Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, πήρα και εγώ από το Πλαίσιο το Σάββατο ένα μαύρο GT505 με firmware v10e . Μέχρι στιγμής είμαι ενθουσιασμένος (με εξαίρεση το Wetravel που δεν το έχω κάνει ακόμα να δουλέψει) ...!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Μια βοηθεια οποις μπορει.....σε καθε τι που κανω στο τηλεφωνο κανει αυτο το ενοχλητικο "μπιπ"!!!!! Πως κλεινει το γ@@#$%^νο?????

 

Και απο που μπορω να κατεβασω τη τελευταια εκδοση του Google maps (στον υπολογιστη και οχι απ' ευθειας στο τηλεφωνο?

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

χαίρεται,εχει καταφερει κανεις να βαλει τους χαρτες autodive ή της αναβασης απο garmin στο we travel ?

δεν το εχω παρει ακομα το κινητο και θελω να ειμαι σιγουρος οτι θα βλεπω τους χαρτες του garmin πριν το παρω.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Μια βοηθεια οποις μπορει.....σε καθε τι που κανω στο τηλεφωνο κανει αυτο το ενοχλητικο "μπιπ"!!!!! Πως κλεινει το γ@@#$%^νο?????

 

 

Μενού ->Ρυθμίσεις ->Προφίλ ->κανονικό-> Τέρμα κάτω Ήχος επιβεβαίωσης από ON σε OFF

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, θελω να ρωτησω πως ειναι η ποιοτητα του ηχουν απο το μεγαφωνο, και τι αναλυση βιντεο μπορει να παρει.

ευχαριστω

1,2Tbytes
Link to comment
Share on other sites

To λευκό (pearl white) 505

 

Εγώ αφού το έστειλα για αναβάθμιση γιατί μου αφήσανε αυτό που είχε δλδ το v10b??

Την ερχόμενη Τετάρτη θα ξαναπάει...................δε βαριέσαι αυτοί πληρώνουν μεταφορικά!!

Link to comment
Share on other sites

βρηκε κανενας τιποτα σχετικα με τα θεματα?

Δεν υπάρχουν θέματα στα LG κινητά.

---

Απορώ γιατί δεν υπάρχει ακόμα η αναβάθμιση στη V10e από το LG sw updater αφού υπάρχει σαν λογισμικό και την «φοράει» το ασήμι 505.

---

Μια παρατήρηση:

Όταν εγκατέστησα τους οδηγούς στα 7 μου έβγαλε μύνημα πωσ εγκαταστηθηκαν επιτυχώς οι οδηγοί για LG GT500 όχι GT505 που έχω. :X Παρ΄ ολα αυτά οι οδηγοί δουλεύουν κανονικά. Θέλω να σας πω ότι έχει παραμελησει κάπως το 505 η LG και κοιτάζει πιο πολύ το 500.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν θέματα στα LG κινητά.

---

Απορώ γιατί δεν υπάρχει ακόμα η αναβάθμιση στη V10e από το LG sw updater αφού υπάρχει σαν λογισμικό και την «φοράει» το ασήμι 505.

---

Μια παρατήρηση:

Όταν εγκατέστησα τους οδηγούς στα 7 μου έβγαλε μύνημα πωσ εγκαταστηθηκαν επιτυχώς οι οδηγοί για LG GT500 όχι GT505 που έχω. :X Παρ΄ ολα αυτά οι οδηγοί δουλεύουν κανονικά. Θέλω να σας πω ότι έχει παραμελησει κάπως το 505 η LG και κοιτάζει πιο πολύ το 500.

εγω εχω το 500 και εχει την V10a και δεν βρισκω αναβαθμιση εστω σε V10b!!!!!

Link to comment
Share on other sites

χαίρεται,εχει καταφερει κανεις να βαλει τους χαρτες autodive ή της αναβασης απο garmin στο we travel ?

δεν το εχω παρει ακομα το κινητο και θελω να ειμαι σιγουρος οτι θα βλεπω τους χαρτες του garmin πριν το παρω.

