Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με αυτό, για να καταλάβω το πρόβλημα καλύτερα, δεν υπάρχει η επιλογή μέσω HTC Hero στο Android Market; Αν όμως μπει σε άλλα Site όπως το SlideME μπορείς να έχεις Payed εφαρμογές;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά !

 

 

Κάνοντας browsing στις εφαρμογές, μέσω του hero (κ γενικά οποιαδήποτε android συσκευής) δεν σου εμφανίζει καθόλου τις paid εφαρμογές. Σαν να μην υπάρχουν. Προσωπικά δεν ξέρω αν αυτό μπορεί να παρακαμφθεί. Είμαι στο ψάξιμο κ εγώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια πολύ καλή εφαρμογή είναι η Layar.

Πολύ καλή ιδεά. Για την ώρα, στην Ελλάδα μόνο η Wikipedia δουλεύει, αλλά η δυνατότητες του συστήματος είναι ΦΟΒΕΡΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ καλή εφαρμογή είναι η Layar.

Πολύ καλή ιδεά. Για την ώρα, στην Ελλάδα μόνο η Wikipedia δουλεύει, αλλά η δυνατότητες του συστήματος είναι ΦΟΒΕΡΕΣ

 

 

Δοκίμασε κ το wikitude browser. Αν κατάλαβα καλά, κάνει την ίδια δουλειά περίπου.

 

 

Φοβερές εφαρμογές κ οι 2. Τώρα δοκιμάζω το Layar

Link to comment
Share on other sites

Μερικές απο τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ συνέχεια.

 

Financisto

Αν θέλει κάποιος να παρακολουθεί τα έξοδα του.

Με διαφορά το καλύτερο από τα άλλα (και βελτιώνεται). Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα που υπάρχουν στην κατηγορία και αυτό είναι μάλλον το καλύτερο

 

CardioTrainer

 

Πάρα πολύ καλό, άν γυμνάζεσται είτε indroors είτε outdoors. Εξωτερικά καταγράφει την πορεία σας, μέσω GPS ή σαν απλό pedometer. Κρατάει αρχείο, πληροφορίες, μπορείς να τρέξεις παλιά διαδρομή ανταγωνιστικά (προσπαθώντας να ξεπεράσεις τον ευατό σου). Και διάφορα άλλα

 

Calorie Counter

 

Συμπληρωματικό του παραπάνω (από άλλον συγγραφέα). Λίγο αμερικανοκεντρικό, με πολλά έτοιμα food labels από αμερική, άχρηστα για τον Έλληνα χρήστη, αλλά έχει όλα της βασικές τροφές. Επίσης έχει σύνδεση με την σελίδα fatsecret.com

 

Layar

 

Όπως ανέφερα παραπάνω. Μακάρι να μπορούσα να φτιάξουμε ελληνικά layer με πληροφορίες, όπως φαρμακεία, νοσοκομεία, Υπηρεσίες.... Στάσεις λεωφορείων... Θα ήταν πραγματικά τέλεια.

 

ebuddy IM

 

All around IM messanger

 

Facebook for Android

 

Η επίσημη εφαρμογή για το φατσοβιβλίο.

 

ScoreBoard

 

Είναι εφαρμογή της Google για να παρακολουθείτε αθλητικά αποτελέσματα. Λίγο αργό, αλλά μπορείς να δείς πολλά πράγματα εκτός απο αποτελέσματα. Όπως βαθμολογίες.. νέα...

 

Αν θέλω livescores απλά χρησιμοποιώ το xscores.com που έχει σελίδα κατευθίαν για κινητά, γρηγορότατη και χωρις καμιά ανάγκη για εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τι χάνεις αν δεν μπορείς να κατεβάσεις paid εφαρμογές. Γκρρ...

 

http://www.androidslide.com/camerazoom

 

 

Τιποτα δεν χανεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν χανεις.:)

Υπαρχει καμμια εφαρμογη ετοιμη σε αρχειακι για εορτολογιο(ειχα μια σε windows mobile) και πως τις περναμε αυτες στο κινητο??/

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εγκαταστήσει το I Music Tao; Λειτουργεί και όντως του κατεβάζει τα τραγούδια;;;

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εγκαταστήσει το I Music Tao; Λειτουργεί και όντως του κατεβάζει τα τραγούδια;;;

 

Καλησπερα,

Ναι δουλευει κανονικα. Εχει παρα πολλα τραγουδια , αλλά θελει λιγο δουλεια με το search.

