Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα ηθελα να ρωτήσω αν ειστε ευχαριστημένοι με την ανάγνωση των pdf αρχείων. θέλω να αγοράσω κατι ebooks με κειμενο και σχεδιαγράμματα και θέλω το κινητό για αυτή τη λειτουργία του κυρίως καθώς και για το wifi. Επίσης με το wifi μπορειτε να μου πείτε κάποιες εντυπώσεις? ποια είναι τα μειονεκτήματά του?

 

Λοιπόν από περιέργεια δοκίμασα να ανοίξω 2 pdf. To ένα μόλις 124ΚΒ άνοιξε μόνο την πρώτη σελίδα και μου πέταξε "insufficient memory". Το δεύτερο αν και ήταν 3,8ΜΒ το άνοιξε κανονικά! Κανονικότατα έδειξε και τις εικόνες που είχε μέσα. Μπορείς να το διαβάσεις σε portrait kai landscape, έχεις δυνατότητα ζοομ και αναζήτησης και πλοήγηση με το touchscreen. Καθώς μετακινείσαι μέσα στο έγραφο, το καινούριο κείμενο θέλει κανένα δευτερόλεπτο να καθαρίσει. Πάντως μου φαίνεται ταλαιπωρία να διαβάζεις από 3 ιντσες οθόνη

 

Με το WiFι στο σπίτι που συνδέομαι δεν είχα ποτέ πρόβληαμ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οταν ταξιδευεις συχνά και δεν μπορείς να χεις laptop μαζί σου και ψάχνεις κάτι φτηνό να κάνεις τη δουλειά σου πιστεύω είναι καλή λυση..παντως χιλια ευχαριστώ, το ειδα το κινητό σήμερα, μου φάνηκε πολύ απλό σε σύγκριση με κάτι άλλα αλλά για το κασέ του αξίζει αρκετά..πάντως αυτά τα 2 με ενδιαφέρουν...η αναγνωση απο pdf και το wifi
Link to comment
Share on other sites

manual κτλ γιατι δεν εχω καμμια εμπειρια απο grps που θα βρω πχ ειμαι σε μια πολη

και θελω να παω στην ταδε οδο μπορω μεσω του προγραμματος να μου βγαλει την διαδρομη?

 

η τον δρομο για μια αλλη πολη ?

 

μη βαρατε αν λεω κοτσανες sorry αλλα ειμαι ασχετος :)

 

το μενου ειναι μονο στα αγγλικα μπορει να γινει και ελληνικα? οι φωνητικες εντολες που βλεπω πιο πανω τι ειναι

και αν ειναι υπαρκτες πως ενεργοποιουνται ? τα ερωτηματα εινια πολλα κυριοι !!!

Link to comment
Share on other sites

Στο YouTube μου έστειλε ένας το πρόβλημά του.

re aderfe mpravo gia to video alla otan to kleino kai meta to patao na anoiksei.ksana mou vgazei tin arxiki o8oni kai meta mou vgazei mavri o8oni den mou vgazei dld to pin mono ama to valw ston fortisti tote mou vgazei to pin ama to anoiksw ti provlima exei???

Μήπως ξέρετε τί μπορεί να φταίει;;)

Ελπίζω να μην σας πειράζουν τα greeklish.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να κανω και εγω μια ερωτηση σχετικα με τη χρηση του gps.οταν βαζω αναζητηση μιας πολης πολλες φορες εμφανιζει τις πρωτες αλφαβητικα και τις αλλες δεν τις αναφερει με αποτελεσμα να μην μπορω να τις θεσω ως προορισμο.οταν λειτουργει κανονικα χωρις προορισμο μολις φτανω στην συγκεκριμενη πολη την γραφει αρα θα πρεπει να ειναι περασμενη μεσα...πως μπορω να την θεσω ως προορισμο επομενως. ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Θα ήθελα να σας πώ τα εξής.

Δημιούργησα μία σελίδα αφιερωμένη αποκλειστικά στους χρήστες του myPhone.gr και του LG GT505.

 

Στην συγκεκριμμένη σελίδα θα βρείτε τα εξής:

 

-We Travel Full Screen με Ελληνικό Voicepack (Πλήρες Έκδοση)

-Ελληνικές φωνητικές εντολές καθοδήγησης για το We Travel

-Virtual Network Computing-VNC (απομακρυσμένη χρήση Η/Υ από το κινητό)

-Opera Mini 4.2 Full Screen (λειτουργεί σε πλήρη οθόνη)

 

Η διεύθυνση ειναι www.gt505tools.tk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το διαθέτει το Πλαίσιο στην τιμή των 209,00 € σε Pearl White χρώμα (ή αλλιώς άσπρο). Εγώ προτιμώ το κλασικό μαύρο.
Link to comment
Share on other sites

παιδες θεματα παιρνει?

