το κάπου για να μην το ξεχάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! Έβγαλα το firewall από wi-fi στο σπίτι μου αλλά τίποτα. Πριν από λίγο μετά από πάρα πολλές προσπάθειες συνδέθηκε (χωρίς μάλιστα να αργήσει). Στη συνέχεια ξεσυνδέθηκα για να δοκιμάσω πάλι να συνδεθώ αλλά τίποτα, το ίδιο δηλαδή πρόβλημα, κάνει "Σύνδεση" πάρα πολύ ώρα και στο τέλος αποτυχία. Επίσης το ασύρματο router το έχω ακριβώς δίπλα μου (σε απόσταση μισού μέτρου). Έχω απογοητευτεί...!!! Υπάρχει περίπτωση να λυθεί αυτό με καμιά αναβάθμιση λογισμικού ή λεώ βλακείες?

 

 

βγαλε την καρτα sim απο το κινητο και δοκιμασε ξανα να συνδεθεις

μηπως και προσπαθει να συνδεθει μεσω 3g και μπερδεβετε

δουλεβει κανονικα καi xωρις sim

αν δουλεψει μετα απο καποια Ρύθμιση θα ειναι στο menu του ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βαλεις και skype kai msn

 

 

 

δεν τα εχο δοκιμασει

 

Καλησπερα εχεις ιδεα που μπορω να βρω το skype για GT505?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχεις ιδεα που μπορω να βρω το skype για GT505?

 

Μπες στο http://www.skype.com/intl/en/download/skype/skypelite/ ,γράψε τον αριθμό σου και θα σου έρθει ένα μήνυμα που σου λέει να πατήσεις ένα link για να το κατεβάσεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχεις ιδεα που μπορω να βρω το skype για GT505?

 

εγο το κατεβασα απο

 

http://gallery.mobile9.com/

 

αλα πρεπει να το εχουνε και εδο forum

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο http://www.skype.com/intl/en/download/skype/skypelite/ ,γράψε τον αριθμό σου και θα σου έρθει ένα μήνυμα που σου λέει να πατήσεις ένα link για να το κατεβάσεις!

 

δεν το αναφερει το συγκεκριμενο κινητο

Link to comment
Share on other sites

δεν το αναφερει το συγκεκριμενο κινητο

Δυστυχώς. Θα στείλω μήνυμα στο mobile9.

Βάλε για το GT500 ή το KU990 Viewty. Τα ίδια είναι.

Link to comment
Share on other sites

βγαλε την καρτα sim απο το κινητο και δοκιμασε ξανα να συνδεθεις

μηπως και προσπαθει να συνδεθει μεσω 3g και μπερδεβετε

δουλεβει κανονικα καi xωρις sim

αν δουλεψει μετα απο καποια Ρύθμιση θα ειναι στο menu του ιντερνετ

 

Αν και έχω επιλέξει σαν λειτουργία "Μόνο GSM" θα δοκιμάσω και αυτό που μου λες μπας και συνδεθει...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις το δοκίμασα και έχεις δίκιο!!! Χωρίς τη sim συνδέεται αμέσως. έκανα και 2-3 φορές αποσύνδεση και συνδέθηκα πάλι και κάθε φορά συνδεόταν αμέσως. Οπότε ποιο είναι το πρόβλημα? Γιατί με τη sim μέσα δεν μπορεί να συνδεθεί?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι απο τους χρηστες που προσπαθουν να βαλουν το we travel άλλα τους βγαζει στην μαζικη αποθηκευση μονο την καρτα μνημης και εκει δεν εχει κανενα φακελο others.

Τι μπορω να κανω για αυτο ωστε να μπορεσω να το εγκαταστησω στο κινητο μου?

Επισης υπαρχει κανενας flash player για αυτο το κινητο?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

κλεισε το wifi απο το κινητο και ξανα ανοιξετο θα κανει αναζητηση και μετα επελεξε για να κανει συνδεση,με λιγα λογια καλα ειναι οταν δεν χρειαζεσε wifi να το κανεις off.
του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι απο τους χρηστες που προσπαθουν να βαλουν το we travel άλλα τους βγαζει στην μαζικη αποθηκευση μονο την καρτα μνημης και εκει δεν εχει κανενα φακελο others.

