Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορεις να το κανεις update απο το site της lg η ακομα τιποτα?

 

 

Οχι ρε Νίκο ακόμα! Εγώ προ μηνός το έστειλα στην LG αν έχεις το παλιό λογισμικό άλλαξε το αλλάζει όλο το τηλέφωνο προς το καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο σε περιβαλλον ιντερνετ..η οθονη του περιστρεφεται?? γυρνωντας το κινητο..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο σε περιβαλλον ιντερνετ..η οθονη του περιστρεφεται?? γυρνωντας το κινητο..

Γίνεται αλλά ο broswer του είναι χάλια. Καλύτερα χρησιμοποίησε τον Opera.;)

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αλλά ο broswer του είναι χάλια. Καλύτερα χρησιμοποίησε τον Opera.;)

παντα οπερα χρησιμοποιω σε ολα τα κινητα που εχω.πριν που ειπα να γυρναει..ξεχασα να πω οτι θελω να γινετε αυτοματα(με περιστροφη του κινητου)..και οχι μεσα απο τις ρυθμισεις του οπερα.

αλλα το κινητο ακομα ειναι στον δρομο..:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παντα οπερα χρησιμοποιω σε ολα τα κινητα που εχω.πριν που ειπα να γυρναει..ξεχασα να πω οτι θελω να γινετε αυτοματα(με περιστροφη του κινητου)..και οχι μεσα απο τις ρυθμισεις του οπερα.

αλλα το κινητο ακομα ειναι στον δρομο..:confused:

Ναι γίνεται να γυρνάει αυτόματα (αυτόματη περιστροφή). Και στις εικόνες γίνεται.

Και στο Cookie αλλά πιο αργά.

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε Νίκο ακόμα! Εγώ προ μηνός το έστειλα στην LG αν έχεις το παλιό λογισμικό άλλαξε το αλλάζει όλο το τηλέφωνο προς το καλύτερο!

και τι διαδικασια πρεπει να κανω για να το στειλω?2δυο φορες τους πηρα τηλ.και μου λενε μπες στο site της lg και μπορεις να το κανεις απο εκει.

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

και τι διαδικασια πρεπει να κανω για να το στειλω?2δυο φορες τους πηρα τηλ.και μου λενε μπες στο site της lg και μπορεις να το κανεις απο εκει.

 

Έτσι μου είπαν κι εμένα αλλά το πρόγραμμα που κάνει την αναβάθμιση δεν υποστηρίζει το 505 !

 

Θα καλέσεις ένα τηλέφωνο που ξεκινάει από 801 θα το βρεις στο site της lg και θα

επικοινωνήσεις με το σέρβις!

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αλλά ο broswer του είναι χάλια. Καλύτερα χρησιμοποίησε τον Opera.;)

 

μηπως ξερεις πως να βγαλω τα βελακια του κινητου απο την οθωνη ?

οταν ειναι ανοιχτο το οπερα τα βελακια πιανουνε αρκετο χορο μου κοβουνε την δεξια μερια απο τις σελιδες στο οριζοντιο view

και δεν χρησιμευουνε και σε τιποτα αφου

ολο το οπερα ειναι touch screen

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερεις πως να βγαλω τα βελακια του κινητου απο την οθωνη ?

οταν ειναι ανοιχτο το οπερα τα βελακια πιανουνε αρκετο χορο μου κοβουνε την δεξια μερια απο τις σελιδες στο οριζοντιο view

και δεν χρησιμευουνε και σε τιποτα αφου

ολο το οπερα ειναι touch screen

Δεν ξέρω πως και αν βγαίνουν.;)

Καλημέρα σε όλους.

 

Υπάρχει κάποιος .cbr viewer για το κινητό;

Δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος. ;)

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερεις πως να βγαλω τα βελακια του κινητου απο την οθωνη ?

οταν ειναι ανοιχτο το οπερα τα βελακια πιανουνε αρκετο χορο μου κοβουνε την δεξια μερια απο τις σελιδες στο οριζοντιο view

και δεν χρησιμευουνε και σε τιποτα αφου

ολο το οπερα ειναι touch screen

 

Απο εδώ (http://www.gt505tools.tk/) που το κατέβασα είναι σε full screen!

Link to comment
Share on other sites

Απο εδώ (http://www.gt505tools.tk/) που το κατέβασα είναι σε full screen!

 

thanks θα το δοκιμασο εγω το ειχα κατεβασει απο την σελιδα της οπερα πολυ περιεργο που δεν βγενει full screen to δικο τους :)

Link to comment
Share on other sites

:ninja: Γεια σας μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει πως αναζηταμε καποια οδο με

το We travel. Εχω κανει την εγκατασταση δυο φορες ολα δουλευουν σωστα ομως κατα την διαρκεια της εγκαταστασης εκει που ειναι να διαλεξω γλωσσα βγαζει επιλογη

απο τρεις διαφορετικες γλωσσες αλλα δεν εχει την ελληνικη.

Link to comment
Share on other sites

:ninja: Γεια σας μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει πως αναζηταμε καποια οδο με

το We travel. Εχω κανει την εγκατασταση δυο φορες ολα δουλευουν σωστα ομως κατα την διαρκεια της εγκαταστασης εκει που ειναι να διαλεξω γλωσσα βγαζει επιλογη

απο τρεις διαφορετικες γλωσσες αλλα δεν εχει την ελληνικη.

 

Από που κατέβασες το .jar/.jad?

