Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε το GPS όποτε μπορείς.

 

Θα το δοκιμάσω κι αυτό κάποια στιγμή και θα ποστάρω εδώ οκ!!

 

Στο παλιό firmware πάντως είχε δουλέψει δεν μπορούσα βέβαια να επιλέξω προορισμό

αλλά θα το ψάξω!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα

μόλις πήρα και εγώ το GT505 αλλά μου έχει παρουσιαστεί το εξής πρόβλημα: Δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό με το PC σε windows 7 μέσω USB (usb device not recognized) , αλλά μπορώ σε vista. Έχει κάποιος κάποια λύση? Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

μόλις πήρα και εγώ το GT505 αλλά μου έχει παρουσιαστεί το εξής πρόβλημα: Δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό με το PC σε windows 7 μέσω USB (usb device not recognized) , αλλά μπορώ σε vista. Έχει κάποιος κάποια λύση? Ευχαριστω.

το προβλημα που λες..θα λυθει αν βρεις driver για windows 7,αλλο τιποτα,δεν μπορεις να κανεις.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

μόλις πήρα και εγώ το GT505 αλλά μου έχει παρουσιαστεί το εξής πρόβλημα: Δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό με το PC σε windows 7 μέσω USB (usb device not recognized) , αλλά μπορώ σε vista. Έχει κάποιος κάποια λύση? Ευχαριστω.

 

το προβλημα που λες..θα λυθει αν βρεις driver για windows 7,αλλο τιποτα,δεν μπορεις να κανεις.:cool:

Με πρόλαβες! :mad: Πλάκα κάνω.:rolleyes:

Οι οδηγοί (να χρησιμοποιούμε τις ελληνικές σημασίες... γιατί υπάρχουν;:rolleyes: δε το λέω για εσένα RAVER... και στην υπογραφή μου ήθελα να το γράψω ) βρίσκονται και στο CD που έχει η συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Αρχικά συγχαρητήρια για το forum, βλέπω ότι η συμμετοχή για το συγκεκεριμένο κινητό είναι τεράστια κατι που βοηθάει όλους τους κατόχους για το οτιδήποτε πρόβλημα έχουν.

 

Έχω πάρει και εγώ τη συσκευή απο γερμανό γιατί είχα επιδότηση πριν μία εβδομάδα αλλα επειδή χρησιμοποιώ άλλη συσκευή δεν τη χρειάζομαι και αν ενδιαφέρεται κάποιος τη πουλάω(σε χαμηλή τιμή). Είναι εντελώς καινουργια με απόδειξη αγοράς 10 Νοεμβρίου. Συγνώμη αν έχω βάλει το ποστ σε λάθος Forum αλλα ψαχνω το χώρο για τις αγγελίες και δε μπορώ να τον βρώ. Στείλτε μου pm αν κάποιος ενδιαφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Αρχικά συγχαρητήρια για το forum, βλέπω ότι η συμμετοχή για το συγκεκεριμένο κινητό είναι τεράστια κατι που βοηθάει όλους τους κατόχους για το οτιδήποτε πρόβλημα έχουν.

 

Έχω πάρει και εγώ τη συσκευή απο γερμανό γιατί είχα επιδότηση πριν μία εβδομάδα αλλα επειδή χρησιμοποιώ άλλη συσκευή δεν τη χρειάζομαι και αν ενδιαφέρεται κάποιος τη πουλάω(σε χαμηλή τιμή). Είναι εντελώς καινουργια με απόδειξη αγοράς 10 Νοεμβρίου. Συγνώμη αν έχω βάλει το ποστ σε λάθος Forum αλλα ψαχνω το χώρο για τις αγγελίες και δε μπορώ να τον βρώ. Στείλτε μου pm αν κάποιος ενδιαφέρεται.

