Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το βρηκα στο google ολα καλα και ολα ωραια αλλα εδω στο download δεν εχει το model μας γμτο any idea?

Πήγαινε στο κινητό σου εδώ: http://get.ebuddy.com και κατέβασε αυτό. Εναλλακτικά κατέβασε για ένα άλλο κινητό της LG με οθόνη αφής (πχ Viewty).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήγαινε στο κινητό σου εδώ: http://get.ebuddy.com και κατέβασε αυτό. Εναλλακτικά κατέβασε για ένα άλλο κινητό της LG με οθόνη αφής (πχ Viewty).

 

 

α ναι πολυ ωραιος ο ησιδορος ευχαριστω πολυ φιλε και ουτε εγκαταστσες και μπερδεματα ουτε τιποτα thank you !!!!:w00t:

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα αυτη που εχει μεσα πολυ προσεκτικα και ειναι πολυ οκ !!!

Εγώ πάντως το χρησιοποιώ χωρίς μεμβράνη προστασίας, αλλά προσέχοντάς το πάρα πολύ και πάντα μέσα σε θήκη. Έχω πάρει μία της Golla, οριζόντια, πάρα πολύ καλή, με φερμουάρ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το χρησιοποιώ χωρίς μεμβράνη προστασίας, αλλά προσέχοντάς το πάρα πολύ και πάντα μέσα σε θήκη. Έχω πάρει μία της Golla, οριζόντια, πάρα πολύ καλή, με φερμουάρ.

Εγώ έχω μέσα σε μεμβράνη, σε θήκη Golla και πάλι γρατζουνιέται μέσα στο τζιν !:p:X:cry: Πάλι καλά που έχω μεμβράνη και αν τη βγάλω φαίνεται σαν καινούργιο! :p

Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη απορία:

Στην αρχική οθόνη, κάτω δεξιά, πάνω ακριβώς από το τελευταίο εικονίδιο, υπάρχει ένα άλλο εικονίδο μόνο του, σαν γρανάζι.

Πατώντας το μου εμφανίζει μια δεύτερη γραμμή εκονιδίων και το μήνυμα " Κούνημα για αυτομ. στοιχ."

Ξέρει κανείς τι ακριβώς κάνει αυτό; Δεν βρήκα άκρη...

Επίσης, υπάρχει νομίζω η δυνατότητα εμφάνισης μιας δεύτερης αρχικής οθόνης (ή κάπως έτσι, με άλλες δυνατότητες). Πώς πηγαίνουμε εκεί;

Συγνώμη αν σας κούρασα, αλλά είναι το πρώτο μου LG τηλέφωνο και έχω αρκετές απορίες, τις οποίες δε μου τις λύνει όλες το manual. Θα έπρεπε να είναι πιο κατατοπιστικό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη απορία:

Στην αρχική οθόνη, κάτω δεξιά, πάνω ακριβώς από το τελευταίο εικονίδιο, υπάρχει ένα άλλο εικονίδο μόνο του, σαν γρανάζι.

Πατώντας το μου εμφανίζει μια δεύτερη γραμμή εκονιδίων και το μήνυμα " Κούνημα για αυτομ. στοιχ."

Ξέρει κανείς τι ακριβώς κάνει αυτό; Δεν βρήκα άκρη...

Επίσης, υπάρχει νομίζω η δυνατότητα εμφάνισης μιας δεύτερης αρχικής οθόνης (ή κάπως έτσι, με άλλες δυνατότητες). Πώς πηγαίνουμε εκεί;

Συγνώμη αν σας κούρασα, αλλά είναι το πρώτο μου LG τηλέφωνο και έχω αρκετές απορίες, τις οποίες δε μου τις λύνει όλες το manual. Θα έπρεπε να είναι πιο κατατοπιστικό.

Δεν πειράζει να ρωτάς. :)

Το γρανάζι είναι για να προσθέτεις wibgets. Το "Κούνημα για αυτομ. στοιχ." είναι για να κουνάς το κινητό και να τοποθετούνται αυτόματα στις θέσεις τους το wibgets.

