Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπέρα.

 

Ξερετε μηπως τι δεικτη sar εχει το gt500? το ειδα σημερα, και ειναι πραγματικά πανέμορφο!! Αν δεν εχει δεικτη πάνω από 1 θα το πάρω!! Με ενθουσιασε που εχει δυνατη ενταση στο mp3 πραγμα οπου με απογοητευει το renoir...!!

SAR number - κεφάλι 0,941 W/kg

SAR number - σώμα 1,17 W/kg

Επιτέλους το έβαλε στην σελίδα της η LG. :)

http://www.lge.com/uk/mobile-phones/all-lg-phones/LG-touch-screen-phones-GT505.jsp

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω φιλε για την γρηγ.απαντηση.δυστυχως μου φαινονται αρκετα υψηλα τα νουμερα, οπότε παραμενω με το renoir.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε για την γρηγ.απαντηση.δυστυχως μου φαινονται αρκετα υψηλα τα νουμερα, οπότε παραμενω με το renoir.

Μα γιατί σε πειράζει το sar;;) επειδή έχει 17 παραπάνω δεν θα το πάρεις; . "Δεν παίρνω ένα κινητό επειδή το sar του είναι λίγο πιο μεγάλο από το 1"; Το υψηλότερο είναι το 2 στην Ευρώπη.

Τέλος πάντων

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί σε πειράζει το sar;;) επειδή έχει 17 παραπάνω δεν θα το πάρεις; . "Δεν παίρνω ένα κινητό επειδή το sar του είναι λίγο πιο μεγάλο από το 1"; Το υψηλότερο είναι το 2 στην Ευρώπη.

Τέλος πάντων

 

βασικα οι τιμες που μου εδωσες, ειναι αυτες του GT505. βεβαια ειναι σχεδον ολοιδι απο χαρακτηριστικα τα Gt500 και GT505 απλα ελεγα μηπως εχουν διαφορετικες τιμες δεικτη sar.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

βασικα οι τιμες που μου εδωσες, ειναι αυτες του GT505. βεβαια ειναι σχεδον ολοιδι απο χαρακτηριστικα τα Gt500 και GT505 απλα ελεγα μηπως εχουν διαφορετικες τιμες δεικτη sar.

Αχ ναι. Συγνώμη.:O Το ανέφερες εδώ και δεν το πρόσεξα πολύ καλά.

Του LG GT500 είναι αυτές: Head * 0.68 και Body * 0.43 αν και δεν νομίζω να είναι σωστές γιατί είναι πολύ χαμηλές.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια σε λιγεσ μερες εχει επιδοτηση ο πατερας μου και λεω να παρω ενα καινουριο κινητο με wifi κυριως.ειχα καταληξει κατα 95% στο LG GT500 γιατι ειναι ποι καλι και οι τιμη του αλλα σημερα που εριξα μια ματια στις τιμες στο σιτε του γερμανου και στο πλασιο το αρενα εχει πεσει πολυ η τιμή του.Στο πλασιο το εχει 327€

και στον γερμανο 295€ θα ήθελα να μου πειτε πιες ειναι οι διαφορες του απο το αλλο , και κατα την αποψη μου ειναι πολυ καλυτερο το αρενα.Εγω τωρα εχο το LG KU990 και είμαι πολυ ευχαριστιμενος μεχρι τωρα.Για 80 ευρο διαφορα αξίζει να παρω το αρενα αντι του GT500 ?

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το λόγο υπάρχουν οι Διαξιφισμοί. Άνοιξε νέο θέμα εκεί και ζήτησε την γνώμη των χρηστών ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

χθες αγόρασα κι εγώ, όπως πολλοί εδώ, το lg 505.

έχω ένα θεματάκι όμως. Απ΄την ώρα που αντέγραψα τις επαφές μου απ΄το παλιό κινητό σε αυτό,

η αρχική οθόνη έχει αλλάξει μορφή.

