Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί στο μαύρο (το έψαξα για λευκό, και μου είπαν να περιμένω) δεν τρέχει το GPS...???

Πρέπει να είσαι σε υπαίθριο χώρο. Όχι μέσα στο δωμάτιο. Δεν θα βρει σήμα.

η φωτογραφια παραπανω..φαινεται οτι το κινητο ειναι μαυρο.

μαυρο δεν ειναι??? :worry:

To μαύρο είναι!:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η φωτογραφια παραπανω..φαινεται οτι το κινητο ειναι μαυρο.

μαυρο δεν ειναι??? :worry:

 

 

Δεν χρειαζότανε να πας να πάρεις πτυχίο με MASTER για να δεις πως είναι MAYRO!!!!

και δεν καταλαβαίνω τόσο συζητήσει για το αν είναι μαύρο η άσπρο..!!! αλώστε το γράφω λίγο παραπάνω πώς το ζήτησα σε ΛΕΥΚΟ αλλά δεν το είχε και έπρεπε να περιμένω. Εγώ είμαι και λίγο ΝΥΦΗ ΘΕΛΩ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΘΕΛΩ και τελικά πήρα ετοιμοπαράδοτο το ΜΑΥΡΟ...το μονό που κοίταξα ήταν να είναι V10e

 

Καλοριζικο. Το GPS δουλεύει ή δεν το δοκίμασες ακόμα;

 

Ευχαριστώ..!!! το φορτίζω και πεφτη διάβασμα από τον ΟΔΗΓΟ ΧΡΗΣΗΣ. το GPS oxi ακόμα... αλλά ποσώς με ενδιαφέρει, μιας και στο αμάξι έχω CAR MULTIMEDIA- DVD Player with Bluetooth & GPS 7"

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

καλεσ γιορτεσ με υγεια.Το κινητο ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του αλλα μεγαλη προσοχη με τισ χρεωσεισ ειδικα του google maps γιατι ειναι καθαρη ληστεια.Την πατησα πολυ ασχημα 550 euro λογαριασμοσ γιαυτο ΠΡΟΣΟΧΗ.
Link to comment
Share on other sites

καλεσ γιορτεσ με υγεια.Το κινητο ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του αλλα μεγαλη προσοχη με τισ χρεωσεισ ειδικα του google maps γιατι ειναι καθαρη ληστεια.Την πατησα πολυ ασχημα 550 euro λογαριασμοσ γιαυτο ΠΡΟΣΟΧΗ.

 

Βρε παιδιά δεν καταλαβαίνω αυτό με το ΙΝΤΕΡΝΕΤ & το google maps??? και δεν καταλαβαίνω τον λόγο που πρέπει να μπαίνουμε μέσο κινητού και για αρκετές ώρες (ΜΙΚΡΗ ΟΘΟΝΗ)..! πρέπει να μπαίνουμε μέσο κινητού, μόνο όταν είναι απαραίτητο (καιρό - δρομολόγια, πλοίον - τρένων - αεροπλάνον, άντε και κανένα new) άλλωστε το πληρώνουμε που το πληρώνουμε στο σπίτι, ας γίνετε παρατεταμένη χρήσει απο εκεί..! λέω εγώ τώρα...

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά δεν καταλαβαίνω αυτό με το ΙΝΤΕΡΝΕΤ & το google maps??? και δεν καταλαβαίνω τον λόγο που πρέπει να μπαίνουμε μέσο κινητού και για αρκετές ώρες (ΜΙΚΡΗ ΟΘΟΝΗ)..! πρέπει να μπαίνουμε μέσο κινητού, μόνο όταν είναι απαραίτητο (καιρό - δρομολόγια, πλοίον - τρένων - αεροπλάνον, άντε και κανένα new) άλλωστε το πληρώνουμε που το πληρώνουμε στο σπίτι, ας γίνετε παρατεταμένη χρήσει απο εκεί..! λέω εγώ τώρα...
Δεν λεω βλακεια μου γιατι πιστευα οτι με την επιλογη αυτονομου gps δεν θα χρεωνομουνα βλακεια μεγαλη αλλα τοσα λεφτα ειναι μεγαλη απατη
Link to comment
Share on other sites

καλεσ γιορτεσ με υγεια.Το κινητο ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του αλλα μεγαλη προσοχη με τισ χρεωσεισ ειδικα του google maps γιατι ειναι καθαρη ληστεια.Την πατησα πολυ ασχημα 550 euro λογαριασμοσ γιαυτο ΠΡΟΣΟΧΗ.

