Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το κινητο εχει κλειστο λειτουργικο και δεν χρειαζεσαι να ανησυχεις!

επισης τετοιο προγραμμα που θελεις δεν υπαρχει σε java.

οκ ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω και εγώ πότε θα είναι διαθέσιμη και για εμάς η v10e έκδοση μέσω του online της LG.

 

Ξέρω ότι μπορώ να το στείλω στο service αλλά δεν θέλω να μείνω χωρίς κινητό για 5 μέρες.

 

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα είναι ότι όταν εμφανίζει δύο γραμμές μπαταρία δε σημαίνει ότι είναι στη μέση, αλλά μετά από λίγη ώρα πάει στη μία γραμμή...κοκ.

 

Άρα το πρόβλημα αυτό (το έχει και το δικό μου) είναι θέμα hardware και δεν θα λυθεί με αναβάθμιση. Η μπαταρία πάντως ¨στρώνει" και κρατάει περισσότερο μετά από 3-4 κύκλους φορτησης.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ πότε θα είναι διαθέσιμη και για εμάς η v10e έκδοση μέσω του online της LG.

 

Ξέρω ότι μπορώ να το στείλω στο service αλλά δεν θέλω να μείνω χωρίς κινητό για 5 μέρες.

 

Παύλος

 

Άρα το πρόβλημα αυτό (το έχει και το δικό μου) είναι θέμα hardware και δεν θα λυθεί με αναβάθμιση. Η μπαταρία πάντως ¨στρώνει" και κρατάει περισσότερο μετά από 3-4 κύκλους φορτησης.

@Pavlos01 Δυστυχώς δεν υπάρχει ακόμα. Σήμερα το είδα. Μόλις βγει θα σας ενημερώσω.

@Bee Στο Cookie είχα το ίδιο πρόβλημα. Μετά από 2-3 μήνες λύθηκε μόνο του.:)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα για αυτό το κινητό με το οποίο να συνδέεται στο skype και να κάνει κλίσεις μέσω wifi? Για λίγο που έβαλα το skype δε βρήκα κάπου την επιλογή.

 

Όχι, δεν υπάρχει... Το skype που λες μπορείς να το χρησιμοποιήσεις μόνο για IM.

 

Δεν υπάρχει καμία Voip εφαρμογή για το κινητό αυτό. Εγώ τουλάχιστον που το ψάχνω καιρό τώρα δεν έχω βρει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

@Bee Στο Cookie είχα το ίδιο πρόβλημα. Μετά από 2-3 μήνες λύθηκε μόνο του.:)

 

Οπότε παίζει κατά τα Χριστούγεννα να λυθεί και στο δικό μου. :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πριν λίγο αγόρασα κι εγώ ένα GT 500 απ την cosmote κι όσο περνάει η ώρα και το ανακαλύπτω τόσο πιο πολύ μ αρέσει. Το μόνο που με χάλασε λίγο είναι ότι έχε περασμένο το my view της cosmote ενώ στο κουτί δεν φέρει τίποτα διακριτικά ούτε μου το είπαν στο κατάστημα,αλλά νταξ,μικρό το κακό.

Συνδέθηκα και στο ίντερνετ με wi-fi και μου κανε εντύπωση γιατί φόρτωνε σχετικά γρήγορα τις σελίδες! :D:D

Βασικά ήθελα να ρωτήσω 2-3 γιατί δεν πρόλαβα να διαβασω οολες τις σελίδες.

Αρχικά ήθελα να ρωτήσω πως βλέπουμε την έκδοση του λογισμικού που έχει το κινητό. Απ ότι κατάλαβα απ τα ποστς σας, να κάνουμε αναβάθμιση μόνοι μας δεν παίζει,ε?

Και κάτι τελευταίο: για ποιες λειτουργίες του κινητού χρεώνεσαι? Για το gps μπαίνει και κατεβάζει τους χάρτες? Αν είσαι συνδεδεμένος σε wifi εκείνη την ώρα μήπως γίνεται τσαμπέ? :ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ήθελα να ρωτήσω 2-3 γιατί δεν πρόλαβα να διαβασω οολες τις σελίδες.

