Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν μπορώ με τίποτα να το βρώ? κάποιο άλλο που να κάνει την ίδια δουλεία?

 

Είναι payed εφαρμογή για αυτό δεν την βρίσκεις στο market. Αν θες pm me.

 

Pik. np φίλε, enjoy και θα βάλω τα επόμενα λογικά αργότερα σήμερα.

 

Gps_sat δυστυχώς δεν γνωρίζω :O

 

Καλημέρα, έχει βρει κάποιος μια καλή εφαρμογή για online radio που όμως να μπορώ να βάλω σταθμούς από το Live24.gr ή τεσπά από άλλες παρόμοιες σελίδες; Έβαλα με browser και δεν παίζει τπτ :(

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα.παιζει καμια εφαρμογη για αναπαραγωγη avi-divx αρχειων?επισης ψαχνω καποιο calculator απλο που να εχει και το -επι τις εκατο ( % )

 

με την ευκαιρια να πω κι εγω για μια παραπολυ καλη εφαρμογη που μου εχει λυσει τα χερια και μιλαω για το USBMOUNT η οποια υπαρχει στο market και κανει αυτο που λεει,με ενα αγγιγμα κανουμε τις μνημες της συσκευης μας mount-unmount ωστε να τις βλπει ο υπολογιστης.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δεί το PinTail ?

Έχω πάθει πλάκα!!! Η εφαρμογή τρέχει στο background σκοπός της είναι ο εντοπισμός του κινητού σου αν το χάσεις, στο κλέψουν ή ακόμα και για να ενημερώσεις την παρέα σου για το που βρίσκεσαι.

Απο οποιοδήποτε άλλο κινητό στέλνεις ενα sms προς το κινητο με κείμενο "locate xxxxx" όπου xxxx είναι ένα pin που ορίζεις εσυ.

Στα καπάκια (εννοώ πολύ άμεσα) σου απαντάει μόνο του το τηλέφωνο με ένα sms με την τοποθεσία σου. Η ακρίβεια εξαρτάται απο τον τρόπο που μαθαίνει την τοποθεσία σου. Για παράδειγμα εγω που είχα μόνο σύνδεση wifi μου απάντησε με ακτίνα 75m ενώ αν έχεις ανοικτό το gps σου στέλνει Link για το google maps.

 

Ορίστε και το link

 

http://www.tomgibara.com/android/pintail/

 

P.S. Μην το πείτε στις γυναίκες σας :lol::lol::lol: πλακίτσα

 

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΓΚΕΛΟ !!!!!!!!!!!! Για παράδειγμα εγω που είχα μόνο σύνδεση wifi μου απάντησε με ακτίνα 35m

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΓΚΕΛΟ !!!!!!!!!!!! Για παράδειγμα εγω που είχα μόνο σύνδεση wifi μου απάντησε με ακτίνα 35m

 

Δες και το WaveSecure! Κάνει περισσότερα πράγματα (όπως το mobile me στο iphone). Μπορεις να εντοπίσεις το τηλέφωνό σου, να δώσεις εντολή να κλειδώσει από απόσταση, να κάνεις διαγραφή όλων των δεδομένων του τηλεφώνου, να αρχίσει να ...σκούζει (κυριολεκτικά) το τηλέφωνο ή ακόμα να σου πει τον αριθμό της κάρτας sim που βρίσκεται στο τηλέφωνό σου (όπου και αν βρίσκεται!).

:)

Link to comment
Share on other sites

Top 20 Free Google Android Apps

 

Επίσης η HTC αναβάζει νέα Sense Widgets στο Market (από το HTCHeroblog στο Twitter)

http://bit.ly/8YBohW

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

εχω τον ηρωα και νεος χρηστης στο android θελω να κανω μια γενικη ερωτηση.κατεβασα sygic και ndrive τα περασα στην καρτα μνημης αλλα τζιφος.για να δουλεψουν απο εκει θελει rooting η δουλεια?αν τα βαλω στην μνημη της συσκευης?και αν ναι πως?σε ποιο Path?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή την εγκατέστησες. Αυτό που έκανες αντιγραφή στην sd είναι ένας μεγάλος φάκελος NDrive που περιέχει τα δεδομένα για να μην χρειαστεί να κατέβουν μετά. Και εσύ προσθέτεις voices (αν δεν έχει) και map. Μετά κάνεις εγκατάσταση εφαρμογής και είσαι οκ, εκτός απο το activation.

Όταν λες τζίφος τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

βασικα εβαλα το sygic εκανα εγκατασταση κτλ αλλα δεν μου ανοιγε το προγραμμα.μου εβγαλε συντομευση αλλα μαυρη οθονη κ με πετουσε πισω.to ndrive το περασα και αυτο αλλα δεν βρισκω καποιο apk αρχειο

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

2 καλές εφαρμογές που χρησιμοποιώ τελευταία :)

 

Issuu

 

Για όποιον δεν ξέρει, το Issuu είναι ένα ηλεκτρονικό ... περίπτερο έχοντας πολλά περιοδικά και φυλλάδια από εταιρίες για να διαβάσεις / δεις. Πρόσφατα έβγαλε μια εφαρμογή για Android που είναι σε beta και μπορείς να διαβάσεις απο τον καναπέ σου πολλά γνωστά περιοδικά δωρεάν !!

