Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει καταφέρει κανείς να δουλέψει το wetravel πρακτικά;

Στίγμα βρίσκει αρκετα γρήγορα αλλά όταν του βάζεις προορισμό ζωρίζετε υπορβολικά στο calculating και δε το κάνει ποτέ. Όλα αυτά σε 505 με το τελευτέο firmware...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας.προσφατα αγορασα το γτ505 και εχω 2 προβληματα.

1) δεν μπορω να το συνδεσω στο ιντερνετ μεσω wi-fi.

2)φοτο στο 1 mg pixels και κατω δεν φαινονται καθαρα

βοηθηστε pls

Τιποτα δεν εχει αλλαξει

και τιποτα δεν ειναι το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

@mariodj το έχεις κάνει εσύ;

 

 

Στο τελευταίο βημα που ψαχνει για δορυφορο μου βγάζει NO MAP DATA, παρόλο που του άλλαξα και τους χάρτες (έβαλα GARMIN) μια από τα ίδια....NO MAP DATA.

για πλάκα το προσπάθησα.. όχι ότι με συγκίνησε ιδιαίτερα μιας και από GPS είμαι χορτάτος..(Destinator 7&8 Garmin-iGO8-Ntrive......) λόγω του CAR MULTIMEDIA- DVD Player with Bluetooth GPS ΟΘΟΝΗ 7".

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να κανω μια ερωτηση ?

οταν μπαινω σε μαζικη αποθηκευση ζηταει καρτα μνημης.

Δεν μπορω απο τον windows explorer να δω τη μνημη τηλεφωνου ?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν διαβάζει σωστά την κάρτα μνήμης. Τι firmware έχει η συσκευή σου;

 

Το κάνει και σε μένα καμιά φορά, ειδικά όταν πάω να περάσω μεγάλα αρχεία, ξαφνικά κόβετε η σύνδεση με τον υπολογιστή. Εμένα έχει το v10b.

Link to comment
Share on other sites

@mariodj εννοούσα για την αναβάθμιση που έλεγες.;)

Ρε παιδια να κανω μια ερωτηση ?

οταν μπαινω σε μαζικη αποθηκευση ζηταει καρτα μνημης.

Δεν μπορω απο τον windows explorer να δω τη μνημη τηλεφωνου ?

Από το Windows Explorer μόνο την κάρτα μνήμης μπορείς να δεις.;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Φόρουμ.

Έχω λιώσει εδώ και 2 μέρες και διαβάζω το threadaki και σκέφτομαι τι φοβερή είναι η τεχνολογία και η μετάδοση πληροφορίας στις μέρες μας.

Σας ευχαριστώ όλους σας για τις πληροφορίες, τη βοήθεια και μεταξύ αυτών τη δημιουργία προγραμμάτων όπως το wetravel.

Είστε φοβεροί.:D

Έχω κάποιες ερωτησούλες για το lg gt505 που αγόρασα πριν 2 μέρες.

 

Κατ αρχάς να πω ότι σήμερα περιμένω την κάρτα μνήμης οπότε δεν έχω βάλει προγράμματα μέσα, ούτε καν τον opera, βέβαια προσπάθησα αλλά δεν γινόταν. Και οι παρακάτω ερωτήσεις αφορούν την σύνδεσή μου στο wifi αλλά με τα μαμήσια προγράμματα του κινητού.

 

1)ΜΕ τον browser που έχει όταν κάνω κάτι download πως ξέρω ότι τέλειωσε και που αποθηκεύονται τα κατεβασμένα αρχεία; Έχω ψάξει όλο το κινητό αλλά δεν βρίσκω τπτ σχετικό. (Με τον όπερα θα αποθηκεύονται στην ίδια διεύθυνση; )

 

2)Όταν πηγαίνω στα mail μου που είναι gmail μου δείχνει στο inbox

πολύ συμπιεσμένο το θέμα του κάθε mail που μου έχει σταλεί, δηλαδή εκεί που θα έγραφε μία σειρά θέμα, εδώ γράφει 2-3 γράμματα με μπλε χρώμα (ενώ αντίθετα θα μπορούσε να χωρέσει άνετα στην οθόνη του lg όλο το θέμα. Οπότε σε αυτά που έχει έστω αυτά τα 3 γράμματα μπορώ να πατήσω και να μπω να δω τι γράφει μέσα συνολικά το μήνυμα. Άλλα όμως που έχουν και attachments δεν έχουν αυτά τα 3 μπλε γράμματα και δεν μπόρεσα μέχρι στιγμής να μπω. Γιατί δεν μπαίνει σε όλα τα mails και γιατί δεν βλέπω όλα τα θέματα των mails?