Εχει και μερικα ελληνικά....Για τους μουσικοφιλους ειναι must :p

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι, την έχεις αγοράσει μέσω κάποια εφαρμογής paypal; Ρωτάω μιας και δεν αφήνει το Android market. Ή την...έχεις βάλει τεσπά με κάποιο άλλο τρόπο;

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι, την έχεις αγοράσει μέσω κάποια εφαρμογής paypal; Ρωτάω μιας και δεν αφήνει το Android market. Ή την...έχεις βάλει τεσπά με κάποιο άλλο τρόπο;

Αν δεν θελεις απαραιτητα να καταφυγεις σε paid λυση το iMusic που ειναι η free μορφη του δουλευει αψογα..unlimited download εννοείται ! απλα οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω υπαρχει μια μικρη αναρχια με τα αποτελεσματα του search..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Greek Eortologio

 

http://www.cyrket.com/package/gr.androiddev.Eortologio

 

Πηγα εκει στο site που κανουμε download?

Και μετα πως περναει στο τηλεφωνο?

 

 

Ενταξει το βρηκα στο μαρκετ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θελεις απαραιτητα να καταφυγεις σε paid λυση το iMusic που ειναι η free μορφη του δουλευει αψογα..unlimited download εννοείται ! απλα οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω υπαρχει μια μικρη αναρχια με τα αποτελεσματα του search..

 

Ρωτάω για τον εξής λόγο. Δοκίμασα το ο Ι Music Tao που είναι η payed μορφή και το

απλό και δεν μου κατεβάζει τραγούδια κανένα από τα 2. Ψάχνουν όλα μια χαρά, (αυτό που δείχνει και info κάθε μπάντας πολύ ωραίο) αλλά δεν έρχονται :(

Και ψάχνω να δω αν φταίει ότι η μορφή που βρήκα την payed ... εχμ δεν είναι της επίσημης οδού ή όχι. Δεν είναι πολλά τα λεφτά, αν ναι να το αγοράσω σιγά.

 

Μπήκα μέσω Wireless από το σπίτι και έκανα την δοκιμή αλλά και μέσω Cosmote Internet.

 

Συγκεκριμένα, ενώ ψάχνει μια χαρά, επιλέγεις το τραγούδι και σου βγάζει μια οθόνη Loading που μένει εκεί...εχμ για πάντα

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω για τον εξής λόγο. Δοκίμασα το ο Ι Music Tao που είναι η payed μορφή και το

απλό και δεν μου κατεβάζει τραγούδια κανένα από τα 2. Ψάχνουν όλα μια χαρά, (αυτό που δείχνει και info κάθε μπάντας πολύ ωραίο) αλλά δεν έρχονται :(

Και ψάχνω να δω αν φταίει ότι η μορφή που βρήκα την payed ... εχμ δεν είναι της επίσημης οδού ή όχι. Δεν είναι πολλά τα λεφτά, αν ναι να το αγοράσω σιγά.

 

Μπήκα μέσω Wireless από το σπίτι και έκανα την δοκιμή αλλά και μέσω Cosmote Internet.

 

Συγκεκριμένα, ενώ ψάχνει μια χαρά, επιλέγεις το τραγούδι και σου βγάζει μια οθόνη Loading που μένει εκεί...εχμ για πάντα

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

 

Κοίτα, αφού δεν δουλευει ουτε το free που το εχεις κατεβασει απο το μαρκετ (?) , δεν παιζει το σεναριο που λες..πως δεν δουλευει δηλαδη επειδη δεν το εχεις κατεβασει πληρώνοντάς το κανονικά..καποιο αλλο πρόβλημα θα υπάρχει,

Δοκίμασες να κατεβασεις ενα ασχετο τραγουδι για να δεις αν το προβλημα υπαρχει στα συγκεκριμενα που προσπαθεις να κατεβασεις ? Παντως υπαρχουν και αλλες παρομοιες εφαρμογες..δλδ download κομματιων..

Νομίζω πως το ενα λεγεται Music Search..το αλλο δεν θυμαμαι, αν το βρω θα σου πω.

 

Υ.Γ : Τσέκαρε λίγο το πμ σου..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα στο pm.

 

Τώρα για το πρόγραμμα, θα το κάνω uninstall και θα ξανατεστάρω μήπως κάτι δεν δούλεψε σωστά τι να πω :(

 

Λοιπόν το έκανα unistall και re-install και δούλεψε. Η απλή έκδοση όμως .Θα δω και με την ... payed ;)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Call Meter NG που θα το βρω? δεν υπάρχει στο market

Επισης κανενα navigator καλο να κατεβάσω υπάρχει? οσα αναφέρατε, ειναι paid

δεν μπορω να βρω paid στο market mou.

