Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανείς για την παραπάνω ερώτηση μου σχετικά με τα προφίλ ίντερνετ;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σας

Αντιμετοπιζω ενα προβλημα και δεν μπορω να βρω λυση

εχω ενα gt505 το συνδεω με το pc φορτιζει κανονικα μπορω να κανω μαζικη αποθυκευση αλλα δεν μπορω να το δω μεσω Πc suite και δεν ξερω γιατι

εκανα restart to pc το κινητο εβγαλα την μπαταρια εκανα επαναφορα εργοστασιακων και παλι τπτ

ενω οταν βαζω του φιλου μου το κινητο που ειναι ιδιο μπαινει στο προγραμα κανονικα χωρις κανενα προβλημα

.ξερει κανενας να μου πει τι να κανω αν εχει αντιμετοπησει το ιδιο προβλημα

ευχαριστω.

Α! το δικο μου κινητο εχει εκδοση v10b ενω του φιλου μου εχει v10e

αν παιζει καποιο ρολο αυτο

sehlen
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να εγκταστήσουμε τον windows messenger? και αν ναι με ποιόν τρόπο?

Ευχαριστώ.

 

Bάζεις το ebuddy που έχει και msn και facebook chat κλπ.

 

Για το θέμα της ημερομηνίας του wetravel προφανώς η αιτία είναι πως θα έληξε κάποια άδεια java.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

Αντιμετοπιζω ενα προβλημα και δεν μπορω να βρω λυση

εχω ενα gt505 το συνδεω με το pc φορτιζει κανονικα μπορω να κανω μαζικη αποθυκευση αλλα δεν μπορω να το δω μεσω Πc suite και δεν ξερω γιατι

εκανα restart to pc το κινητο εβγαλα την μπαταρια εκανα επαναφορα εργοστασιακων και παλι τπτ

ενω οταν βαζω του φιλου μου το κινητο που ειναι ιδιο μπαινει στο προγραμα κανονικα χωρις κανενα προβλημα

.ξερει κανενας να μου πει τι να κανω αν εχει αντιμετοπησει το ιδιο προβλημα

ευχαριστω.

Α! το δικο μου κινητο εχει εκδοση v10b ενω του φιλου μου εχει v10e

αν παιζει καποιο ρολο αυτο

Πρέπει να βάλεις τους drivers που έχει μέσα στο CD.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υποστηρίζει DivX/XviD video support δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.......

Mac Book Pro 13.3 2017

Ipad 2017 32 gb

Xiaomi Mi Max 2 64gb --- 7.1.1 Nougat

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υποστηρίζει DivX/XviD video support δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.......

 

òχι αλλά μπορείς με ένα προγραμματάκι να κάνεις convert οποιοδήποτε film και να τα βλέπεις full screen στο κινητό :)

 

 

Μία ερώτηση παιδιά:

Προσπάθησα να κάνω forward τα mail του gmail μου αλλά δεν γίνεται.

Οπότε έκανα ένα account στο yahoo.fr που μπορούσε να κάνει αλλά παίζει πρόβλημα στο ότι αν απαντάω στα mail μου, οι φίλοι μου δεν βλέπουν ότι είναι απ το gmail αλλά απ το yahoo.

Βρήκε κανένας κανά κόλπο για να κάνει pop forward το gmail κατευθείαν στο κινητό;

Ευχαριστώ

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

òχι αλλά μπορείς με ένα προγραμματάκι να κάνεις convert οποιοδήποτε film και να τα βλέπεις full screen στο κινητό :)

 

 

 

Ποίο προγραμματάκι είναι αυτό? Από avi την κάνει 3gp?

Mac Book Pro 13.3 2017

Ipad 2017 32 gb

Xiaomi Mi Max 2 64gb --- 7.1.1 Nougat

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση παιδιά:

Προσπάθησα να κάνω forward τα mail του gmail μου αλλά δεν γίνεται.

Οπότε έκανα ένα account στο yahoo.fr που μπορούσε να κάνει αλλά παίζει πρόβλημα στο ότι αν απαντάω στα mail μου, οι φίλοι μου δεν βλέπουν ότι είναι απ το gmail αλλά απ το yahoo.

