Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα...

Το πρώτο μου post εδώ και θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς αν έχει βγει επιτέλους το iGo για Android....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

WebSharing

 

 

 

http://android.nextapp.com/index.html

 

Αρκετά καλό App για share μεταξυ κινητού και desktop!

 

 

 

Αλλα μπορείτε να το βρείτε και σε άλλα μέρη.. :X:ninja::p

 

Καλημέρα, ωραία εφαρμογή δείχνει, η τελευταία έκδοση είναι η 1.6 και υπάρχει..εχμ γενικότερα

 

Τώρα σχετικά με αυτό που λέει ο τελευταίος φίλος, το iGo το βρήκα εχθές σε κάποια εχμ...άλλα μέρη εκτός του Market αλλά όχι ακόμα στην επίσημη σελίδα (υπάρχει μεν, αλλά δεν δείχνει να μπορείς να το αγοράσεις), οπότε δεν ξέρω αν είναι leak ή επίσημο

 

Τέλος, προτείνω σε όλους να βάλουν τον EStrongs File Explorer

 

http://www.androlib.com/android.application.com-estrongs-android-pop-znE.aspx

 

Εγώ για καιρό (φαντάζομαι και εσείς) φόρτωνα το κινητό στο pc για να του βάλω κάποια νέα εφαρμογή (που δεν υπήρχε στο market) με όλα τα προβλήματα που έχει η συσκευή για sync στο Pc. Ο Explorer αυτός πέρα ότι είναι free πιστεύω υπερέχει έναντι όλων των άλλων που υπάρχουν κυρίως για μένα για ότι μπορείς μέσω Wifi να δεις τα αρχεία του Pc σου !! Άρα η διαδικασία είναι, να κατεβάζω μια εφαρμογή εκεί και με την χρήση αυτής της δυνατότητας, να την βλέπει το κινητό, να πατάω install και να το κάνει μέσω της εφαρμογής !!

 

Δοκιμάστε το και δεν θα χάσετε :)

 

ΥΓ

 

Για τους φίλους του NBA

 

Η τελευταία έκδοση του Nba League Pass (αν μπορείτε να την βρείτε) δουλεύει για πρώτη φορά κανονικά και στην 1.5 έκδοση του Hero. Αποκτήστε το :)

Edited by lanc3lot

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...

Το πρώτο μου post εδώ και θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς αν έχει βγει επιτέλους το iGo για Android....

 

Εχει βγει αλλα ειναι ιστορια η υποθεση εγκαταστασης στο milestone (κανει conflict με το motonav, το οποιο ειναι στην ουσια ενα igo customised για το milestone).

Πρεπει να αφιερωσεις λιγο χρονο με rooted συσκευη για να ξηλωσεις το motonav, ενω υπαρχει και θεμα με την αναλυση (κι εκει υπαρχει τροπος, αλλα πρεπει να ασχοληθεις).

Μολις βρω την ευκαιρια θα το σεταρω για να δουμε τι λεει και σε android συσκευες (βλεπω java runtime στο παρασκηνιο και με προβληματιζει λιγο αυτο, αναφορικα με θεματα ταχυτητας).

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να δουμε βιντεο απο youtube στο android?εχω το galaxy i7500,υπαρχει η εφαρμογη για βιντεο youtube στα προγραμματα του αλλα οταν επιχειρω να δω καποιο βιντεο απο εκει μου λεει οτι η μορφη του βιντεο αυτου δεν υποστηριζεται.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να δουμε βιντεο απο youtube στο android?εχω το galaxy i7500,υπαρχει η εφαρμογη για βιντεο youtube στα προγραμματα του αλλα οταν επιχειρω να δω καποιο βιντεο απο εκει μου λεει οτι η μορφη του βιντεο αυτου δεν υποστηριζεται.

 

εγω με το g1 βλεπω κανονικα απο την εφαρμογη βιντεακια youtube.Mια καλη εφαρμογη ειναι και το ivideo το οποιο σου δινει τη δυνατοτητα να κανεις εγγραφη στην καρτα μνημης οποιοδηποτε βιντεο θες ειτε απο youtube ειτε απο οπουδηποτε αλλου,αρκει να κανεις αναζητηση με το ονομα του βιντεο.Κανει εγγραφη και μετατρεπει αυτοματα το βιντεο σε mp4

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

εγω με το g1 βλεπω κανονικα απο την εφαρμογη βιντεακια youtube.Mια καλη εφαρμογη ειναι και το ivideo το οποιο σου δινει τη δυνατοτητα να κανεις εγγραφη στην καρτα μνημης οποιοδηποτε βιντεο θες ειτε απο youtube ειτε απο οπουδηποτε αλλου,αρκει να κανεις αναζητηση με το ονομα του βιντεο.Κανει εγγραφη και μετατρεπει αυτοματα το βιντεο σε mp4

 

ευχαριστω sardas

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει αλλα ειναι ιστορια η υποθεση εγκαταστασης στο milestone (κανει conflict με το motonav, το οποιο ειναι στην ουσια ενα igo customised για το milestone).