Απ΄τα δύο εικονίδια κάτω απ΄τη γραμμή κατάστασης, τώρα μπλε είναι το δεξί (αυτό που μοιάζει με ανθρωπάκι) και όχι το αριστερό (που μοιάζει με μια σειρά παραθύρων).

Παρακάτω, έχουν εμφανιστεί 3 τετράγωνα κουτιά, που το καθένα έχει από έναν αριθμό (1,2,3). Έχω την εντύπωση ότι αλλάζουν "προφίλ" της οθόνης ή κάτι τέτοιο.

Τέλος, το εικονίδιο που έμοιαζε με γρανάζι κάτω δεξιά, και το οποίο επιτρέπει την προσθήκη widgets στην οθόνη, έχει αντικατασταθεί από ένα "συν" (σταυρό), και πατώντας το μου δίνει τη δυνατότητα να προσθέσω... επαφές σα widgets στην οθόνη, φαντάζομαι για ταχεία κλήση.

Το πρόβλημά μου είναι, πως δεν μπορώ να επιστρέψω στην παλιά μορφή της οθόνης. Δοκίμασα το προφανές, να πατήσω ξανά το αριστερό εικονίδιο (πάνω πάνω, κάτω απ΄τη γραμμή κατάστασης) αλλά αποδείχτηκε πως δεν είναι.. "κουμπάκι", επίσης δοκίμασα να ψάξω και στις ρυθμίσεις..

Επιπλέον, δεν υπάρχει τίποτα σχετικό και στο manual..

μπορεί κανείς να βοηθήσει? Έχω διαβάσει όλες τις σελίδες του thread.. αλλά δεν υπάρχει κάτι σχετικό...

charitos
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανεβάσεις φωτογραφίες με τις οθόνες γιατί δεν κατάλαβα τίποτα;;)

Edit: Επειδή το ξαναδιάβασα έχω την εντύπωση πως έχεις μπερδευτεί λιγάκι. Στην αρχική οθόνη αν σύρεις το δάκτυλό σου αριστερά/δεξιά, από την οθόνη με τα wibgets θα σε πάει στην οθόνη που μπορείς να προσθέσεις επαφές. Ίσως έχει γίνει αυτό και μπερδεύτηκες.

Link to comment
Share on other sites

:$ εχμ... ναι, δοκίμασα να κάνω με το δάχτυλό μου αριστερά και επανήλθε..!!

συγγνώμη για την άγνοια.. (πρώτη φορά με touch κινητό!)

ευχαριστώ πολύ Ισίδωρε! :)

 

ps. πήγα ν΄ανεβάσω φωτογραφίες, αλλά η φωτογραφική μου είναι dead από μπαταρία, κ αναγκαστηκά έβγαλα απ΄το παλιό κινητό, με αποτέλεσμα να μη φαίνεται τίποτα, οπότε δεν την ανέβασα...

charitos
Link to comment
Share on other sites

:$ εχμ... ναι, δοκίμασα να κάνω με το δάχτυλό μου αριστερά και επανήλθε..!!

συγγνώμη για την άγνοια.. (πρώτη φορά με touch κινητό!)

ευχαριστώ πολύ Ισίδωρε! :)

 

ps. πήγα ν΄ανεβάσω φωτογραφίες, αλλά η φωτογραφική μου είναι dead από μπαταρία, κ αναγκαστηκά έβγαλα απ΄το παλιό κινητό, με αποτέλεσμα να μη φαίνεται τίποτα, οπότε δεν την ανέβασα...

Γιατί ζητάς συγνώμη;;)Αφού δεν ξέρεις από touch screen κινητά!:rolleyes:

Βασικά δεν επανήλθε. Έτσι είναι το λογισμικό, για ευκολία. Αν θες ταχεία κλήση ή wibgets.