Μπορείς να βάλεις αγγελία στο Buy and Sell. Να φτιάξεις νέο θέμα και να πεις πως το πουλάς. Δες πως έχουν φτιάξει οι άλλοι τις δικές τους αγγελίες και κάνε εσύ το ίδιο. Εδώ έχει οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις αγγελία στο Buy and Sell. Να φτιάξεις νέο θέμα και να πεις πως το πουλάς. Δες πως έχουν φτιάξει οι άλλοι τις δικές τους αγγελίες και κάνε εσύ το ίδιο. Εδώ έχει οδηγίες.

o φιλος δεν μπορει να μει στο τοπικ με της αγγελιες γιατι ειναι νεο μελος του φορυμ και επισης εχει λιγα post!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

γεια σας και παλι!

περί σύνδεσης του κινητού με το PC το ξέρω ότι χρειάζονται οι οδηγοί (drivers) αλλά δεν ήταν αυτό. τέλος πάντων η σύνδεση έγινε αλλά καμία επαφή με το PC suite. κολλά το πρόγραμμα και καμία επικοινωνία με το κινητό. Χρησιμοποιώ windows 7 . όποια γνώμη ευπρόσδεκτη για να λυθεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

γεια σας και παλι!

περί σύνδεσης του κινητού με το PC το ξέρω ότι χρειάζονται οι οδηγοί (drivers) αλλά δεν ήταν αυτό. τέλος πάντων η σύνδεση έγινε αλλά καμία επαφή με το PC suite. κολλά το πρόγραμμα και καμία επικοινωνία με το κινητό. Χρησιμοποιώ windows 7 . όποια γνώμη ευπρόσδεκτη για να λυθεί το πρόβλημα.

 

Αυτό είναι μάλλον ένα θέμα! Μάλλον pc suite καινούργιο θα χρειαστούμε μιας κι εγώ

στο λάπτοπ έβαλα τα 7 και θα τα βάλω και στο PC οπότε κι εγώ θα έχω πρόβλημα με αυτό!!!:worry:

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω επιδότηση και μου έρχεται σχεδόν τζάμπα μάλλον θα το πάρω. Μερικές. ερωτησούλες.

1. επειδή δεν έχω καμμιά εμπειρία με τηλεφωνα με οθόνη αφής, όταν σε καλούν ΠΩΣ απαντάς, δηλαδή ποσες κινήσεις πρέπει να κάνεις? Ξεκλειδώνεις πρώτα και μετά πατάς και κάτι άλλο και μιλάς η εχει πληκτρο το οποίο πατάς με τη μια και μιλάς?

2. εμένα το κινητό είναι εργαλείο καθημερινής χρήσης και τα περνάω όλα εκεί. Οι υπενθυμίσεις του λειτουργούν καλά. Σημειώσεις εχει?

3. επειδή ειμαι λίγο περήφανος στα αυτιά οι ήχοι κλήσης είναι ικανοποιητικοί? Μπορείς να βάλεις τους δικούς σου (σε mp3 η wav)?

4. φωτογραφίες των καλούντων υποστηρίζει?

5. ο ήχος του απο τα ακουστικά (σε mp3 και ραδιοφωνο) κρινονται ικανοποιητικές? (ο μοναδικός λόγος που ΔΕΝ θα άλλαζα το w715).

6. με τα windows XP του υπολογιστή μας συνεργάζεται κανονικά?

Eυχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω επιδότηση και μου έρχεται σχεδόν τζάμπα μάλλον θα το πάρω. Μερικές. ερωτησούλες.

1. επειδή δεν έχω καμμιά εμπειρία με τηλεφωνα με οθόνη αφής, όταν σε καλούν ΠΩΣ απαντάς, δηλαδή ποσες κινήσεις πρέπει να κάνεις? Ξεκλειδώνεις πρώτα και μετά πατάς και κάτι άλλο και μιλάς η εχει πληκτρο το οποίο πατάς με τη μια και μιλάς?

2. εμένα το κινητό είναι εργαλείο καθημερινής χρήσης και τα περνάω όλα εκεί. Οι υπενθυμίσεις του λειτουργούν καλά. Σημειώσεις εχει?

3. επειδή ειμαι λίγο περήφανος στα αυτιά οι ήχοι κλήσης είναι ικανοποιητικοί? Μπορείς να βάλεις τους δικούς σου (σε mp3 η wav)?

