Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα! Σκεφτομαι να παρω το LG GT505 διοτι για τα λεφτα του προσφερει παρα πολλα απο οτι εχω μαθει.

Θελω να ρωτησω απο τυχον κατοχους εαν ειναι ευχαριστημενοι οσο αφορα το σερφαρισμα δλδ κανα youtube facebook την κανει την δουλεια του?

Επειδη το budget μου φτανει μεχρι τα 200 ευρα η μονη λυση φαινεται πως ειναι το LG

εκτος αν προτεινει κανεις κανενα αξιοπιστο σαιτ για κινεζικο κινιτο που ειναι και πιο φθηνα και εχουν τα παντα ολα.

Επισης υπαρχει περιπτωση να δω καμια ταινια απο το κινιτο ή δεν την παλευει?

Αυτα ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα! Σκεφτομαι να παρω το LG GT505 διοτι για τα λεφτα του προσφερει παρα πολλα απο οτι εχω μαθει.

Θελω να ρωτησω απο τυχον κατοχους εαν ειναι ευχαριστημενοι οσο αφορα το σερφαρισμα δλδ κανα youtube facebook την κανει την δουλεια του?

Επειδη το budget μου φτανει μεχρι τα 200 ευρα η μονη λυση φαινεται πως ειναι το LG

εκτος αν προτεινει κανεις κανενα αξιοπιστο σαιτ για κινεζικο κινιτο που ειναι και πιο φθηνα και εχουν τα παντα ολα.

Επισης υπαρχει περιπτωση να δω καμια ταινια απο το κινιτο ή δεν την παλευει?

Αυτα ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Κατ'αρχήν έχω το GT500 αλλά επειδή δεν έχει ουσιαστικές διαφορές με το 505 θα σου απαντήσω:

 

-Σερφάρισμα: Από προσωπική εμπειρία...όχι δεν την κάνει τη δουλειά του και μπορώ να σου δώσω 3 λόγους:

1. Το wi-fi συνδέεται 2/10 φορές και ακόμα και σε αυτές χάνει εύκολα την σύνδεση.

2. Ο browser του κινητού είναι αργός και σχετικά δύσχρηστος. Δεν έχω δοκιμάσει άλλον.

3. Πολλοί έχουν αναφέρει (όπως και εγώ αν και δοκίμασα μονο μια φορά) πως δεν τους παίζει τα videos στο youtube (αλλά αυτό ισχύει σε πολλά κινητά από οσο γνωρίζω)

 

-Ταινίες: Έχω δει ταινίες χωρίς κανένα πρόβλημα ακολουθώντας τις οδηγίες στην σελίδα 101 του παρόντος thread. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ευχαριστω πολυ τουλαχιστον να βλεπουμε και κανα βιντεακι..

Κατα τα αλλα το ιντερνετ πιστευω εχει να κανει και με τις ρυθμησεις του ρουτερ δικτυου κλπ ισως βοηθησει και κανα μινι οπερα.

Ευχαριστω πολυ :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω φιλε μου. Νομιζω εσβησα κατι .Log αρχεια και μετα δεν υπηρχε καμια εφαρμογη απ' οσες είχα εγκαταστησει. Γινεται με καποιο τροπο να το επαναφερω; Υπαρχει τωρα το εικονιδιο της πλοηγησης και ειναι αχρηστο μιας και δεν ανοιγει τιποτα. Δεν φαινεται ωραια. :-P
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν έχω το GT500 αλλά επειδή δεν έχει ουσιαστικές διαφορές με το 505 θα σου απαντήσω:

 

-Σερφάρισμα: Από προσωπική εμπειρία...όχι δεν την κάνει τη δουλειά του και μπορώ να σου δώσω 3 λόγους:

1. Το wi-fi συνδέεται 2/10 φορές και ακόμα και σε αυτές χάνει εύκολα την σύνδεση.

2. Ο browser του κινητού είναι αργός και σχετικά δύσχρηστος. Δεν έχω δοκιμάσει άλλον.

