Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εγω το βλεπω κανονικα σαν εφαρμογη (κι απο οτι θυμαμαι το εγκατεστησα πριν κανω καν root τη συσκευη μου). Ειναι περι τα 311 ΚΒ...

Και πως λέγεται η εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως είναι κάποια εφαρμογή επιπλέον; Πάντως με τον τρόπο που έγραψα, δουλεύει τέλεια, δεν χρειάζεσαι κάτι επιπλέον. Άσε που γενικά προσωπικά θα έβαζα πολύ δύσκολα τα στοιχεία μου σε μια εφαρμογή, δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται !!

 

Ειναι εφαρμογη ελεγχομενη απο την ιδια τη Eurobank, δε συντρεχει κανενας λογος ανησυχιας...

 

Eurobank m-banking

 

http://www.androlib.com/android.developer.david-norman-jizx.aspx

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Είναι άλλο ένα τρελό. Την εφαρμογή eurobank ενώ παλιά την έβρισκα, τώρα με τη νέα ROM δεν τη βρίσκω. Μπορείτε να γράψετε όσοι την βρίσκετε, τι ROM έχετε;

 

(επίσης 2ο κουλό: Η eurobank δεν επιτρέπει τη χρήση του m-banking για επαγγελματίες... Τρομερή εξυπνάδα, εκεί που το χρειάζεσαι σου δένει τα χέρια...)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Είναι άλλο ένα τρελό. Την εφαρμογή eurobank ενώ παλιά την έβρισκα, τώρα με τη νέα ROM δεν τη βρίσκω. Μπορείτε να γράψετε όσοι την βρίσκετε, τι ROM έχετε;

 

(επίσης 2ο κουλό: Η eurobank δεν επιτρέπει τη χρήση του m-banking για επαγγελματίες... Τρομερή εξυπνάδα, εκεί που το χρειάζεσαι σου δένει τα χέρια...)

 

Πάντως δεν υπάρχει στο market...στο androidlib και στο σάιτ της υπάρχει οπως την είπατε Εurobank m-banking αλλα δεν είναι συμβατή με android

loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν υπάρχει στο market...στο androidlib και στο σάιτ της υπάρχει οπως την είπατε Εurobank m-banking αλλα δεν είναι συμβατή με android

 

Ρε παιδια ειπαμε, υπαρχει κανονικα στο μαρκετ. Επειδη καποιοι δε βλεπουν την εφαρμογη δε σημαινει πως δεν υπαρχει.

Κατα πως φαινεται τα hero, magic δε μπορουν να τη δουν. Καποιος με hero 2.0 η καλυτερα N1 να μας πει?

Παντως με το Milestone τη βλεπω κι εγκαθισταται κανονικοτατα.

Τελος αν δει καποιος στο site της eurobank το animation που προβαλλει την εφαρμογη ειναι απο ενα htc magic.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή "SPORTS TREK Trial" είναι διαθέσιμη στο Android Market, στην κατηγορία "Sports" for FREE!

 

Το SPORTS TREK είναι δημιουργία έλληνα προγραμματιστή και γι αυτό θα ήθελα να ζητήσω την υποστήριξη του ελληνικού Android κοινού!

 

Το SPORTS TREK κατέλαβε πρόσφατα την 5η θέση στο Android Developer Challenge 2 της Google, στην κατηγορία Travel (προσοχή όμως, η εφαρμογή διατίθεται στο Android Market στην κατηγορία Sports, όχι στην Travel).

 

Μπορείτε να δείτε εδώ την περιγραφή της εφαρμογής απο την επίσιμη σελίδα του ADC2 (5η εφαρμογή):

http://code.google.com/android/adc/gallery_travel.html

 

Mε τη βοήθεια του SPORTS TREK, μπορείτε να αναζητήσετε αθλητικούς αγώνες είτε σχετικά με την απόσταση από προορισμούς που έχετε θέσει ή από τη θέση που βρίσκεστε, είτε σχετικά με τον χρόνο που απομένει για τον κάθε αγώνα.

 

Προτείνεται για τους fans των sports που ταξιδεύουν σε ξένες πόλεις και θα ήθελαν να παρακολουθήσουν κάποιο αθλητικό γεγονός σε αυτές τις πόλεις ή κοντά σε αυτές! Επίσης για τους απλούς fans που αναζητούν αθλητικά γεγονότα!

 

Όσον αφορά στο ελληνικό κοινό, υπάρχει διαθέσιμη η Super League, η Euroleague, το Champions League και το Europa League. Αυτά προς το παρόν. Ανάλογα με το ενδιαφέρον που θα υπάρξει, ίσως προστεθούν και άλλες διοργανώσεις.

 

Άλλες διοργανώσεις διαθέσιμες είναι οι ακόλουθες:

NFL, NBA, MLB, NHL, 20 ευρωπαικά πρωταθλήματα & κύπελλα, Rugby Union, F1, NASCAR και άλλα!