4. φωτογραφίες των καλούντων υποστηρίζει?

5. ο ήχος του απο τα ακουστικά (σε mp3 και ραδιοφωνο) κρινονται ικανοποιητικές? (ο μοναδικός λόγος που ΔΕΝ θα άλλαζα το w715).

6. με τα windows XP του υπολογιστή μας συνεργάζεται κανονικά?

Eυχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Επειση εχω δουλεψει παλιοτερα κινητο Αφης εχω να σου πω οτι ειναι θεμα συνηθειας..και πιστεψε με το δουλευεις πολυ καλα.το κινητο αυτο εχει ξεχωριστα πληκτρα για απαντηση/αποριψη των κλησεων.

υπενθιμησεις νομιζω οτι εχει και μαλιστα φωνητικες..νομιζω οτι ετσι εχω διαβασει καπου.

ηχους mp3 μπορεις να βαλεις τον δικο σου..Τωρα για τις φωτογραφιες αυτων που σε καλουν.δεν ξερω.

ο ηχος απο τα ακουστικα ειναι χαλια..επισης και απο το ηχειο..μπορει να ειναι καθαρος..αλλα δεν ειναι δυνατος.

αμα εχεις συνιθησει τον ηχο απο τα sony ericsson walkman κινητα πιστεψε'με οτι θα απογοητευτεις.

με windows XP ο συγχρονισμος με το κινητο ειναι παιχνιδακι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Ειναι φως φανάρι πως δεν κάνει για ΜΕΝΑ. Ειδικά με τον ήχο, είναι σοβαρό για μένα... Φτου.. Αντε να ψάχνεις τώρα. Μάλλον πάω για το Νοκια 5530 που διάβασα πως εχει καλο ηχο..
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Ειναι φως φανάρι πως δεν κάνει για ΜΕΝΑ. Ειδικά με τον ήχο, είναι σοβαρό για μένα... Φτου.. Αντε να ψάχνεις τώρα. Μάλλον πάω για το Νοκια 5530 που διάβασα πως εχει καλο ηχο..

επειδη το δοκιμασα και αυτο..οντως εχει καλυτερο ηχο αλλα εχει ενα (-) το κινητο φαινεται πολυ ψευτικο.αλλα αμα θες και αλλες αποψεις υπαρχουν στους διαξιφισμους πολλα θεματα ανοιχτα Lg gt 505 vs Nokia 5530 .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Το GT-505 μου σήμερα ήρθε από το service όπου είχε σταλεί για δεύτερη φορά!

Το τηλέφωνο όταν το αγόρασα είχε το firmware [GT505-V10b] το έστειλα την πρώτη

φορά στο service γιατί όταν πήγαινα να δω κάποιο βίντεο στο youtube μέσω Wi-Fi

τα περισσότερα βίντεο δεν τα έπαιζε και το χειρότερο είναι ότι κόλλαγε και έκανε restart μετά από λίγη ώρα!

Το πρόβλημα αυτό είναι λίγο πολύ γνωστό από ότι κατάλαβα εδώ στο φόρουμ αυτό!

Το λέω αυτό γιατί όταν πόσταρα ότι θα το ξαναστείλω για service κάποιοι συμφορουμίτες μου είπαν

να μην το κάνω γιατί και το δικό τους 505 κάνει το ίδιο!

Όταν διάβασα το ποστ του φίλου Spidey το οποίο και σας παραθέτω παρακάτω:

 

 

 

Τον ξαναρώτησα αν όντως το GT505 που δοκίμασε είχε το V10e να ξέρω σίγουρα

και είπε ναι!

Μετά από δικιά μου απαίτηση να βάλουν V10e αυτοί στο service λέγανε πως δεν υπάρχει

το firmware που ζητούσα!

Τους έδωσα να καταλάβουν πως αν το τηλέφωνο επιστρέψει και κάνει τα ίδια θα

έχουμε μια αέναη διαδικασία να μου το στέλνουν άφτιαχτο κι εγώ να το ξαναστέλνω πίσω σ' αυτούς!