Βρήκε κανένας κανά κόλπο για να κάνει pop forward το gmail κατευθείαν στο κινητό;

Ευχαριστώ

Γιάννης

 

Aπαντάω ο ιδιος στην ερώτησή μου.

Απλά ξαναέβαλα το gmail μου στο κινητό κ λειτούργησε χωρίς καμία άλλη ρύθμιση.

Έβγαλα φυσικά απ τα forwards του gmail το yahoo.

Τώρα δεν έχει τπτ.

Μάλλον είναι με τις ώρες του.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ποίο προγραμματάκι είναι αυτό? Από avi την κάνει 3gp?

 

Κάνω copy paste αυτα που έγραψε φίλος του forum που τον ευχαριστώ και πάλι

 

Video converter

 

Λοιπόν, όπως είπαμε, έπειτα από πολλά πειράματα με πολλά προγράμματα, έχω καταλήξει στο εξής για το video.

 

Θα προσπαθήσω να περιγράψω τη δική μου εμπειρία στη μετατροπή αρχείων video για το κινητό μου, χωρίς πολλούς τεχνικούς όρους, για τους αρχάριους.

 

Για τους βιαστικούς, να πω ότι προσωπικά χρησιμοποιώ το AnyVideoConverter Pro, με τις εξής ρυθμίσεις:

profile: Mobile Phone MPEG-4 Movie (*.mp4)

Video Codec: mpeg4

Frame Size: 320x192

Video Bitrate: 450

Video Framerate: 20

Audio Codec: aac

Audio Bitrate: 48

Sample Rate: 22050

Audio Channels: 2

Subtitle: Το όνομα του .srt αρχείου υποτίτλων (default έχει none, αλλά με click στο βελάκι το εμφανίζει, αρκεί να έχει ίδιο όνομα με το βίντεο.)

(Επίσης: Επιλέγουμε Edit/options/Audio και επιλέγουμε Volume Normalize, και στα ACC Parameters MPEG type: MPEG4, Object type: LC (low complexity). Αν έχουμε πολυπύρηνο επεξεργαστή επιλέγουμε και την καρτέλα general και βάζουμε στο κουτάκι Number of threads to use for encoding τον αριθμό των πυρήνων του επεξεργαστή μας).

 

Σημαντικό: Στην καρτέλα Edit/Options/Subtitles επιλέγουμε κωδικοποίηση Modern Greek (ISO-8859-7) γιατί αλλιώς οι υπότιτλοι δεν εμφανίζονται, και επίσης επιλέγουμε Autoscale: Proportional to movie width. Ακόμα, μπορείτε να αυξήσετε το bitrate του ήχου αν σκοπεύετε να χρησιμοποιήσετε ακουστικά, αλλά στο ηχειάκι του κινητού δεν έχει νόημα. Είμαι αρκετά ικανοποιημένος από την ποιότητα της εικόνας, ιδίως σε σχέση με τα λεφτά του κινητού, αν και ξέρω ότι οι πιο τελειομανείς θα διαφωνήσουν.

 

Λίγα περισσότερα σχόλια για όσους δε βαριούνται να διαβάζουν.

 

Αν και η ανάλυση του κινητού είναι 400x240, η μεγαλύτερη ανάλυση video που υποστηρίζει ο ενσωματωμένος video player είναι 320x240. Ο video player σε λειτουργία πλήρους οθόνης κάνει αυτόματα resize το video κρατώντας το λόγο μεταξύ των δύο διαστάσεων σταθερό, μέχρι είτε η οριζόντια διάσταση να φτάσει το 400 είτε η κάθετη να φτάσει το 240. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι αν θέλουμε να εκμεταλλευτούμε όλο το εμβαδόν της μικρής μας οθόνης, χωρίς μαύρες μπάρες, πρέπει να κωδικοποιήσουμε το video με ανάλυση το πολύ 320x192 (και όχι 320x180 που έγραφε κάποιος φίλος πριν από πάρα πολλά posts). Το 320x192 μεγεθύνεται αυτόματα κατά 25% και γίνεται 400x240.