Δεν πειράζει για τις φωτογραφίες. Στις ζήτησα γιατί δεν κατάλαβα και νόμιζα πως είχε γίνει κάτι άλλο... :rolleyes: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Οσες φορες και αν εχο εγκαταστησει απεγκαταστησει το PC SUITE της lg δεν επικοινωνει με το κινητο μου δεν το βρισκει εχω εκαταστησει την τελευταια εκδοση απο link που ποσταραν sto thread εδω.Τι Κανω λαθος?

 

Οπως κ το wetravel ακολουθω της οδηγιες το εγκαθιστω κανονικα αλλα απο το εξης σημειο και μετα δεν μου βγαζει αυτα

 

¨6. Αφου πατισετε ορισμός δικαιωμάτων, στα : local_connectivity, read_user_data_access, write_user_data_access και location, επιλζξτε "Να επιτρζπεται πάντα"

 

κ πιο κατω ... οδηγιες

 

Μπορει καπιος να με βοηθησει ?

Link to comment
Share on other sites

Οπως κ το wetravel ακολουθω της οδηγιες το εγκαθιστω κανονικα αλλα απο το εξης σημειο και μετα δεν μου βγαζει αυτα

 

¨6. Αφου πατισετε ορισμός δικαιωμάτων, στα : local_connectivity, read_user_data_access, write_user_data_access και location, επιλζξτε "Να επιτρζπεται πάντα"

 

κ πιο κατω ... οδηγιες

 

Μπορει καπιος να με βοηθησει ?

 

Φιλε muchacho θα πας μενου\ψυχαγωγια\αρχεια\εφαρμογες και θα πατησεις το εικονιδιο υπομενου που βρισκετε πανω αριστερα (ενα τετραγωνο με οριζοντιες γραμμες).Εκει θα πατησεις "Ορισμος Αδειας" και υστερα θα επιλεξεις το Wetravel (δεξια απο το wetravel υπαρχει ενα πορτοκαλι εικονιδιο με ενα μολυβι-edit-εκει θα πατησεις για να το επιλεξεις).

local_connectivity = τοπικη συνδεση

read_user_data_access=αναγνωση προσβασης δεδομενων χρηστη

write_user_data_access=καταγραφη προσβασης δεδομενων χρηστη

location=τοποθεσια.

Σε ολα θα επιλεξεις "Να επιτρεπεται πάντα".

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Δεν βρίσκω Οδηγό Χρήσης του LG GT505 ούτε στα ελληνικά καλυτερα, ούτε στα αγγλικα, ούτε στο site της LG ή κάπου αλλού. Μήπως μπορείτε να βοηθήσετε; Ευχαριστώ.

 

Καλημέρα. για να επανέλθω! Υπάρχει περίπτωση να βρω κάπου ηλεκτρονικό οδηγό χρήσης: Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. για να επανέλθω! Υπάρχει περίπτωση να βρω κάπου ηλεκτρονικό οδηγό χρήσης: Ευχαριστώ.

 

Δεν ξέρω μήπως έχει εδώ κάτι. http://www.lge.com/uk/mobile-phones/all-lg-phones/LG-touch-screen-phones-GT505.jsp

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα,καινουριος στο forum.Θελω να θεσω καποιους προβληματισμους μου μετα απο την χρηση του gt505 για 4 μερες!!Παιδια εχω τρελα8ει,κολαει συνεχως απο την δευτερη μερα!!Μπαινω στο wifi ξαφνικα εκει που λεω τι ωραια τι καλα...κανει επανεκινηση,μετα απο αυτο δεν ξαναμπαινει στο wifi...λεω θα το κλεισω και θα το ξανανοιξω μηπως εφαγε "φλασια".Κλεινω...δεν ανοιγει...με τπτ ομως...Μετα απο 1 ωρα ενω το εχω παρατησει κλειστο,ακουω εναν ηχο...εχει ανοιξει απο μονο του και ζηταει κωδικο...Χθες ενω ειναι ολα καλα λεω να δοκιμασω το gps,ολα τελεια...μεχρι που ξαφνικα πανω απο τα 50χλμ που πηγαινα με το αμαξι...ξανακολαει με την ιδια συνεχεια,σημερα παω να βγαλω φωτο...κλεινει μονο του και εχει 3 ωρες δεν ανοιγει...Θα τρελαθω!!Αυριο 8α το παω στην vodafone το θεμα ειναι οτι με μια αναβαθμιση μπορει να λυθει ολο αυτο το...χαος??Εχει συμβει σε κανεναν??Ακουσα οτι η "πρωτη παρτιδα" ηταν ελλατωματικη...και τα εχουν γυρισει πολυς κοσμος!!Συγνωμη για το μακροσκελες,αλλα εχω τρελαθει,ειναι υπεροχο σαν κινητο αλλα δεν μπορω να το χαρω!!

