Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας. Aπέκτησα κι εγώ το κινητό πριν από μερικές μέρες (το άσπρο) και είναι πάάάάάρα πολύ ωραίο (και εμφανισιακά και λειτουργικά).

 

H έκδοση που "φοράει" είναι η 10e.

 

Nα ρωτήσω κάτι: έχει βρει κάποιος σε ελληνικό κατάστημα κάποια θήκη διάφανη για το συγκεκριμένο κινητό (όχι τύπου glove ή τις μαύρες δερμάτινες που συνήθως είναι για τέτοιου είδους κινητά) ??

 

 

Y.Γ.: Eρώτηση προς τον founder του site ή τους moderators: υπάρχει περίπτωση στα avatars να μπει και η λευκή έκδοση του τηλεφώνου??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με πρόλαβες! :mad: Πλάκα κάνω.:rolleyes:

Οι οδηγοί (να χρησιμοποιούμε τις ελληνικές σημασίες... γιατί υπάρχουν;:rolleyes: δε το λέω για εσένα RAVER... και στην υπογραφή μου ήθελα να το γράψω ) βρίσκονται και στο CD που έχει η συσκευασία.

 

to software poy exi sto cd dulebi kanonika sta windows ego exo to gt500

 

lathos pm :) ston filo me ta windows 7 to elega

Link to comment
Share on other sites

2-3 ερωτησούλες προς τους κατόχους, γιατί ενδιαφέρεται να το αγοράσει δικός μου άνθρωπος και προσωπικά δεν το έχω δουλέψει πολύ.Θέλει το GT500 από cosmote.

Το κινητό είναι γενικά γρήγορο στο μενού;Στη σύνταξη μηνυμάτων;Εμφανίζει κάποια καθυστέρηση (lag) μέσα στο μενού;

Το ραδιόφωνό του είναι εντάξει;Φαντάζομαι rds έχει.

Οι φωτογραφίες όπως έχω δει σε συνθήκες ημέρας είναι αρκούντως ικανοποιητικές, οπότε φαντάζομαι τη διαβεβαίωσα σωστά ότι δε θα έχει πρόβλημα.

Όπως θυμάμαι έχει equalizer το mp3 του.Ο ήχος από τα ακουστικά είναι ικανοποιητικός;

Δε με ενδιαφέρει μετατροπή ταινιών,GPS κλπ.Είναι γυναίκα και δε θα τα ψάξει αυτά.Την ενδιαφέρει να είναι οκ στη συγγραφή μηνυμάτων, να είναι γρήγορο στο μενού.Επίσης σημαντική ερώτηση, η ποιότητα ήχου στη συνομιλία είναι εντάξει;

Ευχαριστώ παίδες.

 

radiofono kai me menu arketa kala

h kamera einai ligo apati ala gia gyneka kalh einai gia emas pou thn psaxnume ligo den miazi me 5 megapixel aplos phrane me ftiniarikh kamera kai anebasane thn analysi

piani ligo lag an to fortosis me fotografies megalu megethus h video kai prospathisis na ta dialeksis apo thumbs

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Έχει τεθεί το ερώτημα σε προηγούμενα post αλλά χωρίς απάντηση.

Πως λύνετε το πρόβλημα με το "ανεπαρκής μνήμη" στο we travel; Αν ξέρει κανείς ας απαντήσει... Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Έχει τεθεί το ερώτημα σε προηγούμενα post αλλά χωρίς απάντηση.

Πως λύνετε το πρόβλημα με το "ανεπαρκής μνήμη" στο we travel; Αν ξέρει κανείς ας απαντήσει... Ευχαριστώ.

 

 

dystixos file afto to problima to bgazi syxna kai se ala programata opos einai to opera akoma kai ston diko toy browser to bgazi

pithanon na to exune lisi sto kenurgio firmware

mono na perimenume mporume :(

Link to comment
Share on other sites

dystixos file afto to problima to bgazi syxna kai se ala programata opos einai to opera akoma kai ston diko toy browser to bgazi

pithanon na to exune lisi sto kenurgio firmware

mono na perimenume mporume :(

 

Εχμ αν αναφερεσαι στο V10e που "φοραει" το ασπρο 505 nope. Το εχω συναντησει το προβλημα κυριως στο doc viewer αρκετα συχνα κ δεν μπορω να καταλαβω το γιατι. Στον opera k στον δικο του browser δεν μου εχει τυχει.