Μήπως αυτό θα αλλάξει με τον οπερα;

 

3)Γιατί διάβασα στο thread ότι με το οπερα δεν χρεώνεσαι ενώ με τον browser χρεώνεσαι; Τι σχέση εχει ο browser; αν είσαι σε wifi δεν πληρώνεις τπτ. ούτε και το gps μαμήσιο προγραμμα έτσι δεν είναι;

 

4)Ενώ είμαι συνδεδεμένος στο wifi μου και προσπαθώ να πάω στο wisepilot διαλέγω να επιτραπεί αυτή την φορά, σ αυτά που με ρωτάει και όταν πάω στους χάρτες κάθε 2 δευτερόλεπτα με πετάει έξω και με ρωτάει για την πρόσβαση δικτύου και πρέπει να πατήσω πάλι μόνο αυτή τη φορά (αυτό βέβαια το πατάω μήπως αν πατήσω κάτι άλλο θα μπαίνει αυτόνομα στο gps και θα με χρεώνει),

 

5) Το σημαντικότερο που δεν βρήκα απάντηση σ όλο το thread εκτός του ότι δεν γίνεται και ενός site http://www.getjar.com/mobile-all-applications-for-lg-ku990/voip/?o=bestmatch που πουθενά δεν γράφει στα compatible phones το 505.

Οπότε βρήκε κάποιος λύση για την voip τηλεφωνία μέσω ίντερνετ; Κάποιο προγραμματάκια. Π.χ σε κάτι linux που είχα δοκιμάσει υπήρχε ένα πρόγραμμα που έβαζες τα στοιχεία από οποιοδήποτε πρόγραμμα voip είχες και σε συνέδεε μέσω του προγράμματός σου χωρίς να το χεις. Κάτι σαν να βάζεις τη συσκευή τηλεφώνου στο router και να πέρνεις μέσω του παρόχου που πληρώνεις voip χωρίς τη χρήση του υπολογιστή. Υπάρχει κάτι τέτοιο;

6) ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε για την μετατροπή ταινιών ώστε να παίζουν στο κινητό και σε τι format; Δοκίμασα με το vlc το total converter που κάποιος απ το forum ανέφερε οτι χρησιμοποιεί αλλά τα αρχεία που βγήκαν δεν παίζαν...

 

7) Και τέλος το πολυσυζητημένο adobe Flash. Aν και είδα όλες τις απαντήσεις αρνητικές, δεν μπορούμε να το κατεβάσουμε μέσω κινητού; Δεν εγκαθίσταται; Θα μπορέσει με κάποια πατέντα να εγκατασταθεί;

 

Αυτά μάγκες

Συγνώμη αν σας κούρασα

Τα ξαναλέμε

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κάρτα μνήμης 8 gb

Συνεχίζω λοιπόν το προηγούμενο μήνυμά μου

 

Έβαλα το wintravel και όλα καλά στην αρχή. Βλέπω τον χάρτη παγκοσμίως και όταν πάω κάπου π.χ στο Βόλο, που μένω, όταν ο χάρτης γίνεται λίγο μεγαλύτερος απ το μικρό μικρό που φαίνεται σαν κουκίδα, παραμένει καφέ. Επίσης στην αναζήτηση πόλεων δεν μου βγάζει ούτε την Αθήνα ούτε το Βολο ούτε τπτ, μόνο κάτι άγνωστες ονομασίες, Δοκίμασα και στα αγγλικα να γράψω τα ονοματα και στα ελληνικά αλλά τπτ.

Δοκίμασα να πάω στο destination και να βάλω μία πόλη να με πάει αλλά τπτ. Επίσης στην Αθήνα όταν ζούμαρα λίγο παραπάνω απ του βόλου το χάρτη, με έβγαλε κατευθείαν σε ένα δρόμο ηρώων πολυτεχνείου. Δηλαδή απο κει που φαινόταν ο χάρτης της Αθήνας συνολικά με το επόμενο ζουμ μου έβγαλε το δρόμο.