Τελικά καταλάβανε ότι δεν έκανα σε καμιά περίπτωση πλάκα και μου βάλανε το firmware [GT505-V10e] (το οποίο ενώ δεν υπήρχε ξαφνικά βρέθηκε) που είναι το τελευταίο!

 

Λοιπόν το τηλέφωνο τώρα δουλεύει σε ότι λειτουργία του έχω τσεκάρει αισθητά πιο

γρήγορα αντιδράει καλύτερα και το σημαντικό ΠΑΙΖΕΙ ότι βίντεο και να έχω δοκιμάσει

από το youtube χωρίς να κολλάει σε κανένα μέχρι στιγμής και με πολύ πιο καθαρή εικόνα

και με σωστά χρώματα!

 

Τώρα το GT505 όχι μόνο αξίζει τα λεφτά του αλλά ίσως και περισσότερα!

 

Θα συνιστούσα στα παιδιά που μου λέγανε να μην το ξαναστείλω και ότι έτσι είναι αυτό

το μοντέλο να το στείλουν για αναβάθμιση λογισμικού γιατί το λογισμικό φταίει

και όχι η συσκευή και να απαιτήσετε να σας βάλουν την καινούργια έκδοση την V10e και αν σας πούνε ότι

δεν υπάρχει αυτή η έκδοση να επιμείνετε !!;)

 

Φιλικά SakisVolos !!!

για το 500 υπαρχει καινουργιο λογισμικο η μενουμε ακομα με την α εκδοση???

Link to comment
Share on other sites

για το 500 υπαρχει καινουργιο λογισμικο η μενουμε ακομα με την α εκδοση???

 

Λογικά ναι θα έχει βγάλει με ένα τηλεφώνημα στην εταιρία θα σου πούνε !

Link to comment
Share on other sites

γεια και απο μενα ..ημουν κατοχος w995 αρκετα καλο τηλ .το πουλησα αρκετα καλα... σημερα πηρα και γω 505 το λευκο...ολα καλα αλλα οταν παω να βαλω wifi. κολαει καμια φορα.. επειτα βρισκει το ασυρματο δυκτιο σττο σπιτι μου βαζω τον κωδικο αλλα συνδεση δεν κανει ποτε,,,,,κολλαει στη συνδεση.το αφησα περιπου 5΄..κανω κατι λαθος?:)
Link to comment
Share on other sites

γεια και απο μενα ..ημουν κατοχος w995 αρκετα καλο τηλ .το πουλησα αρκετα καλα... σημερα πηρα και γω 505 το λευκο...ολα καλα αλλα οταν παω να βαλω wifi. κολαει καμια φορα.. επειτα βρισκει το ασυρματο δυκτιο σττο σπιτι μου βαζω τον κωδικο αλλα συνδεση δεν κανει ποτε,,,,,κολλαει στη συνδεση.το αφησα περιπου 5΄..κανω κατι λαθος?:)

 

 

Ποιο λογισμικό έχει? Πήγαινε: Μενού / Ρυθμίσεις /Ρυθμίσεις τηλεφώνου / Πληροφορίες / Πληροφορίες τηλεφώνου......

 

Δες την έκδοση λογισμικού ή πιο καινούργια είναι η [Gt505-V10e]

Link to comment
Share on other sites

arxitas πολυ πρωτες εφαρμογες,σ ευχαριστω πολυ.

 

"Κοινά γάρ τά τω̂ν φίλων".