Αν σύρεις την αρχική οθόνη αριστερά ή δεξιά θα σου εμφανιστεί η δεύτερη οθόνη. Είναι για να προσθέτεις επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει να ρωτάς. :)

Το γρανάζι είναι για να προσθέτεις wibgets. Το "Κούνημα για αυτομ. στοιχ." είναι για να κουνάς το κινητό και να τοποθετούνται αυτόματα στις θέσεις τους το wibgets.

Αν σύρεις την αρχική οθόνη αριστερά ή δεξιά θα σου εμφανιστεί η δεύτερη οθόνη. Είναι για να προσθέτεις επαφές.

 

και ειναι πολυ καλο οπως και η επιλογη με τα προσθετα τηλεφωνα 123 που μπορεις να βαλεις

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

Διάβασα στο foroum του We-Travel ότι ένας χρήστης απο τη Γαλλία λειτουργεί το We-Travel σε πληρη οθόνη. Μήπως ξέρει κάποιος πως γίνεται; Δείτε την εικόνα.

http://img24.imageshack.us/img24/3259/wetravelpleincransts85r.jpg

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεισ με ποιο προγραμμα μετατρεπεις τα mp4 σε αναλυση 320 χ 180

ευχαριστω

λοιπον υπαρχουν πολλα προγραμματα εγω χρησιμοποιω το AVC(ANY VIDEO CONVERTER) γιατι εχει δυνατοτητα ρυθμισης bitrate(τελειες ρυθμισεις ειναι μεγιστο bitrate και frames στα 20fps γιατι λογω επεξεργαστη κινητου στα 30 frames δεν υπαρχει συγχρονισμος ηχου εικονας)Υπαρχει δυνατοτητα ενσωματωσης και υποτιτλων αλλα το AVC δεν εχει ΜΑΛΛΟΝ?? codec για ελληνικους ( μπορει να ειναι προβλημα κωδικοποιησης υποτιτλων ANSI,UTF-8 κτλ, το ψαχνω!)

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω μια ερωτηση?? υπαρχουν motion sensor applications ή accelator based για το κινητο; Ευχαριστω προκαταβολικα:
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει να ρωτάς. :)

Το γρανάζι είναι για να προσθέτεις wibgets. Το "Κούνημα για αυτομ. στοιχ." είναι για να κουνάς το κινητό και να τοποθετούνται αυτόματα στις θέσεις τους το wibgets.

Αν σύρεις την αρχική οθόνη αριστερά ή δεξιά θα σου εμφανιστεί η δεύτερη οθόνη. Είναι για να προσθέτεις επαφές.

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις! :)

Τελικά το φόρουμ της LG είναι υπόδειγμα οργάνωσης και όλα τα μέλη εξυπηρετούν και βοηθούν κατά τον καλύτερο τρόπο.

Τα widgets είναι αναγκαστικό να τοποθετηθούν κουνώντας το κινητό; Γιατί είδα ότι μπορείς να τα σύρεις και να τα βάλεις και όπου εσύ θέλεις, με το δάχτυλο ή το πενάκι. Η αυτόματη στοίχιση είναι απλώς μια επιλογή, έτσι δεν είναι;

Ή τα βάζεις "χειροκίνητα", είτε κουνώντας το κινητό, έτσι το καταλαβαίνω. Πείτε μου αν το καταλαβαίνω σωστά.

Πάντως μετά από την πρώτη πολύ θετική επαφή μου με τις συσκευές της LG, δηλώνω ότι μπαίνω κι εγώ στο club των οπαδών της. Όσο για το συγκεκριμένο κινητό, είναι πραγματικό value for money.

Περιμένω τις απαντήσεις σας.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω μια ερωτηση?? υπαρχουν motion sensor applications ή accelator based για το κινητο; Ευχαριστω προκαταβολικα:

Δεν υπάρχουν. Δυστυχώς.:(

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις! :)

Τελικά το φόρουμ της LG είναι υπόδειγμα οργάνωσης και όλα τα μέλη εξυπηρετούν και βοηθούν κατά τον καλύτερο τρόπο.

Τα widgets είναι αναγκαστικό να τοποθετηθούν κουνώντας το κινητό; Γιατί είδα ότι μπορείς να τα σύρεις και να τα βάλεις και όπου εσύ θέλεις, με το δάχτυλο ή το πενάκι. Η αυτόματη στοίχιση είναι απλώς μια επιλογή, έτσι δεν είναι;

Ή τα βάζεις "χειροκίνητα", είτε κουνώντας το κινητό, έτσι το καταλαβαίνω. Πείτε μου αν το καταλαβαίνω σωστά.

