Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μεγαλη ανακριβεια αυτο που εγραψε παραπανω ένας φίλος ότι αν πάρει επιδότηση απο cosmote, το κινητο θα είναι κλειδωμένο! μπαρούφα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μεγαλη ανακριβεια αυτο που εγραψε παραπανω ένας φίλος ότι αν πάρει επιδότηση απο cosmote, το κινητο θα είναι κλειδωμένο! μπαρούφα!

και πως το αποδικνυεις αυτο που λες?? εγω πηγα να παρω επιδοτηση cosmote απο γερμανο και το κινητο ειχε μενου cosmote. τι αλλο πρεπει να εχει??

μονο απο πλαισιο μπορεις να βρεις unbranded συσκευη.

σε παλιοτερες σελιδες και αλλος φιλος του φορουμ εχει αναφερει το ιδιο περιστατικο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας πως ξεκλειδονει η πως σβηνει το google maps που εχει ενσωματωμενο το κινητο?

μου εδωσε ενας φιλος το google maps με ολους τους χαρτες μεσα και το κινητο δεν αφηνει να το περασω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εδω και μια εβδομαδα εχω κι εγω το lg gt505 και θελω να το συνδεσω στο laptop μου το οποιο δεν εχει bluetooth και με το καλωδιο usb δεν συνδεεται δλδ στο παραθυρο που εμφανιζεται παταω την επιλογη μαζικη αποθ. και το τηλ δεν ανταποκρινεται.μηπως δεν κανς κατι σωστα;

ευχαριστω:)

 

ΥΓ:το φορουμ τα σπαει!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εδω και μια εβδομαδα εχω κι εγω το lg gt505 και θελω να το συνδεσω στο laptop μου το οποιο δεν εχει bluetooth και με το καλωδιο usb δεν συνδεεται δλδ στο παραθυρο που εμφανιζεται παταω την επιλογη μαζικη αποθ. και το τηλ δεν ανταποκρινεται.μηπως δεν κανς κατι σωστα;

ευχαριστω:)

 

ΥΓ:το φορουμ τα σπαει!!!!!!!!!!!!

 

Μεσα στην συσκευασία υπάρχει ένα cd με το LG PC Suite II...κάνε setup και όποτε συνδέεις το κινητό στο usb επέλεξε PC Suite και οχι μαζική αποθήκευση

 

Εμένα μαζική αποθήκευση δεν έχει δουλέψει ποτέ παράξενο δεν ξέρω τι γίνετε όμως

Mac Book Pro 13.3 2017

Ipad 2017 32 gb

Xiaomi Mi Max 2 64gb --- 7.1.1 Nougat

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο ειναι εκτος οριον.παιζω το motogp2009 και μετα απο 2 αγωνες μου λεει μνημη ανεπαρκης και σταματαει ενω εχω καρτα μνημνης 4 γιγα. τι πρεπει να κανω?
του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μήνυμα για την μνήμη του τηλεφώνου, δηλαδή την μνήμη που χρησιμοποιείται για αποθήκευση αλλά για την μνήμη RAM ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μήνυμα για την μνήμη του τηλεφώνου, δηλαδή την μνήμη που χρησιμοποιείται για αποθήκευση αλλά για την μνήμη RAM ;)

και τι λυσει υπαρχει?

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

και τι λυσει υπαρχει?

δεν υπαρχει! αλλες εφαρμογες εχεις ανοιχτες,π.χ. μινι οπερα??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους! νεος σε αυτο το Forum και ψαχνω καποιες απαντησεις διοτι ειμαι και εγω κατοχος ενος LG GT 505.

εχω εγκαταστησει το wetravel συμφωνα με τις οδηγιες του arxitas αλλα στην οθονη εμφανιζεται ενα καφε πλαισιο μονο με ενα πρασινο βελος, και δεν εχω δυνατοτητα πλοηγησης! ΜΗΠΩΣ κανω κατι λαθος? αν ναι σας παρακαλω βοηθηστε με!!