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναπω γιατί κάποιοι δεν παρακολουθούν τα υπόλοιπα forum. Όταν κάπου λέει μόνο A-GPS ΔΕΝ σημαίνει ότι δεν έχει GPS. Δεν γίνεται να έχει A-GPS και να μην έχει GPS. Το A-GPS είναι απλά για να βρίσκει δορυφόρους πιο γρήγορα όταν δεν μπορεί το GPS από μόνο του χρεώνοντας σε πολύ λίγα σεντ. Αυτά. Το A-GPS δεν υπάρχει μόνο του, υπάρχει GPS απλά το A-GPS βοηθά το άλλο

 

δηλαδη αυτο το κινητο μπορει να δουλεψει κ σαν μια απλη συσκευη

πλοηγησης χωρις βασισμενη μονο στο σημα GPS κ οχι σε καποιο 3G σημα η ιντερνετ η κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

Επειση εχω δουλεψει παλιοτερα κινητο Αφης εχω να σου πω οτι ειναι θεμα συνηθειας..και πιστεψε με το δουλευεις πολυ καλα.το κινητο αυτο εχει ξεχωριστα πληκτρα για απαντηση/αποριψη των κλησεων.

υπενθιμησεις νομιζω οτι εχει και μαλιστα φωνητικες..νομιζω οτι ετσι εχω διαβασει καπου.

ηχους mp3 μπορεις να βαλεις τον δικο σου..Τωρα για τις φωτογραφιες αυτων που σε καλουν.δεν ξερω.

ο ηχος απο τα ακουστικα ειναι χαλια..επισης και απο το ηχειο..μπορει να ειναι καθαρος..αλλα δεν ειναι δυνατος.

αμα εχεις συνιθησει τον ηχο απο τα sony ericsson walkman κινητα πιστεψε'με οτι θα απογοητευτεις.

με windows XP ο συγχρονισμος με το κινητο ειναι παιχνιδακι.

μπορει καποιος να μου πει πως βγαινει η δονηση απο το κινητο αυτο απο παντου απο ηχο κλησης κ κυριοτερο απο την οθονη αφης ?

Link to comment
Share on other sites

Θα πας Ρυθμισεις>Ρυθμισεις οθονης αφης>Εφε οθονης αφης>

καπο εκει μπορεις να επιλεξεις τη δονηση, ηχο πληκτρων κ αλλα ;)

 

Ενα αλλο ερωτημα που εχω εγω ειναι οτι στη Συνδεσημοτητα>Java δεν μου εχει επιλογη wifi κ φοβαμαι να μην με χρεωνει οταν προσπαθει να συνδεθει στο net. Ti μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑ κ για να μην ξεχαστω. Καλως με βρηκατε. Αγορασα πριν λιγες μερες το gt505 σε ασπρο κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Εχω πραγματικα λιωσει το συγκεκριμενο thread (το διαβασα ΟΛΟ) κ ειπα να γινω μελος για να μοιραστουμε εντυπωσεις προβληματα tips κλπ.

Καταφερα να ρυθμιισω κ το we-travel (many tnx to Arxitas).

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.Έψαξα το ανώτερω θέμα που αφορά το κινητό μου,αλλα δεν βρήκα κάτι για το πρόβλημα αυτό.

 

1)Αναφέρει ότι αναπαραγεί αρχεία DivX k Xvid ,αλλα σε οποιοδήποτε φορμάτ κ να πετατρέψω τα αρχεία βίντεο,ακόμα κ σε Mp4,δεν τα αναπαράγει (Μήνυμα σφάλματος:Δεν υποστηρίζεται!) παρά μόνο αν τα μετατρέψω σε 3gp ,όπου αλλειώνεται κατα πολύ η ποιότητα τους.....

 

2) Ευχαριστώ πολύ όποιον ανέβασε τον οδηγό για το Wetrevel,το εγκατέστησα με επιτυχία αλλα αργεί πολύ να βρεί σήμα κ προς το παρόν το παράτησα.Επίσης μου εμφανίζεται ενα εικονίδιο στη γραμμή εργασιών πάνω,το οποίο μοιάζει με το εικονίδιο "πολλάπλών εργασιών" που διάβασα στο εγχειρίδιο αλλα δε ξέρω αν είναι αυτό.Μοιάζει σαν αυτό:http://img101.imageshack.us/img101/3447/24899607.jpg

 

Ξέρει κανείς τι είναι κ αν χρεώνει?

 

 

 

an to gps argei mpes sta settings sthn epilogh pou leei syndesimotita kai sthn epilogh gps dialekse aftonomo kai dokimase ksana

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...