Πάντως μετά από την πρώτη πολύ θετική επαφή μου με τις συσκευές της LG, δηλώνω ότι μπαίνω κι εγώ στο club των οπαδών της. Όσο για το συγκεκριμένο κινητό, είναι πραγματικό value for money.

Περιμένω τις απαντήσεις σας.

Όχι, δεν χρειάζεται να το κουνήσεις. Είναι προαιρετικό. Το σέρνεις αν θες να το βάλεις όπου θες να το βάλεις εσύ.

Σωστά καταλαβαίνεις.

Όλα τα LG είναι value for money γιατί προσφέρουν πολλά, είναι αξιόπιστα, δεν κολλάνε και έχουν πολύ λίγα και όχι σημαντικά bugs.:)

Σημείωση:

Για να είναι καλό κάποιο forum (σε οργάνωση) πρέπει να υπάρχει και σωστός mod.

Link to comment
Share on other sites

Σημείωση:

Για να είναι καλό κάποιο forum (σε οργάνωση) πρέπει να υπάρχει και σωστός mod.

Αυτό είναι γεγονός. Και πάλι θα το πω, ότι βοηθάτε πολύ και αυτό είναι το πιο σημαντικό. :)

Τα widgets τα παίρνεις μόνο από τη γραμμή στο κάτω μέρος της οθόνης ή μπορείς και από αλλού;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σημείωση:

Για να είναι καλό κάποιο forum (σε οργάνωση) πρέπει να υπάρχει και σωστός mod.

Τι εννοείς Ισίδωρε;

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς Ισίδωρε;

Την αλήθεια.

Τελικά το φόρουμ της LG είναι υπόδειγμα οργάνωσης και όλα τα μέλη εξυπηρετούν και βοηθούν κατά τον καλύτερο τρόπο.

Δεν είσαι καλός Moderator;

Τα widgets τα παίρνεις μόνο από τη γραμμή στο κάτω μέρος της οθόνης ή μπορείς και από αλλού;

Τώρα το είδα. Τα widgets μόνο από το κάτω μέρος το παίρνεις. Δεν υπάρχουν αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Την αλήθεια.

 

Δεν είσαι καλός Moderator;

Οκ.Νόμισα ότι εξέφραζες κάποιο παράπονο.Συνεχίζουμε, keep up the good work :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

λοιπον υπαρχουν πολλα προγραμματα εγω χρησιμοποιω το AVC(ANY VIDEO CONVERTER) γιατι εχει δυνατοτητα ρυθμισης bitrate(τελειες ρυθμισεις ειναι μεγιστο bitrate και frames στα 20fps γιατι λογω επεξεργαστη κινητου στα 30 frames δεν υπαρχει συγχρονισμος ηχου εικονας)Υπαρχει δυνατοτητα ενσωματωσης και υποτιτλων αλλα το AVC δεν εχει ΜΑΛΛΟΝ?? codec για ελληνικους ( μπορει να ειναι προβλημα κωδικοποιησης υποτιτλων ANSI,UTF-8 κτλ, το ψαχνω!)

 

παιδεσ εγω χρησιμοποιω το SUPER και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος! υπαρχουν βεβαια και αλλα εξισου καλα προγραμματα μετατροπης οπως το total video converter. εξαρταται απο το ποσο ευχρηστο ειναι το προγραμα στον καθενα. οποιος κατεβασει το SUPER και δεν τα καταφερει ας μου στειλει μηνυμα να τον βοηθησω. επισης κατι γενικο που εχω να προσθεσω και το εχει αναφερει και αλλος χρηστης σε προηγουμενη σελιδα ειναι, οτι στο εν λογω κινητο τα βιντεο παιζουν σε αναλυση 320x240 και κατω. βιντεο με περισσοτερη αναλυση δεν το διαβαζει. *320x240 = FULL SCREEN

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγωτο gt500 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.. εχω καποιες ερωτησεις ομως..

 

1. ποιος ειναι ο κωδικος για το bluetooth?δωκιμασα 0000, 00000, 12345, 1234 αλλα τπτ..