απο photos πως παει? (ας πουμε συγκριτκα με jet & w995)

γενικα ειναι καλο κινητακι ? (το θελω για δωρο)

 

ΙΣΙΔΩΡΕ θελω αποψη man

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδες θεματα παιρνει?

απο photos πως παει? (ας πουμε συγκριτκα με jet & w995)

γενικα ειναι καλο κινητακι ? (το θελω για δωρο)

 

ΙΣΙΔΩΡΕ θελω αποψη man

Θα στην έδινα και χωρίς να το έλεγες.:)

Κανένα LG δεν παίρνει θέματα. Μόνο μερικά (πχ. Viewty) με hack.

Μην το συγκρίνεις με ακριβά κινητά. Είναι καλύτερα. Δες εδώ και εδώ φωτογραφίες από την κάμερά του.

Καλό είναι αλλά η μπαταρία του εξαντλείται πολύύ γρήγορα. Ειδικά αν χρησιμοποιείς το Wi-Fi.

Mini review

 

Συσκευασία 8/10: Όλα τα βασικά και απαραίτητα, συν screen protector και πενάκι. Τα ακουστικά του φτηνιάρικα και φορτιστής usb (βάλε βγάλε το ένα και μοναδικό καλώδιο για φόρτιση και σύνδεση με PC).

 

Εξωτερική εμφάνιση 9/10: Μαζεμένο, λιτό, σοβαρό, ελαφρύ, χωρίς τρίξιμο.

 

Σήμα 10/10: Στο υπόγειο που δεν πιάνουν καθόλου τα SE, αυτό είχε σταθερά 2-3 γραμμές.

 

Οθόνη 9/10: Φωτεινή, ευκρινής, με γρήγορη και ακριβή απόκριση.

 

Κλήσεις 10/10: Σήμα καμπάνα (όπως είπα), ήχος κουδούνι.

 

Λειτουργικό 9/10? : Είχα μόνο το secret από LG, οπότε δεν συγκρίνω. Απλώς μου άρεσε πολύ και σ' ένα τέταρτο το έμαθα.

 

Ήχος 8/10: Ικανοποιητικός (όχι πολύ δυνατός σαν το C510, αλλά δυνατότερος από το NOKIA 6303) και σχετικά ποιοτικός.

 

Συνδεσιμότητα 10/10: Έκανα όλες τις δυνατές συνδέσεις απροβλημάτιστα.

 

Διαχείριση αρχείων και browsing 6/10: Με κάρτα 4 GB αργεί λίγο να διαβάσει τα αρχεία και με τον ενσωματωμένο internet browser αργεί πολύ να πλοηγηθεί στη σελίδα (σύνδεση με WiFi).

 

Φωτογραφία 8/10: Ικανοποιητική με φως ημέρας, καλή με φλας.

 

Βίντεο 6/10: Χαμηλή ανάλυση, αν και δεν είχε σπασίματα.

 

Μπαταρία ? : Άντεξε αρχικά 3 ώρες με την εργοστασιακή και πλήρες ξεκοκάλισμα.

 

VFM 10 με τόνο: Σε αυτά τα χρήματα δεν υπάρχει άλλο κινητό με τόσες δυνατότητες.

 

Σύνοψη: 9/10

Ας ξεκινήσω από την συσκευασία.

Συσκευασία:7/10

Η συσκευασία είναι πολύ φθηνή.Τα ακουστικά επίσης είναι φθηνά και άσχημα!Δυστυχώς έχει μόνο μια πέναΑν δηλαδή το χάσουμε, πάει.... είναι ολοκαίνουργο κινητό και δεν υπάρχουν

Επίσης δεν έχει κάρτα μνήμης!

Κινητό:10/10

Το κινητό είναι πολύ καλόΕίναι πάρα πολύ όμορφο, με τέλεια υλικά!

Κάμερα του είναι πολύ καλή όπως είδατε και στις φωτογραφίες μουΤέλεια είναι επίσης και η μπροστινή κάμερα για τις βίντεο-κλήσεις!Μπορείς επίσης να βγάλεις φωτογραφία με αυτήν!

Το παρόλο που είναι τόσο μικρό φωτίζει πάρα πολύ!Δεν το περίμενα!