Μεχρι στιγμης ειναι ΤΟ ΜΟΝΟ ελλατωμα που εχω βρει στο κατα αλλα συνεπεστατο κινητο.

Αλλα τι να λεμε το κινητο ειναι κελεπουρι :p κ πανεμορφο.

Αν εχει βγει νεοτερο firmware κ το φτιαχνει, ας μας απαντησει καποιος φιλος.

Μακαρι :dance:

Link to comment
Share on other sites

radiofono kai me menu arketa kala

h kamera einai ligo apati ala gia gyneka kalh einai gia emas pou thn psaxnume ligo den miazi me 5 megapixel aplos phrane me ftiniarikh kamera kai anebasane thn analysi

piani ligo lag an to fortosis me fotografies megalu megethus h video kai prospathisis na ta dialeksis apo thumbs

Σ'ευχαριστώ, έχει αγοραστεί ήδη, όλα καλά.

Θα σε παρακαλέσω όμως,από δω και πέρα, να μη γράφεις με greeklish, γιατί έχουν απαγορευτεί και δε θέλω να σου σβήνω τα μηνύματά σου.:)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είναι η πρώτη φορά που γράφωκαι εγώ. Έχω το κινητό περίπου 2 μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Αντιμετωπίζω πρόβλημα όμως με το wi fi. Ενώ βρίσκει διαθέσιμα δίκτυα (του σπιτιού μου για παράδειγμα ή άλλα μη κλειδωμένα δίκτυα) δεν μπορεί να συνδεθεί. Κάνει για πολύ ώρα "Σύνδεση" αλλά στο τέλος μου εμφανίζει αποτυχία σύνδεσης. Είχε κανένας παρόμοιο πρόβλημα? Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, προχθές πήρα και εγώ ένα gt500 με έκδοση λογισμικού v10a. 1)Εγκατέστησα το wetravel και με τους δύο χάρτες αλλά και οι δύο έχουν τρομερές ελλέιψεις, άσε που είναι με greeklish, υπάρχει κανένας άλλος χάρτης; μέχρι να βρω χάρτη της προκοπής το gps είναι άχρηστο.

2)Απ'οτι κατάλαβα προς το παρόν αναβάθμιση γίνεται μόνο στο service, κάνω λάθος;

3)Ξέρει κανέις αν υπάρχει καμία εφαρμογή για να κάνω edit αρχεία από excel;

4)Υπάρχει τρόπος να βάζουμε και άλλα widgets στην αρχική οθόνη του κινητού; κάποιες εφαρμογές π.χ.

 

Υ.Γ. το forum με έχει βοηθήσει σε όποιο κινητο και αν πήρα τα τελευταία χρόνια και με βοήθησε και σε αυτό, χίλια ευχριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεισ που μπορω να βρω προστασια οθονης σαν αυτην που εχει μεσα στο κουτι?

 

Καλησπέρα!

 

Έχει φέρει το e-shop ! Παρέλαβα δυο κομμάτια σήμερα πολύ ''μανίκι'' να το τοποθετήσεις όμως!:mad:

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006334

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ, έχει αγοραστεί ήδη, όλα καλά.

Θα σε παρακαλέσω όμως,από δω και πέρα, να μη γράφεις με greeklish, γιατί έχουν απαγορευτεί και δε θέλω να σου σβήνω τα μηνύματά σου.:)

 

oκ τα περασα τα ελληνικα ειχα τα windows τα 7αρια στα αγγλικα και εγραφα greeklish

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είναι η πρώτη φορά που γράφωκαι εγώ. Έχω το κινητό περίπου 2 μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Αντιμετωπίζω πρόβλημα όμως με το wi fi. Ενώ βρίσκει διαθέσιμα δίκτυα (του σπιτιού μου για παράδειγμα ή άλλα μη κλειδωμένα δίκτυα) δεν μπορεί να συνδεθεί. Κάνει για πολύ ώρα "Σύνδεση" αλλά στο τέλος μου εμφανίζει αποτυχία σύνδεσης. Είχε κανένας παρόμοιο πρόβλημα? Τι μπορεί να φταίει?