 

2. Εχω κατεβασει το ebuddy αλλα ενω ειμαι συνδεδεμενος μου λεει συνεχεια unable to sign in, και βαζω σωστα το password και ebuddy id

 

3. Εχω μια καρτα μνημης απο νοκια.. την βαζω στο LG αλλα δεν την βρισκει.. υπαρχει καποια συγκεκριμενη memmory card?

 

4. Στην οθονη ψηλα στην μεση εχει 2 μικρα εικονιδια.. οταν κατα λαθος πατησω το ενα βγαινουν κατι νουμερα 1, 2, 3. Μπορω να το ρυθμησω να μην εμφανιζονται?

 

 

 

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο αυτό στέλνει ΜΜS σύμφωνα με τις προδιαγραφές του. Προσπάθησα να βάλω τις ρυθμίσεις της Q που βρήκα στο σαιτ τους αλλά δεν τα κατάφερα. Έτσι πήρα τηλ την εξυπηρέτηση πελατών και αφού τους έδωσα τον τύπο του κίν μου είπαν ότι θα έρθει μην με τις ρυθμίσεις. Το μόνο που ήρθε ήταν ένα μην ότι δεν υποστηρίζεται η υπηρεσία από τη συσκευή μου!!!!

 

Με άλλους παρόχους έχετε στείλει ΜΜS? Είναι πρόβλημα του κινητού ή της Q?

 

Καμιά ιδέα?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο αυτό στέλνει ΜΜS σύμφωνα με τις προδιαγραφές του. Προσπάθησα να βάλω τις ρυθμίσεις της Q που βρήκα στο σαιτ τους αλλά δεν τα κατάφερα. Έτσι πήρα τηλ την εξυπηρέτηση πελατών και αφού τους έδωσα τον τύπο του κίν μου είπαν ότι θα έρθει μην με τις ρυθμίσεις. Το μόνο που ήρθε ήταν ένα μην ότι δεν υποστηρίζεται η υπηρεσία από τη συσκευή μου!!!!

 

Με άλλους παρόχους έχετε στείλει ΜΜS? Είναι πρόβλημα του κινητού ή της Q?

 

Καμιά ιδέα?

 

Ευχαριστώ.

Δεν υπάρχει πλήρης υποστήριξη για το κινητό επειδή είναι νέο.

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγωτο gt500 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.. εχω καποιες ερωτησεις ομως..

 

1. ποιος ειναι ο κωδικος για το bluetooth?δωκιμασα 0000, 00000, 12345, 1234 αλλα τπτ..

 

2. Εχω κατεβασει το ebuddy αλλα ενω ειμαι συνδεδεμενος μου λεει συνεχεια unable to sign in, και βαζω σωστα το password και ebuddy id

 

3. Εχω μια καρτα μνημης απο νοκια.. την βαζω στο LG αλλα δεν την βρισκει.. υπαρχει καποια συγκεκριμενη memmory card?

 

4. Στην οθονη ψηλα στην μεση εχει 2 μικρα εικονιδια.. οταν κατα λαθος πατησω το ενα βγαινουν κατι νουμερα 1, 2, 3. Μπορω να το ρυθμησω να μην εμφανιζονται?

 

 

 

ευχαριστω πολυ!

 

3. To κινητό παίρνει μόνο microSD κάρτες μέχρι 8GB. Είναι τέτοια η κάρτα σου?

 

4. Αυτό που περιγράφεις έιναι οι αριθμοί ταχείας κλήσης. Εμφανίζονται μόνο όταν σύρεις το δάχτυλό σου από την μία άκρη της οθόνης στην άλλη. Δεν νομίζω ότι απενεργοποιήται

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

Διάβασα στο foroum του We-Travel ότι ένας χρήστης απο τη Γαλλία λειτουργεί το We-Travel σε πληρη οθόνη. Μήπως ξέρει κάποιος πως γίνεται; Δείτε την εικόνα.

http://img24.imageshack.us/img24/3259/wetravelpleincransts85r.jpg

Καλησπέρα σας

Τελικά φίλε gsoum λειτουργεί σε full screen το We Travel.

Τα βήματα εχουν ως εξής:

1)ανοίγουμε το αρχείο WeTravel.jad (5kb) με το σημειωματάριο - Notepad απο το PC.