και κατι τελευταιο πως μπορω να ειμαι στον πλοηγο και να μην χρεωνομαι? προσπαθω να δημιουργησω προφιλ (στην παω συνδεσιμοτητα/ java/προφιλ/προσθηκη προφιλ αλλα στο προφιλ internet μου βγαζει μονο επιλογες της WIND ) και οχι πχ WIFI.

τι μπορω να κανω???

Link to comment
Share on other sites

βρηκα κατι σε μια σελιδα που λεει unlock gia to gt500 gt505 αλα δεν το δοκιμασα

 

http://www.techgsmnet.com/unlock-mobile/archive/index.php/t-25.html

 

στο τελος περιπου της σελιδας το γραφει search για gt500 h 505

 

και εδο εχει το manual για το setool

μπορει οι guru στο myphone.gr (arxitas...κτλπ) να τα καταφερουνε και να μας πουνε πως γινετε :)

 

http://forum.gsmhosting.com/vbb/archive/index.php/t-571719.html

 

http://rapidshare.com/files/133267098/SEtool2Help.rar

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει! αλλες εφαρμογες εχεις ανοιχτες,π.χ. μινι οπερα??

οχι καμια,και μονο σ αυτο το game μου το κανει.

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

kalispera, eimai kainourgios sto forum k eimai sto dilhma gi'auta ta kinhta. me endiaferei to gps k gia to 500 mou eipan ston germano oti den vriskoun tous xartes.....k gia to 505 oti to gps einai xrewsimo...milaw gia sundesi cosmote an paizei rolo. opoios kserei as apantisei k genika gia tis epidoseis tous k ta meion tous.euxaristw!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εδω και μια εβδομαδα εχω κι εγω το lg gt505 και θελω να το συνδεσω στο laptop μου το οποιο δεν εχει bluetooth και με το καλωδιο usb δεν συνδεεται δλδ στο παραθυρο που εμφανιζεται παταω την επιλογη μαζικη αποθ. και το τηλ δεν ανταποκρινεται.μηπως δεν κανς κατι σωστα;

ευχαριστω:)

 

ΥΓ:το φορουμ τα σπαει!!!!!!!!!!!!

 

Μενού>Συνδεσιμότητα>Σύνδεση USB>Μαζική Αποθήκευση

 

Μετά το συνδέεις στο PC και βλέπει την κάρτα μνήμης micro SD που έχεις βάλει στο τηλέφωνο σαν usb stick.

 

Αν δεν έχεις κάρτα μνήμης, τί να δει;

Link to comment
Share on other sites

οχι καμια,και μονο σ αυτο το game μου το κανει.

Τοτε ειναι καθαρα προβλημα αδυναμιας του κινητου σε αυτην την εφαρμογη! :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.θα ηθελα να μου απαντησει οποιος ξερει

 

πηρα 1 LG GT 500 προσφατα και θελω να ενεργωποιησω το gps του αλλα δεν ξερω και πολλα απο αυτα . υπαρχει κανενα σπασμενο προγραμμα να βαλω για να γινει αυτο και αν ναι με πια διαδικασια θα μπορει να γινει αυτο? το προηγουμενο τηλ μου ηταν ερικσονw760i και αυτο με gps παλι και αυτο δεν το ειχα ενεργοποιησει γιατι οταν εμπενα με χρεωνε και δεν ηξερα τροπο να το κανω και αυτο να δουλευει χωρισ χρεωση αν εχουμε και κανα σπασμενο για το ερικσον καλοδεχουμενο .

 

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας και εγω ευτυχης κατοχος του gt505 μου φαινεται οτι βρηκα το bug για το wifi σε ανοιχτα δικτυα και με κλειδωμενα με wep μπαινει,WPA2 δεν μπαινει τουλαχιστον στον δικο μου router Alcatel Thompson i780
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας και εγω ευτυχης κατοχος του gt505 μου φαινεται οτι βρηκα το bug για το wifi σε ανοιχτα δικτυα και με κλειδωμενα με wep μπαινει,WPA2 δεν μπαινει τουλαχιστον στον δικο μου router Alcatel Thompson i780

 

Εγώ στο σπίτι χρησιμοποιώ WPA2-PSK και δουλεύει μια χαρά. Με Thomson TG585 v7. Αλλά δεν νομίζω ότι παίζει και τόσο ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

οχι καμια,και μονο σ αυτο το game μου το κανει.