Πρεπει να αφιερωσεις λιγο χρονο με rooted συσκευη για να ξηλωσεις το motonav, ενω υπαρχει και θεμα με την αναλυση (κι εκει υπαρχει τροπος, αλλα πρεπει να ασχοληθεις).

Μολις βρω την ευκαιρια θα το σεταρω για να δουμε τι λεει και σε android συσκευες (βλεπω java runtime στο παρασκηνιο και με προβληματιζει λιγο αυτο, αναφορικα με θεματα ταχυτητας).

Στα υπόλοιπα κινητά υπάρχει παρόμοι πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Στα υπόλοιπα κινητά υπάρχει παρόμοι πρόβλημα;

 

Στο G1 τρεχει μεν κανονικα αλλα ειναι λιγο πιο αργο απο το sygic στο μενου του,δηλαδη στο να εισαγεις μια διευθυνση για προορισμο κτλ.Επισης σε εμενα δεν εμφανιζεται το software keyboard οταν θελω να εισαγω τον αριθμο της οδου που ψαχνω,οποτε χρησιμοποιω το hardware keyboard .Δεν ξερω αν αυτο συμβαινει και σε αλλους.

Γενικα παντως στην πλοηγηση δεν μου παρουσιασε καποιο προβλημα

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Στα υπόλοιπα κινητά υπάρχει παρόμοι πρόβλημα;

 

Πρεπει να ασχοληθεις να το σεταρεις, τα πραγματα ειναι πιο απλα σε hero, magic κλπ.

Link to comment
Share on other sites

αν ειχε κι ελληνικα μια χαρα θα ηταν,αν και το συγκεκριμενο προγραμμα με προβληματιζε ανεκαθεν γιατι δεν ειχε αριθμηση οδων σε πολεις απο τις μεγαλυτερες!!!
Link to comment
Share on other sites

αν ειχε κι ελληνικα μια χαρα θα ηταν,αν και το συγκεκριμενο προγραμμα με προβληματιζε ανεκαθεν γιατι δεν ειχε αριθμηση οδων σε πολεις απο τις μεγαλυτερες!!!

 

φιλε εγω εβαλα και ελληνικη γραφη και ελληνικη γλωσσα απο την αντιστοιχη εκδοση για windows mobile

 

 

επισης εγινε ported το καινουργιο google maps με multitouch και navigation για συσκευες με android 1.6.Στο G1 δουλευει πολυ καλα αν και δεν εχω δοκιμασει ακομα το navigation.Υπαρχει εκδοση και για non rooted συσκευες.Περισσοτερα εδω

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=627582

Edited by sardas

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και το Igo για τα ανδροιδει...Εχει βρει κανενας καναν οδηγο εγκαταστασης...Θελω P.M. απο οποιον γνωριζει...Thanks!!!

 

http://www.igomyway.com/android/en/

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε όντως, αλλά δεν μπορείς να το κατεβάσεις αφού δεν έχουμε payed market.

 

Ότι και να βγει είναι άχρηστο, εκτός και αν κάνεις Root ώστε να βλέπεις το Market. Αλλά αν κάνεις, τότε βάζεις την 2.1 και βλέπεις το νέο Google Maps που τα έχει όλα δωρεάν.

 

Η μόνη λύση είναι το Ndrive προς το παρόν, που υπάρχει και στο δικό μας market και μέσω αυτού μπορείς να πληρώσεις για χάρτες, κλπ.

 

Αυτό έκανα, απλά δεν έχει traffic ή μπλόκα τροχαίας. Κατά τα άλλα jet

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε όντως, αλλά δεν μπορείς να το κατεβάσεις αφού δεν έχουμε payed market.

 

Ότι και να βγει είναι άχρηστο, εκτός και αν κάνεις Root ώστε να βλέπεις το Market. Αλλά αν κάνεις, τότε βάζεις την 2.1 και βλέπεις το νέο Google Maps που τα έχει όλα δωρεάν.