 

φιλε και εγο το ιδιο προβλημα εχο με το wi-fi δεν κανι συνδεση στο δυκτιο που κανο απο το pc με usb flasaki wi-fi ad-hoc

μπορει βεβεα να μην κανι συνδεση ad-hoc το κινητο το εμφανιζει στην οθωνη κανονικα

σε αλα δυκτια που βρισκω εκτος σπιτιου συνδεετε μια χαρα αν ειναι κοντα αν ειναι μακρυα τα εμφανιζει αλα δεν μπορει να συνδεθει και οπος λες και εσυ μερικες φορες αργει πολυ

 

ασε που το εβαλα διπλα σε ενα sonny ericson satio kai το sony βρηκε ενα σορο δυκτια και το lg με το ζορι τα μισα ta idia kai sto gps to lg αργει να βρει δορυφο και μου την εδοσε

η τιμη του sony ειναι διπλασια αλα κατα την γνομη μου θα μπορουσανε να βαλουνε ενα πιο καλο τσιπακι στο lg τουλαχιστον για το gps

 

υπαρχει μια περιπτωση τα δυκτια που σου εμφανιζει free να εχουνε ip η mac filter και να αφηνουνε μονο 1 pc να συνδεθει

αν το wi-fi του σπιτιου σοu εχει firewall βγαλτο και δοκιμασε να συνδεθεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

πριν από λίγες μέρες αγόρασα και εγώ το κινητό. Δεν έχω προλάβει να δωω όλες τις δυνατότητές του αλλά είμαι πολύ ευχαριστημένη μέχρι στιγμής. έχω κάποιες απορίες που αν δε κάνω λάθος δεν έχουυν απαντηθεί:

1) έχετε βρει κάποια θήκη που να αντιστοιχεί σε αυτό το κινητό;

2) μπορώ να βάλω το msn; όχι το ebuddy

3) μπορώ να βάλω το skype mobile;

 

για τα 2 και 3 με ενδιαφέρει να μου πείτε αν τα έχετε δοκιμάσει περισσότερο γτ λογικά δε θαχω πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

πριν από λίγες μέρες αγόρασα και εγώ το κινητό. Δεν έχω προλάβει να δωω όλες τις δυνατότητές του αλλά είμαι πολύ ευχαριστημένη μέχρι στιγμής. έχω κάποιες απορίες που αν δε κάνω λάθος δεν έχουυν απαντηθεί:

1) έχετε βρει κάποια θήκη που να αντιστοιχεί σε αυτό το κινητό;

2) μπορώ να βάλω το msn; όχι το ebuddy

3) μπορώ να βάλω το skype mobile;

 

για τα 2 και 3 με ενδιαφέρει να μου πείτε αν τα έχετε δοκιμάσει περισσότερο γτ λογικά δε θαχω πρόβλημα.

 

μπορεις να βαλεις και skype kai msn

 

 

 

δεν τα εχο δοκιμασει

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βαλεις και skype kai msn

 

 

 

δεν τα εχο δοκιμασει

 

MSN έχω χρησιμοποιήσει μέσω του browser όμως και όχι ως ανεξάρτητη εφαρμογή.

 

To skype όσο το έχω ψάξει δεν μπορεί να τρέξει στο συγκεκριμένο κινητό. Ούτε κάποιο άλλη Voip εφαρμογή. Αν βρει κάποιος ας μας ενημερώσει, το θεμα με ενδιαφέρει, όπως και άλλους πιστεύω. Σκεφτείτε να μπορούμε να μιλάμε δωρεάν όπου υπάρχει ελεύθερο ασύρματο δίκτυο...

Link to comment
Share on other sites

φιλε και εγο το ιδιο προβλημα εχο με το wi-fi δεν κανι συνδεση στο δυκτιο που κανο απο το pc με usb flasaki wi-fi ad-hoc

μπορει βεβεα να μην κανι συνδεση ad-hoc το κινητο το εμφανιζει στην οθωνη κανονικα

σε αλα δυκτια που βρισκω εκτος σπιτιου συνδεετε μια χαρα αν ειναι κοντα αν ειναι μακρυα τα εμφανιζει αλα δεν μπορει να συνδεθει και οπος λες και εσυ μερικες φορες αργει πολυ

 

ασε που το εβαλα διπλα σε ενα sonny ericson satio kai το sony βρηκε ενα σορο δυκτια και το lg με το ζορι τα μισα ta idia kai sto gps to lg αργει να βρει δορυφο και μου την εδοσε

η τιμη του sony ειναι διπλασια αλα κατα την γνομη μου θα μπορουσανε να βαλουνε ενα πιο καλο τσιπακι στο lg τουλαχιστον για το gps

 

υπαρχει μια περιπτωση τα δυκτια που σου εμφανιζει free να εχουνε ip η mac filter και να αφηνουνε μονο 1 pc να συνδεθει