Ευχαριστω.

To wetravel μπορεί να πάρει τους χάρτες από garmin, οι οποίοι έχουν μετατραπεί σε συμβατή μορφή με τους χάρτες που μπορεί να υποστηρίξει το πρόγραμμα.Με απλά λόγια, μην περιμένεις κανονικό χάρτη της garmin (που συναντάμε στα smartphones).Σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δε συγκρίνεται με τους garmin που έχουν τα smartphones.

Καλησπερα στο WEtravel τι αλλους χαρτες εκτος απο τον Garmin μπορουμε να βαλουμε?

ευχαριστω

Ουσιαστικά τίποτα.Ο garmin (που έχει μετατραπεί δηλαδή, δες και πιο πάνω απάντησή μου) είναι καλύτερος από τον απλό ελληνικό χάρτη που υπάρχει στο επίσημο site του προγράμματος.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από μπαταρία πως τα πάει το κινητό; Άμα το χρησιμοποιείς και για internet, είτε 3g είτε wifi, αντέχει ή θέλει κάθε μέρα φόρτιση; Ρωτάω γιατί βλέπω σε διάφορα sites πως η μπαταρία έχει 3 ώρες ομιλία ή 300 ώρες αναμονή και μου φαίνεται λίγο...
Link to comment
Share on other sites

@Spidey ευχαριστω γιατι για μενα το βασικο πλεον στο τηλ ειναι οι χαρτες,αρα παλι για νοκια παω ;)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το Wetravel με garmin maps είναι καλό, αλλά στη φωνητική καθοδήγηση λέει ό,τι αυτό θέλει. Εκεί που οδηγάω κανονικά μου λέει να κάνω αναστροφή αν είναι εφικτό...και άλλα τέτοια. Πλήρως αποσυγχρονισμένο από τα πραγματικά δεδομένα!;)
Link to comment
Share on other sites

MicroSD.HC ειναι η καρτες ανω των 4GB.

απο 2GB κα κατω ειναι κανονικα MicroSD.:)

(αυτη ειναι υπογραφη με...περιεχομενο !)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια και από μένα νέος στο forum

Και νέος κάτοχος του lg gt 505

 

Ήθελα να ρωτήσω αν μπορούμε να κάνουμε κάποιο update firmware

 

Και κάτι για το we travel έχω κάνει εγκατάσταση το τελευταίο αρχείο που υπάρχει στο forum που γράφει ότι περιέχει και ελληνική φωνητική καθοδήγηση

Θα ήθελα να ρωτήσω στην αναζήτηση πόλης η δρόμου μονό στα αγγλικά υπάρχουν οι περιοχες??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια και από μένα νέος στο forum

Και νέος κάτοχος του lg gt 505

 

Ήθελα να ρωτήσω αν μπορούμε να κάνουμε κάποιο update firmware

Αφού τώρα το πήρες μη τη ψάχνεις καν! Never touch a running system!

Και κάτι για το we travel έχω κάνει εγκατάσταση το τελευταίο αρχείο που υπάρχει στο forum που γράφει ότι περιέχει και ελληνική φωνητική καθοδήγηση

Θα ήθελα να ρωτήσω στην αναζήτηση πόλης η δρόμου μονό στα αγγλικά υπάρχουν οι περιοχες??

 

Ναι μόνο στα Αγγλικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Εγινα και γω κατοχος του LG GT505 πριν απο λιγες μερες και μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος και εντυπωσιασμενος απο το κινητο. Πραγματικα αξιζει τα λεφτα του!!!

Εχω δυο προβληματακια ομως...

 

1) Οταν μπαινω youtube, καποια βιντεο τ ανοιγει και παιζουν, καποια ομως τα παρουσιαζει σαν γκρι εικονα, κανει κατι σπαστικους ηχους λες και ειναι χαλασμενο το βιντεο και το κινητο κολλαει και κανει επανεκκινιση....