 

Δοκίμασε να το κατεβάσεις από εδώ: http://www.gt505tools.tk/

Microsoft .NET - all versions | Stephen King - all books

Morbid Angel - την προ Illud Divinum Insanus εποχή και με νεκρό David Vincent

LG GT505 White - anytime, anyplace

Asus Transformer TF101 - best IT company, best Tablet ever

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είναι το πρώτο μου post εδώ και χαίρομαι ιδιαίτερα για αυτό.

 

Μπαίνω στην ουσία. Εδώ και μία βδομάδα σχεδόν, είμαι ευτυχής κάτοχος του LG GT505 με το V10b firmware. Θα ήθελα να αναφέρω δύο προβλήματα που έχω εντοπίσει.

 

1) Όταν ανοίγω οποιονδήποτε internet browser και δεν έχω ανοίξει και συνδεθεί από πριν με το wifi στο internet τότε, ενώ συνδέεται κανονικά, όταν πάω στην αρχική οθόνη του τηλεφώνου γράφει "usim ανενεργή" και το σήμα πάνω αριστερά φαινομενικά έχει χαθεί. Στην πραγματικότητα δέχομαι κανονικά τηλεφωνήματα... Απ' ότι διάβασα στα προηγούμενα post το έχουν πάθει κι άλλοι αυτό και ίσως λύνεται με αναβάθμιση firmware η οποία προς το παρόν δεν υφίσταται...

 

2) Όταν συνδέω το usb καλώδιο με τον υπολογιστή και επιλέγω "μαζική αποθήκευση", ενώ το βλέπει κανονικά ο υπολογιστής, όταν πάω να περάσω μεγάλα αρχεία κυρίως, ξαφνικά χάνεται η σύνδεση και είναι σαν να αποσυνδέεται μόνο του... Έχω windows 7 64bit και υποθέτω ότι ίσως αυτή να είναι η αιτία, όπου δημιουργείται κάποια ασυμβατότητα.

 

Κατά τα άλλα είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από το κινητό και ελπίζω σε μελλοντικές αναβαθμίσεις του firmware να λυθούν και τα παραπάνω προβληματά μου!

Link to comment
Share on other sites

tnx για την απαντηση. Αλλα το προβλημα μου ειναι οτι θελω να ρυθμισω τις java εφαρμογες στο πως να συνδεονται στο ιντερνετ.

Εχω παρατηρησει οτι πολλες εφαρμογες προσπαθουν να συνδεθουν ακομα κ οταν δεν ειμαι συνδεδεμενος με wifi κ λογικα θα με χρεωνουν.

Απο το μενου που αναφερω παραπανωεχω την υποψια οτι ρυθμιζονται. Αν εχεις το κινητο κοντα σου μπορεις να κανεις 1 κοπο κ να τσεκαρεις τις επιλογες που εχει?

 

Οκ τελικα ειχες δικιο. Επρεπε να κανω 1 νεο προφιλ wifi περα απο αυτο που ειχα γιατι δεν μου επελεγε το default.

Κ μετα πηγα Ρυθμισεις>Συνδεσιμοτητα>java κ επελεξα το νεο προφιλ :up:

:dance:

 

εκανα αυτες τις ρυθμισεις. συνδεομαι σε δικτυο και ανοιγω κανονικα σελιδα. αλλα οταν κλεινω το wifi τοτε ξανανοιγει σελιδα (υποθετω μεσω του WAP του παροχεα μου). Θελω να το απενεργοποιησω και αυτο. Οι σελιδες να ανοιγουν μονο εφοσον ειμαι σε δικτυο wifi. μπορειτε να με βοηθησετε??

Link to comment
Share on other sites

Από που κατέβασες το .jar/.jad?

 

Δοκίμασε να το κατεβάσεις από εδώ: http://www.gt505tools.tk/

 

;)Ok Το εκανα και δουλευει σωστα ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς (ο Arxitas σιγουρα ξέρει ) γιατί ενώ υπάρχουν οι οδοί μέσα στο WeTravel, όταν κάνω πλοήγηση δεν τις βγάζει? παρα μόνο μερικές, για Θεσσαλονίκη κυρίως μενδιαφέρει.
Link to comment
Share on other sites

Ει μουν νεροβρασμενως,:happy: και εντελει ψηστικά, ;) εδώ μέσα, και μόλις το πείρα...!!!!

 

http://s2.directupload.net/images/091216/24kjunj2.jpg

 

Άντε τώρα καλό διάβασμα.......και με την βοήθεια την δικιά σας....!!!:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο. Το GPS δυλεύει;

Σε μαυρο το πηρε! φαινεται καθαρα στην φωτογραφια παραπανω..!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο. Το GPS δουλεύει ή δεν το δοκίμασες ακόμα;

 

Ευχαριστώ..!!! το φορτίζω και πεφτη διάβασμα από τον ΟΔΗΓΟ ΧΡΗΣΗΣ. το GPS oxi ακόμα... αλλά ποσώς με ενδιαφέρει, μιας και στο αμάξι έχω CAR MULTIMEDIA- DVD Player with Bluetooth and Built in GPS 7".

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε μαυρο το πηρε! φαινεται καθαρα στην φωτογραφια παραπανω..!

 

Γιατί στο μαύρο (το έψαξα για λευκό, και μου είπαν να περιμένω) δεν τρέχει το GPS...???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στο μαύρο (το έψαξα για λευκό, και μου είπαν να περιμένω) δεν τρέχει το GPS...???

η φωτογραφια παραπανω..φαινεται οτι το κινητο ειναι μαυρο.

μαυρο δεν ειναι??? :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...