Πχ εγώ εδώ και κανά μισάωρο ξεφυλλίζω το Ελληνικό Pc Magazine του Δεκέμβριου !!.

 

Στα περιοδικά μπορείτε να κάνετε subscribe και έτσι να ενημερώνεστε πότε βγαίνει κάποιο νέο τεύχος ή να διαβάσετε ΟΛΑ τα παλιά τεύχη τους. Δεν ξέρω φαντάζομαι κάπου θα προκύψει κάποιο κόστος για όλα αυτά, προς το παρόν πάντως όλα δείχνουν τσάμπα. Θα επανέλθω :)

 

http://img39.imageshack.us/img39/6776/xbftucs.th.jpg

 

Είναι δωρεάν, γράψτε απλά Issuu στο market και θα σας την κατεβάσει. Ίσως χρειαστεί να κάνετε λογαριασμό, εγώ είχα οπότε το ενεργοποίησα αμέσως.

 

Remote SMS

 

Δεν είναι σπαστικό να γράφετε μηνύματα στο Hero; Προσωπικά δεν με έχει βολέψει καθόλου και περιμένω την 2.1 ώστε να λυθεί αυτο πιθανών με το να λέω προφορικά τα μηνύματα μου :)

Ως τότε υπάρχει μια πολύ καλή εφαρμογή, η Remotesms. Δεν έχω κάποια φωτογραφία, αυτό που κάνει η εφαρμογή είναι το εξής. Ανοίγει ένα διάυλο επικοινωνίας με το Pc σας μέσω Lan (ή μέσω USB αν πάρετε την payed εφαρμογή) και μπορείτε και στέλνετε τα μηνύματα σας πληκτρολογώντας τα στο Pc. Στην Payed εφαρμογή επίσης υπάρχει και ένα Sent Items όπου βλέπετε τι έχετε στείλει καθώς και κωδικός ώστε να μην μπει κανείς άλλος όσο είστε μέσα.

 

Αυτά, θα επανέλθω :)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
βασικα εβαλα το sygic εκανα εγκατασταση κτλ αλλα δεν μου ανοιγε το προγραμμα.μου εβγαλε συντομευση αλλα μαυρη οθονη κ με πετουσε πισω.to ndrive το περασα και αυτο αλλα δεν βρισκω καποιο apk αρχειο

 

Εγω εχω το galaxy και ειχα το ιδιο προβλημα.Μεσα απο το φακελο πηρα και αντεγραψα το αρχειο που τρεχει το προγραμμα μεσα στην καρτα(DSIM) και δουλεψε.Ελπιζω να σε βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα κινέζικο με android Sciphone N21 και έχω 2 ερωτήματα

1. Υπάρχει κάποια εφαρφμογή για να έχω ελληνικο πληκτρολόγιο σε sms?

2. Yπάρχει κάποια εφαρμογή για mms?

EΥχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα κινέζικο με android Sciphone N21 και έχω 2 ερωτήματα

1. Υπάρχει κάποια εφαρφμογή για να έχω ελληνικο πληκτρολόγιο σε sms?

2. Yπάρχει κάποια εφαρμογή για mms?

EΥχαριστώ

 

το greek ime βαλε απο το μαρκετ.Επισης να ξερεις οτι το κινητο σου στην ουσια ειναι το dstl1 μετονομασμενο σε n21,oποτε μπες στην παρακατω σελιδα http://www.generalmobile.com/index.asp?action=Android_Phones/DSTL1_support ακολουθησε τις οδηγιες και περνα την επισημη αναβαθμιση για το κινητο σου σε android 1.6,οποτε αποτι ξερω θα εχεις πλεον και mms.Aκομα αν θες υπαρχει στους xda developers ενα thread για να το κανεις rooted και να εχεις και τις εφαρμογες της google(market κτλ)

 

Για μενα μια απο τις πιο εντυπωσιακες δωρεαν εφαρμογες ειναι το panoramio το οποιο σου βγαζει στην περιοχη που βρισκεσαι τα αξιοθεατα τα οποια εχουν φωτογραφηθει απο χρηστες και μετα πατωντας σε καποιο απο αυτα την επιλογη radar σου δειχνει ακριβως σε ποση αποσταση βρισκεται και προς τα που,ή αν πατησεις την εππιλογη map το βαζει στο χαρτη.

Πολυ καλη ειναι και η πυξιδα και το metal detector

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ πολύ για τις αναλυτικές οδηγιες

Με τα mms βρήκα τελικά άκρη φτιάχνοντας ένα apn.