Τι μπορω να κανω για αυτο ωστε να μπορεσω να το εγκαταστησω στο κινητο μου?

Επισης υπαρχει κανενας flash player για αυτο το κινητο?

Ευχαριστω!

 

Καλά τα πάς.Στην μαζική αποθήκευση εμφανίζεται μόνο η κάρτα μνήμης.Εκεί το φάκελο "others" θα τον δημιουργήσεις εσύ.Και μέσα θα περάσεις το WeTravel.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις το δοκίμασα και έχεις δίκιο!!! Χωρίς τη sim συνδέεται αμέσως. έκανα και 2-3 φορές αποσύνδεση και συνδέθηκα πάλι και κάθε φορά συνδεόταν αμέσως. Οπότε ποιο είναι το πρόβλημα? Γιατί με τη sim μέσα δεν μπορεί να συνδεθεί?

 

 

καποια ρυθμιση θα ειναι εκει στο μενου συνδεσιμοτητα

εμενα σε αλο κινητο μου αδιασε μια καρτα απο τις κολορυθμισεις για το ιντερνετ χωρις να μου διχνει οτι ειναι συνδεμενο

το εχουνε κανι επιτηδες ετσι για να μας τραβανε απο οπου μπορουνε χρημα

Link to comment
Share on other sites

Ισίδωρε δοκίμασα και σε διαφορετικό router (του αδερφού μου που μένει ακριβώς δίπλα μου) αλλά πάλι τίποτα!

 

Μήπως τα router στα οποία πας να κάνεις σύνδεση έχουν ενεργοποιημένο τύπο ασφαλείας

WPA-WPA2 ? Αν έχουν ενεργοποιημένο αυτό το επίπεδο ασφαλείας δεν θα συνδεθεί ποτέ το τηλέφωνο!

 

Τότε ανάφερε το στην LG μήπως κάνουν αναβάθμιση ή στο αντικαταστήσουν. (αν και δεν νομίζω)

 

Και αυτό παίζει..........το δικό μου μετά την αναβάθμιση από V10b σε V10e τα κάνει όλα μα όλα πιο γρήγορα και συνδέεται και το Wi-Fi πολύ πιο γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

Σάκη τα router έχουν ασφάλεια WPA-WPA2, ένα password, το οποίο και βάζω όταν επιλέγω τα συγκεκριμένα από το κινητό.

Αναβάθμιση που έκανες? Στο πλαίσιο για παράδειγμα μπορώ να πάω? Κοστίζει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Έχω μεταφράσει τα περισσότερα μενού του We-travel στα ελληνικά. Υπάρχουν ατέλειες ειδικά στη μετάφραση τεχνικών όρων. Οποιος θέλει μπορεί να επισημάνει αλλαγές και διορθώσεις ώστε να γίνει πλήρη μετάφραση. Επισυνάπτω το αρχείο. Το αποσυμπιέζουμε και το αντιγράφουμε στο φάκελο Config του We-travel. Στη συνέχεια ανοίγουμε το πρόγραμμα, πηγαίνουμε Settings>Advanced>Screen Details και από Language επιλέγουμε το αρχείο Lang_GR πατάμε ΟΚ και τα μενού έχουν γίνει Ελληνικά.

 

κ που ειναι ο φακελος config δεν τον βρισκω

Link to comment
Share on other sites

Σάκη τα router έχουν ασφάλεια WPA-WPA2, ένα password, το οποίο και βάζω όταν επιλέγω τα συγκεκριμένα από το κινητό.

Αναβάθμιση που έκανες? Στο πλαίσιο για παράδειγμα μπορώ να πάω? Κοστίζει κάτι?

 

Το ξανακοίταξα αμέσως τώρα με ότι τύπο ασφαλείας και να βάλω στο ρούτερ συνδέεται πλέον,

αλλά το ξαναλέω έχω το νέο firmware με το παλιό δεν συνδέονταν με τίποτα!

(καλό αυτό γιατί το WPA-WPA2 είναι πολύ ασφαλέστερο)!

 

Κατ' αρχήν ποια έκδοση υλικολογισμικού έχεις?

Πας: Μενού / Ρυθμίσεις / Ρυθμίσεις τηλεφώνου / Πληροφορίες / Πληροφορίες τηλεφώνου και το κοιτάς!