Αρχικά ήθελα να ρωτήσω πως βλέπουμε την έκδοση του λογισμικού που έχει το κινητό. Απ ότι κατάλαβα απ τα ποστς σας, να κάνουμε αναβάθμιση μόνοι μας δεν παίζει,ε?

Και κάτι τελευταίο: για ποιες λειτουργίες του κινητού χρεώνεσαι? Για το gps μπαίνει και κατεβάζει τους χάρτες? Αν είσαι συνδεδεμένος σε wifi εκείνη την ώρα μήπως γίνεται τσαμπέ? :ninja::ninja:

 

Πας: ρυθμίσεις > ρυθμίσεις τηλεφώνου > πληροφοριες > πληροφοριες τηλεφωνου.

Εσύ είναι πολύ πιθανό να έχεις ούτως η άλλως την τελευταία έκδοση λογισμικού (V10e). Εγώ πάντως με την παλιότερη (V10b) δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Θα περιμένω να κάνω την αναβαθμιση όταν θα βγει στο σαιτ της LG.

 

Το wisepilot (GPS) για να το χρησιμοποιήσεις πρέπει να είσαι συνδεδεμένος στο ιντερνρτ. Αν συνδέεσαι με WiFi και όχι μεσω του δικτύου κινητής, τότε είναι τσάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Πας: ρυθμίσεις > ρυθμίσεις τηλεφώνου > πληροφοριες > πληροφοριες τηλεφωνου.

Εσύ είναι πολύ πιθανό να έχεις ούτως η άλλως την τελευταία έκδοση λογισμικού (V10e). Εγώ πάντως με την παλιότερη (V10b) δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Θα περιμένω να κάνω την αναβαθμιση όταν θα βγει στο σαιτ της LG.

 

Το wisepilot (GPS) για να το χρησιμοποιήσεις πρέπει να είσαι συνδεδεμένος στο ιντερνρτ. Αν συνδέεσαι με WiFi και όχι μεσω του δικτύου κινητής, τότε είναι τσάμπα.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

Κοίταξα και έχω την έκδοση V10a. Βασικά ήθελα να του κάνω αναβάθμιση τώρα που είναι άδεια ακόμα το τηλέφωνο γιατί μετά φοβάμαι πως τα σβήνει όλα όπως στα SE :O

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση της LG ΔΕΝ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!

Για το GT500 δεν υπάρχει ακόμα αναβάθμιση.

 

god bless LG τότε! :bow::up:

Γιατί το παλιό μου SE είχε φάει ουκ ολίγες κατάρες :O

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αναβάθμιση σε νέο LG (Cookie) και δεν χάθηκε απολύτως τίποτα! Μόνο τα νέα features μπήκαν.

στην lg που τους ρωτησα μου ειπαν οτι χανεται οτι υπαρχει στην μνημη του τηλεφωνου.

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

Σε κινητά που έχω δουλέψει της Lg,όλα με την αναβάθμιση χάνουν επαφές, μηνύματα, ρυθμίσεις.Κάποια χάνουν και τα αρχεία.Αναφέρομαι πάντα στη μνήμη του τηλεφώνου.Οπότε καλό είναι να έχεις ένα back up.
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ενα θεματακι που εχω ειναι οτι οποτε χρησιμοποιησω καποιον browser (με wifi) το κινητο χανει το σημα του και μου βγαζει USIM ανενεργη. Ξερει κανεις τι παιζει?

 

εχω vodafone cu

Link to comment
Share on other sites

Ενα θεματακι που εχω ειναι οτι οποτε χρησιμοποιησω καποιον browser (με wifi) το κινητο χανει το σημα του και μου βγαζει USIM ανενεργη. Ξερει κανεις τι παιζει?

 

εχω vodafone cu

κι εμενα μου το εκανε αυτο εκλεισα το ιντερνετ του φορεα μου και απο τοτε δεν μου το ξανα εκανε.

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα μου το εκανε αυτο εκλεισα το ιντερνετ του φορεα μου και απο τοτε δεν μου το ξανα εκανε.