Το κακο ειναι πως δεν έχει το εικονίδιο του market οποτε δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτε απο εκει :mad:

Μάλλον θα πρέπει να επιχειρήσω να του κάνω update στο λογισμσικό όπως μου είπες... και πάλι ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ πολύ για τις αναλυτικές οδηγιες

Με τα mms βρήκα τελικά άκρη φτιάχνοντας ένα apn.

Το κακο ειναι πως δεν έχει το εικονίδιο του market οποτε δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτε απο εκει :mad:

Μάλλον θα πρέπει να επιχειρήσω να του κάνω update στο λογισμσικό όπως μου είπες... και πάλι ευχαριστώ!

Για να το κανεις rooted android 1.6 με market διαβσε στην παρακατω σελιδα το post 47

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=565270&page=5

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Για να το κανεις rooted android 1.6 με market διαβσε στην παρακατω σελιδα το post 47

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=565270&page=5

 

Eυχαριστώ πολύ βασικά επειδή τα φοβάμαι ολα αυτά μην γινει τιποτε στραβο και το χαλάσω το τηλέφωνο... μήπως υπάρχει τροπος να κατεβάσω κάποια εφαρμογή για ελληνικά sms εκτος market??

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ πολύ βασικά επειδή τα φοβάμαι ολα αυτά μην γινει τιποτε στραβο και το χαλάσω το τηλέφωνο... μήπως υπάρχει τροπος να κατεβάσω κάποια εφαρμογή για ελληνικά sms εκτος market??

 

Υπαρχει τροπος τσεκαρε τα μηνυματα σου.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβγαλε η eurobank εφαρμογη στο market. Την εχει δουλεψει κανεις; Ειναι ασφαλης;

 

απιστευτη εφαρμογη τελικα!

Βλεπεις τους λογαρισμους σου, πληρωνεις κλπ απο το κινητο!

Link to comment
Share on other sites

απιστευτη εφαρμογη τελικα!

Βλεπεις τους λογαρισμους σου, πληρωνεις κλπ απο το κινητο!

 

Εγώ γιατι δεν τη βρίσκω στο μάρκετ?? Είναι πληρωτή?

Android User since 1.3 , FOSS enthousiast, gadget maniac in rehab.
Link to comment
Share on other sites

WebSharing

 

WebSharing enables you to wirelessly transfer files to and from your phone/device using only a web browser. You can play and manage music, view your photographs, and manage files on your device using your WI-FI network.

 

* File Browser: Use the file browser to upload and download content to and from your device. The file browser also provides file management features including creating folders, and renaming and deleting items. A multiple file upload feature (available on browsers that support Flash) allows you to quickly upload many files to your device at the same time.

* Music: A built-in music player (playback requires Flash) enables you to stream music from your device to your computer. The music tab features the ability to browse by album, artist, and playlist. Tracks can be uploaded and downloaded wirelessly, with the capability to send/receive multiple tracks at once.

* Photos: The photo browser lets you display and download photos from your device on your computer.

* Videos: You can use the video player to watch movies recorded from your phone.

* Status: A status monitor lets you see the current state of your phone, including its battery charge state, disk usage, processor utilization and wireless signal strength.

* User Control: Two configurable user accounts, "owner" and "guest", allow fine-grained control over what content is accessible through WebSharing. The owner account can see all content on the device, while the guest account can only view certain items that you specify. Each account has its own password and can be quickly enabled or disabled from the main screen of the application.

* Coming Soon: In future releases, support for creating and editing playlists, and displaying photo slideshows will be added.

 

http://android.nextapp.com/index.html

 

Αρκετά καλό App για share μεταξυ κινητού και desktop!

 

WebSharing 1.0.0 is now available, priced at $2.99 (USD). Get it today on the Android Market!

 

Αλλα μπορείτε να το βρείτε και σε άλλα μέρη.. :X:ninja::p

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατι δεν τη βρίσκω στο μάρκετ?? Είναι πληρωτή?

 

αμα το πληρωσεις ...σε κλεβουν!! lool

free ειναι φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν το MyBackup σώζει και τα δεδομένα των εφαρμογών εκτός απο τις ίδιες τις εφαρμογές?

 

Για παράδειγμα, με το Financisto, μια εφαρμογή για διαχείρισης εξόδων, έχω καταχωρήσει διάφορα πραγματάκια και δε θα ήθελα να τα χάσω. Πρόκειται δλδ για δεδομένα της εφαρμογής.

 

Αν κάνω λοιπόν backup με το MyBackup, κανω wipe το τηλέφωνο και μετα Restore με το Mybackup θα επανέλθουν και τα δεδομένα που είχα φτιάξει με την εφαρμογή?? :confused::blink:

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Το φινανσίστο συγκεκριμένα έχει επιλογή να κάνει μόνο του μπακαπ, τα περισσότερα προγράμματα έχουν αντίστοιχες επιλογές. Το mybackup και αντίστοιχες εφαρμογές σώζουν τα δεδομένα συγκεκριμένων εφαρμογών που αναφέρονται στο site του κατασκευαστή της εφαρμογής.
Android User since 1.3 , FOSS enthousiast, gadget maniac in rehab.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...