 

Το οπτικό αποτέλεσμα εξαρτάται και από το λόγο οριζόντιας προς κάθετης ανάλυσης του αρχικού μας βίντεο, εφόσον έχουμε επιλέξει "τέντωμα" του βίντεο για να μην έχουμε μαύρες μπάρες:

Τα βίντεο με λόγο 16/9 (HDTV) θα έχουν σχετικά αμελητέα παραμόρφωση (περίπου 6,6% αύξηση στον κάθετο άξονα, ή όπως λέμε "αδυνάτισες ή μου φαίνεται;")

Τα βίντεο με λόγο 4/3 (οι παλιές καλές μας τηλεοράσεις ντουλάπες - εγώ ακόμα τέτοια έχω) θα έχουν μέτρια παραμόρφωση, 25% στον οριζόντιο άξονα, που κάνει τους πάντες να φαίνονται χοντροί, αλλά κατά τη γνώμη μου βλέπεται άνετα (και το προτιμώ απ' το να χάνω το ένα πέμπτο της οθόνης).

Φυσικά οι ταινίες με λόγο 2,35/1 (ξέρετε, αυτές που βρίζετε όσοι πήρατε widescreen οθόνη και πάλι έχετε τεράστιες μαύρες μπάρες πάνω και κάτω απ' την ταινία) έχουν τεράστια κάθετη παραμόρφωση, 41% στον κάθετο (ο Jack Black με τη σιλουέτα του Bruce Lee), και εκεί μάλλον χρειάζεται cropping δεξιά και αριστερά (αλλά δεν θα επεκταθώ εδώ).

 

Πάμε στο θέμα bitrate που είναι λίγο πιο τεχνικό. Το κινητό είναι σχετικά αργό στην αποκωδικοποίηση video, με αποτέλεσμα στα υψηλά bitrate να καθυστερεί η εικόνα. Kατά τη γνώμη μου κάτι παίζει με το πως οδηγείται το hardware acceleration του βίντεο, γιατί δεν φαίνεται να κάνει frame dropping, με αποτέλεσμα να μην υπάρχει συγχρονισμός μεταξύ εικόνας και ήχου, και μάλιστα η ασυμφωνία μεγαλώνει όσο προχωράει το video (στο τέλος ενός video μεγάλης διάρκειας, μπορεί να ακούς διαλόγους που είναι πέντε λεπτά και παραπάνω μετά από αυτά που διαδραματίζονται στην οθόνη). Το 450 για mpeg4 είναι στο όριο, αλλά το κινητό το σηκώνει.

 

Σχετικά με video codecs, μπορεί να αποκωδικοποιήσει xvid και mpeg4 video, μεταξύ άλλων. Έχω ξενυχτήσει κάμποσες φορές δοκιμάζοντας διαφορετικά προγράμματα και διαφορετικούς συνδυασμούς container, video codec, ανάλυσης, bitrate μέχρι να καταλήξω σε αυτό που πρότεινα παραπάνω. Πάντως πρέπει να πω ότι υποψιάζομαι πως το resizing επιβαρύνει κάπως κινητό (και αν έχω δίκιο, κάποιος θέλει πολύ ξύλο), αν και νομίζω ότι το full screen είναι αναγκαίο, ιδίως για ταινίες με μεγάλο aspect ratio. Ακόμα και οι πολύ "μακρόστενες" (2,35:1) βλέπονται, ενώ στην ανάλυση 320x240, εκτός του χαμένου εμβαδού έχουμε και τέντωμα πάνω από 70% στον κάθετο άξονα που είναι τραγικά πολύ (ο Παβαρότι γίνεται Τιραμόλα...)

 

Ενδεχομένως κάποιοι να θεωρούν χαμηλή την τιμή των 20 frames/sec. Κατά τη γνώμη μου η κίνηση είναι αρκετά ομαλή στα 20fps, και οι δοκιμές που έχω κάνει δείχνουν αρκετά καλύτερη ποιότητα στις στατικές σκηνές, το οποίο είναι λογικό, αφού μειώνοντας τα fps αυξάνεται η διαθέσιμη πληροφορία (bits/(pixel*frame)). Νομίζω ότι είναι αρκετά καλός συμβιβασμός.

 

Τα παραπάνω ισχύουν για το GT500 με το αρχικό του firmware, το v10a. Αν υπάρχουν βελτιώσεις σε νεότερες εκδόσεις, η αν κάτι απ' όσα έγραψα είναι λάθος, ή αν κάποιος έχει βρει κάποιο τρόπο να βγάζει βίντεο καλύτερης ποιότητας που παίζουν χωρίς πρόβλημα, ας ενημερώσει.