Η οθόνη είναι πάρα πολύ καλή.Θέλει όμως λίγη πίεση όταν έχει το LCD Protector που έχει η συσκευασία!

Το ηχείο είναι και αυτό πολύ καλό!1-20 είναι το επίπεδο της έντασης.Στο 1 είναι πολύ χαμηλό και στο 20 πολύ δυνατό.Δεν είναι σαν το ΚΡ500 που στο 1 είναι σαν να είναι στο 10!

Η μπαταρία του δυστυχώς (από ότι φαίνεται)δεν κρατάει πάνω από 2 μέρες!Το φόρτισα χτές το μεσημέρι και και τώρα έχει 2 γραμμές.Και δεν το τάραξα πολύ

Λογισμικό:9/10

Το λογισμικό έχει γίνει πιο τρισδιάστο και ωραίο.

Μπορείς να επιλέξεις ενάμεσα σε 2 θέματα, Λευκό και Μαύρο.

Ο browser δεν είναι καθόλου καλός!Είναι αρκετά αργός και στο τελικό αποτέλσμα δεν εμφανίζει τίποτα καλό

Ένα πολύ μικρό μειονέκτημα που ανακάλυψα πριν λίγο είναι πως πρέπει όταν πατάς σε ένα ΜΡ3 σου λέει αν θέλεις να γίνει αναπαραγωγή του ήχου!?

SMS γράφεις άνετα.

Όπως είπε και ο Δάσκαλος, αργεί να "διαβάσει" τα αρχεία της κάρτας μνήμης!

Γενικά

Γενικά είναι ένα τρομερό κινητό και η αγορά του αξίζει πάρα πολύ!!!

9/10!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε Ισιδωρε :D ...για τα χρηματα πιστευω ειναι πολυ καλο

και απο photos αν και το δειγμα ειναι πολυ μικρο , φαινεται καλο

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

 

φιλε spidey οδηγιες εγκαταστασης του χαρτη εχουμε ?

που ακριβως στους φακελους του we travel μπαινουν αυτοι οι Garmin χαρτες?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Τελικά φίλε gsoum λειτουργεί σε full screen το We Travel.

Τα βήματα εχουν ως εξής:

1)ανοίγουμε το αρχείο WeTravel.jad (5kb) με το σημειωματάριο - Notepad απο το PC.

2)τοποθετούμε τον δρομέα στην αρχή του κειμένου και κάνουμε επικόλληση τα εξής

MIDlet-Touch-Support: True

UserNativeTextButtons: false

ReverseSoftkeys: true

UseNativeCommands: false

LGE-MIDlet-TargetLCD-Height: 400

LGE-MIDlet-TargetLCD-Width: 240

3)αποθηκεύουμε το αρχειο ως έχει (δλδ WeTravel.jad)

4)αντικαθιστούμε το υπαρχον WeTravel.jad με το "πειραγμένο" WeTravel.jad στην κάρτα μνήμης οπου και ειναι αποθηκευμένο.

5)τρέχουμε το "πειραγμένο" WeTravel.jad απο το κινητό.

6) μας ρωτάει να αντικαταστήσουμε την ηδη υπάρχουσα εγκατασταση,εμεις επιλέγουμε ναι.

7)οι υπόλοιπες ρυθμίσεις παραμένουν ως έχουν.

 

Με αυτά τα βήματα θα έχετε το We Travel se full screen.

 

Υ.Γ. Τέτοια πειράγματα ισως λειτουργούν και σε άλλες εφαρμογές ωστόσο καλο θα ήταν να προσέξουμε τι κάνουμε!

 

Παρακάτω έχω επισυνάψει το "πειραγμένο" αρχείο που χρησιμοποίησα στην συσκευή μου και λειτούργησε σε Full Screen.Μπορείτε να το αντικαταστήσετε με το wetravel.jad και να ακολουθήσετε όλα τα βήματα της εγκατάστασης του We travel.

 

 

 

Φιλαράκι είσαι πρώτος!!! :p

Το δοκίμασα και είναι πολύ μπροστά!!!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι είσαι πρώτος!!! :p

Το δοκίμασα και είναι πολύ μπροστά!!!! :lol::lol::lol:

 

Πολύ μπροστά είναι και το Opera mini 4.2 "Full Screen" :cool:

 

Αλλά το We Travel "Full Screen" και με "Greek VoicePack" απλα... δεν "υπάρχει" :shock:

Link to comment
Share on other sites

4. Μεσω του κινητου, βρείτε το φάκελο που αντιγράψατε και εγκαταστηστε το WeTravel.jad. Μην το εκκινισετε μετά την εγκατάσταση.