 

παρομοιο προβλημα και σε μενα με επανεκινησεις , κοληματα κτλ. κτλ. .....το εχω δωσει απο τις 10 Σεπτεμβρη για αντικατάσταση στη vodafone και ΕΧΘΕΣ(και μετα απο δικες μου πιέσεις) με ενημέρωσαν οτι δεν ειναι διαθεσιμο , θα είναι μάλλον διαθεσιμο στις 18 Οκτώβρη αλλά μου πρότειναν να επιλέξω άλλη συσκευή...συμπέρασμα οτι σαφώς ευθύνη φέρουν(μικρότερη πιστέυω) οι εταιρείες πώλησης(vodafone,Πλαισιο,Γερμανός κτλ.) αλλά και οτι η LG απο πλευράς εξυπηρέτησης είναι ΕΠΙΕΙΚΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ....:mad:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε muchacho θα πας μενου\ψυχαγωγια\αρχεια\εφαρμογες και θα πατησεις το εικονιδιο υπομενου που βρισκετε πανω αριστερα (ενα τετραγωνο με οριζοντιες γραμμες).Εκει θα πατησεις "Ορισμος Αδειας" και υστερα θα επιλεξεις το Wetravel (δεξια απο το wetravel υπαρχει ενα πορτοκαλι εικονιδιο με ενα μολυβι-edit-εκει θα πατησεις για να το επιλεξεις).

local_connectivity = τοπικη συνδεση

read_user_data_access=αναγνωση προσβασης δεδομενων χρηστη

write_user_data_access=καταγραφη προσβασης δεδομενων χρηστη

location=τοποθεσια.

Σε ολα θα επιλεξεις "Να επιτρεπεται πάντα".

 

σε ευχαριστω πολυ τωρα λειτουργουν οπως πρεπει κ εγινε σωστα η ολη διαδικασια

ομως ξεχασα να βαλω απο την αρχη τους χαρτες που με ενδιαφερουν μπορω να το κανω τωρα η να ξεκινησω ολη την διαδικασια απο την αρχη?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ τωρα λειτουργουν οπως πρεπει κ εγινε σωστα η ολη διαδικασια

ομως ξεχασα να βαλω απο την αρχη τους χαρτες που με ενδιαφερουν μπορω να το κανω τωρα η να ξεκινησω ολη την διαδικασια απο την αρχη?

 

 

Δεν κανει τιποτα φιλε μου,χαρα μου ειναι!

Ναι θα χρειαστει να το ξαναπερασεις με τους χαρτες που θελεις απο την αρχη και να κανεις ολη την διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει τιποτα φιλε μου,χαρα μου ειναι!

Ναι θα χρειαστει να το ξαναπερασεις με τους χαρτες που θελεις απο την αρχη και να κανεις ολη την διαδικασια.

 

ευχαριστω πολυ τα εκανα ολα παλι απο την αρχη και ενω φαινετε να λειτουργουν ολα κανονικαμε βγαζει μια εκρου οθονη με μονο ενα πρασινο βελακι χωρις χαρτες

επανω αριστερα στην οθονη του κινητου γραφει την ωρα και διπλα ακριβως 64km/h

 

διαβαζοντας της οδηγιες βλεπω αυτο :

"Αν λέει 64km/h απλά ψάχνει για σήμα. Μόλις πιάσει σήμα, θα εμφανίσει το χάρτη"

 

ομως οπου και να εχω παει κ σε ανοιχτο κ σε κλειστο χωρο πουθενα δε καταφερα να βρει χαρτες και να λειτουργησει κανονικα.