 

Η εφαρμογή είναι συμβατή με Android SDK από 1.5 και άνω.

 

Το SPORTS TREK είναι σε Trial version και θα λειτουργεί μέχρι τις 31/03/10. Η εφαρμογή μπορεί να διατεθεί και αργότερα δωρεάν. Όσοι χρήστες έχουν εγκατεστημένη την εφαρμογή θα ειδοποιηθούν για το πως θα κατεβάσουν τη νέα έκδοση.

 

Θα ήμουν ευγνώμων για οποιοδήποτε σχόλιο/πρόταση σχετικά με την εφαρμογή. Παρακαλώ στείλτε μου pm, ευχαριστώ.

 

Φιλικά

Γιώργος Γ

Edited by arcadewireless
ενημέρωση για τρόπο επικοινωνίας
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή "SPORTS TREK Trial" είναι διαθέσιμη στο Android Market, στην κατηγορία "Sports" for FREE!

 

Το SPORTS TREK είναι δημιουργία έλληνα προγραμματιστή και γι αυτό θα ήθελα να ζητήσω την υποστήριξη του ελληνικού Android κοινού!

 

Το SPORTS TREK κατέλαβε πρόσφατα την 5η θέση στο Android Developer Challenge 2 της Google, στην κατηγορία Travel (προσοχή όμως, η εφαρμογή διατίθεται στο Android Market στην κατηγορία Sports, όχι στην Travel).

 

Μπορείτε να δείτε εδώ την περιγραφή της εφαρμογής απο την επίσιμη σελίδα του ADC2 (5η εφαρμογή):

http://code.google.com/android/adc/gallery_travel.html

 

Mε τη βοήθεια του SPORTS TREK, μπορείτε να αναζητήσετε αθλητικούς αγώνες είτε σχετικά με την απόσταση από προορισμούς που έχετε θέσει ή από τη θέση που βρίσκεστε, είτε σχετικά με τον χρόνο που απομένει για τον κάθε αγώνα.

 

Προτείνεται για τους fans των sports που ταξιδεύουν σε ξένες πόλεις και θα ήθελαν να παρακολουθήσουν κάποιο αθλητικό γεγονός σε αυτές τις πόλεις ή κοντά σε αυτές! Επίσης για τους απλούς fans που αναζητούν αθλητικά γεγονότα!

 

Όσον αφορά στο ελληνικό κοινό, υπάρχει διαθέσιμη η Super League, η Euroleague, το Champions League και το Europa League. Αυτά προς το παρόν. Ανάλογα με το ενδιαφέρον που θα υπάρξει, ίσως προστεθούν και άλλες διοργανώσεις.

 

Άλλες διοργανώσεις διαθέσιμες είναι οι ακόλουθες:

NFL, NBA, MLB, NHL, 20 ευρωπαικά πρωταθλήματα & κύπελλα, Rugby Union, F1, NASCAR και άλλα!

 

Η εφαρμογή είναι συμβατή με Android SDK από 1.5 και άνω.

 

Το SPORTS TREK είναι σε Trial version και θα λειτουργεί μέχρι τις 31/03/10. Η εφαρμογή μπορεί να διατεθεί και αργότερα δωρεάν. Όσοι χρήστες έχουν εγκατεστημένη την εφαρμογή θα ειδοποιηθούν για το πως θα κατεβάσουν τη νέα έκδοση.

 

Θα ήμουν ευγνώμων για οποιοδήποτε σχόλιο/πρόταση σχετικά με την εφαρμογή.

 

Φιλικά

Γιώργος Γ

 

Κατ' αρχας συγχαρητηρια για την εφαρμογη ειναι πολυ καλη και σαν ιδεα αλλα και σαν interface.Απο τη λιγη χρηση που εκανα διαπιστωσα 2 προβληματακια.

Το πρωτο ειναι οτι οταν κανω search event μεσω του location through network ειτε εχω wifi ειτε 3g μου βγαζει error.To δευτερο ειναι οτι για την ελληνικη superleague που κοιταξα εχει λαθος προγραμμα δηλαδη δειχνει για παραδειγμα οτι ολοι οι αγωνες ειναι σημερα και τους δειχνει ολους την ιδια ωρα η οποια δεν ισχυει.

 

Παντως συγχαρητηρια και παλι πολυ καλη προσπαθεια

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για το feedback, sardas! Δυστυχώς, στο ελληνικό πρωτάθλημα οι ακριβείς ώρες των αγώνων καθορίζονται μόλις μερικές μέρες πριν, οπότε δεν ανανεώθηκαν στο σύστημα...Θα είναι πάντως ενημερωμένες για την επόμενη αγωνιστική.