 

Επίσης έβαλα μία φωτογραφία μέσα στο κινητό απ τις φωτογραφίες της μηχανής μου αλλά μου λέει ότι είναι χαλασμένη. Για να βάλω φωτό μέσα πρέπει να τις κάνω convert?

Οι απαντήσεις σας θα με υποχρεώσουν φίλοι μου

 

Ευχαριστώ και πάλι

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

isidorosr20595

@mariodj εννοούσα για την αναβάθμιση που έλεγες

 

ΔΕΝ το έκανα, γιατί πήρα πριν 3 μέρες το τηλ. και δεν χρειαζότανε αναβάθμιση (v10e),

όταν πήρα τηλ. στο 800 11 200 300 για το πρόβλημα που είχα, εκι μου είπαν αν έχω κάνει αναβάθμιση μέσο σελίδας LG, και όταν τους είπα οτι το πήρα πριν 2 μέρες και οτι φοράει V10e μου είπαν πώς δεν χρειαζότανε αναβάθμιση , και απο κει συμπέρανα οτι η αναβάθμιση είναι για παλιότερους κατόχους LG 505GT.

 

Ρε παιδια να κανω μια ερωτηση ?

οταν μπαινω σε μαζικη αποθηκευση ζηταει καρτα μνημης.

Δεν μπορω απο τον windows explorer να δω τη μνημη τηλεφωνου ?

 

Όταν κάνεις ΜΑΖΙΚΗ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ τα αρχεία δεν πάνε στην ΜΝΗΜΗ της συσκευής..!! αλά στη εξωτερική κάρτα μνήμης. Άρα χρειάζεσαι εξωτερική κάρτα μνήμη (MICRO SD)...!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ωραια λοιπον . εχω καρτα μνημης , πηρα μια 4αρα χτες που πηρα και το κινητο (firmware v10e).

 

Οποτε πως θα βαλω το wetravel ? πως να κανω copy το φακελο με τα maps ?

 

Στο pc suite απο οτι ειδα μονο αρχεια κανει μεταφορα και οχι φακελους ολοκληρους.

Link to comment
Share on other sites

ωραια λοιπον . εχω καρτα μνημης , πηρα μια 4αρα χτες που πηρα και το κινητο (firmware v10e).

 

Οποτε πως θα βαλω το wetravel ? πως να κανω copy το φακελο με τα maps ?

 

Στο pc suite απο οτι ειδα μονο αρχεια κανει μεταφορα και οχι φακελους ολοκληρους.

 

Φίλε μου το ζιπαρισμένο αρχείο που έχει μέσα το wetravel έχει αναλυτικότατες οδηγίες για το πως θα το εγκαταστησεις και το που θα βάλεις τους φακέλους.

Αν το ακολουθήσεις πιστά θα τα καταφέρεις.

Μόλις το έκανα

το pc suite ξέχνα το

κάθε φορά που συνδέεις κινητό με υπολογιστή διαλέγεις μαζική αποθήκευση.

 

Και τον wetravel φακελο τον βάζεις στην ρίζα της κάρτας που αγόρασες. Δηλαδή εκτός φακέλων. Όπως είναι μες στην κάρτα (ξεζιπαρισμένο εννοείται)

Link to comment
Share on other sites

ωραια λοιπον . εχω καρτα μνημης , πηρα μια 4αρα χτες που πηρα και το κινητο (firmware v10e).

 

Οποτε πως θα βαλω το wetravel ? πως να κανω copy το φακελο με τα maps ?

 

Στο pc suite απο οτι ειδα μονο αρχεια κανει μεταφορα και οχι φακελους ολοκληρους.

 

Υπάρχει και άλως τρόπος να αποθηκεύσεις εφαρμογές στην MICRO SD, αρκεί να έχεις τον ανταπτορα της κάρτας. Κανε την αποθήκευση στο PC και μετά βάλε την MICRO στο τηλ. Αλα καλύτερα είναι μέσο συνδέσεις (PC & TIL.) για να μην βγάζεις και βάζεις την κάρτα στο TIL.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και άλως τρόπος να αποθηκεύσεις εφαρμογές στην MICRO SD, αρκεί να έχεις τον ανταπτορα της κάρτας. Κανε την αποθήκευση στο PC και μετά βάλε την MICRO στο τηλ. Αλα καλύτερα είναι μέσο συνδέσεις (PC & TIL.) για να μην βγάζεις και βάζεις την κάρτα στο TIL.