 

εμενα γιατι κατα την εγκατασταση μου λεει: μη εγκυρη περιγραφη? τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

4. Μεσω του κινητου, βρείτε το φάκελο που αντιγράψατε και εγκαταστηστε το WeTravel.jad. Μην το εκκινισετε μετά την εγκατάσταση.

 

εμενα γιατι κατα την εγκατασταση μου λεει: μη εγκυρη περιγραφη? τι κανω λαθος?

 

Ποιό αρχειο προσπαθεις να εγκαταστήσεις? Το full screen .jad η το απλο?

Link to comment
Share on other sites

μεταφερω στην συσκευη το wetravel.jad. δεν ξερω αν αυτο ειναι το απλο η οχι..

 

Δοκιμασε αυτο .

We Travel Full Screen με Ελληνικό Voicepack (created by Arxitas) - (Πλήρες Έκδοση)

 

Κατεβασε αυτο το αρχειο, καντο εξαγωγη και περασε τον φακελο we travel στην καρτα του κινητου και επειτα απο το κινητο τρεξε το wetravel.jad απο τον φακελο we travel που μολις αντεγραψες απο τον Η/Υ (η συγκεκριμμενη εκδοση περιεχει το we travel σε full screen και περιεχει επισης ελληνικες φωνητικες εντολες καθοδηγησης).Δοκιμασε αυτη την εφαρμογη καθως εμενα το jad αυτο μου δουλεψε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτο .

We Travel Full Screen με Ελληνικό Voicepack (created by Arxitas) - (Πλήρες Έκδοση)

 

Κατεβασε αυτο το αρχειο, καντο εξαγωγη και περασε τον φακελο we travel στην καρτα του κινητου και επειτα απο το κινητο τρεξε το wetravel.jad απο τον φακελο we travel που μολις αντεγραψες απο τον Η/Υ (η συγκεκριμμενη εκδοση περιεχει το we travel σε full screen και περιεχει επισης ελληνικες φωνητικες εντολες καθοδηγησης).Δοκιμασε αυτη την εφαρμογη καθως εμενα το jad αυτο μου δουλεψε κανονικα.

 

το εκανα και αυτο και μου λεει μια απ τα ιδια.. εν συντομια να σου πω τι κανω.. 1) κατεβαζω στον υπολογιστη αυτο που μου ειπες και εσυ και μετα μεταφορα του wetravel.jad στην καρτα μνημης. 2) Μετα κανω εγκατασταση, κανω ληψη και μετ α λεει παλι μη εγκυρη περιγραφη..

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και αυτο και μου λεει μια απ τα ιδια.. εν συντομια να σου πω τι κανω.. 1) κατεβαζω στον υπολογιστη αυτο που μου ειπες και εσυ και μετα μεταφορα του wetravel.jad στην καρτα μνημης. 2) Μετα κανω εγκατασταση, κανω ληψη και μετ α λεει παλι μη εγκυρη περιγραφη..

 

Δοκίμασε και μία αυτο το .jad που εχω επισυνάψει εδώ.

Αυτό όμως δεν ειναι full screen.

Εαν δεν λειτουργει δοκιμασε να το κανεις install απο το wetravel.JAR

Link to comment
Share on other sites

... και μετα μεταφορα του wetravel.jad στην καρτα μνημης.

 

Πρεπει στην καρτα μνημης να είναι όλος ο φακελος του We Travel,οχι μονο το .Jad.

Link to comment
Share on other sites

Arxitas χρησιμοποίησε την "Πολλαπλή παράθεση" όταν θες να απαντήσεις σε 2 ή περισσότερα ποστς.;)
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικές φωνητικές εντολές καθοδήγησης για το We Travel (created by Arxitas)V.2 - Λήψη

Νέα βελτιωμένη έκδοση με την συμβολή του basher (01/11/2009)

Αντικαταστήστε τον υπάρχον φάκελο Voice με τον νέο φάκελο Voice στην συσκευή σας

gt505tools

 

Υ.Γ. Φίλε spidey σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου αλλά και για την συμβολή σου.'' Έπιασε τόπο. ''

Link to comment
Share on other sites

1.Κάντε εξαγωγή του αρχείου WeTravel_Full_Screen_Greek_VoicePack_LG_GT505.rar απο τον υπολογιστή σας.