Αυτό που προσθέτω εγώ ως Γιαννης είναι το παρακάτω

 

Επειδή έκανα διάφορες δοκιμές για να βάλω γαλλικούς υπότιτλους σε ταινία, όποιος ενδιαφέρεται το μόνο που κάνει είναι να αλλάξει το modern greek που σύστησε ο φίλος basher σε Western European languages with Euro και παίζουν μια χαρά με τους τόνους και με όλα.

Για αγγλικούς υπότιτλους τώρα δοκίμασα με το modern greek και παίζουν μια χαρά.

 

Γεια χαρά:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απο ένα καινουργιο μέλος. Χθες μετα απο πολυ ψάξιμο σε διάφορα καταστήματα κατάφερα να βρω κι εγώ το GT500. Aπο την στιγμή που το πήρα ώμος μου έχει βγάλει την πίστη.

 

Πρόβλημα πρώτο: Όσες φορες και να προσπαθήσω να μπω σε ασύρματο δίκτυο δεν τα καταφέρνω, προσπάθησα να μπω σε διάφορα routers και ανακάλυψα οτι δεν παίζει ρόλο το πόσο ισχυρό είναι το σήμα.

 

Πρόβλημα δεύτερο: εγκαθιστώ το wetravel αλλα όταν προσπαθώ να βάλω τους χάρτες την τελευταία φορά που μου ζητά άδεια για να μπει στα αποθηκευμένα δεδομένα το κινητό ¨παγώνει¨ θεόρησα οτι θα θέλειλίγη λωρα για να τους φωρτόσει αλλα μετά απο μισή ωρα που περίμενα δεν ειδα φως.

 

Είμαι πλήρως απογοητευμένος, διάλεξα αυτο το κινητό λόγω του wifi και του GPS και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τίποτα απο τα 2. Όποιος γνωρίζει κάτι, παρακαλώ να απαντήσει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απο ένα καινουργιο μέλος. Χθες μετα απο πολυ ψάξιμο σε διάφορα καταστήματα κατάφερα να βρω κι εγώ το GT500. Aπο την στιγμή που το πήρα ώμος μου έχει βγάλει την πίστη.

 

Πρόβλημα πρώτο: Όσες φορες και να προσπαθήσω να μπω σε ασύρματο δίκτυο δεν τα καταφέρνω, προσπάθησα να μπω σε διάφορα routers και ανακάλυψα οτι δεν παίζει ρόλο το πόσο ισχυρό είναι το σήμα.

 

Πρόβλημα δεύτερο: εγκαθιστώ το wetravel αλλα όταν προσπαθώ να βάλω τους χάρτες την τελευταία φορά που μου ζητά άδεια για να μπει στα αποθηκευμένα δεδομένα το κινητό ¨παγώνει¨ θεόρησα οτι θα θέλειλίγη λωρα για να τους φωρτόσει αλλα μετά απο μισή ωρα που περίμενα δεν ειδα φως.

 

Είμαι πλήρως απογοητευμένος, διάλεξα αυτο το κινητό λόγω του wifi και του GPS και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τίποτα απο τα 2. Όποιος γνωρίζει κάτι, παρακαλώ να απαντήσει

 

Για το GPS μπορώ να σου πω ότι το ίδιο έκανε και σε μένα εχθές, που προσπάθησα μετά από καιρώ να εγκαταστήσω το wetravel. Το μονό που έκανα ήταν να βγάλω την κάρτα και μέσου του ανταπτορα (SD) να περάσω το πρόγραμμα κατευθείαν στην κάρτα απο τον CART RIDER. Στο τηλέφωνο να βάλεις την ημερομηνία 01-06-2009 και προσπάθησε να κάνεις την εγκατάσταση του προγράμματος. Μόλις τελείωση όλη η διαδικασία ( και αφού τρέξεις το πρόγραμμα) τότε ξαναγύρνα στην σημερινή ημερομηνία.!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

εμενα φιλε μου που εχω vodafone εχει επιλεγνεμο το vdf streaming

 

Μπορεις φιλε μου να μου πεις τις ρυθμισεις στο vdf streaming? γιατι εχω παρει το κινητο απο cosmote με επιδοτηση αλλα εχω βαλει vodafone CU sim και εχω προβληματα με εφαρμογες στο internet.