 

Για αναβάθμιση που λες θα πάρεις ένα τηλέφωνο στην LG στο 801 11 200 900 και

θα τους πεις ότι πρέπει να γίνει αναβάθμιση και τι ακριβώς σου κάνει το τηλέφωνο!

Θα έρθει να το πάρει μεταφορική από τον χώρο σου χωρίς να πληρώσεις εσύ τίποτα

και θα στο ξαναφέρει εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Το ξανακοίταξα αμέσως τώρα με ότι τύπο ασφαλείας και να βάλω στο ρούτερ συνδέεται πλέον,

αλλά το ξαναλέω έχω το νέο firmware με το παλιό δεν συνδέονταν με τίποτα!

(καλό αυτό γιατί το WPA-WPA2 είναι πολύ ασφαλέστερο)!

 

Κατ' αρχήν ποια έκδοση υλικολογισμικού έχεις?

Πας: Μενού / Ρυθμίσεις / Ρυθμίσεις τηλεφώνου / Πληροφορίες / Πληροφορίες τηλεφώνου και το κοιτάς!

 

Για αναβάθμιση που λες θα πάρεις ένα τηλέφωνο στην LG στο 801 11 200 900 και

θα τους πεις ότι πρέπει να γίνει αναβάθμιση και τι ακριβώς σου κάνει το τηλέφωνο!

Θα έρθει να το πάρει μεταφορική από τον χώρο σου χωρίς να πληρώσεις εσύ τίποτα

και θα στο ξαναφέρει εκεί!

 

Έχω την V10b! Θα πάρω την LG αύριο κιόλας! Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια Σάκη!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την V10b! Θα πάρω την LG αύριο κιόλας! Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια Σάκη!!

 

Αλλο τηλέφωνο θα γίνει με το νέο υλικολογισμικό :wink: Όταν πάρεις τηλέφωνο

στο νούμερο που έγραψα παραπάνω ζήτα να σου δώσουν τον αριθμό τηλεφώνου

από το service στο οποίο θα πάει για να τους εξηγήσεις τι ακριβώς σου κάνει και να

τους πεις να σου περάσουν το V10e και όχι αυτό που ήδη έχει (αυτό μου κάνανε εμένα την πρώτη φορά που το έστειλα)

 

Αυτά και μη μασάς...............αν θες καμιά περαιτέρω διευκρίνηση στείλε πμ να μη φορτώνουμε και το θρεντ!

Link to comment
Share on other sites

hi,

 

είμαι και εγώ κάτοχος του gt505 αλλά θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχετε δοκιμάσει να βρείτε το location σας μέσω του google maps..

Έχω προσπαθήσει πολλές φορές αλλά βγάζει location unavailable..

Προσπαθώ να μπώ στις ρυθμίσεις να δώ άν είναι επιλεγμένο το internal gps αλλά δεν έχει κάν τέτοιες ρυθμίσεις και δυστυχώς, ούτε μπορώ να αναβαθμίσω την έκδοσή του γιατί είναι κλειδωμένο απο την LG...

 

Έχει καταφέρει κανείς να βρεί την τοποθεσία του στο Google Maps μέσω του GPS??

Link to comment
Share on other sites

hi,

 

είμαι και εγώ κάτοχος του gt505 αλλά θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχετε δοκιμάσει να βρείτε το location σας μέσω του google maps..

Έχω προσπαθήσει πολλές φορές αλλά βγάζει location unavailable..

Προσπαθώ να μπώ στις ρυθμίσεις να δώ άν είναι επιλεγμένο το internal gps αλλά δεν έχει κάν τέτοιες ρυθμίσεις και δυστυχώς, ούτε μπορώ να αναβαθμίσω την έκδοσή του γιατί είναι κλειδωμένο απο την LG...

 

Έχει καταφέρει κανείς να βρεί την τοποθεσία του στο Google Maps μέσω του GPS??

 

 

βρηκες προγραμμα για αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα από εδώ αλλά δε με αφήνει να το εγκαταστήσω γιατί είναι κλειδωμένο το παλιό πρόγραμμα στο κινητό και αλλάζει μόνο μέσω firmware update.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...