 

Που το βρήκες το παιχνίδι αυτό να δοκιμάσω μήπως κάνει και το δικό μου τα ίδια??

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας και εγω ευτυχης κατοχος του gt505 μου φαινεται οτι βρηκα το bug για το wifi σε ανοιχτα δικτυα και με κλειδωμενα με wep μπαινει,WPA2 δεν μπαινει τουλαχιστον στον δικο μου router Alcatel Thompson i780

 

Με το παλιό firmware (V10b) ούτε το δικό μου συνδεόταν μόλις μπήκε το (V10e) μια

χαρά συνδέεται!

Link to comment
Share on other sites

τα ταχυδρομικα συνηθως ειναι free για κατι τετοια απο china (κανει καιρο να ερθουν βεβαια - μπορει και 3 βδομαδες, αλλα αξιζει γιατι αν τα παρεις απο αγγλια χρεωνουν και πιο ακριβα τις θηκες αλλα και ως επι το πλειστον χρεωνουν και εξοδα αποστολης).

 

Ενδιαφέρομαι και εγώ να αγοράσω τέτοια θήκη. έχω ήδη αγοράσει μία παρόμοια που ταιριάζει από το πλαίσιο αλλά είναι για το lg cookie.Κάνει όμως και για το lg (την έκοψα λίγο για να έχω πρόσβαση σε όλα τα κουμπιά). επειδή δεν έχω κάνει ποτέ αγορά απο ebay μπορείς να μου πεις αν μπορώ να πληρώσω αντικαταβολή και αν μπορώ να δω το τελικό ποσό μαζί με τα έξοδα μεταφοράς;

 

Επίσης έχετε βρει γραφίδα για το κινητό; Όταν έψαχνα γενικά πριν το αγοράσω είδα ότι περιέχεται στη συσκευασία κάτι που δεν ίσχυε. Ίσως να ισχύει για το εξωτερικό

Link to comment
Share on other sites

Που το βρήκες το παιχνίδι αυτό να δοκιμάσω μήπως κάνει και το δικό μου τα ίδια??

μου εδωσες ιδεα,το κατεβασα απο καπου αλλου να δω αν μου το ξανα κανει.

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

Με το παλιό firmware (V10b) ούτε το δικό μου συνδεόταν μόλις μπήκε το (V10e) μια

χαρά συνδέεται!

μπορεις να το κανεις update απο το site της lg η ακομα τιποτα?

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι και εγώ να αγοράσω τέτοια θήκη. έχω ήδη αγοράσει μία παρόμοια που ταιριάζει από το πλαίσιο αλλά είναι για το lg cookie.Κάνει όμως και για το lg (την έκοψα λίγο για να έχω πρόσβαση σε όλα τα κουμπιά). επειδή δεν έχω κάνει ποτέ αγορά απο ebay μπορείς να μου πεις αν μπορώ να πληρώσω αντικαταβολή και αν μπορώ να δω το τελικό ποσό μαζί με τα έξοδα μεταφοράς;

 

Επίσης έχετε βρει γραφίδα για το κινητό; Όταν έψαχνα γενικά πριν το αγοράσω είδα ότι περιέχεται στη συσκευασία κάτι που δεν ίσχυε. Ίσως να ισχύει για το εξωτερικό

 

Αν ο πωλητής βρίσκεται στο εξωτερικό δεν μπορείς να πληρώσεις με αντικαταβολή.

 

Η γραφίδα βρίσκεται στην πάνω δεξιά γωνία του κινητού, για να την βγάλεις τράβα την προς τα δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...