Όσον αφορά στο δεύτερο θέμα, αν μπορείς στείλε μου σε ένα pm τη συσκευή που χρησιμοποιείς, για να το κοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν υπαρχει καμια εφαρμογη που μας φοτωνει java στο android?ειχα φορτωσει προσφατα την galaxhero στο galaxy και ειδα οτι αυτη η rom ειχε java την οποια δοκιμασα και δουλευε μια χαρα,ξαναγυρισα ομως στην official rom και ψαχνω μηπως την βρω καπου σαν αυτονομη εφαρμογη.
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν υπαρχει καμια εφαρμογη που μας φοτωνει java στο android?ειχα φορτωσει προσφατα την galaxhero στο galaxy και ειδα οτι αυτη η rom ειχε java την οποια δοκιμασα και δουλευε μια χαρα,ξαναγυρισα ομως στην official rom και ψαχνω μηπως την βρω καπου σαν αυτονομη εφαρμογη.

 

θεωρητικά υπάρχει το Java / J2me runner (free) αλλά αμα καταφέρεις να το κάνεις να δουλέψει στείλε μας και μας... τουλαχιστόν με ενα game και μια εφαρμογή που δοκίμασα κόλλαγε...

Link to comment
Share on other sites

Θελετε να φτιαξετε ενα εικονιδιο για reboot και για reboot recovery?

Ακολουθηστε τα παρακατω βηματα!

 

κατεβάστε το GScript.apk (google it) και στήστε το στο κινητο σας.

Μετα επιλεξτε ADD SCRIPT, δωστε του ονομα πχ" reboot", επιλεξτε NEED SU και γράψτε reboot στο χωρο απο κάτω.

Σωστε το και μετα με ενα πρόγραμμα για shortcuts (bettercut) το βάζετε στην οθόνη σας!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει κανείς το greek IME?

Δεν υπάρχει στο μάρκετ, και δεν μπορώ να βρώ πουθενά λινκ

Αν το έχει κάποιος μπορεί να ανεβάσει το apk κάπου?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει κανείς το greek IME?

Δεν υπάρχει στο μάρκετ, και δεν μπορώ να βρώ πουθενά λινκ

Αν το έχει κάποιος μπορεί να ανεβάσει το apk κάπου?

 

μόλις το κατέβασα από market, χωρίς κενό δλδ greekime

Edited by filzazas
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε μου το εμφανίζει ούτε έτσι.

Μπορείς να το ανεβάσεις κάπου, αφού το έχεις?

 

για δες εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=245167

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει κανενα αξιοπιστο προγραμμα για πλοηγηση για Android που να λειτουργει offline και να εχει καλη χαρτογραφηση για Ελλαδα?

Κατι σαν Garmin, Nokia Maps κλπ?

 

Ειναι δεδομενο οτι τα Google Maps οσο ωραια κι αν ειναι, εχουν κατι παρα πολυ αρνητικό, αν θελει καποιος να τα χρησιμοιηει συχνα δεν υπαρχει κανενα "απεριοριστο":lol: πακετακι internet mobile που να σε καλυπτει απο Ελληνικο παροχο!

Αν ηταν πραγματικα απεριοριστα τα πακετα... ΟΚ! Αλλα δυστυχως ολα ειναι... περιορισμενα!!!:p:lol::mad::blink:

Link to comment
Share on other sites

το ndrive εχω εγκατεστημένο και μεχρι στιγμης για Αθήνα είναι super. Δεν εχω δοκιμάσει κάποιο άλλο για να συγκρίνω

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω το post μου από άλλο thread:

 

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανένας χάρτες με το N1; Εγώ που δοκίμασα με το NDrive δεν έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος:Έβαλα μια διαδρομή να με πάει(απλή 4 χιλιόμετρα) με πήγαινε μέσα από όλα τα στενάκια..κοιτύσα το χάρτη σε απομακρυσμένα σημεία της Ελλάδας(πχ ζάκυνθος) δεν έχει τα ονόματα των δρόμων και τέλος δοκίμασα το gps στο ριο(Πατρας) και μου έβγαλε(ο χάρτης) οτι βρίσκομαι μέσα στην θάλασσα:lol: Μπορείτε να δοκιμάσετε την δοκιμαστική έκδοση όπως έκανα και εγώ που είναι για 1 εβδομαδα, 45 ευρώ εχει η full version όπου δεν παίζει να τα δώσω προσωπικά με τέτοια χάλια.

 

 

Μακάρι να βγει κάτι καλύτερο..

Link to comment
Share on other sites

μπορείτε να δοκιμάσετε το copilot ή το sygic. ιδικά το τελευταίο είναι πολύ καλό!

 

Με αυτα τα 2 παιζω κι εγω. Το sygic ειναι οντως πολυ καλο...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, έψαξα αλλά δεν το βρήκα. Γιατί δεν μπορώ να δω paid apps στο market??

 

στο Ελλαδιστάν δεν μπορείς να τις δείς. μόνο εάν το κάνεις Root!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...