 

Φίλε πως την πάτησες μπήκες με τον πάροχο στο internet και το άφησες ανοιχτό?:wacko:

Mac Book Pro 13.3 2017

Ipad 2017 32 gb

Xiaomi Mi Max 2 64gb --- 7.1.1 Nougat

Link to comment
Share on other sites

Έχω το LG GT505 με το v10b. Είχα βγει έξω να βρω σήμα για το GPS πάνω από 20 φορές και δεν έβρισκε με τίποτα, όση ώρα και αν το άφηνα να ψάχνει, σε οποιοδήποτε πρόγραμμα. Δοκίμαζα συνήθως το Wetravel αλλά και τα άλλα που έχει από την μάνα του αλλά τίποτα...

 

Τελικά ανακάλυψα ότι αν πατήσω το κεντρικό πλήκτρο που βγάζει τις ανοιχτές εφαρμογές και πάω μενού->ρυθμίσεις->συνδεσιμότητα->τύπος GPS->Αυτόνομο, μετά από λίγα δευτερόλεπτα συνδέεται! Να επισημάνω ότι και πριν ανοίξω το Wetravel στο αυτόνομο το έχω το GPS αλλά δεν συνδέεται παρά μόνο αν το ξανά βάλω αυτόνομο...Δεν ξέρω γιατί αλλά δουλεύει με αυτόν τον τρόπο σε μένα. Δοκιμάστε σε όποιους δεν δουλεύει μπας και...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το LG GT505 με το v10b. Είχα βγει έξω να βρω σήμα για το GPS πάνω από 20 φορές και δεν έβρισκε με τίποτα, όση ώρα και αν το άφηνα να ψάχνει, σε οποιοδήποτε πρόγραμμα. Δοκίμαζα συνήθως το Wetravel αλλά και τα άλλα που έχει από την μάνα του αλλά τίποτα...

 

Τελικά ανακάλυψα ότι αν πατήσω το κεντρικό πλήκτρο που βγάζει τις ανοιχτές εφαρμογές και πάω μενού->ρυθμίσεις->συνδεσιμότητα->τύπος GPS->Αυτόνομο, μετά από λίγα δευτερόλεπτα συνδέεται! Να επισημάνω ότι και πριν ανοίξω το Wetravel στο αυτόνομο το έχω το GPS αλλά δεν συνδέεται παρά μόνο αν το ξανά βάλω αυτόνομο...Δεν ξέρω γιατί αλλά δουλεύει με αυτόν τον τρόπο σε μένα. Δοκιμάστε σε όποιους δεν δουλεύει μπας και...

Σε εμένα δεν δουλεύει!:(

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πως την πάτησες μπήκες με τον πάροχο στο internet και το άφησες ανοιχτό?:wacko:

Απλωσ νομιζα οτι το τηλ. εχει ενσωματομενο gps και δεν σε χρεωνει:cry:

Link to comment
Share on other sites

Απλωσ νομιζα οτι το τηλ. εχει ενσωματομενο gps και δεν σε χρεωνει:cry:

Την εχω πατησει κι εγω παλιοτερα για κατεβασμα 3 mb χρεωθηκα 35 ευρο!!! :wacko: :cold: :heat:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την εχω πατησει κι εγω παλιοτερα για κατεβασμα 3 mb χρεωθηκα 35 ευρο!!! :wacko: :cold: :heat:

 

καλα εκανα μεγαλη βλακεια αλλα ποτε θα με ειδοποιουσαν οτι ο λογαριασμοs εχει παει στα υψη γαμοτο τουσ [vodafone]:mad:

Link to comment
Share on other sites

καλα εκανα μεγαλη βλακεια αλλα ποτε θα με ειδοποιουσαν οτι ο λογαριασμοs εχει παει στα υψη γαμοτο τουσ [vodafone]:mad:

σιγα μην σε ειδοποιουσαν,μ@μακες ητανε :whistle: μεγαλη κοροιδια oι χρεωσεις του wap :down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως αλλιώς θα βγάλουν λεφτά;;) τέτοια περιμένουν!

Από το wap τα βγάζουν περισσότερο.