 

ευχαριστω

]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια αλλα το πρόβλημα μου είναι άλλο.

η εγκατάσταση του wetrave γίνετε κανονικά. οι χάρτες είναι που δεν μπαίνουν με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,σημερα το πρωι πηρα το gt505 και ψαχνωντας εντοπισα κατι και θελω να μου πειτε αν οντωσ συμβαινει αυτο η απλα εγω δν βλεπω καλα:p Λοιπον μπαινοντας στα αρχεια και πηγαινοντας στις εικονες η στους ηχους η στα βιντεο δν μπορω να δημιουργησω φακελους!!!!! Γινεται με καποιο τροπο να φτιαξω εκει φακελους;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,σημερα το πρωι πηρα το gt505 και ψαχνωντας εντοπισα κατι και θελω να μου πειτε αν οντωσ συμβαινει αυτο η απλα εγω δν βλεπω καλα:p Λοιπον μπαινοντας στα αρχεια και πηγαινοντας στις εικονες η στους ηχους η στα βιντεο δν μπορω να δημιουργησω φακελους!!!!! Γινεται με καποιο τροπο να φτιαξω εκει φακελους;

 

Πάνω αριστερά έχει ένα τετραγωνάκι. το πατάς και επιλέγεις Δημιουργία νέου φακέλου (τουλάχιστον έτσι είναι στην κάρτα μνήμης)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω να πω είναι ότι κατά τύχη βρήκα ότι μετά την αρχή του νέου έτους όταν πας να κάνεις εγκατάσταση του wetravel αποτυγχάνει, οπότε βάλτε τις ημερομηνίες σας στις 1-06-09 και μετά κάντε τα ακόλουθα. Όταν τελειώσετε τα πάντα ξαναγυρίστε την ημερομηνία στη φυσιολογική.:)

Κάνω copy paste από αυτά που έγραψαν άλλοι του forum

WE TRAVEL

 

 

1.Κάντε εξαγωγή του αρχείου WeTravel_Full_Screen_Greek_VoicePack_LG_GT505.rar απο τον υπολογιστή σας.

 

2.Συνδέστε το κινητό σας χρησιμοποιώντας το καλώδιο USB με τον υπολογιστή σας.Απο το Κινητό επιλέξτε Μαζική Αποθήκευση.

 

3.Τοποθετήστε τον φάκελο We Travel στην κάρτα μνήμης της συσκευής σας.

 

4.Πατήστε “Έξοδος” στην οθόνη του κινητού σας.

 

5.Πηγαίνετε στον φάκελο We Travel που βρίσκεται στην κάρτα μνήμης (Μενού/Ψυχαγωγία/Αρχεία/Κάρτα Μνήμης... )

 

6.Ανοίξτε το αρχείο WeTravel.jad.Θα ξεκινήσει η διαδικασία εγκατάστασης του προγράμματος.Μετά την εγκατάσταση θα ζητηθει να κάνετε εκκίνηση η να συνεχίσετε την περιήγηση.Μην επιλέξετε εκκίνηση αλλα επιλέξτε να συνεχίσετε την περιήγηση.

 

7.Πηγαίνετε στις εφαρμογές (Μενού/Ψυχαγωγία/Αρχεία/Εφαρμογές) και επιλέξτε το εικονίδιο επιλογών (βρίσκετε πάνω αριστερά) και επιλέξτε “Ορισμός άδειας”.Έπειτα επιλέξτε να ορίσετε άδεια στο WeTravel Midlet Suite.

 

8.Στα ακόλουθα επιλέξτε “Να επιτρέπεται πάντα” :

- Τοπική Σύνδεση

- Ανάγνωση πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Καταγραφή πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Τοποθεσία

 

9.Ανοίξτε την εφαρμογή.Θα ζητήσει να γίνει Search root. Πατήστε Yes.10. Μόλις τελειώσει η αναζήτηση θα σας εμφανίσει: "Use this as wetravel root? (Others/Wetravel). Πατήστε Yes.