2)τοποθετούμε τον δρομέα στην αρχή του κειμένου και κάνουμε επικόλληση τα εξής

MIDlet-Touch-Support: True

UserNativeTextButtons: false

ReverseSoftkeys: true

UseNativeCommands: false

LGE-MIDlet-TargetLCD-Height: 400

LGE-MIDlet-TargetLCD-Width: 240

3)αποθηκεύουμε το αρχειο ως έχει (δλδ WeTravel.jad)

4)αντικαθιστούμε το υπαρχον WeTravel.jad με το "πειραγμένο" WeTravel.jad στην κάρτα μνήμης οπου και ειναι αποθηκευμένο.

5)τρέχουμε το "πειραγμένο" WeTravel.jad απο το κινητό.

6) μας ρωτάει να αντικαταστήσουμε την ηδη υπάρχουσα εγκατασταση,εμεις επιλέγουμε ναι.

7)οι υπόλοιπες ρυθμίσεις παραμένουν ως έχουν.

 

Με αυτά τα βήματα θα έχετε το We Travel se full screen.

 

Υ.Γ. Τέτοια πειράγματα ισως λειτουργούν και σε άλλες εφαρμογές ωστόσο καλο θα ήταν να προσέξουμε τι κάνουμε!

 

Παρακάτω έχω επισυνάψει το "πειραγμένο" αρχείο που χρησιμοποίησα στην συσκευή μου και λειτούργησε σε Full Screen.Μπορείτε να το αντικαταστήσετε με το wetravel.jad και να ακολουθήσετε όλα τα βήματα της εγκατάστασης του We travel.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα ήθελα να σας πώ το εξής.

Ενδιαφέρομαι να δημιουργήσω ελληνικές φωνητικές εντολές για την καθοδήγηση στο We Travel.Εαν θέλετε μπορείτε να με βοηθείσετε στην μετάφραση.

Μπορώ να αλλάξω το αρχείο "Arrive.wav" που λέει "you have arrived at your destination" σε "έχετε φτάσει στον προορισμό σας".

Έαν ανοίξετε τον φάκελο wetravel/voice θα δείτε μια λίστα με φωνητικές εντολές στα Αγγλικά πχ 2ndLeft, 2ndRight κλπ.

Καλό θεωρώ πως θα ήταν να γράψουμε εδώ τι ακριβώς θα ακούγεται απο τη συσκευή για κάθε μία απο τις 42 φωνητικές εντολές που βρίσκονται στον φάκελο wetravel/voice.

Επίσης θα ήθελα να παρακαλέσω τους moderators του φόρουμ εάν το κρίνουν σκόπιμο να προωθήσουν αυτο το post ώστε να ''πιάσει τόπο''.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα ήθελα να σας πώ το εξής.

Ενδιαφέρομαι να δημιουργήσω ελληνικές φωνητικές εντολές για την καθοδήγηση στο We Travel.Εαν θέλετε μπορείτε να με βοηθείσετε στην μετάφραση.

Μπορώ να αλλάξω το αρχείο "Arrive.wav" που λέει "you have arrived at your destination" σε "έχετε φτάσει στον προορισμό σας".

Έαν ανοίξετε τον φάκελο wetravel/voice θα δείτε μια λίστα με φωνητικές εντολές στα Αγγλικά πχ 2ndLeft, 2ndRight κλπ.

Καλό θεωρώ πως θα ήταν να γράψουμε εδώ τι ακριβώς θα ακούγεται απο τη συσκευή για κάθε μία απο τις 42 φωνητικές εντολές που βρίσκονται στον φάκελο wetravel/voice.

Επίσης θα ήθελα να παρακαλέσω τους moderators του φόρουμ εάν το κρίνουν σκόπιμο να προωθήσουν αυτο το post ώστε να ''πιάσει τόπο''.

Είσαι έτοιμος

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτήσω αν ειστε ευχαριστημένοι με την ανάγνωση των pdf αρχείων. θέλω να αγοράσω κατι ebooks με κειμενο και σχεδιαγράμματα και θέλω το κινητό για αυτή τη λειτουργία του κυρίως καθώς και για το wifi. Επίσης με το wifi μπορειτε να μου πείτε κάποιες εντυπώσεις? ποια είναι τα μειονεκτήματά του?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...