αν το wi-fi του σπιτιου σοu εχει firewall βγαλτο και δοκιμασε να συνδεθεις

 

Καλημέρα! Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! Έβγαλα το firewall από wi-fi στο σπίτι μου αλλά τίποτα. Πριν από λίγο μετά από πάρα πολλές προσπάθειες συνδέθηκε (χωρίς μάλιστα να αργήσει). Στη συνέχεια ξεσυνδέθηκα για να δοκιμάσω πάλι να συνδεθώ αλλά τίποτα, το ίδιο δηλαδή πρόβλημα, κάνει "Σύνδεση" πάρα πολύ ώρα και στο τέλος αποτυχία. Επίσης το ασύρματο router το έχω ακριβώς δίπλα μου (σε απόσταση μισού μέτρου). Έχω απογοητευτεί...!!! Υπάρχει περίπτωση να λυθεί αυτό με καμιά αναβάθμιση λογισμικού ή λεώ βλακείες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έβαλα το skype και λειτουργεί αλλά κάνει μόνο chat. Από ότι δάβασα δε δίνουν τη δυνατότητα να πάρεις τηλέφωνο ακόμη σε κάποιες χώρες. Ψάχνω το msn σε εφαρμογή. .Το είχε βγάλει η Vodafone αλλά τώρα δε το βρίσκω στο site.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! Έβγαλα το firewall από wi-fi στο σπίτι μου αλλά τίποτα. Πριν από λίγο μετά από πάρα πολλές προσπάθειες συνδέθηκε (χωρίς μάλιστα να αργήσει). Στη συνέχεια ξεσυνδέθηκα για να δοκιμάσω πάλι να συνδεθώ αλλά τίποτα, το ίδιο δηλαδή πρόβλημα, κάνει "Σύνδεση" πάρα πολύ ώρα και στο τέλος αποτυχία. Επίσης το ασύρματο router το έχω ακριβώς δίπλα μου (σε απόσταση μισού μέτρου). Έχω απογοητευτεί...!!! Υπάρχει περίπτωση να λυθεί αυτό με καμιά αναβάθμιση λογισμικού ή λεώ βλακείες?

Όταν ενεργοποιείς το Wi-Fi λέει Αυτόματη Σύνδεση, μετά αποτυχία και αναζήτηση για διαθέσιμα δίκτυα;

Link to comment
Share on other sites

Όταν ενεργοποιείς το Wi-Fi λέει Αυτόματη Σύνδεση, μετά αποτυχία και αναζήτηση για διαθέσιμα δίκτυα;

 

Όταν ενεργοποιώ το wi-fi κάνει αμέσως "Αναζήτηση για διαθέσιμα δίκτυα" και τα εμφανίζει. Μετά επιλέγω αυτό που θέλω αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ενεργοποιώ το wi-fi κάνει αμέσως "Αναζήτηση για διαθέσιμα δίκτυα" και τα εμφανίζει. Μετά επιλέγω αυτό που θέλω αλλά τίποτα.

Ίσως το router σου να μην υποστηρίζεται από την συσκευή.;)

Link to comment
Share on other sites

Ίσως το router σου να μην υποστηρίζεται από την συσκευή.;)

 

Ισίδωρε δοκίμασα και σε διαφορετικό router (του αδερφού μου που μένει ακριβώς δίπλα μου) αλλά πάλι τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Αν το router το οποίο έχεις είναι κλειδωμενο τότε ίσως αυτό είναι το πρόβλημα. Αν το έχεις ελεύθερο μπες μέσα στο Ίντερνετ της συσκευής και κοίταξε αν μπαίνει, αν δεν μπαίνει η θέλει να πας στις ρυθμίσεις της συσκευής η μπορεί να φταίει το wifi του κινητού αλλά δεν το νομίζω από την στιγμή που σου βρίσκει αλλά δικτια.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Τότε ανάφερε το στην LG μήπως κάνουν αναβάθμιση ή στο αντικαταστήσουν. (αν και δεν νομίζω)

 

Οκ θα τους στείλω mail. Πάντως για αυτό που με ρώτησες πρίν (αν κάνει αυτόματη σύνδεση) προσπάθησα και μέσω του opera mini που μόλις γράψεις μία διέυθυνση κάνει "αυτόματη σύνδεση" αλλά πάλι τίποτα. Κάνει δηλαδή πάρα πολύ ώρα αυτόματη σύνδεση και στο τέλος λέει αποτυχία. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και αυτό απλά στο γράφω επειδή με ρώτησες πριν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...