 

2.Συνδέστε το κινητό σας χρησιμοποιώντας το καλώδιο USB με τον υπολογιστή σας.Απο το Κινητό επιλέξτε Μαζική Αποθήκευση.

 

3.Τοποθετήστε τον φάκελο We Travel στην κάρτα μνήμης της συσκευής σας.

 

4.Πατήστε “Έξοδος” στην οθόνη του κινητού σας.

 

5.Πηγαίνετε στον φάκελο We Travel που βρίσκεται στην κάρτα μνήμης (Μενού/Ψυχαγωγία/Αρχεία/Κάρτα Μνήμης... )

 

6.Ανοίξτε το αρχείο WeTravel.jad.Θα ξεκινήσει η διαδικασία εγκατάστασης του προγράμματος.Μετά την εγκατάσταση θα ζητηθει να κάνετε εκκίνηση η να συνεχίσετε την περιήγηση.Μην επιλέξετε εκκίνηση αλλα επιλέξτε να συνεχίσετε την περιήγηση.

 

7.Πηγαίνετε στις εφαρμογές (Μενού/Ψυχαγωγία/Αρχεία/Εφαρμογές) και επιλέξτε το εικονίδιο επιλογών (βρίσκεται πάνω αριστερά) και επιλέξτε “Ορισμός άδειας”.Έπειτα επιλέξτε να ορίσετε άδεια στο WeTravel Midlet Suite.

 

8.Στα ακόλουθα επιλέξτε “Να επιτρέπεται πάντα” :

- Τοπική Σύνδεση

- Ανάγνωση πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Καταγραφή πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Τοποθεσία

 

9.Ανοίξτε την εφαρμογή.Θα ζητήσει να γίνει Search root. Πατήστε Yes. Μόλις τελειώσει η αναζήτηση θα σας εμφανίσει: "Use this as wetravel root? (Others/Wetravel). Πατήστε Yes.

 

10.Μετά θα σας ζητηθεί να βάλετε την πόλη και τον δρόμο σας.Πληκτρολογήστε το αρχικό γράμμα της πόλης και του δρόμου σας.Εάν δεν τα βρίσκει αφηστέ κενό και πατήστε Ok.

 

11.Μόλις ξεκινήσει το πρόγραμμα θα εμφανιστεί μία μπέζ οθόνη με ένα πράσινο βέλος και την ένδειξη 64Klm/H με την ώρα.Σημαίνει πως ψάχνει Δορυφόρο.Πατήστε Menu/Setting/GPS επιλέξτε Internal GPS και πατήστε Save.

 

12.Πατήστε Menu/settings/Advanced και κατεβείτε κάτω.Θα βρείτε την επιλογή Touchscreen. Επιλέξτε το ώστε να τικαριστεί το κουτάκι, μετα πατήστε το Αριστερό κουμπί επιλογής, και επιλέξτε Save.

 

13.Πατήστε Menu/Screen και επιλέξτε Fullscreen και εάν το επιθυμείτε επιλέξτε 3D απεικόνιση.

 

14.Κάντε έξοδο απο το πρόγραμμα και επανεκκινήστε το.Πλέον οι ρυθμίσεις σας εχουν εφαρμοστεί.

 

15.Για να μπορείτε να βρίσκετε σήμα πρέπει να είστε σε ανοιχτό χώρο και να έχετε υπομονή καθώς θα χρειαστούν λίγα λεπτά.Όταν η ένδειξη 64klm/h γίνει 0klm/h σημαίνει πως έχετε βρεί δορυφόρο.Εάν ο φόντος γίνει καφέ σημαίνει πως βρίσκεστε σε περιοχή που δεν υπάρχει χαρτογράφηση.

 

Αρχύτας ο Ταραντίνος

Υ.Γ. Το Greek VoicePack βελτιώθηκε με τη συμβολή του basher.

Αντικαταστήστε τον υπάρχον φάκελο Voice με τον νέο φάκελο Voice στην συσκευή σας.

Link to comment
Share on other sites

Μολις μηδενιζει δεν θα επρεπε να δειχνει τους χαρτες?Δεν μου εμφανιζει καθολου χαρτες περιοχης πρεπει να κανω κατι extra εκτος απο αυτα που λες παραπανω?Και κατι ακομα γνωριζει καποιος πως γινεται να βαλω free msn στο κινητο?Το εχει η cosmote αλλα ζηταει και 2,5ε το μηνα αν δεν κανω λαθος!!Κανενας αλλος τροπος να κανουμε chat στο msn?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...