 

10.Μετά θα σας ζητηθεί να βάλετε την πόλη και τον δρόμο σας.Πληκτρολογήστε το αρχικό γράμμα της πόλης και του δρόμου σας.Εάν δεν τα βρίσκει αφηστέ κενό και πατήστε Ok.

 

11.Μόλις ξεκινήσει το πρόγραμμα θα εμφανιστεί μία μπέζ οθόνη με ένα πράσινο βέλος και την ένδειξη 64Klm/H με την ώρα.Σημαίνει πως ψάχνει Δορυφόρο.Πατήστε Menu/Setting/GPS επιλέξτε Internal GPS και πατήστε Save.

 

12.Πατήστε Menu/settings/Advanced και κατεβείτε κάτω.Θα βρείτε την επιλογή Touchscreen. Επιλέξτε το ώστε να τικαριστεί το κουτάκι, μετα πατήστε το Αριστερό κουμπί επιλογής, και επιλέξτε Save.

 

13.Πατήστε Menu/Screen και επιλέξτε Fullscreen και εάν το επιθυμείτε επιλέξτε 3D απεικόνιση.

 

14.Κάντε έξοδο απο το πρόγραμμα και επανεκκινήστε το.Πλέον οι ρυθμλισεις σας εχουν εφαρμοστεί.

 

15.Για να μπορείτε να βρίσκετε σήμα πρέπει να είστε σε ανοιχτό χώρο και να έχετε υπομονή καθώς θα χρειαστούν λίγα λεπτά.Όταν η ένδειξη 64klm/h γίνει 0klm/h σημαίνει πως έχετε βρεί δορυφόρο.Εάν ο φόντος γίνει καφέ σημαίνει πως βρίσκεστε σε περιοχή που δεν υπάρχει χαρτογράφηση.

 

 

 

ΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΡΥΘΜΗΣΕΙΣ:

-Ορίσμός gps: Πηγαίνετε στο μενου-Settings-GPS- και επιλξτε Internal GPS. (εαν είναι ιδη επιλεγμενο παραβλεψτε αυτό το βημα) Επειτα, πατιστε το Αριστερό κουμπί επιλογης, και επιλεξτε Save.

-Για touchscreen: Πηγαίνετε Menu-settings-Advanced. Κατεβείτε κάτω και βρείτε την επιλογη

Touchscreen. Επιλεξτε το, μετα πατιστε το Αριστερό κουμπί επιλογης, και επιλεξτε Save.

-Για fullscreen με επιλογες αφης: Αφου διαλεξετε touchscreen, πηγαίνετε στο αρχικό μενου και πατιστε Screen. Εκεί επιλεξτε Fullscreen. Βγείτε απο το πρόγραμμα και μόλις το ξανα ανοίξετε

 

θα εχει επιλογες αφης στην επιφάνεια με το χαρτη.

 

 

-Μην βιάζεστε, αν δείχνει οτι "παγωνει" στις αρχικες ρυθμησεις απλά περιμενετε και μην πατάτε πολλες φορες τα κουμπιά.

-Για να καταλάβετε αν επιασε δορυφόρο, στην αρχικη σελίδα με το βελάκι, πάνω δεξιά πρεπει να λεει 0km/h. Αν λεει 64km/h απλά ψάχνει για σημα. Μόλις πιάσει σημα,

κα εμφανίσει το χάρτη. Εάν βρίσκεστε σε περιοχη που δεν υπάρχει χαρτογράφηση, κα εμφανίσει το βελάκι σε καφε φόντο και κα λεει 0km/h. Απλά κάντε zoom out με την επιλογη -.

-Για περισσότερες ρυθμίσεις και επιλογες, συμβουλευτείτε το http://we-

travel.co.cc/joomla/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=15&lang=en Εκεί θα βρείτε πως να κάνετε πλοηγηση σε ενα μερος, πρόθετες ρυθμησεις και πολλά άλλα.