 

Ξερεις πως μπορώ να το το κανω αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το πρόβλημα που έχω είναι ότι αναγνωρίζει την κάρτα μνήμης (οποιασδήποτε χωρητικότητας έχω δοκιμάσει)- μόνο τις πρώτες 2-3 μέρες που τη βάζω. Αν του κάνω επανεκκίνηση ή βγάλω και ξαναβάλω την κάρτα μνημης πάλι δεν την αναγνωρίζει. Επιπλέον δε "βλέπει" ήχους και φωτογραφίες που υπάρχουν στη συσκευή ούτε καν αυτά που είχε η συσκευή από την LG όταν το αγόρασα(δηλ. ήχους αφύπνισης, θέματα για wallpaper κτλ.). Παρ' όλ' αυτά, ο ήχος κλήσης που είχα περάσει στην κάρτα μνήμης όταν την πρωτοέβαλα παίζει.ακόμα στην αρχική οθόνη το φώτο-φόντο που βάζω μου το βγάζει μισό......:(

tommyknockers
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κι απο μένα!

Είχα κάποιες απορίες όσον αφορά τις χρεώσεις, το gt500 που χω πάρει είναι κλειδωμένο απ την κοσμοτέ και παντού μου έχει προφίλ της cosmote. Βασικά ήθελα να ξέρω αν και πως γίνεται να αποδεσμέυσω τον broswer και το gps απ το wap έτσι ώστε να λειτουργούν μόνο με σύνδεση wi-fi και να μην χρεώνομαι :O

Υπάρχει τέτοια επιλογή? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα μου το εκανε αυτο εκλεισα το ιντερνετ του φορεα μου και απο τοτε δεν μου το ξανα εκανε.

βασικα εγω πηρα την vodafone τηλεφωνο και μου το εκαναν αυτοι,σιγουρα ομως υπαρχει τροπος να το κανεις και μονος σου,αμα ξερει καποιος ας μας πει.

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις αν ισχυει αυτο για το Gt505?????

 

http://lg-gt505.handster.com/spb_pocket_plus.html

 

windows κι ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το πρόβλημα που έχω είναι ότι αναγνωρίζει την κάρτα μνήμης (οποιασδήποτε χωρητικότητας έχω δοκιμάσει)- μόνο τις πρώτες 2-3 μέρες που τη βάζω. Αν του κάνω επανεκκίνηση ή βγάλω και ξαναβάλω την κάρτα μνημης πάλι δεν την αναγνωρίζει. Επιπλέον δε "βλέπει" ήχους και φωτογραφίες που υπάρχουν στη συσκευή ούτε καν αυτά που είχε η συσκευή από την LG όταν το αγόρασα(δηλ. ήχους αφύπνισης, θέματα για wallpaper κτλ.). Παρ' όλ' αυτά, ο ήχος κλήσης που είχα περάσει στην κάρτα μνήμης όταν την πρωτοέβαλα παίζει.ακόμα στην αρχική οθόνη το φώτο-φόντο που βάζω μου το βγάζει μισό......:(

 

 

Ποια έκδοση firmware έχει η συσκευή σου??

Είναι το GT 505 ή το 500?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις αν ισχυει αυτο για το Gt505?????

 

http://lg-gt505.handster.com/spb_pocket_plus.html

 

windows κι ετσι?

Είναι ΜΌΝΟ για WinMo συσκευές αυτό. Οι ΆΧΡΗΣΤΟΙ που το έγραψαν δεν ξέρουν πως το 505 ΔΕΝ υποστηρίζει τέτοια αρχεία (exe). Εκτός αν το έκαναν από συμφέρον, αλλά και πάλι αδιανόητο είναι!:mad:

Link to comment
Share on other sites

To GT505. Ψαχνω να βρω καμιά καλή εφαρμογη για το κιν μου, αλλα δεν βρισκω κατι καλό και αξιόλογο..εχετε να μου προτείνετε κατι καλο που χρησιμοποιείται κι εσεις??? Α και κατι ακόμα, MSN παιζει στο GT505 αν οχι υπαρχει αντιστοιχη εφαρμογη????
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις αν ισχυει αυτο για το Gt505?????

 

http://lg-gt505.handster.com/spb_pocket_plus.html

 

windows κι ετσι?

κατι σαν αυτο εκανα instal πριν λιγο καιρο αλλα ποτε δεν δουλεψε,νομιζο εχει δικιο ο ισιδορος

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...