 

και

 

2) εχω περασει διαφορες φωτογραφιες μου στην memory card (ολες ειναι .JPG). Οταν παω να ανοιξω καποιες συγκεκριμενες ομως, δεν τις ανοιγει (ενω σαν μικρογραφια στο μενου τις δειχνει) και πεταει σφαλμα "το αρχειο δεν ειναι εγκυρο ή ειναι κατεστραμενο". Οταν ομως τις ανοιγω στο PC, οι φωτογραφιες ανοιγουν...

 

Ξερει κανεις τι φταιει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Εγινα και γω κατοχος του LG GT505 πριν απο λιγες μερες και μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος και εντυπωσιασμενος απο το κινητο. Πραγματικα αξιζει τα λεφτα του!!!

Εχω δυο προβληματακια ομως...

 

1) Οταν μπαινω youtube, καποια βιντεο τ ανοιγει και παιζουν, καποια ομως τα παρουσιαζει σαν γκρι εικονα, κανει κατι σπαστικους ηχους λες και ειναι χαλασμενο το βιντεο και το κινητο κολλαει και κανει επανεκκινιση....

 

και

 

2) εχω περασει διαφορες φωτογραφιες μου στην memory card (ολες ειναι .JPG). Οταν παω να ανοιξω καποιες συγκεκριμενες ομως, δεν τις ανοιγει (ενω σαν μικρογραφια στο μενου τις δειχνει) και πεταει σφαλμα "το αρχειο δεν ειναι εγκυρο ή ειναι κατεστραμενο". Οταν ομως τις ανοιγω στο PC, οι φωτογραφιες ανοιγουν...

 

Ξερει κανεις τι φταιει;

 

1) Ακριβώς το ίδιο μου κάνει κι εμένα και το έστειλα ξανά στο σέρβις σήμερα για δεύτερη φορά!

Είναι πολύ σπαστικό αυτό που κάνει επανεκκίνηση και αργεί αρκετά να ξαναδουλέψει!

Αν μου το ξαναστείλουν και κάνει έτσι με βλέπω να το πατάω από κάτω και να στέλνω

''ευχαριστήριο'' e-mail στην LG !

 

2) Στην περίπτωση αυτή το πιο πιθανό είναι να παίζει κάτι με το όνομα του αρχείου εικόνας

να μην έχει την κατάληξη .jpg ας πούμε! Σε κάποιες εικόνες μου το έκανε κι εμένα

και όταν διόρθωσα το όνομα τις άνοιγε κανονικά!!!

Link to comment
Share on other sites

1) Ακριβώς το ίδιο μου κάνει κι εμένα και το έστειλα ξανά στο σέρβις σήμερα για δεύτερη φορά!

Είναι πολύ σπαστικό αυτό που κάνει επανεκκίνηση και αργεί αρκετά να ξαναδουλέψει!

Αν μου το ξαναστείλουν και κάνει έτσι με βλέπω να το πατάω από κάτω και να στέλνω

''ευχαριστήριο'' e-mail στην LG !

 

2) Στην περίπτωση αυτή το πιο πιθανό είναι να παίζει κάτι με το όνομα του αρχείου εικόνας

να μην έχει την κατάληξη .jpg ας πούμε! Σε κάποιες εικόνες μου το έκανε κι εμένα

και όταν διόρθωσα το όνομα τις άνοιγε κανονικά!!!

 

Το ίδιο κάνει και σε μένα με το youtube σε ορισμένα και υποπτεύομαι πως δε σηκώνει την ανάλυση ορισμένων video, οπότε δε πιστεύω να λύνεται αυτό το πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κάνει και σε μένα με το youtube σε ορισμένα και υποπτεύομαι πως δε σηκώνει την ανάλυση ορισμένων video, οπότε δε πιστεύω να λύνεται αυτό το πρόβλημα!