Link to comment
Share on other sites

Call Meter NG που θα το βρω? δεν υπάρχει στο market

Επισης κανενα navigator καλο να κατεβάσω υπάρχει? οσα αναφέρατε, ειναι paid

δεν μπορω να βρω paid στο market mou.

 

Το call meter ng είναι free κ υπάρχει σίγουρα στο market.

 

Για να δεις online από το η/υ τις paid εφαρμογές υπάρχει το www.androlib.com

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κρίνοντας τα παιχνίδια που υπάρχουν διαθέσιμα, πιστεύω πως μόνο παιχνίδια στυλ Nintendo DS θα ήταν καλά να δούμε. Πχ αυτό το Adventure με τον δικηγόρο που υπάρχει στο DS για όποιον ασχολείται ή τεσπά κάτι παρόμοιο. Έχει βρει κανείς τπτ τέτοιο;

 

Τα υπόλοιπα τουλάχιστον σε μένα, δείχνουν λίγο πολύ unplayable !!

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ακόμα δεν υπάρχουν παιχνίδια στην ουσία για το android. Αλλά που θα παει, οσο το android θα προχωράει στην αγορά με τα κινητά της htc, της motorola, της se και άλλων, πιστεύω θα δουμε μεγάλη βελτίωση σε όλα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχετε δεί το PinTail ?

Έχω πάθει πλάκα!!! Η εφαρμογή τρέχει στο background σκοπός της είναι ο εντοπισμός του κινητού σου αν το χάσεις, στο κλέψουν ή ακόμα και για να ενημερώσεις την παρέα σου για το που βρίσκεσαι.

Απο οποιοδήποτε άλλο κινητό στέλνεις ενα sms προς το κινητο με κείμενο "locate xxxxx" όπου xxxx είναι ένα pin που ορίζεις εσυ.

Στα καπάκια (εννοώ πολύ άμεσα) σου απαντάει μόνο του το τηλέφωνο με ένα sms με την τοποθεσία σου. Η ακρίβεια εξαρτάται απο τον τρόπο που μαθαίνει την τοποθεσία σου. Για παράδειγμα εγω που είχα μόνο σύνδεση wifi μου απάντησε με ακτίνα 75m ενώ αν έχεις ανοικτό το gps σου στέλνει Link για το google maps.

 

Ορίστε και το link

 

http://www.tomgibara.com/android/pintail/

 

P.S. Μην το πείτε στις γυναίκες σας :lol::lol::lol: πλακίτσα

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και πως θα τύχει να έχεις ανοιχτό το gps εάν το χάσεις; Τέλος πάντων, μη στηρίζεσαι σε τέτοιες εφαρμογές, υπάρχουν πολλοί τρόποι να μην σου δουλέψει όταν το χρειαστείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο το NDrive για gps που ειναι, καλο προγραμματακι αλλα δεν πιανει και τοσο ευκολα σημα.

Ανοιγω το προγραμμα και μετα απο 10 λεπτα μου βγαζει το στιγμα GPS και αμα..

πρεπει να κλεισεις το κινητο και να το ξανανοιξεις για να δουλεψει με τη μια.

Μηπως ξερει κανεις τι γινετε ?

Η καποιο αλλο προγραμμα για Gps καλυτερο, (Που δεν χρειαζεται wireless φυσικα..)

Link to comment
Share on other sites

Copilot, πολύ καλύτεο από το Ndrive. Δοκίμασε το αν θες.

 

Λοιπόν μια εφαρμογή που είδα σήμερα πρώτη φορά, και ίσως πρέπει να την δοκιμάσετε είναι τo Google Places. Σας εμφανίζει μια λίστα με κατηγορίες όπως πχ βεντζινάδικα, εστιατόρια, σινεμά (αυτό δεν μου δούλεψε) ή ξενοδοχεία τα οποία είναι γύρω από το μέρος που βρίσκεσαι. Και έχει για το καθένα από αυτά τηλέφωνο για να πάρεις μέσω της εφαρμογής, φωτογραφίες καθώς και κριτικές. Οκ εδώ που μένω δεν λέει και τίποτα (τα ξέρω :P) αλλά για κάποιο άλλο μέρος, θα είναι σούπερ πιστεύω :)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...