3. Πολλοί έχουν αναφέρει (όπως και εγώ αν και δοκίμασα μονο μια φορά) πως δεν τους παίζει τα videos στο youtube (αλλά αυτό ισχύει σε πολλά κινητά από οσο γνωρίζω)

 

-Ταινίες: Έχω δει ταινίες χωρίς κανένα πρόβλημα ακολουθώντας τις οδηγίες στην σελίδα 101 του παρόντος thread. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

 

Χμμμμ....

 

Εγώ από την άλλη, που έχω το GT505 Pearl White, εκτός του ότι είναι πανέμορφο και δεν υπάρχει τίποτα στην αγορά με την ανάλογη τιμή, δεν έχω απολύτως κανέναν πρόβλημα με το WiFi.

 

Σαν επαγγελματίας, μπορώ να σου πω πως πολλές συσκευές εκεί έξω έχουν προβλήματα σύνδεσης με wifi κυρίως λόγω ασυμβατότητας μεταξύ των wifi εξαρτημάτων που διαθέτουν. Εμένα πάντως, το GT505 "βλεπει" και μπορεί να συνδεθεί σε δίκτυα τα οποία μέσω των λαπτοπ που έχω στην εταιρεία δεν είναι ορατά...

 

Όσων αφορά τον browser, είναι πάρα πολύ καλός και αρκετά γρήγορος σε όσα mobile sites κι αν έχω μπει... Τώρα εάν τα site δεν έχουν mobile version τότε τι περιμένεις από έναν mobile browser;;; Εάν θες το κάτι παραπάνω, βάλε το Opera Mini...

 

Αυτά... Πάρε το κινητάκι, δεν θα το μετανιώσεις...

Edited by tedmanowar

Microsoft .NET - all versions | Stephen King - all books

Morbid Angel - την προ Illud Divinum Insanus εποχή και με νεκρό David Vincent

LG GT505 White - anytime, anyplace

Asus Transformer TF101 - best IT company, best Tablet ever

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας συμφωνω μαζι σου γιατι κυριως στο wi fi παιζουν ρολο οι ρυθμησεις του ρουτερ.

Ειμαι αναμεσα στο L KM900 arena το οποιο ισως το αγορασω απο ενα παιδι απο το φορουμ αλλιως θα παρω το GT505.

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση στο firmware της συσκευής από το service της LG στους Αμπελόκηπους κοστίζει?

Όχι , τίποτα,καλύπτεσαι από την εγγύηση.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων δεν με πειραζει ιδιαιτερα το wisepilot. Θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται να χρησιμοποιησεις το gt505 ως δεκτη gps σε εφαρμογη για υπολογιστη, πχ destinator 7 ή 9. Θα ηταν χρησιμο μαζι με ενα laptop. Αν γινεται τι ρυθμισεις πρεπει να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ....

 

Εγώ από την άλλη, που έχω το GT505 Pearl White, εκτός του ότι είναι πανέμορφο και δεν υπάρχει τίποτα στην αγορά με την ανάλογη τιμή, δεν έχω απολύτως κανέναν πρόβλημα με το WiFi.

 

Σαν επαγγελματίας, μπορώ να σου πω πως πολλές συσκευές εκεί έξω έχουν προβλήματα σύνδεσης με wifi κυρίως λόγω ασυμβατότητας μεταξύ των wifi εξαρτημάτων που διαθέτουν. Εμένα πάντως, το GT505 "βλεπει" και μπορεί να συνδεθεί σε δίκτυα τα οποία μέσω των λαπτοπ που έχω στην εταιρεία δεν είναι ορατά...

 

Όσων αφορά τον browser, είναι πάρα πολύ καλός και αρκετά γρήγορος σε όσα mobile sites κι αν έχω μπει... Τώρα εάν τα site δεν έχουν mobile version τότε τι περιμένεις από έναν mobile browser;;; Εάν θες το κάτι παραπάνω, βάλε το Opera Mini...

 

Αυτά... Πάρε το κινητάκι, δεν θα το μετανιώσεις...