 

φιλε ωραιος ο οδηγος και ευχαριστω αλλα μπορεις να δωσεις και το link για το σιγκεκριμενο γιατι στο official site δεν μπορς να το βρω πουθενα. ευχαριστω

]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το wetravel τα κατάφερα χάρη στη σελίδα gt505tools.tk που νομίζω είναι κάποιου μέλους του forum. Σας παρακαλώ ας απαντήσει κάποιος για το αν έχει καταφέρει να μπει σε δίκτυο wifiκαι πως το έχει κάνει
Link to comment
Share on other sites

οπως φαινεται στην εικονα απο το παλικαρι στη σελιδα 111 διπλα απο το λουλουδακι υπαρχει το ημερολογιο... δειχνει μονο τη μερα..εγω εκανα το εξης...πατησα πανω τ κ μ δειχνει ολο το μηνα...:wacko:.. πως μπορω να το μικρινω παλι?? μπορει να με βοιθησει κανεις αν εχει την καλοσυνη..?
Link to comment
Share on other sites

οπως φαινεται στην εικονα απο το παλικαρι στη σελιδα 111 διπλα απο το λουλουδακι υπαρχει το ημερολογιο... δειχνει μονο τη μερα..εγω εκανα το εξης...πατησα πανω τ κ μ δειχνει ολο το μηνα...:wacko:.. πως μπορω να το μικρινω παλι?? μπορει να με βοιθησει κανεις αν εχει την καλοσυνη..?

 

Πάτα σε οποιοδήποτε σημείο της οθόνης εκτός του ημερολογίου...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το wetravel τα κατάφερα χάρη στη σελίδα gt505tools.tk που νομίζω είναι κάποιου μέλους του forum. Σας παρακαλώ ας απαντήσει κάποιος για το αν έχει καταφέρει να μπει σε δίκτυο wifiκαι πως το έχει κάνει

 

Βρησκεις ανοιχτα ασυρματα δικτυα, χωρις κωδικο δλδ και δεν μπορει να συνδεθει; Εμενα δεν το κανει αυτο, οταν δεν ειναι κλειδωμενα συνδεεται, απλα μου χει τυχει 2-3 φορες να μην συνδεεται με το μοντεμ μου γιατι τρωει σκαλωμα...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το wetravel τα κατάφερα χάρη στη σελίδα gt505tools.tk που νομίζω είναι κάποιου μέλους του forum. Σας παρακαλώ ας απαντήσει κάποιος για το αν έχει καταφέρει να μπει σε δίκτυο wifiκαι πως το έχει κάνει

 

Εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ κανένα πρόβλημα σε προσπάθεια συνδεσης σε wifi. Ισα ίσα είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος.

Απλά επιλέγεις το δίκτυο και τελείωσες.

 

**μην ξεχνάς να δώσεις το wep/wpa key σε περίπτωση που το δίκτυο σου είναι κλειδωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Με βάση τον οδηγό για την εγκατάσταση του Wetravel sto GT505

 

Στα ακόλουθα επιλέξτε “Να επιτρέπεται πάντα” :

- Τοπική Σύνδεση

- Ανάγνωση πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Καταγραφή πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Τοποθεσία

 

Εμένα μονο στην Τοπική Σύνδεση έχει την επιλογή Να επιτρέπεται πάντα

 

Στα υπόλοιπα 3 έχει μόνο Ερώτηση και Να μην επιτρέπετε :wacko::wacko: τι κάνω??

Mac Book Pro 13.3 2017

Ipad 2017 32 gb

Xiaomi Mi Max 2 64gb --- 7.1.1 Nougat

Link to comment
Share on other sites

Το WE TRAVEL είναι ένα πρόγραμμα πλοηγήσεις JAVA

ΜΕΣΑ ΣΤΟ RAR ΕΧΕΙ ΟΔΗΓΌ ΕΓΚΑΤΆΣΤΑΣΗΣ . το μυστικό για να κάνετε εγκατάσταση του wetravel είναι, να βάλτε την ημερομηνία στις 1-06-09 στο τηλ. και οταν τελειώσετε την εγκατάσταση ξαναγυρίστε την ημερομηνία στη φυσιολογική.

 

http://rapidshare.com/files/328175515/WeTravel_BY_LAKIS_DJ.rar

 

Και εδω ο χαρτης της

GARMIN http://rapidshare.com/files/328400845/MAP_GARMIN_FOR_WeTravel.rar απλά κάνουμε αντικατάσταση τον φάκελο MAP.

 

http://s4.directupload.net/images/091231/wet87t6p.jpg

Links checked on 12/01/10 by link checker bot

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...