Είμαστε :offtopic: όμως. Ας μην το συνεχίσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλιώς θα βγάλουν λεφτά;;) τέτοια περιμένουν!

Από το wap τα βγάζουν περισσότερο.

Είμαστε :offtopic: όμως. Ας μην το συνεχίσουμε.

 

Δεν χρειάζεται τα είπα παραπάνω......Βρε παιδιά δεν καταλαβαίνω αυτό με το ΙΝΤΕΡΝΕΤ & το google maps??? και δεν καταλαβαίνω τον λόγο που πρέπει να μπαίνουμε μέσο κινητού και για αρκετές ώρες (ΜΙΚΡΗ ΟΘΟΝΗ)..! πρέπει να μπαίνουμε μέσο κινητού, μόνο όταν είναι απαραίτητο (καιρό - δρομολόγια, πλοίον - τρένων - αεροπλάνον, άντε και κανένα new) άλλωστε το πληρώνουμε που το πληρώνουμε στο σπίτι, ας γίνετε παρατεταμένη χρήσει απο εκεί..! λέω εγώ τώρα...

ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

τα τελευταία 2 χρόνια είχα το sony ericsson w610i, αλλά λόγο της κακής μου χρήσης ( να φανταστείτε πριν 8 μήνες, μου είχε πέσει κάτω σε συναυλία!) τα παίξε.

Και τώρα ψάχνω ένα καινούργιο κινητό..

Τέλος πάντων είμαι ανάμεσα στο Sony Ericson Yari και το LG GT505.

Κατά πάσα πιθανότητα θα πάρω το LG.

Το θέμα είναι, ότι επειδή είμαι ατσούμπαλος και θα θέλω να το παίρνω μαζί μου στο snowboard, downhill με ποδήλατο κτλπ.

υπάρχει καμία θήκη για να το κρατάει ασφαλές από τις γρατσουνιές?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

τα τελευταία 2 χρόνια είχα το sony ericsson w610i, αλλά λόγο της κακής μου χρήσης ( να φανταστείτε πριν 8 μήνες, μου είχε πέσει κάτω σε συναυλία!) τα παίξε.

Και τώρα ψάχνω ένα καινούργιο κινητό..

Τέλος πάντων είμαι ανάμεσα στο Sony Ericson Yari και το LG GT505.

Κατά πάσα πιθανότητα θα πάρω το LG.

Το θέμα είναι, ότι επειδή είμαι ατσούμπαλος και θα θέλω να το παίρνω μαζί μου στο snowboard, downhill με ποδήλατο κτλπ.

υπάρχει καμία θήκη για να το κρατάει ασφαλές από τις γρατσουνιές?

Φυσικά υπάρχουν. Πήγαινε σε κάποιο κατάστημα που πουλάει κινητά, εκτός Γερμανό, Wind, Vodafone και φυσικά Cosmote γιατί έχουν 2-3 και είναι πανάκριβες, και δες.

Στο μεγάλο κατάστημα Multirama του Πειραιά έχει καμιά 20αριά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα πρίν λίγες μέρες το GT505 σε άσπρο... η έκδοση λογισμικού είναι η v10e.

Θέλω να ρωτήσω κάτι, που μου έκανε εντύπωση, πώς είναι δυνατόν ενώ το κινητό είνaι λευκό η συσκευασία να περιέχει μαύρα Hands Free???

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση... θέλω να εγκαταστήσω το WeTrave στο LG 505 πρέπει να περάσω το πρόγραμμα με τα αρχεία μέσω LG PC Suite ? η μπορώ να τα περάσω κατευθείαν στην εξωτερική κάρτα και να το τρέξω από εκεί..???

 

Βρήκα την απαντησει (Τοποθετήστε τον φάκελο We Travel στην κάρτα μνήμης της συσκευής σας).

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση θέλω να κάνω παιδία δεν θα σας κουράσω.

 

Δεν ξέρω ποιό κινητό να αγοράσω, το gt500 ί το gt505;;

Ποιό είναι ποιό καλό;;

Τι Διαφόρα έχει το ένα με το άλλο;;

 

Αυτά τα λίγα.

Σας ευχαριστό πολύ. :)

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση θέλω να κάνω παιδία δεν θα σας κουράσω.

 

Δεν ξέρω ποιό κινητό να αγοράσω, το gt500 ί το gt505;;

Ποιό είναι ποιό καλό;;

Τι Διαφόρα έχει το ένα με το άλλο;;

 

Αυτά τα λίγα.