 

Κρίνοντας από τις απαντήσεις σου το πρώτο πράγμα που θέλω να σε ρωτήσω είναι τι firmware έχεις? Μακάρι να λειτουργούσε και μένα έτσι το wifi μου. Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι οτι φταίει η έκδοση λογισμικού που το GT500 (από όσο ξέρω) μόνο version a έχει. Και μένα βλέπει ένα σωρό δίκτυα αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί. Από την άλλη ίσως να είναι αυτή η διαφορά των δύο μοντέλων ρίχνοντας μια ματιά σε κάποιες βαθμολογίες:

GT500

GT505

 

Έχεις ένα δικιο για τα mobile sites, αλλά και πάλι δεν εχουν όλες οι σελίδες που χρησιμοποιώ mobile version. Μόνο οι δημοφιλείς αλλά ας μην ζητάω πολλά...

 

Rodes Ευχαριστω για τις απαντησεις σας συμφωνω μαζι σου γιατι κυριως στο wi fi παιζουν ρολο οι ρυθμησεις του ρουτερ.

Ειμαι αναμεσα στο L KM900 arena το οποιο ισως το αγορασω απο ενα παιδι απο το φορουμ αλλιως θα παρω το GT505.

 

Βέβαια και παίζουν μεγάλο ρόλο οι ρυθμίσεις του ρούτερ αλλά δεν μπορείς να τις αλλάξεις όταν δεν είσαι στο σπίτι σου. Και όταν είσαι στο σπίτι σου δεν θα μπεις στο internet από το κινητό φαντάζομαι. Αυτό το νόημα έχει το wi-fi, δηλαδή να μπαίνεις από διάφορα hot-spots όταν είσαι έξω από το σπίτι σου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Χθες αγορασα το κινητο!Ειμαι λιγο ασχετοσ με αυτα και ψαχνομαι ακομα!Θελω να ρωτησω γιατι δεν μπορω να κανω βιντεο κληση.Για να εχω σημα λογικα πρεπει να μου βγαζει ενα Ε διπλα απ το εικονιδιο του σηματος σωστα?Ειμαι σε πολυ καλο σημειο και δεν μου το βγαζει ενω σε οσα κινητα κι αν δοκιμασα εχει σημα κανονικα.Χρειαζεται καποια ρυθμιση?Πηγαινω ρυθμισεις-->Συνδεσιμοτητα-->ρυθμισεις δικτυου-->Λειτουργια δικτυου-->και μου εχει μονο αυτοματο και gsm.Δεν θα επρεπε να ειχε και edge?Θα πρεπει να κανω καμια επιλπεον ρυθμιση?Θα με βοηθουσε πολυ η απαντση σας!Σας ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Όχι , τίποτα,καλύπτεσαι από την εγγύηση.

 

Αυτό θεωρούσα και εγώ. Τηλεφωνώντας στο call center της εταιρίας για να μάθω που έχει service μου είπαν ότι αφού η συσκευή δεν έχει πρόβλημα, τότε χρεώνεται και μου έκανε εντύπωση...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θεωρούσα και εγώ. Τηλεφωνώντας στο call center της εταιρίας για να μάθω που έχει service μου είπαν ότι αφού η συσκευή δεν έχει πρόβλημα, τότε χρεώνεται και μου έκανε εντύπωση...

Η εκάστοτε εταιρία οφείλει να δέχεται τα κινητά ακόμη και για έλεγχο δωρεάν. Δηλαδή, ακόμη και αν το κινητό δεν έχει πρόβλημα σοβαρό, αν κάποια στιγμή κολλήσει λέμε τώρα, μπορείς να το πας να το τσεκάρουν, πάντα δωρεάν.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Η εκάστοτε εταιρία οφείλει να δέχεται τα κινητά ακόμη και για έλεγχο δωρεάν. Δηλαδή, ακόμη και αν το κινητό δεν έχει πρόβλημα σοβαρό, αν κάποια στιγμή κολλήσει λέμε τώρα, μπορείς να το πας να το τσεκάρουν, πάντα δωρεάν.

Thank you !

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω βαρεθει να προσπαθω να εγκαταστησω το wetravel και να μου λεει συνεχεια"αποτυχεια ελεγχου",εχω διβασει ολα τα προηγουμενα posts και απαντηση δν εχω λαβει ακομα,μπορει να μου πει καποιος χριστιανος τι να κανω?δν μπορω να καταλαβω πως γινεται σε μερικους να δουλευει και σε αλλους οχι,ειχα διαβασει οτι η λυση ειναι να αλλαξουμε τν ημερομινια,το εκανα και αυτο αλλα παλι τπτ,αν μπορει καποιος που αντιμετοπιζει παρομοιο προβλημα ας μου δωσει μια απαντηση.Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Όταν στέλνω sms με μικρά γράμματα, αυτά πάνε στον παραλήπτη με κεφαλαία.

Έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να δουμε βιντεακια απο το youtube?Συνδεομαι απο το ασυρματο δικτυο του σπιτιου μου μπαινω στο youtube και οταν παταω watch video μετα απο λιγο μου γραφει ''αδυναμια συνδεσης'':worry:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...θα ηθελα να μαθω αν το Handsfree που ειναι μαζι με το κινητο εχει Jack η ειναι μονοκομματο...επισης ξερει κανεις αν με το white παρεχονται λευκα handsfree...???
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Χθες αγορασα το κινητο!Ειμαι λιγο ασχετοσ με αυτα και ψαχνομαι ακομα!Θελω να ρωτησω γιατι δεν μπορω να κανω βιντεο κληση.Για να εχω σημα λογικα πρεπει να μου βγαζει ενα Ε διπλα απ το εικονιδιο του σηματος σωστα?Ειμαι σε πολυ καλο σημειο και δεν μου το βγαζει ενω σε οσα κινητα κι αν δοκιμασα εχει σημα κανονικα.Χρειαζεται καποια ρυθμιση?Πηγαινω ρυθμισεις-->Συνδεσιμοτητα-->ρυθμισεις δικτυου-->Λειτουργια δικτυου-->και μου εχει μονο αυτοματο και gsm.Δεν θα επρεπε να ειχε και edge?Θα πρεπει να κανω καμια επιλπεον ρυθμιση?Θα με βοηθουσε πολυ η απαντση σας!Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Δεν έχει σημασία αυτό το Ε που λες. Για να κάνεις βιντεοκλήση θα πρέπει να υπάρχει κάλυψη 3G δικτύου στο σημείο που βρίσκεσαι και εσύ και αυτός στον οποίο κάνεις την κλήση. Όσο για τις Ρυθμίσεις, θα επιλέξεις στη "Λειτουργία Δικτύου" το αυτόματο. Αν επιλέξεις το GSM, δουλεύει μόνο σε 2G δίκτυο και δε μπορείς να κάνεις βιντεοκλήση (έχεις, όμως, μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας...)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...θα ηθελα να μαθω αν το Handsfree που ειναι μαζι με το κινητο εχει Jack η ειναι μονοκομματο...επισης ξερει κανεις αν με το white παρεχονται λευκα handsfree...???

 

To handsfree είναι μονοκόμματο και μαύρο (όπως και στο μαύρο 505). Αν ήταν άσπρο, θα ήταν πολύ πιο ωραία.

Link to comment
Share on other sites

Όταν στέλνω sms με μικρά γράμματα, αυτά πάνε στον παραλήπτη με κεφαλαία.

Έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα;

 

Αυτό έχει να κάνει νομίζω με την υποστήριξη των χαρακτήρων του τηλεφώνου και δεν αλλάζει (δεν είναι δηλαδή πρόβλημα, αλλά χαρακτηριστικό του τηλεφώνου). Δεν είμαι σίγουρος αν το κάνει και με τους λατινικούς χαρακτήρες ή μόνο με τα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...θα ηθελα να μαθω αν το Handsfree που ειναι μαζι με το κινητο εχει Jack η ειναι μονοκομματο...επισης ξερει κανεις αν με το white παρεχονται λευκα handsfree...???

 

Καλησπερα

οχι το λευκο εχει μαυρο handsfree

Ερώτηση

Που μπορω να βρω το σερβις της lg στην θεσσαλονικη γιατι ακουω για ενα στην περιοχη των αμπελοκυπων αλλα δεν εχω βρει κατι στο ιντερνετ για αυτο

ευχαριστω

sehlen
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι? Στο κρυφο μενου του gt505 η επιλογη που λεει Streaming ειναι απενεργοποιημενη.:wacko: Και γενικα δεν μπορω να δω βιντεο απο κανενα site.:( Ξερει κανεις καμια λυση? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να μου πει τιποτα site για θεματα και προγραμματα για το lg gt505 και πως τα κανοθμε εγκατασταση στο κινητο....ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...