 

μια βοηθεια ?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο και με εμένα.:(:cry::sorry::this:

Αν υπάρχει λύση παρακαλώ απαντήστε. Είναι κρίμας να έχει δέχτη GPS το κινητό και να μην μπορούμε να τον χρησιμοποιήσουμε.

Εσείς πως το εγκαταστήσατε; όσοι έχουν σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το GPS εγω το εχω ρυθμίσει ως εξής:

1)Στις ρυμθίσεις της συσκευής Μενού\Ρυθμίσεις\Συνδεσιμότητα\Τύπος GPS\ εχω επιλέξει υποβοηθούμενο GPS (το υποβοηθούμενο βοηθάει στην ταχύτερη ανίχνευση δορυφόρου καθως χρησιμοποιεί τις κυψέλες της κινητής τηλεφωνίας-παρόλα αυτα σε εμενα δεν εχει χρεωθει ποτε,το λεω γιατι ισως καποιες εταιριες χρεωνουν καποια cent για τη χρηση)

 

2)Στις ρυθμίσεις του Wetravel Menu\Settings\GPS εχω επιλέξει το Internal GPS.

 

Έχοντας αυτες τις ρυθμίσεις μου εμφανίζει και εμενα 64 Klm\h σε μπεζ φοντο και ενα πρασινο βελος και επειτα απο 2 λεπτα περιπου σε ανοιχτό χώρο μου εμφανίζει τον χαρτη. Λίγο πριν εμφανιστεί ο χάρτης η ένδειξη της ταχύτητας ειναι 0 Klm\h που σημαίνει πως εχει εντοπίσει δορυφόρο και κατεβάζει τις πληροφορίες.

 

Το κυριότερο ειναι να περιμένετε σε ανοιχτό χώρο.... εμενα συνήθως οπως προειπα κανει 2 λεπτα,εχει τύχει ομως να περιμενω και 6-7 λεπτα.Επίσης καλο θα ήταν να εχετε κλειστο το WI FI.

 

Επίσης γνωρίζω πως όταν ο φόντος εχει αλλάξει χρώμα σε καφε σημαίνει πως δεν έχει σήμα.

 

Παρακαλω εαν το δοκιμάσετε πείτε μου τι αποτέλεσμα ειχατε....

Link to comment
Share on other sites

Eγω το εγκατεστησα και μου δουλευει κανονικα μονο σε ανοικτο χωρο και οχι

διπλα σε κτιρια αλλα αυτο που λειτουργει κανονικα σαν GPS ειναι το amAZe αλλα πρεπει να εχεται vodafone live με 3,50 euro το μηνα.

΅Επισης και το NAV4ALL

Link to comment
Share on other sites

παιδια για σας σκεφτομαι να παρω και εγω το κινιτο αλλα εχω βρει και το LG GT500 που ειναι σχεδον ιδιο ξερετε τ διαφορες ιπαρχουν αναμεσα σε αυτα στο GT500 και το GT505?

το GT500 διτετω εδω http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=50455&selectedCategoryId=93

Link to comment
Share on other sites

παιδια για σας σκεφτομαι να παρω και εγω το κινιτο αλλα εχω βρει και το LG GT500 που ειναι σχεδον ιδιο ξερετε τ διαφορες ιπαρχουν αναμεσα σε αυτα στο GT500 και το GT505?

το GT500 διτετω εδω http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=50455&selectedCategoryId=93

Η διαφόρα τους είναι στο SAR. Το GT500 έχει μικρότερο. Δεν ξέρω άλλη.

Αν θες να συνεχίσεις άνοιξε νέο θέμα στους Διαξιφισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...