Σας ευχαριστό πολύ. :)

Εκτός το SAR που στο 500 είναι μικρότερη δεν υπάρχει άλλη. (και το design φυσικά!;))

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να εγκαταστήσω το Εορτολόγιο 3.1 Full Screen και μου βγάζει αυτό http://s1.directupload.net/images/091218/24ri2md9.jpg το ίδιο μου έβγαζε και όταν πάω να εγκαταστήσω και το Wetravel του Jimdem και δεν αποθηκεύει της εφαρμογές.!!! νομίζω πως κάτι έσβησα..!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να εγκαταστήσω το Εορτολόγιο 3.1 Full Screen και μου βγάζει αυτό http://s1.directupload.net/images/091218/24ri2md9.jpg το ίδιο μου έβγαζε και όταν πάω να εγκαταστήσω και το Wetravel του Jimdem και δεν αποθηκεύει της εφαρμογές.!!! νομίζω πως κάτι έσβησα..!!!

 

:dance:Όλα διορθώθηκαν με την ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ ουφ...........:yahoo:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα (πρωτο ποστ :p)

 

Μια ερωτηση (κυριως για να σιγουρευτω,μιας και απ οτι φαινεται θα αγορασω το gt500) :

Απ οτι καταλαβα διαβαζοντας τα ποστς 500 και 505 ειναι ακριβως ιδια (?)...το 500 εχει s-class interface ενω το 505 εχει α-class;επισης εχει δοκιμασει κανεις το wetravel στο 500;δουλευει κανονικα οπως και στο 505;επισης το gps δουλευει χωρις να ειμαστε στο ιντερνετ ετσι;

 

Αυτα,ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Μπείτε εδώ http://www.lge.com/gr/support/product/support-product-profile-mobile-redux.jsp?customerModelCode=GT505&matchedModelCode=6100000800&searchEngineModelCode=GT505&initialTab=documents&targetPage=support-product-profile

 

και κατεβαστε (οι παλαιοί κατοχοι) Eνημερώσεις υλικολογισμικού....!

 

http://s6.directupload.net/images/091218/33o8z5i2.jpg

 

 

Eνημερώσεις υλικολογισμικού μόνο για συγκεκριμένα μοντέλα. Οι αναβαθμίσεις λογισμικού με δυνατότητα λήψης δεν υποστηρίζονται από όλα τα μοντέλα. Συνεπώς, πρέπει να ελέγχετε τις οδηγίες του εγχειριδίου χρήστη

 

Σημαντικές οδηγίες

 

• Για να εγκαταστήσετε λογισμικό ή ενημερώσεις λογισμικού του {GT505}, πρέπει να χρησιμοποιήσετε το εργαλείο ενημέρωσης λογισμικού κινητού τηλεφώνου LG. Απαιτείται υπολογιστής με λειτουργικό σύστημα Windows 2000 (SP4 ή νεότερη έκδοση), XP (SP1 or SP2) ή Vista, με επεξεργαστή ισχύος τουλάχιστον 1GHz, συμβατό με τεχνολογία Pentium, μνήμη RAM τουλάχιστον 256MB και σύνδεση υψηλής ταχύτητας στο Διαδίκτυο.

 

• Παρόλο που το πρόγραμμα αναβάθμισης λογισμικού δεν έχει σχεδιαστεί ώστε να διαγράφει τα στοιχεία χρήστη, συνιστάται η χρήση του προγράμματος PC Sync για τη δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας των δεδομένων του τηλεφώνου σας, πριν από την αναβάθμιση.

 

Λογισμικό PCSynch

 

Εγκατάσταση του εργαλείου ενημέρωσης λογισμικού κινητού τηλεφώνου LG και λήψη προγραμμάτων οδήγησης

Λήψη του λογισμικού PCSynch για Windows

Αναβάθμιση του λογισμικού του τηλεφώνου μέσω του λογισμικού PCSynch

 

 

Λογισμικό

 

Παρόλο που το πρόγραμμα αναβάθμισης λογισμικού δεν έχει σχεδιαστεί ώστε να διαγράφει τα στοιχεία χρήστη, συνιστάται η χρήση του λογισμικού PCSynch για τη δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας των δεδομένων του τηλεφώνου σας, πριν από την αναβάθμιση.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...