 

Η μόνη λύση είναι το Ndrive προς το παρόν, που υπάρχει και στο δικό μας market και μέσω αυτού μπορείς να πληρώσεις για χάρτες, κλπ.

 

Αυτό έκανα, απλά δεν έχει traffic ή μπλόκα τροχαίας. Κατά τα άλλα jet

 

εκτός αυτού υπάρχει το copilot και το sygιc που είναι πολύ καλά!!!

όποιος θέλει να μου στείλει pm:X

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε παρανομα υπαρχουν πολλα,αναφερθηκα στα νομιμα.Παρανομο υπαρχει κ το igo,με ολα τα updates!!

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε παρανομα υπαρχουν πολλα,αναφερθηκα στα νομιμα.Παρανομο υπαρχει κ το igo,με ολα τα updates!!

 

το copilot και το sygic τα αγοράζεις κανονικά από το market (αν είσαι root).....

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδιάβασε τι γράφω, θα καταλάβεις λογικά τι εννοώ:rolleyes: ...

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε όντως, αλλά δεν μπορείς να το κατεβάσεις αφού δεν έχουμε payed market.

 

Ότι και να βγει είναι άχρηστο, εκτός και αν κάνεις Root ώστε να βλέπεις το Market. Αλλά αν κάνεις, τότε βάζεις την 2.1 και βλέπεις το νέο Google Maps που τα έχει όλα δωρεάν.

 

Η μόνη λύση είναι το Ndrive προς το παρόν, που υπάρχει και στο δικό μας market και μέσω αυτού μπορείς να πληρώσεις για χάρτες, κλπ.

 

Αυτό έκανα, απλά δεν έχει traffic ή μπλόκα τροχαίας. Κατά τα άλλα jet

 

Οπως εγραψα και πιο πανω μπορεις να βαλεις το καινουργιο google maps σε 1.6 ακομη κι αν δεν εισαι rooted,η πλοηγηση ομως δεν ειναι τοσο καλη τη δοκιμασα χθες και θελει δουλεια ακομα,ας μην ξεχναμε οτι ειναι beta

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

απιστευτη εφαρμογη τελικα!

Βλεπεις τους λογαρισμους σου, πληρωνεις κλπ απο το κινητο!

 

Ούτε εγώ μπόρεσα να την βρω την εφαρμογή για eurobank στο market....ούτε στο σάιτ της eurobank λέει οτι υποστηρίζει android και htc hero στις υποστηριζόμενες συσκευές

loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ μπόρεσα να την βρω την εφαρμογή για eurobank στο market....ούτε στο σάιτ της eurobank λέει οτι υποστηρίζει android και htc hero στις υποστηριζόμενες συσκευές

 

 

Υπαρχει και δουλευει αψογα...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ μπόρεσα να την βρω την εφαρμογή για eurobank στο market....ούτε στο σάιτ της eurobank λέει οτι υποστηρίζει android και htc hero στις υποστηριζόμενες συσκευές

 

Μάλλον έχει γίνει κάποια παρανόηση. Δεν υπάρχει ως εφαρμογή (apk) που βάζεις στο κινητό σου, απλά μπαίνεις στο m.eurobank.gr , βάζεις τα στοιχεία σου και τέλος.

 

Δοκίμασε το, θα καταλάβεις τι εννοώ

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει γίνει κάποια παρανόηση. Δεν υπάρχει ως εφαρμογή (apk) που βάζεις στο κινητό σου, απλά μπαίνεις στο m.eurobank.gr , βάζεις τα στοιχεία σου και τέλος.

 

Δοκίμασε το, θα καταλάβεις τι εννοώ

 

 

Παιδια εγω το βλεπω κανονικα σαν εφαρμογη (κι απο οτι θυμαμαι το εγκατεστησα πριν κανω καν root τη συσκευη μου). Ειναι περι τα 311 ΚΒ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το βλεπω κανονικα σαν εφαρμογη (κι απο οτι θυμαμαι το εγκατεστησα πριν κανω καν root τη συσκευη μου). Ειναι περι τα 311 ΚΒ...

 

Μήπως είναι κάποια εφαρμογή επιπλέον; Πάντως με τον τρόπο που έγραψα, δουλεύει τέλεια, δεν χρειάζεσαι κάτι επιπλέον. Άσε που γενικά προσωπικά θα έβαζα πολύ δύσκολα τα στοιχεία μου σε μια εφαρμογή, δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται !!

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...