 

ναι αυτο το ξερω . Τελος παντων προσπαθουσα να βαλω το WeTravel αλλα βαρεθηκα να προσπαθω. Εξαλλου δεν το πηρα γι'αυτο . Πραγματικα ειναι πολυ ωραιο κινητο παντως .

 

Εχουμε κανενα καλο link για themes,games, κτλ ?

Link to comment
Share on other sites

απο καμερα τι λεει?

 

για κινητο ειναι αρκετα ικανοποιητικη . Προσωπικα δεν μου λεει βεβαια τιποτα το οτι ειναι 5mp αφου ποιοτικα δεν ειναι σαν φωτογραφικη απλα εχει μεγαλη αναλυση στην φωτο του . Οπως τα περισσοτερα κινητα αν τσεκαρεις σε οθονη Pc εχει τον κοκκο του .

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο το ξερω . Τελος παντων προσπαθουσα να βαλω το WeTravel αλλα βαρεθηκα να προσπαθω. Εξαλλου δεν το πηρα γι'αυτο . Πραγματικα ειναι πολυ ωραιο κινητο παντως .

 

Εχουμε κανενα καλο link για themes,games, κτλ ?

θεματα απ'οτι εχω διαβασει δεν παιρνει.επισης παιχνιδια μπορεις να κατεβασεις απο την υπογραφη μου ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για κινητο ειναι αρκετα ικανοποιητικη . Προσωπικα δεν μου λεει βεβαια τιποτα το οτι ειναι 5mp αφου ποιοτικα δεν ειναι σαν φωτογραφικη απλα εχει μεγαλη αναλυση στην φωτο του . Οπως τα περισσοτερα κινητα αν τσεκαρεις σε οθονη Pc εχει τον κοκκο του .

 

οι φωτο του το βραδυ πως ειναι?

Link to comment
Share on other sites

οι φωτο του το βραδυ πως ειναι?

 

Eξαρτάται τι εννοείς βράδυ

έχει night mode

τώρα σε σκοτάδι δεν υπάρχει περίπτωση να πάρει

αλλά με λίγο φως τραβάει

Link to comment
Share on other sites

οι φωτο του το βραδυ πως ειναι?

για μενα η καμερα που εχει δεν κανει οχι για βραδυ αλλα ουτε για μερα,δηλαδη ειναι μονο να λεμε οτι απλα εχει και καμερα τιποτα παραπανω.

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

Χθες πηγα να παρω την επιδοτηση μου..εκανα νεο συμβολαιο με φορητοτητα και για μεγαλη μου εκπληξη το κινητο δεν ειναι διαθεσιμο :mad:

η υπαρχει ελειψη...η προωθουν αλλα ακριβοτερα.

τωρα ειμαι στην αναμονη..:confused:

 

επισης θελω να ρωτησω κατι..το φοντο στην οθονη..αλλαζει?? γιατι οσα βιντεο και αν εχω :blink: εμφανιζει την φωτογραφια με το φυλλο! με λιγα λογια δεν μπορω να βαλω εγω ταπετσαρια μια σκετη εικονα μαυρη! ??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί γνώστες καλησπέρα και από εμένα. Πήρα πριν λίγες μέρες το LG GT500 από κατάστημα της cosmote, και είναι όλες οι ρυθμίσεις ( για ίντερνετ κλπ) αυτής της εταιρείας. Εγώ έβαλα την κάρτα μου που είναι WIND F2G. Ξέρει κανείς πως να το ρυθμίσω για WIND; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

[...]

επισης θελω να ρωτησω κατι..το φοντο στην οθονη..αλλαζει?? γιατι οσα βιντεο και αν εχω :blink: εμφανιζει την φωτογραφια με το φυλλο! με λιγα λογια δεν μπορω να βαλω εγω ταπετσαρια μια σκετη εικονα μαυρη! ??

 

Αλλάζει! Ό,τι εικόνα θες βάζεις.

Link to comment
Share on other sites

τελικα γινεται αναβαθμιση απο τησελιδα της lg?

οχι δεν γινεται.

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...