ναι ετσι φαινεται και σε μενα το ιδιο

volossakis μη το πηγαινεις και το φερνεις το κινητο δεν υπαρχει λογος

ειναι αδυναμια του

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και 'γω σχετικα με youtube. Μαλλον φταιει η αναλυση γιατι ειναι συγκεκριμενα βιντεο που ανοιγει και συγκεκριμενα που δεν ανοιγει.

 

Οσο για τις φωτος, προσεξα οτι οσες ειναι τραβηγμενες απο την καμερα της φιλης μου για καποιο λογο δεν τις ανοιγει, ενω οσες ειναι τραβηγμενες απ την δικια μου τις ανοιγει. Μηπως παιζει τιποτα με την συμπιεση της εικονας JPG; Θα δοκιμασω αργοτερα ν αλλαξω ονομασια γιατι δεν το χω εδω το κινητο αυτη τη στιγμη.

 

Δεν εχω προσεξει κατι αλλο στο κινητο μεχρι στιγμης. Γενικα ευχαριστημενος...

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κάνει και σε μένα με το youtube σε ορισμένα και υποπτεύομαι πως δε σηκώνει την ανάλυση ορισμένων video, οπότε δε πιστεύω να λύνεται αυτό το πρόβλημα!

 

Δεν αμφιβάλω γι' αυτό που λες ότι δεν ''σηκώνει'' δηλαδή την ανάλυση κάποιων βίντεο

από το youtube! Σε καμιά περίπτωση όμως δε θα έπρεπε να κολλάει και να κάνει

επανεκκίνηση μετά από πέντε λεπτά και αυτό είναι το σπαστικό της υπόθεσης!!

 

ναι ετσι φαινεται και σε μενα το ιδιο

volossakis μη το πηγαινεις και το φερνεις το κινητο δεν υπαρχει λογος

ειναι αδυναμια του

 

Φίλε μου θα πάει και θα έρθει όσες φορές χρειαστεί για να γίνει δεν με ενδιαφέρει τι

θα κάνουν γι' αυτό!

Να ξανά αναφέρω ότι στην αρχή δεν το έκανε αυτό ότι βίντεο να έβαζα το έπαιζε!

Και το πρόβλημα είναι ακόμα και στα βίντεο που παίζει, μια σταματάει ο ήχος και

μια παγώνει η εικόνα ενώ έχει ήχο!!

 

Εγώ τους είπα ότι έχει firmware v10e αντί για το v10b που μου ξαναπέρασαν αυτοί

τι να λέμε τώρα............δεν το ξέρανε!!

 

Αλλά όποιος απατάει τα nokia και τα sony ericsson αυτά παθαίνει δυστυχώς!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και 'γω σχετικα με youtube. Μαλλον φταιει η αναλυση γιατι ειναι συγκεκριμενα βιντεο που ανοιγει και συγκεκριμενα που δεν ανοιγει.

 

Οσο για τις φωτος, προσεξα οτι οσες ειναι τραβηγμενες απο την καμερα της φιλης μου για καποιο λογο δεν τις ανοιγει, ενω οσες ειναι τραβηγμενες απ την δικια μου τις ανοιγει. Μηπως παιζει τιποτα με την συμπιεση της εικονας JPG; Θα δοκιμασω αργοτερα ν αλλαξω ονομασια γιατι δεν το χω εδω το κινητο αυτη τη στιγμη.

 

Δεν εχω προσεξει κατι αλλο στο κινητο μεχρι στιγμης. Γενικα ευχαριστημενος...

 

Δοκίμασε να κάνεις μετονομασία και γράψε το όνομα ως εξής: όνομα.jpg και θα πρέπει να τις προβάλει κανονικά!

 

Υ.Γ. όταν λες από την κάμερα της φίλης σου μήπως λες για φοτο πολλών megapixels και μεγάλης ανάλυσης ε?

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειδα οτι τωρα πωλειται σε καταστηματα ελλαδα-ηλεκτορινκα παντα- μεχρι και 189 ευρω ποτε συμφερει για τα καλα....το δυνατο του σημειο ειναι το ασυρματο δικτυο, η καμερα και το περιβαλλον χρησης...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...